10 największych zalet kotła Galaxia

Aktualności / 2016-10-10

Odkryj kocioł c.o. stworzony, by bezkompromisowo zapewnić użytkownikom najwyższy komfort i wydajność oraz sprostać najwyższym wymaganiom nie tylko obecnych, ale i przyszłych norm europejskich. Oto Galaxia – ekologiczny, automatyczny kocioł c.o. na ekogroszek, który wyznacza nowe standardy jakości tego typu urządzeń. Ten kocioł to dowód, że możliwe jest połączenie najwyższej wydajności z troską o środowisko naturalne.

Produkowana przez Galmet Galaxia wyprzedza konkurencję i już teraz spełnia wymagania, które będą obowiązywały w UE dopiero od 2020 roku. Oczywiście wszystko to z zachowaniem najwyższej obecnie 5. klasy sprawności kotłów i emisji spalin, zgodnie z normą EN 303-5:2012, co kwalifikuje ten model do dofinansowań (np. WFOŚiGW).

 

 1. Maksymalna oszczędność – sprawność kotła ponad 94%

  Sprawność wynosząca 94,29%, to wyjątkowa wartość dla kotłów centralnego ogrzewania. Pozwala uzyskać największą ilość ciepła ze spalanego węgla. W kotłach o niskiej sprawności duża cześć energii „ulatuje z dymem” i tak naprawdę ogrzewa spaliny, a nie pomieszczenia w budynku. W kotłach o wysokiej sprawności straty ciepła są minimalne. Przekłada się to na niższe koszty ogrzewania domu. Galaxia, dzięki wysokiej sprawności, pomaga zaoszczędzić nawet 1500 kg węgla w sezonie grzewczym*.
   
 2. Bezpiecznie i w klasie 5-tej.

  Kocioł Galaxia udowadnia, że wysoka sprawność to nie wszystko. Spełnia zaostrzone wymagania najwyższej klasy sprawności oraz czystości spalin. Wymagania stawiane kotłom grzewczym na paliwa stałe z ręcznym i automatycznym zasypem paliwa określa norma EN 303-5:2012. Zostało to potwierdzone certyfikatem wydanym przez akredytowane laboratorium.
   
 3. Wyjątkowa czystość spalin – Ecodesign

  Galaxia, to nie tylko wysoka jakość, ale i dbałość o czystość powietrza. Kocioł spełnia wymagania określone w najnowszej europejskiej dyrektywie Ecodesign. Przewyższa ona wymagania 5. klasy. Określa bardziej szczegółowo parametry czystości spalin oraz sprawności kotła. Tak wysokie wymagania będą obowiązkowe dla kotłów c.o. dopiero w roku 2020. Kocioł c.o. Galaxia spełnia je już dzisiaj.
   
 4. Komfort użytkowania

  Duży zasobnik, który pomieści zapas węgla na kilka dni, powiększona szuflada na popiół i nowoczesny sterownik, który zapewnia stabilną pracę przez wiele dni. Retorta obrotowa, która zwiększa efektywność spalania i zmniejsza ilość popiołu. Wszystko to sprawia, że użytkowanie kotła jest bardzo wygodne i intuicyjne.
   
 5. Bezpieczne drzwiczki

  Projektanci kotła zadbali nie tylko o maksymalną ochronę powietrza, ale i użytkownika. Zastosowanie innowacyjnej konstrukcji bezpiecznych drzwiczek gwarantuje zachowanie ich temperatury poniżej 40°C, czyli na poziomie niezagrażającym oparzeniami. Dla bezpieczeństwa użytkowników zainstalowano również czujnik otwarcia klapy zasobnika. Zapobiega on uruchomieniu kotła przy otwartej klapie zasobnika.
   
 6. Zarządzanie online - intuicyjny sterownik

  Nowoczesny regulator, który umożliwia sterowanie pracą kotła za pomocą smartfona lub tabletu oferuje najwyższą funkcjonalność, opartą na najnowszych rozwiązaniach. Zastosowano w nim zmodyfikowany algorytm regulacji PID Dynamic, który automatycznie steruje pracą wszystkich zależnych podzespołów. Wyposażony jest w duży graficzny wyświetlacz z klawiaturą, a w opcji dostępny jest kolorowy wyświetlacz dotykowy LCD.
  Nie musisz kupować tzw. „pokojówki”. Sterownik po wyposażeniu w moduł bezprzewodowy może pełnić rolę przenośnego regulatora pokojowego. Nie wymaga też stałego podłączenia do prądu. Wbudowana bateria pozwala na wygodne przenoszenie go między pomieszczeniami.
   
 7. Niezrównana funkcjonalność

  Moduł sterujący Galaxii zapewnia obsługę wszystkich rodzajów czujników zapewniających bezpieczeństwo użytkownika i optymalną pracę kotła c.o. Moduł ten umożliwia przyłączenie: czujnika otwarcia pokrywy zasobnika, temperatury c.w.u., temperatury zasobnika, pogodowego, temperatury instalacji podłogowej, temperatury zaworu, panelu pokojowego „Roomster” i czujnika temperatury płaszcza.
  Sterownik E-Lider zapewnia również kompleksową obsługę przygotowania ciepłej wody użytkowej. Począwszy od pełnej obsługi pompy cyrkulacyjnej i ładującej, po ochronę zdrowia użytkowników, dzięki funkcji neutralizacji bakterii Legionella w instalacji c.w.u.
   
 8. Optymalne wykorzystanie energii

  Rekordowa sprawność kotła to także zasługa maksymalnego ograniczenia strat ciepła i umożliwienie jego szybkiego przekazania do instalacji c.o. Wzmocnione elementy ceramiczne osłaniają całą komorę spalania, magazynują wytworzone ciepło, a jednocześnie izolują kocioł. Na szybki odbiór ciepła pozwala zastosowanie wymiennika wielowyciągowego o dużej powierzchni. Przepływ ogrzanego powietrza pomiędzy poszczególnymi elementami kotła c.o. regulują specjalnie opracowane zawirowywacze. Ich zadaniem jest również umożliwienie odzyskania dodatkowego ciepła ze spalin.
   
 9. Hybrydowy System Grzewczy

  Kocioł centralnego ogrzewania Galaxia, to podstawa wydajnego i ekologicznego systemu grzewczego. Połączony z pompą ciepła lub zestawem solarnym z kolektorami płaskimi i wymiennikiem c.w.u., tworzy Hybrydowy System Grzewczy. Dostarcza ciepło, niezbędne do ogrzania domu i wody użytkowej, korzystając z Odnawialnych Źródeł Energii. Za współpracę urządzeń w danym systemie odpowiada elektroniczny sterownik kotła c.o..
   
 10. Kocioł z dotacją

  Dbałość o środowisko naturalne, jakość wykonania i najwyższą sprawność, potwierdzone certyfikatem umożliwiają zakup kotła c.o. Galaxia w cenie klasycznego kotła z podajnikiem. Dotacje do zakupu ekologicznych kotłów c.o., których jakość potwierdza certyfikat 5. klasy i Ecodesign oferowane są przez gminy i oddziały Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na terenie całego kraju.

Więcej zalet kotła Galaxia KWE znajdziesz tutaj.

* (w porównaniu z kotłem 3 klasy lub niższej, dla budynku o całkowitym zapotrzebowaniu na energię 20 kW)

Aktualności
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00