Basic 270 po nowemu

Aktualności / 2019-03-25

Poprawione parametry techniczne, większa wydajność i energooszczędność to główne cechy zmodernizowanej powietrznej pompy ciepła Basic 270, która dostępna jest już na rynku. Dział Badań i Rozwoju Galmet udoskonalił konstrukcję i poddał go surowym testom oraz ponownej certyfikacji w niezależnej jednostce badawczej. Efekt zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Wyniki badań potwierdziły, że nowa wersja pompy ciepła Basic 270 jest doskonalsza, trwalsza, a zwłaszcza bardziej ekonomiczna - nowa wersja zużywa o ok. 30% mniej energii, co czyni ją o wiele bardziej opłacalną w eksploatacji. W połączeniu z najkorzystniejszym dla klienta stosunkiem jakości urządzenia do jego ceny, jest to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, dbających o środowisko zwolenników odnawialnych źródeł energii.

W pompie ciepła z najpopularniejszej w Polsce serii Basic wprowadzono pakiet modyfikacji. Urządzenie zostało ponownie sprawdzone w instytucji dawczej, gdzie zostało przetestowane z uwzględnieniem surowych norm jakości oraz został wydany nowy certyfikat sprawności, a także potwierdzenie najwyższej klasy energetycznej.


Idealna dla większej rodziny

Pompa ciepła Basic 270 jest przeznaczona dla większych rodzin, liczących 5-6 osób (przy śr. dobowym zużyciu 50 l/os.) lub do budynków o zwiększonym zapotrzebowaniu na c.w.u. Przypomnijmy, że typoszereg Basic obejmuje pompy ciepła ze zbiornikami o pojemności 200, 300 i opisywaną 270 l, co pozwala optymalnie dopasować odpowiednie urządzenie do potrzeb od 2 do 8 osób oraz zastosować je w niemal każdym systemie grzewczym.

Celujące wyniki testów


Pobierająca powietrze pompa ciepła Basic 270 przy zbiorniku nagrzanym do temperatury 55°C może zapewnić nawet 347 litrów ciepłej wody użytkowej. Zostało to wykazane podczas szczegółowych badań, podczas których woda w zbiorniku nagrzewana była do 55°C i pobierana z niego do czasu, aż temperatura na wylocie spadnie do 40°C, czyli poziomu uznanego za minimalną temperaturę ciepłej wody zdatnej do użytku. W czasie pobierania ze zbiornika ciepłej wody napływa do niego zimna woda o temperaturze 10°C. W teście liczy się średnią temperaturę wody pobranej oraz maksymalną ilość wody zmieszanej, której Basic 270 zapewnia właśnie 347 l.

Doskonałe wyniki opisanych testów gwarantują bardzo niskie koszty ogrzewania c.w.u. dla większej liczby osób. Potwierdza to współczynnik COP (wydajności cieplnej, określającej skuteczność działania pompy ciepła), który zgodnie z normą EN 16147 wynosi 3,06 (A15/W10-55) i 3,36 (A20/W10-55). Średni pobór mocy wynosi tylko 413 W. Maksymalny poziom mocy akustycznej to zaledwie 56,3 dB. Basic 270 uzyskał klasę energetyczną A+, gwarantującą najmniejsze zużycie energii.

Wydajna, cicha i mało wymagająca

Pompa ciepła Basic została zaprojektowana w sposób zapewniający maksymalną wygodę instalacji i użytkowania. Zadowolenia z tej konstrukcji nie kryją zarówno instalatorzy, którzy doceniają szybki i łatwy montaż oraz konfigurację, a także nabywcy, którzy podkreślają, że Basic nie ma większych wymagań jeśli chodzi o miejsce instalacji – nie zabiera dużo przestrzeni i nie stwarza żadnych specjalnych ograniczeń. Gwarantuje za to zachowanie całkowitej czystości w piwnicy, czy kotłowni i jest w pełni ekologiczny - nie emituje pyłów i szkodliwych substancji, wykorzystując „zieloną” energię z OZE. Jest przy tym niezwykle prosty w obsłudze, która właściwie może w ogóle nie angażować użytkowników, a ograniczyć się do jednorazowego ustawienia trybu pracy zgodnie z preferencjami użytkownika, a później już tylko do przeglądów okresowych wykonywanych przez autoryzowanego instalatora. Pompa ciepła pełna zalet Basic 270 jest urządzeniem niezwykle wydajnym i elastycznym zarówno w eksploatacji samodzielnej, jak i w bardziej rozbudowanych systemach grzewczych.

Zakres efektywnej pracy obejmuje temperatury od +7°C, co pozwala na swobodne korzystanie z urządzenia nawet poza sezonem grzewczym. W sezonie grzewczym pompa ciepła może współpracować z zewnętrznym źródłem ciepła. Basic 270 oferowana jest w wersji z jedną lub dwoma wężownicami spiralnymi, można więc do niej podłączyć nawet dwa urządzenia (kominek z płaszczem wodnym, kocioł c.o., kolektory słoneczne). Wszystkie modele pomp ciepła Basic standardowo wyposażone są w grzałkę o mocy 2kW. Pompa ciepła Basic 270 gwarantuje oszczędności już od pierwszego uruchomienia. Zużycie energii elektrycznej w stosunku do poprzedniej wersji zostało ograniczone aż o ok. 30% (z 1661 kWh na 1212 kWh)! Pozwala to ograniczyć wydatki na prąd o ok. 270 zł rocznie.

Uniwersalność zastosowań i konfiguracji

Najlepsze efekty i największe oszczędności można uzyskać stosując kompletny hybrydowy system grzewczy Galmet, a Basic doskonale sprawdza się w takich zestawach. Dzięki wyposażeniu zbiornika pompy ciepła w dodatkową wężownicę (jedną lub dwie), można go łatwo połączyć z dodatkowym źródłem ciepła. Najczęściej jest to kocioł c.o. (np. Galaxia, bądź Genesis Plus), ale Basic bez problemu można również skonfigurować z kolektorami słonecznymi (sterownik pompy ciepła może obsłużyć pompę obiegową dodatkowego źródła) lub wykorzystać do jej zasilenia energię wyprodukowaną przez zestaw fotowoltaiczny. Mając do wyboru zakup ogrzewacza c.w.u. i ogrzewanie wody ciepłem z kotła c.o. przez cały rok, warto wybrać zbiornik zintegrowany z pompą ciepła, ponieważ zapewnimy sobie bezobsługowe źródło ciepła poza sezonem grzewczym. Dla klientów, którzy rozważają użytkowanie grzałki elektrycznej poza sezonem grzewczym, wybór pompy ciepła przyniesie znacznie niższe koszty eksploatacji całego systemu. System grzewczy z pompą ciepła jest ekologiczny i ekonomiczny.

Powietrzne pompy ciepła serii Basic są najlepszym dowodem, że doskonałe technologicznie, trwałe i oszczędne urządzenia renomowanej marki mogą mieć przystępne ceny i są w zasięgu każdego konsumenta. Tym bardziej, że na ich zakup i instalację można otrzymać dofinansowanie w programach wsparcia ekologicznych urządzeń grzewczych.

Szczegółowych informacji na ten temat bezpłatnie udzielają eksperci ds. dofinansowań Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej pod nr tel. +48 692 086 899.

Aktualności
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00