Basic 300 może więcej!

Aktualności / 2018-02-19

Ogłaszamy premierę nowej wersji najpopularniejszej, polskiej, powietrznej pompy ciepła Basic. Wersja o zwiększonej do 300 litrów pojemności zbiornika c.w.u. Galmet spełnia tym samym oczekiwania wielu klientów, oczekujących produktu, który zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkowania c.w.u., rodzinom które mają większe zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Na objętości wymiennika nie kończą się jednak zalety tej pompy ciepła. 

 

Ulubiona przez klientów

Zgodnie z nazwą Basic jest podstawowym modelem powietrznej pompy ciepła - najczęściej instalowanym i najbardziej lubianym przez klientów, w naszym kraju, ze względu na swoją wydajność, niezawodność, komfort użytkowania i łatwość obsługi. Daje przy tym znaczne oszczędności i zarabia na siebie już od momentu montażu. Dla instalatorów natomiast znaczenie ma łatwość i szybkość montażu, nieskomplikowana konfiguracja oraz dostępność i niska cena.

W gamie katalogowej producenta są już cztery wersje tego modelu – ze zbiornikami o pojemności 200, 270 (z 1 lub 2 wężownicami spiralnymi do podłączenia dodatkowych źródeł ciepła) i 300 litrów. Oferowane w klasie energetycznej A+ lub A (Basic 270, 300), czyli gwarantują najmniejsze zużycie energii, a wysoki współczynnik COP z kolei decyduje o najwyższej efektywności pracy jednostek, co w prosty sposób przekłada się na zysk użytkowników tych urządzeń.

 

Dla większej rodziny

Basic 300 jest przygotowana z myślą o większych rodzinach, liczących 6 – 7 osób (przy śr. dobowym zużyciu 50l./os.) lub do budynków o zwiększonym zapotrzebowaniu na c.w.u.

Wyniki przeprowadzonych testów wykazały, że pompa ciepła Basic 300 przy zbiorniku nagrzanym do temperatury 55°C może zapewnić nawet 392 l. wody zmieszanej. Jest to bardzo dobry wynik, który przekłada się na niskie koszty ogrzewania c.w.u. dla większej liczby osób.

Niskie koszty jej wytworzenia potwierdza współczynnik COP (wydajności cieplnej, określającej skuteczność działania pompy ciepła), który zgodnie z normą EN 16147 wynosi 2,36 (A15/W10-55) i 2,69 (A20/W10-55). Średni pobór energii elektr. wynosi tylko 418W.

Uniwersalność zastosowań i konfiguracji

Pompy ciepła Basic są bardzo mało „wymagające”, jeśli chodzi o miejsce instalacji – nie zabierają dużo przestrzeni i nie stwarzają żadnych specjalnych ograniczeń. Gwarantują za to zachowanie całkowitej czystości w piwnicy, czy kotłowni – nie emitują żadnych pyłów i szkodliwych substancji.

Pompa Basic wyposażona została w system odszraniania parownika, który realizowany jest przez zawór czterodrogowy, umożliwiający odwrócenie obiegu. Dzięki temu rozwiązaniu zakres pracy pompy poszerzony został aż do -7°C, co pozwala na korzystanie z urządzenia również w okresie zimowym.

Najlepsze efekty i największe oszczędności można uzyskać stosując kompletny hybrydowy system grzewczy Galmet, a Basic doskonale sprawdza się w takich zestawach. Dzięki wyposażeniu zbiornika pompy ciepła w dodatkową wężownicę, można go łatwo połączyć z dodatkowym źródłem ciepła. Najczęściej jest to kocioł c.o. (np. Galaxia, bądź Genesis Plus), ale Basic bez problemu można również skonfigurować z kolektorami słonecznymi (sterownik pompy ciepła może obsłużyć pompę obiegową dodatkowego źródła).

Podobnie jak wcześniejsze wersje pompa ciepła Basic 300 wyposażone jest standardowo w grzałkę o mocy 2kW, do dogrzewania wody w momentach zwiększonego zapotrzebowania oraz do realizacji trybu Antylegionella.

Basic to wygoda i oszczędności

Wykorzystanie energii odnawialnej do ogrzewania wody przez pompę ciepła Basic przynosi wymierne korzyści nie tylko środowisku, ale również użytkownikom. Basic przy swojej niewygórowanej cenie zapewnia również najkorzystniejszy stosunek jakości do kosztu zakupu. Biorąc pod uwagę niezawodność i trwałość tego modelu możemy być pewni opłacalności inwestycji.

Porównanie efektywności pompy ciepła Basic do ogrzewacza elektrycznego nie pozostawia żadnych wątpliwości o skuteczności tego rozwiązania. W pompie ciepła efektywność nagrzewu jest zależna od temperatury powietrza zasilającego i przy średnich temperaturach na poziomie 15°C wynosi ok. 3,2.

Efektywność nagrzewu Basic 300 jest nawet 4,5-krotnie większa niż ogrzewacza elektrycznego, którego efektywność przyjmuje się za równą 1.

Pompa ciepła Basic w systemie powietrze – woda jest urządzeniem ekologicznym, które wykorzystuje odnawialne źródła energii i podlega dofinansowaniu w samorządowych i ogólnokrajowych programach wsparcia oraz walki z niską emisją. Doskonale radzi sobie również w postepowaniach przetargowych w małych i dużych inwestycjach.

 

Basic 300 to:

 • Łatwość instalacji i konfiguracji.
 • Pojemność 300 l.
 • Zakres temp. pracy od -7°C.
 • Wysoki komfort obsługi.
 • Duża efektywność i oszczędność – klasa A.
 • Sterownik z funkcjami Eco, Antylegionella, Party.
 • Dodatkowa wężownica (współpraca z instalacją solarną lub kotłem c.o.).
 • Niski średni pobór energii elektrycznej- tylko 418 W.
 • Współpraca regulatora pompy ciepła z regulatorem pokojowym.
 • Grzałka elektr. 2 kw do dogrzewania wody - w standardzie.
 • Osuszanie i częściowe klimatyzowanie pomieszczenia podczas pracy.
 • Wydłużona żywotność zbiornika dzięki Dielectric Protection®.
 • Wykorzystanie OZE - kwalifikuje się do dofinansowania.

 

Wszytkie zalety pompy ciepła Basic 300 na stronie.

 

Aktualności
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00