Basic 4. generacji - premiera

Aktualności / 2021-04-30

Przedstawiamy premierę, na którą czekało wiele osób! Poznajcie Basic 4. generacji! Najbardziej ekologiczną w historii pompę ciepła do c.w.u. Galmet. Nowy Basic to komfort i ekologia na niespotykanym dotąd poziomie. Nawet 100% energii z OZE. Nowy bezpieczny czynnik chłodniczy. O 28% większa wydajność i rekordowa efektywność na poziomie klasy A++. Zupełnie nowy, jeszcze bardziej intuicyjny kolorowy panel sterowania. Poznajcie wszystkie zalety pompy ciepła Basic 4. generacji - sprawdzonego sposobu na „zielone” ciepło w naszych domach.

 

 

Czy pompa ciepła Basic może być jeszcze bardziej ekologiczna, ekonomiczna i komfortowa? Czy może oferować więcej opcji SMART i być praktycznie bezobsługowa? Dokładnie tak. Taki właśnie jest Basic 4. Generacji! Powietrzna pompa ciepła do c.w.u., która swoją premierą miała na ISH Digital 2021 – największych targach OZE na świecie. Pompa ciepła, która już podczas pierwszej prezentacji w Polsce została nagrodzona Złotym Medalem Targów ENEX 2021. Nowy Basic to sprawdzony sposób na „zielone”, ekonomiczne ciepło w naszych domach.

 

Wydajność poprzez ekologię

Projektując pompę ciepła Basic wiedzieliśmy, że musi być oszczędna, ponieważ troszczymy się o środowisko naturalne. Założyliśmy, że będzie zużywać jak najmniej energii elektrycznej i wytwarzać jak najwięcej ciepła. Opracowaliśmy urządzenie, w którym pobieramy ze zbiornika ponad 3,5 razy więcej energii cieplnej (w postaci ciepłej wody), niż dostarczamy energii elektrycznej. Energia pozyskiwana jest w większości z otaczającego nas powietrza, czyli źródła odnawialnego i zupełnie darmowego. Możliwe jest to m.in. dlatego, że wydajność1 pompy ciepła jest o 28% większą od dotąd produkowanych urządzeń Galmet.

Nowy Basic to całkowicie nowa konstrukcja opracowana przez Dział Badań i Rozwoju firmy Galmet i poddana pełnej certyfikacji w niezależnej jednostce badawczej zgodnie z najnowszymi normami. Potwierdzeniem najwyższej jakości urządzenia jest zatem kompletny certyfikat. Efekt naszych prac zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

Pompa ciepła Basic 200 jest ekologicznym sposobem na zapewnienie ciepłej wody użytkowej dla nawet 4-5 osobowej rodziny. Jej ponadprzeciętne parametry potwierdza spełnienie wymogów klasy efektywności energetycznej A++3 wykraczającej znacznie poza obecnie stosowaną klasę A+.

Dzięki wzrostowi wydajności i efektywności COP = 3,62 nowa pompa ciepła Basic 200 produkuje teraz ponad 250 litrów wody zmieszanej3 przy zmniejszonym rocznym zużyciu energii elektrycznej. Średni pobór mocy wynosi tylko 470W. Jest to też nie tylko najtańszy, ale też najbardziej ekologiczny sposób na ogrzewanie wody użytkowej. Wysoka wydajność i efektywność przekładają się też na rekordowo niskie koszty ogrzewania wody wynoszące tylko ok. 1,2 pln dziennie2.

Ekologia w przypadku pompy Basic to nie tylko najwyższa wydajność i minimalne koszty użytkowania, ale również dbałość o zastosowanie bezpiecznych podzespołów i surowców. Basic 4. generacji spełnia też najbardziej restrykcyjne wymagania dotyczące czynników chłodniczych. Zastosowano w niej zupełnie nową sprężarkę współpracującą z bezpiecznym czynnikiem chłodniczym R513a, co pozwoliło na zredukowanie wskaźnika GWP o 60%. Co równie ważne dla ochrony środowiska naturalnego wskaźnik ODP - potencjał niszczenia warstwy ozonowej przez nowy czynnik wynosi 0.

 

Komfort obsługi

Sterowanie pompą ciepła może być jeszcze bardziej intuicyjne? Pompa ciepła Basic tak właśnie działa. Duży, czytelny wyświetlacz wyposażono w kolorowy panel dotykowy a kluczowe funkcje dostępne są teraz jeszcze szybciej. Nowy Basic to również zupełnie nowy sterownik z pakietem SMART funkcji. Zastosowano w nim m.in. pakiet 100% PV system - dzięki współpracy z instalacją fotowoltaiczną pompa ciepła może być w 100% zasilana z ekologicznych źródeł odnawialnych. Darmowa energia z instalacji fotowoltaicznej pozwala na podgrzewanie wody do temperatury nawet 65°C. Za poprawną współpracę pompy ciepła z inwerterem odpowiada sterownik pompy ciepła. Funkcja hybrydowej współpracy z dodatkowymi źródłami ciepła – grzałką elektryczną i kotłem gazowym - pozwala na zarządzanie pracą kotła gazowego – tryb master – w nowym trybie pracy „zima”. Nowy sterownik pozwala również na ustawienia harmonogramu pracy pompy ciepła i pompy cyrkulacyjnej – także we wspomnianym trybie „zima”. Oprócz nowości w menu sterownika pompy Basic znajdziemy także dobrze użytkownikom i instalatorom znane funkcje: Party – do ekspresowego podgrzewania wody do temp. nawet 65°C, Eco oraz Antylegionella - funkcję, która dba o zdrowie użytkowników. Nowością jest tutaj opcja automatycznej pracy tej funkcji, w zależności od ustawionego przez użytkownika harmonogramu.

Tryb zima pozwala również na sterowanie pracą pompy cyrkulacyjnej w okresie zimowym. SMART zalety sterownika nowej pompy ciepła to również SMART komfort. Pod podłączaniu opcjonalnego modułu internetowego4 każdy użytkownik ma teraz możliwość kompletnego sterowania pracą pompy ciepła online z poziomu komputera lub aplikacji. Zyskuje m.in. możliwość sprawdzenia online ilości energii cieplnej wytworzonej przez pompę ciepła oraz czasu pracy pompy ciepła i wszystkich ważnych podzespołów (np. sprężarki, grzałki, pompy cyrkulacyjnej). Zdalny dostęp do pompy ciepła to również większe możliwości dla instalatora, który w dowolnym momencie może sprawdzić i modyfikować parametry eksploatacyjne systemu ogrzewania. Projektując nową pompę ciepła zadbaliśmy też o większy komfort jej użytkowania i teraz zakres pracy pompy ciepła Basic sięga od 7 do 40°C temp. powietrza.

 

Można zyskać jeszcze więcej!

Pompa ciepła Basic została zaprojektowana w sposób zapewniający maksymalną wygodę instalacji i użytkowania. Jest przy tym niezwykle prosta w obsłudze, która właściwie może w ogóle nie angażować użytkowników, a ograniczyć się do jednorazowego ustawienia trybu pracy zgodnie z preferencjami użytkownika, a później już tylko do przeglądów okresowych wykonywanych przez autoryzowanego instalatora. Pełna zalet pompa ciepła Basic 200 jest urządzeniem niezwykle wydajnym i elastycznym zarówno w eksploatacji samodzielnej, jak i w bardziej rozbudowanych systemach grzewczych. W sezonie grzewczym pompa ciepła może współpracować z dodatkowym źródłem ciepła. Basic 200 jak każda pompa ciepła do c.w.u. Galmet wyposażona jest w wewnętrzną wężownicę spiralną, można więc do niej podłączyć dowolne urządzenie typu kocioł c.o., kolektory słoneczne czy kominek z płaszczem wodnym, pozwala to na jeszcze większe oszczędności. Dodatkowym źródłem ciepła może być oczywiście też grzałka o mocy 2kW, która wbudowana jest w każde urządzenie.

Spośród pakietu nowości w pompie ciepła Basic 4. generacji na szczególną zasługuje również czujnik temperatury powietrza wlotowego, który zamontowany został wewnątrz pompy ciepła. Dzięki temu rozwiązaniu pompa ciepła uruchomi się tylko wtedy, gdy temperatura powietrza zewnętrznego będzie odpowiednio wysoka. System ten pozwala znacząco wydłużyć okres użytkowania pompy ciepła – sprężarka uruchomi się tylko w warunkach sprzyjających, unikniemy częstego taktowania, które wpływa negatywnie na jej żywotność. Zaletą, którą użytkownicy nowych pomp ciepła Galmet docenią szczególnie latem jest możliwość osuszania i częściowego klimatyzowania pomieszczenia podczas pracy urządzenia.

 

Bezpieczne użytkowanie

Na komfort użytkowania pompy ciepła znaczący wpływ ma też wielkość zbiornika c.w.u. oraz wydajność pompy ciepła. W przypadku pompy ciepła Basic ilość wytworzonej ciepłej wody pozwala zaspokoić potrzeby nawet 4-5 osobowej rodziny. Sprawdzone podwójne zabezpieczenie antykorozyjne zbiornika pompy ciepła stanowi połączenie najwyższej jakości emalii ceramicznej EXTRA GLASS® i anody. Specjalnie wypalana emalia ceramiczna tworzy na wewnętrznej powierzchni zbiorników gładką i trwałą barierę ochronną. Nakładana jest metodą „na mokro”, równomiernie na całej powierzchni i wypalana w temperaturze 850°C co zapewnia jej wyjątkową trwałość. Jej działanie uzupełnia bezobsługowa, aktywna anoda tytanowa, która nie wymaga serwisowania (opcja) lub standardowo montowana anoda magnezowa. Dodatkową ochronę zbiornika c.w.u. stanowi DIELECTRIC PROTECTION® zabezpieczenie przyłączy zbiornika.

 

Powietrzne pompy ciepła serii Basic są najlepszym dowodem na to, że doskonałe technologicznie, trwałe i oszczędne urządzenia renomowanej marki mogą być źródłem „zielonej” i taniej energii w naszych domach. Tym bardziej, że na ich zakup i instalację można otrzymać dofinansowanie w programach wsparcia ekologicznych urządzeń grzewczych np. w Programie Czyste Powietrze.

 

Basic 4. generacji to:

  • O 28% większa wydajność1
  • Efektywność – COP: 3,62
  • 100% PV system
  • Bezpieczny, niepalny czynnik chłodniczy R513a.
  • Idealna dla nawet 4-5 osobowej rodziny
  • Spełnia wymogi klasy efektywności energetycznej A++3
  • Dostarcza ciepłą wodę użytkową o temp. do 65°C.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Wydajność – maksymalna ilość produkowanej ciepłej wody o temp. 40°C - w porównaniu z poprzednią generacją
2 Wg PN-EN 16147 - A20(W10-55), deklarowany profil obciążeń: L.

3 Zgodnie z Rozporządzeniem Delegowanym Komisji (UE) Nr 812/2013 pompa ciepła do c.w.u. może być obecnie znakowana na etykiecie energetycznej maksymalnie klasą A+ nawet jeśli spełnia wymagania wyższej klasy.
4 Po połączeniu z opcjonalnym modułem internetowym – ST505

 

Aktualności
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00