FUSION – inteligentny zbiornik warstwowy do kotłów gazowych

Aktualności / 2017-04-03

Dwufunkcyjne kotły gazowe to rozwiązanie przeznaczone do stosowania w mieszkaniach i małych domach gdzie punkty poboru c.w.u. znajdują się w pobliżu kotła. Ilość ogrzanej wody jest tu optymalna dla jednego punktu poboru wody. Jak zwiększyć wydajność takiej instalacji? Sprawdź jakie rozwiązanie zapewni komfort ciepłej wody użytkowej dla całej rodziny?

Rozwiązaniem jest zastosowanie zbiornika, który zgromadzi odpowiednią ilość c.w.u., będzie miał kompaktowe rozmiary pozwalające na montaż pod kotłem a przede wszystkim zapewni ekonomiczną pracę kotła i oszczędność gazu. Takim zbiornikiem jest właśnie zasobnik warstwowy Fusion przeznaczony do współpracy z kotłem dwufunkcyjnym w celu akumulowania ciepłej wody użytkowej.

Komfort użytkowania

Zastosowanie zbiornika warstwowego pozwala na zwiększenie wydajności c.w.u. kotła dwufunkcyjnego, jak również podniesienie komfortu c.w.u. Użytkownik od razu ma do dyspozycji dużą ilość ciepłej wody – nawet 104 litry. Odkręcenie baterii w dwóch miejscach (w kuchni i łazience) nie powoduje zmniejszenia wydajności c.w.u., ponieważ pobór na początku odbywa się ze zbiornika, a nie z kotła. Ważna zaletą zbiornika jest również to, że małe pobory wody (np. mycie rąk) nie powodują uruchomienia kotła gazowego, co wydłuża jego żywotność, jak również pozwala zaoszczędzić zużycie gazu. Zbiornik ładowany jest ciepłą wodą od góry, która nie miesza się z zimną wodą, znajdującą się w dolnej części zbiornika. Warstwowe rozłożenie ciepłej wody (w górnej części zbiornika) powoduje, że mamy do niej dostęp od razu.

Zaawansowana konstrukcja

Kocioł gazowy uruchamiany jest poprzez 3-stopniową pompę obiegową o regulowanej wydajności, co umożliwia zastosowanie zbiornika dla kotłów różnych mocy, jak i różnych producentów. Pompą obiegową steruje termostat bimetaliczny, który przy spadku lub osiągnięciu temperatury w zbiorniku, uruchamia lub wyłącza pompę ładującą. Pompa ładująca zamontowana jest na dopływie zimnej wody (pobór z dolnej części zbiornika) do kotła gazowego, co sprawia, że kocioł uruchamia się na maksymalnej mocy. W zbiornik wbudowany jest również termometr, który pozwala monitorować temperaturę wody w urządzeniu. Zbiornik Fusion wyposażony został również w króciec spustowy do opróżniania zbiornika z wody, jak również króciec do zamontowania kompletu elektrycznego GE w celu okresowego przegrzewania zbiornika (przeciwdziałanie bakterii Legionella).

Zwiększona trwałość

Jak każdy ogrzewacz c.w.u. produkcji Galmet, Fusion posiada podwójne zabezpieczenie antykorozyjne. Od wewnętrznej strony pokryty został emalią ceramiczną EXTRA GLASS® nakładaną metodą „na mokro”, która w połączeniu z anodą magnezową skutecznie zabezpiecza go przed korozją.

Wygodna eksploatacja

Dla ułatwienia montażu i eksploatacji, wszystkie przyłącza zbiornika ulokowane zostały w dennicy górnej. W niej też umieszczono włącznik i termostat zarządzający pracą systemu. Kompaktowy kształt metalowej obudowy i niewielka wysokość zbiornika, wynosząca tylko 90 cm, sprawiają, że bez problemu zmieści się pod zainstalowanym wcześniej kotłem gazowym. Regulowane nóżki poziomujące gwarantują pewne ułożenie zbiornika.
Więcej zalet zbiornika Fusion znajdziesz tutaj.

Aktualności
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00