Kędzierzyn-Koźle dotuje wymianę kotłów c.o.

Dotacje do OZE / 2017-10-10

Dotacja udzielana jest ze środków celowych z budżetu Gminy Kędzierzyn-Koźle i przeznaczona jest na dofinansowanie kosztów inwestycji służących ochronie powietrza, realizowanych na terenie Gminy Kędzierzyn-Koźle.

Warunkiem uzyskania dotacji jest rzeczywiste ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza, w wyniku dokonanej inwestycji, poprzez:

  • Zamianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym, na ekologiczny system ogrzewania.
  • Wykonanie ekologicznego systemu ogrzewania w budynkach nowo wzniesionych lub w budynkach i lokalach dotychczas nieogrzewanych.
  • Zakup i montaż instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii do podgrzewania wody użytkowej i/lub wspomagania centralnego ogrzewania.

Dotację można przeznaczyć na:

  • Wymianę pieców lub kotłów węglowych na kotły c.o. o wysokiej sprawności. Kotły 5 klasy na ekogroszek lub pellet: Galaxia lub Genesis KPP - w przypadku zadań polegających na wymianie ogrzewania opartego na paliwie stałym, na nowe ekologiczne lub na wykonaniu nowego ekologicznego systemu ogrzewania  – maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5000 zł dla osób fizycznych, nie więcej niż 15000 zł dla wspólnot mieszkaniowych oraz 7000 zł dla innych podmiotów i jednostek.
  • Zakup wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima lub Airmax2 - w przypadku zadań polegających na wymianie ogrzewania opartego na paliwie stałym, na nowe ekologiczne  - maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 10000 zł dla osób fizycznych, nie więcej niż 15000 zł dla wspólnot mieszkaniowych oraz 10000 zł dla innych podmiotów i jednostek.
  • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną kolektorów słonecznych m.in. KSG Premium GT - – maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5000 zł dla osób fizycznych

Zasady finansowania zostały zawarte w regulaminie programu.

Wnioski można składać w trybie ciągłym, do wyczerpania środków finansowych, przeznaczonych na wypłatę dotacji w danym roku budżetowym, dotacje niezrealizowane będą rozpatrywane w pierwszej kolejności w następnym roku budżetowym.

 

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem pożyczki i umorzenia. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99

Dotacje do OZE
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00