Kolejne dofinansowanie OZE, do 80% w kujawsko – pomorskim

Dotacje do OZE / 2016-09-15

Od 15 września br. można składać wnioski o dofinansowanie do instalacji urządzeń korzystających z Odnawialnych Źródeł Energii – OZE, w woj. kujawsko – pomorskim. Program EKODOM wspiera zakup m.in. pomp ciepła i kolektorów słonecznych. Kto i na jakich warunkach może otrzymać dofinansowanie?

Program EKODOM realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Umożliwia dofinansowanie zadań z zakresu termomodernizacji budynków i instalacji urządzeń korzystających z OZE w budynkach mieszkalnych. Przeznaczony jest dla osób fizycznych.

Celem programu jest ograniczenie lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery poprzez oszczędność zużycia ciepła w wyniku termomodernizacji budynków oraz poprzez zwiększenie produkcji energii z urządzeń OZE.

Dofinansowanie można przeznaczyć na:

  • Montaż pomp ciepła i kolektorów słonecznych o mocy do 300 kW wraz z instalacją.
  • Montaż instalacji fotowoltaicznych o mocy do 40 kW.
  • Montaż elektrowni wiatrowych o mocy do 40 kW.
  • Zadania termomodernizacyjne: docieplenie przegród zewnętrznych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana źródła ciepła wraz z modernizacją instalacji.

Dofinansowanie do inwestycji udzielane jest w formie preferencyjnej pożyczki w wysokości do 80% kosztu kwalifikowanego. Istnieje jednak możliwość umorzenia 30% kwoty pożyczki. Okres spłaty dofinansowania może wynosić nawet 10 lat. Warunkiem finansowym uzyskania wsparcia jest posiadanie wkładu własnego w wysokości minimum 20% kosztu przedsięwzięcia.

Na realizację programu WFOŚiGW w Toruniu przeznaczył 10.000.000,00 zł. Wnioski można składać do 30 czerwca 2017. Ze względu na ograniczony budżet programu decyduje jednak kolejność składania wniosków.  

Dotacja może być przeznaczona na zakup i montaż pomp ciepła do kompleksowego ogrzewania budynków i wody użytkowej, pracujących w najwyższej klasie energetycznej A++, miedzianych kolektorów słonecznych gwarantujących najwyższą sprawność w Europie - 82,9% i paneli fotowoltaicznych firmy Galmet.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99

Dotacje do OZE
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00