Lubelskie dotuje zakup i montaż kotłów c.o. i OZE

Dotacje do OZE / 2016-10-11

Kolejne województwo stawia na poprawę jakości powietrza i dotuje wymianę urządzeń grzewczych. Do opolskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego dołączyło województwo lubelskie. Program EKODOM pozwala na zakup i instalację m.in. kotłów c.o., pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet, nawet o 30% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Program EKODOM realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie i przewidziany jest dla osób fizycznych.

Celem programu jest ograniczenie lub uniknięcie emisji do atmosfery szkodliwych gazów i pyłów oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do wód, wzrost udziału energii pochodzącej z OZE w końcowym zużyciu energii, upowszechnianie nowoczesnych technologii służących ograniczeniu niskiej emisji na terenie województwa lubelskiego. Programem objęte są budynki mieszkalne.

Dofinansowanie w ramach Programu będzie udzielane w formie pożyczki z możliwością częściowego umorzenia, do 30% wartości pożyczki.  

Wnioskodawca będzie mógł otrzymać dofinansowanie w formie pożyczki w wysokości do 100% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Pożyczkę można przeznaczyć m.in. na:

  • Wymianę pieców lub kotłów węglowych na kotły c.o. o wysokiej sprawności. Kotły 5 klasy na ekogroszek lub pellet: Galaxia lub EKO - GT KPP.
  • Wymianę pieców lub kotłów węglowych na ekologiczne Hybrydowe Systemy Grzewcze, o mocy do 20 kW.
  • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima i Airmax2, Spectra i Basic.
  • Zakup i montaż kolektorów słonecznych m.in. KSG Premium GT.
  • Zakup i montaż systemów fotowoltaicznych - o zainstalowanej mocy elektrycznej do 15kW.

 

Zasady finansowania zostały zawarte w regulaminie programu.

Wnioski można składać do 30 listopada 2016r. i od 1 lutego do 31 marca 2017r., do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem pożyczki i umorzenia. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99

Dotacje do OZE
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00