Maximus – idealny do pomp ciepła

Aktualności / 2017-05-15

Maksymalny komfort, wysoka wydajność i unikalny design to zalety, pompy ciepła Maxima, które Galmet zawarł w najnowszym wymienniku dedykowanym do pomp ciepła. Maximus, to najnowsze mądre rozwiązanie w ofercie wymienników największego producenta ogrzewaczy wody w Polsce. Wymiennik Maximus gwarantuje optymalne wykorzystanie mocy pompy ciepła i szybkie przygotowanie do 300 litrów ciepłej wody. Zastosowanie wężownicy spiralnej wykonanej w technologii „wężownica w wężownicy” znacznie skraca czas ogrzewania wody. Tak wykonana wężownica ma powierzchnię aż 3,8 m2 co pozwoliło uzyskać ponadprzeciętną wydajność.

Komfort użytkowania

Maximus to również maximum wygody i niskie koszty eksploatacji. Uzyskano je dzięki zastosowaniu zaawansowanej anody tytanowej i grzałki elektrycznej o mocy 2kW. Pracą grzałki elektrycznej steruje bezpośrednio sterownik pompy ciepła. Anoda tytanowa w połączeniu z nakładaną metodą „na mokro” (równomiernie na całej powierzchni wymiennika) emalią ceramiczną stanowią najwydajniejsze zabezpieczenie antykorozyjne stosowane w zbiornikach. Anoda tytanowa nie wymaga też cyklicznej wymiany jak ma to miejsce przy anodach magnezowych. Wymiennik Maximus wyposażono też w najnowsze zabezpieczenie antykorozyjne przyłączy DIELECTRIC PROTECTION®.

Wymiennik c.w.u. idealnie dobrany

Wysoka wydajność wymiennika Maximus to również zasługa jednolitej izolacji zbiornika wykonanej z twardej pianki poliuretanowej. Skupienie wszystkich przyłączy hydraulicznych z tyłu wymiennika znacząco ułatwia montaż a jednocześnie zapewnia wygodne użytkowanie instalacji. Estetyczny wygląd wymiennika to zasługa metalowej obudowy o unikalnym kształcie. Wymiennik Maximus w połączeniu z pompą ciepła Maxima tworzy ekologiczny system ogrzewania o nieprzeciętnym designie. System taki to w pełni uzasadnione ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

Więcej zalet wymiennika Maximus znajdziesz tutaj.

Aktualności
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00