ENEX 2019 - MEDAL DLA POMPY CIEPŁA SPECTRA SMART

Nagrody i wyróżnienia / 2019-03-05

Targi, podobnie jak w poprzednich latach, zakończyły się sukcesem produktów Galmet. Ekspozycje 84. firm z Polski, Niemiec, Czech i Chin - w ciągu dwóch dni (27-28.02) odwiedziło ponad 6 tysięcy osób zainteresowanych ekologicznymi rozwiązaniami lub związanych zawodowo z branżą OZE. Pompa ciepła Spectra Smart została wyróżniona medalem targów a instalacja z pompą ciepła Maxima wyróżniona w konkursie  „Dobre praktyki w dobrych rękach"

Energetyka odnawialna zdobywa coraz więcej zwolenników, dla których na tego typu imprezy są najlepszą okazją zapoznania się z trendami w branży, dostępnymi na rynku urządzeniami i nowinkami technicznymi. Wystawom jak zwykle towarzyszyły liczne konferencje, kongresy, seminaria, prelekcje i spotkania branżowe, m.in. XII Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej zorganizowane przez redakcję czasopisma GLOBEnergia. Z dużym zainteresowaniem podczas forum spotkała się prelekcja Andrzeja Oczosia z firmy Galmet – „Program Czyste Powietrze – wymagania w instalacjach OZE – poradnik inwestora”. Na targowych stoiskach ENEX Nowa Energia królowały najnowszej generacji panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, a zwłaszcza pompy ciepła. Jeden z eksponowanych modeli – wzbudzająca wielkie zainteresowanie zwiedzających najmądrzejsza powietrzna pompa ciepła w Polsce - Spectra Smart – zyskała również uznanie organizatorów imprezy, którzy nagrodzili ją Medalem Targów ENEX. To kolejne prestiżowe wyróżnienie dla tego urządzenia, zdobywającego coraz większą popularność na europejskim rynku.

Mocnym akcentem targów było rozstrzygnięcie konkursu dla firm instalacyjnych „Dobre praktyki w dobrych rękach”. Jednym z laureatów została firma instalacyjno-budowlana pana Grzegorza Machaja, nagrodzona za wzorcowe wykorzystanie i montaż wysokotemperaturowej gruntowej pompy ciepła Galmet Maxima do c.o. i c.w.u. o mocy 42 kW w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku (o inwestycji piszemy szerzej w biuletynie Ekspert Ogrzewnictwa 11). Organizowany przez redakcję GLOBEnergii konkurs na podstawie wzorcowych referencji kolejnych inwestorów zachęca do stosowania podobnych praktyk i energooszczędnych rozwiązań, zgodnych z ideą poszanowania energii oraz zrównoważonego rozwoju.

Do najciekawszych wydarzeń targowych należał VII KONGRES PORT PC, zorganizowany przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), pod hasłem „Dom bez rachunków”, czyli z pompami ciepła, fotowoltaiką i wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła. Sporo uwagi poświęcono też korzyściom z zastosowania pomp ciepła w dużych firmach, budynkach wielkogabarytowych oraz budownictwie wielo- i jednorodzinnym.

Podczas kieleckiej wystawy zorganizowano także konkursy dla instalatorów. Jednym z nich był “Festiwal pomp ciepła” - konkurs edukacyjny, w którym jednoosobowe drużyny instalatorów rywalizowały w wykonaniu typowych zadań instalacyjnych z dziedziny pomp ciepła. Nagrodę główną w tym konkursie - ufundowaną przez Galmet powietrzną pompę ciepła do c.w.u.  Spectra Smart – otrzymał Pan Paweł Kondrak (Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane KONDRAK). Współprowadzącym ceremonię wręczenia nagród był gość specjalny Forum Tomasz Zubilewicz, ulubiony prezenter pogody Polaków oraz popularyzator technologii OZE. Dziennikarz był też powodem dodatkowego oblężenia stoiska targowego firmy Galmet, gdzie podpisywał fanom egzemplarze „Eksperta Ogrzewnictwa 10” z jego zdjęciem na okładce. Gośćmi specjalnymi tegorocznych targów byli m.in. Jarosław Gowin, wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

Nagrody i wyróżnienia
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00