Neptun² Kombi – kompaktowy wymiennik c.w.u.

Aktualności / 2017-05-08

Neptun² Kombi, to kompaktowy, wiszący wymiennik c.w.u. Średnica tylko 48 cm zapewnia oszczędność miejsca i sprawia, że ogrzewacz stanowi dobry wybór również do małych kotłowni. Umiejscowienie połączenia wężownicy z kotłem, z prawej lub lewej strony wymiennika, w zależności od modelu, umożliwia jego komfortowy montaż. Wybór pojemności od 80 do 140 litrów czyni Neptun² Kombi uniwersalnym ogrzewaczem ciepłej wody użytkowej. Urządzenie zasilane jest przez kocioł centralnego ogrzewania lub grzałkę elektryczną, w którą wyposażony jest standardowo każdy ogrzewacz.

Zalety wymiennika Neptun² Kombi:

  • Wężownica dedykowana do zasilania z wszystkich typów kotła c.o.
  • Przyłącza wężownicy z prawej lub lewej strony.
  • Do 50% dłuższa żywotność zbiornika dzięki ochronie RESIST-TECH®.
  • Najwyższej jakości emalia ceramiczna EXTRA GLASS®.
  • Zabezpieczenie w standardzie - anoda magnezowa.
  • Anoda magnezowa umieszczona w dolnej części zbiornika pozwala na jej swobodną wymianę bez konieczności ściągania zbiornika ze ściany
  • Osłona czujnika w standardzie
  • Neptun² Kombi Elektronik - sterownik z wyświetlaczem LED.
  • Powierzchnia wymiennika do 0,95 m2 - Neptun² Kombi 120, 140
  • Pojemność: 80 - 140 litrów.

Wygodna instalacja

Neptun² Kombi pozwala również na wygodną instalację przyłączy c.w.u. oraz cyrkulacji. Oba przyłącza wody użytkowej ukryte są w dolnej pokrywie za modułem sterowania. Dzięki zamontowaniu anody magnezowej w dolnej dennicy jej wymiana nie wymaga demontażu zbiornika. Jest szybka i komfortowa. W dolnej dennicy zainstalowana jest również grzałka elektryczna ze sterownikiem.

Wydłużona żywotność zbiornika dzięki PLASTIC SLEEVE®. Specjalne elementy odizolowują grzałkę elektryczną od korpusu zbiornika, zachowana jest tym samym ochrona katodowa zbiornika.

Dzięki ochronie RESIST-TECH®, żywotność zbiorników z grzałką el. wydłuża się nawet o 50%. Specjalny rezystor wyrównuje potencjały elektromagnetyczne pomiędzy anodą magnezową a grzałką elektryczną.

Sprawdzona izolacja

Dużą moc wymiennika c.w.u. - wężownicy spiralnej o dużej powierzchni - uzupełnia zastosowanie wydajnej izolacji z gęstej pianki poliuretanowej. Takie połącznie gwarantuje szybkie ogrzewanie wody i ekonomiczną pracę urządzenia.

Zabezpieczenie antykorozyjne

Zastosowanie emalii ceramicznej EXTRA GLASS® gwarantuje bezpieczne i higieniczne użytkowanie zbiornika wody użytkowej. Emalia nakładana jest metodą „na mokro” i specjalnie wypalana, co gwarantuje równomiernie jej rozprowadzenie na całej powierzchni wymiennika. O zwiększone zabezpieczenie antykorozyjne zbiornika i grzałki elektrycznej dba również wymienna anoda magnezowa. Działanie bezobsługowe, bez potrzeby serwisowania gwarantuje zastosowanie opcjonalnej, aktywnej anody tytanowej.

Wygodne sterowanie

Sterownik wymiennika Neptun² Kombi oferuje możliwość płynnej regulacji temperatury w zależności od zapotrzebowania domowników. Umiejscowiony w dolnej części wymiennika umożliwia wygodne sterowanie. W opcji może być to sterownik z czytelnym wyświetlaczem LED. Prezentuje on bieżącą i zadaną temperaturę, wyposażony jest w system Antyzamarzaniowy, co zapobiega uszkodzeniu wymiennika.

Więcej zalet ogrzewacza Neptun² Kombi znajdziesz tutaj.

Aktualności
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00