Spectra Smart - idea wprowadzona w życie

Aktualności / 2017-05-30

Cel

Postawiliśmy sobie cel: stwórzmy produkt, który zapewni użytkownikom komfort ciepłej wody użytkowej będąc przy tym maksymalnie wygodny w obsłudze. Powinien również zadbać o potrzeby całej rodziny i chronić środowisko naturalne.

Projekt

Wszystkie te cechy zamknęliśmy w jednej, eleganckiej konstrukcji SQUARE Jacket Design®. Tak właśnie powstał projekt unikalnej pompy ciepła Spectra Smart.

Komfort obsługi

Sterowanie pompą ciepła jednym kliknięciem? Pompa ciepła Spectra Smart tak właśnie działa. Najważniejsze funkcje dostępne są „od ręki”. Duży, czytelny wyświetlacz z kolorowym panelem dotykowym i intuicyjnym, „kafelkowym” menu. To wszystko sprawia, że sterowanie zaawansowaną pompą ciepła staje się wyjątkowo proste. Jednym dotknięciem wybierasz rozwiązania Smart. Spectra Smart dba o komfort domowników, ale również ich bliskich. W trybie Turbo ogrzewa wodę w ekspresowym tempie. Spectra Smart to także dbałość o ekonomię – tryb Eco, to rozwiązanie, gwarantujące realne oszczędności. Wiemy jak cenny jest czas spędzany z rodziną, dlatego to mądry sterownik pompy ciepła dba o utrzymanie optymalnej temperatury wody, nawet do 55°C, w ilości wystarczającej dla 4-5 osobowej rodziny.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo Twojego domu jest dla nas priorytetem, dlatego wyposażyliśmy pompę Spectra Smart w szereg zaawansowanych technologii, które zadbają o Twój spokojny sen. Funkcja Antylegionella to wyraz troski o zdrowie użytkownika. Bezobsługowa anoda tytanowa to natomiast specjalne zabezpieczenie zbiornika pompy, które wraz z trybem antyzamrożeniowym gwarantuje jej długowieczne i niezawodne działanie. Wyjeżdżając na wakacje jednym kliknięciem włączysz bezpieczny tryb „urlop”.

Oszczędność

Projektując pompę ciepła Spectra Smart wiedzieliśmy, że musi być oszczędna, ponieważ tak samo jak Ty dbamy o środowisko naturalne. Założyliśmy, że będzie zużywać jak najmniej energii elektrycznej i wytwarzać jak najwięcej ciepła. Opracowaliśmy urządzenie, w którym pobieramy ze zbiornika 3,5 razy więcej energii cieplnej (w postaci ciepłej wody), niż dostarczamy energii elektrycznej.
Energia pozyskiwana jest w większości z otaczającego nas powietrza, czyli źródła odnawialnego i zupełnie darmowego. Pompa ciepła Spectra Smart ma rekordową wydajność (COP) równą 3,49 (wg normy PN-EN 16147, przy A15/W10-55) i to w najwyższej dla tego typu pomp ciepła klasie A+. Wszystko to przy najlepszym stosunku ceny do jakości i wydajności.

Można zyskać jeszcze więcej!

Pompy ciepła Galmet dzięki doskonałym parametrom gwarantują maksymalne oszczędności. Jednak, gdy połączysz pompę ciepła z ekologicznym kotłem c.o. w zintegrowany Hybrydowy System Grzewczy zyskasz jeszcze więcej. Dodatkowo możesz zaoszczędzić, korzystając również z programu dofinansowań w Twojej miejscowości – dotacje są w zasięgu ręki, ponieważ Spectra Smart spełnia wszystkie warunki stawiane urządzeniom OZE.

Aktualności
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00