Świętokrzyskie walczy ze smogiem

Dotacje do OZE / 2017-01-11

Świętokrzyskie wybiera czyste powietrze i wprowadza dofinansowanie do modernizacji indywidualnych kotłowni, zakupu i montażu Odnawialnych Źródeł Energii oraz termomodernizacji budynków. Program pozwala na zakup i instalację: kotłów c.o., pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet prawie 25% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Program „Ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez modernizację indywidualnych kotłowni, zakup i montaż Odnawialnych Źródeł Energii, termomodernizację budynków” – Edycja II realizowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach i przewidziany jest dla osób fizycznych.

Celem programu jest:

  • Zmniejszenie narażenia ludności na oddziaływanie, pyłów PM2,5, PM10 oraz innych zanieczyszczeń powstających w wyniku niskiej emisji, zagrażających zdrowiu i życiu ludzi oraz negatywnie wpływających na stan środowiska.
  • Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz innych gazów cieplarnianych.
  • Wzrost udziału OZE w finalnym zużyciu energii.
  • Propagowanie Odnawialnych Źródeł Energii.
  • Upowszechnianie nowoczesnych technologii służących ograniczeniu niskiej emisji oraz idei efektywnego wykorzystania energii.

Na terenie województwa świętokrzyskiego. Programem objęte są budynki jednorodzinne.

Dofinansowanie w ramach Programu będzie udzielane w formie preferencyjnej pożyczki częściowo umarzalnej z zastosowaniem przepisów o pomocy publicznej. Pożyczka może stanowić do 95% kosztu kwalifikowanego a jej minimalna wysokość wynosi 6 000 złotych. Możliwe jest umorzenie do 25% przyznanej pożyczki.  

Dofinansowanie można przeznaczyć na:

  • Wymianę pieców lub kotłów węglowych na kotły c.o. o wysokiej sprawności. Kotły 5 klasy na ekogroszek lub pellet: Galaxia lub EKO - GT KPP - na terenach, gdzie nie ma dostępu do sieci ciepłowniczej i gazowej
  • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima i Airmax2, Spectra i Basic.
  • Zakup i montaż kolektorów słonecznych m.in. KSG Premium GT.
  • Zakup i montaż systemów fotowoltaicznych.

Zasady finansowania zostały zawarte w regulaminie programu.

Wnioski można składać od 01.03.2017 r. w trybie ciągłym, do wyczerpania alokacji – 7 000 000 złotych..

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem pożyczki i umorzenia. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99

Dotacje do OZE
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00