Tower i Tower Biwal - wyjątkowe wymienniki

Aktualności / 2017-03-01

Galmet znacznie ulepszył najpopularniejsze ogrzewacze wody z jedną i dwiema wężownicami spiralnymi o poj. 400 i 500 litrów. Od teraz ogrzewacze Tower i Tower Biwal są jeszcze wydajniejsze, co potwierdza klasa energetyczna B. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej izolacji znacznie ograniczono straty ciepła. Pozwoliło to istotnie podnieść komfort użytkowania. Ciepła woda dostępna jest teraz znacznie szybciej, zbiornik dłużej utrzymuje jej wysoką temperaturę a koszty jej wytworzenia są  mniejsze.
Ta wyjątkowa, jak na wymienniki, o dużej pojemności klasa energetyczna B została już wprowadzona w ogrzewaczach Galmet o pojemności 400 i 500 litrów. W najbliższym czasie oferowana będzie też w wymiennikach o innych pojemnościach.

W jaki sposób osiągnięto tak dobre parametry ogrzewaczy?

Intensywne prace działu Badań i Rozwoju (BiR) ogrzewaczy wody pozwalają oferować klientom sprawdzone produkty o wysokich parametrach. Efekty pracy laboratorium Galmet do badań strat ciepła ErP, to gwarancja dla każdego klienta, że wybierany przez niego produkt posiada deklarowane najlepsze parametry. To jeszcze większe możliwości badań klas energetycznych ErP. Laboratorium ogrzewaczy prowadzi stałe badania izolacyjności ogrzewaczy i systematycznie polepsza ich parametry.

 

  • Ogrzewacz Tower, to wymiennik c.w.u z jedną wężownicą spiralną pozwalający na komfortowe ogrzewanie wody energią z kotła c.o.
  • Tower Biwal, to wyjątkowy wymiennik biwalentny, z dwiema wężownicami spiralnymi. Pozwala na maksymalne wykorzystanie zasilania z dwóch źródeł ciepła jednocześnie. Ogrzewacz Tower Biwal umożliwia podgrzewanie ciepłej wody użytkowej za pomocą odnawialnej energii słonecznej oraz ekologicznych kotłów c.o.
     

Jakie rozwiązania wprowadzono?

Jeszcze lepsze parametry ogrzewaczy Tower i Tower Biwal to m.in. efekt wprowadzenia specjalnie opracowanego ocieplenia. Wykonana na bazie włókniny typu PET oraz polistyrenu innowacyjna izolacja Neodul®, to kolejne mądre rozwiązanie wprowadzone przez Galmet w autorskich produktach. Zastosowanie ocieplenia z dwóch materiałów o różnych współczynnikach przenikania pozwoliło znacznie obniżyć straty ciepła.
Galmet zadbał też o komfortowy montaż i transport swoich wyjątkowych ogrzewaczy. Izolacja Neodul® oferowana jest w postaci dwóch części szczelnie łączonych zamkiem. To kolejny powód, dla którego warto wybrać wymienniki Galmet w klasie energetycznej B.

Aktualności
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00