Dotacja na kotły c.o. i OZE - zyskaj do 30% w opolskim

Dotacje do OZE / 2016-10-03

Od października br. można składać wnioski o pożyczki na wymianę urządzeń grzewczych dla  poprawy jakości powietrza w woj. opolskim. Programy EKO - PIEC, EKO - DOM i OZE wspierają m.in. zakup kotłów c.o., pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet. Kto i na jakich warunkach może otrzymać dofinansowanie?

Programy EKO-PIEC, EKO-DOM i OZE realizowane są w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji – PONE w województwie opolskim. Przewidziane są dla osób fizycznych. Finansowanie programu zapewnia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Celem Programu jest ograniczenie niskiej emisji szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery, zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną do ogrzewania oraz wzrost produkcji energii elektrycznej i cieplnej z OZE. Programem objęte są budynki mieszkalne.

 

Pożyczkę można przeznaczyć na:

  • Montaż kotłów c.o. o wysokiej sprawności. Kotły 5 klasy na ekogroszek lub pellet: Galaxia lub EKO - GT KPP, wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u – Programy EKO-PIEC i EKO-DOM.
  • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima i Airmax2, Spectra i Basic - o zainstalowanej mocy cieplnej do 40 kW - Program OZE.
  • Zakup i montaż kolektorów słonecznych KSG Premium GT - o zainstalowanej mocy cieplnej do 40 kWt - Program OZE.
  • Zakup i montaż systemów fotowoltaicznych - o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40 kWp - Program OZE.

 

Dofinansowanie w ramach Programu będzie udzielane w formie pożyczki z możliwością częściowego umorzenia, tj.:

  • do 30% wartości pożyczki - w przypadku Programu EKO-PIEC,
  • do 20% wartości pożyczki - w przypadku Programów: EKO-TERM i OZE
  • do 30% wartości części pożyczki wypłaconej na wymianę źródła ciepła i do 20% wartości części pożyczki wypłaconej na termoizolację budynku – w przypadku Programu EKO-DOM.

Wnioskodawca będzie mógł otrzymać dofinansowanie w formie pożyczki w wysokości do 95% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Zasady finansowania zostały zawarte w programie „Ograniczenie niskiej emisji w województwie opolskim dla osób fizycznych przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu”.

Nabór wniosków o dofinansowanie w formie pożyczki w ramach Programu prowadzony będzie w trybie ciągłym i trwać będzie od ogłoszenia o naborze opublikowanego na stronie www.wfosigw.opole.pl  do 31.12.2020 r.

 

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem pożyczki i umorzenia. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99

Dotacje do OZE
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00