RONDO PREMIUM – KU DOSKONAŁOŚCI

Aktualności / 2018-02-27

Przy konstruowaniu tego zbiornika ciepłej wody użytkowej nie było kompromisów. Miał być najbardziej wydajny, oszczędny, trwały i komfortowy w obsłudze - i jest! Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach i wykonany z najlepszych materiałów jest również nowoczesny i ładny. Galmet – zanim wprowadził wymiennik do oferty standardowo poddał nowy model długiej serii ekstremalnych testów i badań. Wyniki były bardzo dobre, ale dla rynkowego sukcesu najważniejsze są zebrane już pozytywne opinie instalatorów i użytkowników, które zdecydowanie potwierdziły wszystkie jego zalety.

 

Zacznijmy od początku – pełna nazwa zbiornika nowej generacji do c.w.u. brzmi: SGW(S) Rondo Premium i jest on przeznaczony do współpracy ze wszystkimi kotłami centralnego ogrzewania, np. olejowymi, węglowymi, czy pelletowymi, ale najlepiej sprawdza się w połączeniu z jednofunkcyjnymi kotłami gazowymi. W gamie dostępne są dwa typy – 120 i 140, co pozwala na elastyczne dopasowanie do potrzeb 3 – 6 osobowej rodziny.

Energooszczędność i wydajność

Wymiennik ma najwyższą możliwą klasę energetyczną - A (klasę efektywności ErP A+ mogą mieć tylko zbiorniki zintegrowane z pompą ciepła) i charakteryzuje się wyjątkową energooszczędnością. Jest to efektem zastosowania doskonałej izolacji i bardzo wydajnej wężownicy. Jako ocieplenie zastosowano grubą warstwą wysokojakościowej twardej pianki poliuretanowej o grubości 80 mm.

Zastosowana w Rondo Premium efektywna wężownica spiralna o dużej powierzchni zdecydowanie wyróżnia ten model spośród innych dostępnych na rynku. Taka konstrukcja pozwala na znacznie szybsze nagrzewanie wody.

Trwałość i jakość

Zbiornik ma podwójna ochronę - pokrywany jest wysokiej jakości emalią ceramiczną EXTRA GLASS® nakładaną najskuteczniejszą metodą „na mokro” oraz dodatkowo zabezpieczany anodą magnezową. Dodatkową ochronę zbiornika stanowi technologia Dielectric Protection® czyli zabezpieczenie antykorozyjne połączeń z instalacją.

Przy tych zabezpieczeniach możemy być pewni wielu lat bezproblemowej i higienicznej eksploatacji tego modelu wymiennika. Tym bardziej, że każdy zbiornik w procesie produkcji przechodzi wiele rygorystycznych badań oraz testów. Oprócz kilkakrotnego kontrolowania szczelności zbiornika i wężownicy na różnych etapach produkcji, dodatkowo sprawdzana jest grubość emalii ceramicznej, a także wykonywany jest test na zapotrzebowanie na znormalizowany prąd ochronny.

Wyrywkowo zbiorniki podawane są także testom wytrzymałościowym, polegającym na poddawaniu ich 20. tysiącom uderzeń hydraulicznych o ciśnieniu przekraczającym o 150% ciśnienie robocze (zgodnie z normą EN 12897:2014).

Urządzenia są również wnikliwie testowane pod kątem zachowania parametrów, na podstawie których wyznaczana jest klasa energetyczna ErP.

Wygoda montażu i komfort użytkowania    

Wymiennik Rondo Premium od razu docenili instalatorzy – producent dołożył starań, aby jego montaż był bardzo prosty i wygodny. Wszystkie przyłącza zostały umieszczone w górnej pokrywie zbiornika i zakończone są gwintem wewnętrznym, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza instalację i jest idealnym rozwiązaniem dla wiszących kotłów gazowych.

W korpusie zabezpieczonym estetyczną metalową obudową przewidziano miejsce na wygodny montaż kompletu elektrycznego (GE), służącego do wygrzewu zbiornika. Model Rondo Premium wyposażony został także w czytelny termometr tarczowy. Zbiornik ma nowoczesny design i bez problemu można go wkomponować w wystrój każdego pomieszczenia, gdzie zamontowano kocioł c.o.

Niskie koszty eksploatacji i oszczędności

Bardzo krótki czas nagrzewania wody w Rondo Premium ma związek z dużą powierzchnią spiralnej wężownicy i bezpośrednio przekłada się na niskie koszty eksploatacyjne, bowiem ogranicza czas pracy kotła (i zużycie gazu). Przy swojej wysokiej klasie energetycznej (A), co przede wszystkim jest zasługą wyjątkowo skutecznego ocieplenia, wymiennik ma znacznie niższe straty ciepła. Jest to podstawowy parametr określający energooszczędność urządzenia. Skalę tych oszczędności możemy sprawdzić porównując koszty eksploatacji np. zbiornika 140  w klasie energetycznej C, który na dobę może tracić ok. 76 W energii, do nowoczesnego wymiennika Rondo Premium typ 140 w klasie energetycznej A, który na dobę traci ok. 39 W. Jest to prawie 40W różnicy, czyli ok. 1kWh. Nowoczesny wymiennik Rondo Premium zużywa zatem rocznie 365kWh mniej. To około 220 zł czystej oszczędności.

Podsumowanie

Nowy energooszczędny zbiornik do c.w.u SGW(S) Rondo Premium, przeznaczony do współpracy ze wszystkimi kotłami c.o. (zwłaszcza jednofunkcyjnymi gazowymi) jest idealnym rozwiązaniem dla inwestorów poszukujących urządzenia bardzo wysokiej jakości i wydajności, które jednocześnie jest oszczędne, wygodne w montażu i komfortowe w obsłudze, a przy tym estetyczne i trwałe. Rondo Premium z pewnością zadowoli wszystkich zwolenników ekologicznych rozwiązań w systemach grzewczych w rozsądnej cenie. Zabezpieczenia zastosowane w tym nowoczesnym wymienniku (Dielectric Protection® , emalia ceramiczna EXTRA GLASS® i anoda magnezowa) – gwarantują zachowanie najwyższej higieny i ochronę zdrowia użytkowników przez cały okres eksploatacji. Rondo Premium to dobry wybór dla perfekcjonistów.

Aktualności
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00