Złoty Medal dla kotła Galmet - INSTALACJE 2018

Nagrody i wyróżnienia / 2018-04-26

Największe targi instalacyjne w Polsce i Europie Środkowej. 4 dni spotkań. 28 578 profesjonalistów odwiedzających stoiska wiodących producentów i dostawców. Złoty Medal dla kotła na pellet Genesis Plus. Pompa ciepła Basic 300 do c.w.u. w „Klubie Premier”.

Targi INSTALACJE 2018 to jedna z najważniejszych imprez, na których swoje ekologiczne rozwiązania prezentowała w tym roku firma Galmet. Hybrydowy System Grzewczy łączący powietrzną pompę ciepła do c.o. i c.w.u. Airmax2 z kotłem na pellet Genesis Plus. Rondo Premium - superoszczędny wymiennik c.w.u. w najwyższej klasie A dedykowany do współpracy z jednofunkcyjnymi kotłami gazowymi. Maxima - pierwsza produkowana w Polsce pompa ciepła, która otrzymała Europejski Znak Jakości EHPA-Q. To produkty, które cieszyły się największym zainteresowaniem odwiedzających.

Najważniejszym punktem pierwszego dnia targów była uroczystość wręczenia Złotych Medali dla najlepszych produktów w danych kategoriach. Kolejny medal w tym roku otrzymał Genesis Plus kocioł c.o. na pellet. To najważniejsze wyróżnienie dla tego produktu obok nagrody w konkursie „TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017” oraz Medalu Międzynarodowych Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia 2018.

Genesis Plus  to najnowszy i najmądrzejszy, całkowicie polski ekologiczny kocioł centralnego ogrzewania przeznaczony do spalania pelletu. Tak mocną pozycję gwarantują mu doskonałe parametry techniczne, ponadprzeciętna wygoda obsługi, ekologiczność i czystość pracy, oszczędność, solidność i trwałość wykonania, a także spokojna klasyczna estetyka.

Kocioł Genesis Plus od konkurencji wyraźnie odróżnia niezwykle wysoka sprawność, sięgająca 97%, co potwierdzone zostało pełnym certyfikatem wydanym przez niezależne laboratorium. Wyższa sprawność kotła oznacza dla użytkownika mniejsze zużycie pelletu, a tym samym niższe koszty ogrzewania.

Galmet dokładnie dopracował konstrukcje całego typoszeregu jednostek tego modelu o mocach 10, 15 i 20 kW, co zagwarantowało, że wszystkie należą do wysokiej klasy energetycznej A+ i posiadają najwyższą 5. klasę czystości spalin, potwierdzoną pełnym certyfikatem, aktualnie obowiązującej normy 303:5-2012. Ponadto spełniają one wymagania EcoDesign, które będą obowiązkowe dopiero w roku 2020. Cechy te kwalifikują Genesis Plus do krajowych i lokalnych samorządowych programów dofinansowania ekologicznych źródeł ciepła.

Miesiące przygotowań przyniosły oczekiwany efekt gdy już od pierwszego dnia „Dom hybrydowy” Galmet odwiedzały setki instalatorów zainteresowanych nowościami, które prezentował polski producent. Przestronny „salon” ze strefą gier oraz wygodną strefą relaksu przyciągał wielu znajomych oraz przyszłych klientów. Doradcy ds. ogrzewaczy wody, pomp ciepła, kotłów c.o. i zestawów solarnych przeprowadzili przez 4 dni targów setki rozmów. Prezentowali nowości i wyjaśniali korzyści jakie instalatorzy zyskają z wyboru produktów Galmet.

Równolegle z targami INSTALACJE odbywały się w Poznaniu m.in. targi GreenPOWER. W ramach organizowanego podczas nich 3 Branżowego Forum Fotowoltaicznego Galmet prezentował uczestnikom korzyści z łączenia systemów fotowoltaicznych z Hybrydowymi Systemami Grzewczymi. Prezentacja pt. „Systemy grzewcze z fotowoltaiką w praktyce” cieszyła się sporym zainteresowaniem uczestników.

Sukces targów INSTALACJE to idealne potwierdzenie tego, jak dużym uznaniem instalatorów, użytkowników i specjalistów branży grzewczej i OZE cieszą się produkty firmy Galmet.

Pełna oferta kotłów Genesis Plus.

Fotorelacja z targów.

Nagrody i wyróżnienia
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00