1982r – Rozpoczyna się historia marki Galmet. Stanisław Galara zakłada jednoosobowy zakład rzemieślniczy w swoim garażu, w którym produkuje wodne grzejniki centralnego ogrzewania, bojlery i ogrzewacze wody.

1990r - Firma przybrała formę rodzinnej spółki Galmet z siedzibą przy ulicy Raciborskiej. W firmie uruchomiono nowoczesne linie produkcyjne, wzrasta produkcja i sprzedaż.

1999r - Stały rozwój firmy spowodował uruchomienie jednej z najnowocześniejszych w kraju emalierni.

2001r -  Firma otworzyła zautomatyzowaną linie do lakierowania proszkowego płaszczy zewnętrznych ogrzewaczy.

2007r – Poszerza się portfolio produktów, rusza produkcja pierwszych kotłów

Galmet wprowadza do oferty kotły c.o., z czasem stając się ekspertem w ich produkcji. Wzrasta eksport.

2008r – Rusza produkcja pierwszych pomp ciepła, powstaje laboratorium i centrum badawczo - rozwojowe. Firmę zasila kolejna grupa specjalistów pracujących dla jej rozwoju.

2012r – 30 lat firmy. Nowy wizerunek marki.

Dynamiczny rozwój, poszerzenie oferty i rynków sprzedaży, to główny element nowego wizerunku. Rysunek graficzny, który jest symbolem naszej firmy to postać, która wskazuje na doskonałość ludzkiego systemu w połączeniu z urządzeniami techniki grzewczej GT. Zamiana wizerunku prezentowana jest na materiałach wizerunkowo – sprzedażowych, taborze samochodowym, czy reklamach prasowych. Oferta produktów zostaje uzupełniona o       pompę ciepła w systemie powietrze - woda - Basic.

2013r - Otwarcie nowoczesnej hali (2200m2) do produkcji kolektorów słonecznych wyposażonej w nowoczesny park maszynowy.

W ramach Projektu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Galmet realizuje inwestycję wartą blisko 10 mln złotych i uruchamia jedną z najnowocześniejszych w Europie linii do produkcji kolektorów słonecznych. 

Pierwsze wydanie biuletynu Ekspert Ogrzewnictwa.

2014r – Sklep internetowy z częściami zamiennymi.

W trosce o wygodę klientów uruchomiony zostaje sklep internetowy sklep.galmet.com.pl, w którym nasi klienci znajdą wszystkie części zamienne do produktów firmy Galmet. Linia produkcyjna kolektorów słonecznych osiągnęła pełną wydajność.

Rok 2014 okazał się rokiem wielu nagród dla Zarządu, produktów i firmy Galmet.

2015r - Otwarcie „Salonu Ekspozycyjnego Producenta” najmądrzejszy w Polsce salon urządzeń grzewczych. Jako jedyny w branży w tak nowoczesny sposób prezentuje produkty i   kompletne zintegrowane hybrydowe systemy grzewcze.

To miejsce, które przedstawia naszym klientom najlepsze rozwiązanie : „ jeden producent – jeden serwis – jedna gwarancja – jedno Krajowe Centrum doradztwa Techniki Grzewczej”.   Powstaje zakład produkcyjny nr 2. Oferta produktów zostaje uzupełniona o kolejną innowacyjną pompę ciepła do c.w.u. Spectra.

2016r - Ciągły rozwój, firma mieści się na 30 000m2 hal i zatrudnia ponad 700 osób. Około 20%  produkcji to eksport.

2017 - Maxima pierwszą gruntową produkowaną w Polsce pompą ciepła z europejskim znakiem Jakości EHPA-Q.

2018 - Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich INSTALACJE 2018 dla kotła na pellet Genesis Plus

"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00