Airmax 3. generacji – innowacyjna pompa ciepła - rewolucja energetyczna dla Twojego domu

Aktualności / 2023-04-04

Ponadczasowy design, nowoczesna technologia i wyjątkowa wydajność - oto trzecia generacja pomp ciepła Airmax, które zdobywają serca ekspertów i użytkowników. Już podczas pierwszych prezentacji Airmax3 zdobyła prestiżowe nagrody targowe: Medal Targów ENEX 2022 oraz Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich INSTALACJE 2022. To wyjątkowo udana premiera Galmet, która przypadła w roku 40 – lecia firmy.

 

 

 


Airmax 3. generacji to wynik wieloletniego doświadczenia działu badań i rozwoju Galmet i ciągłego dążenia do perfekcji. Kolejna generacja powietrznych pomp ciepła to cztery urządzenia (5GT, 7GT, 12GT i 14GT), pozwalająca w elastyczny sposób modulować ich moc grzewczą i dostosować do potrzeb grzewczych praktycznie każdego domu. Zarówno tych energooszczędnych, dopiero budowanych jak i starszych, modernizowanych z instalacjami grzejnikowymi. Dzięki swej uniwersalności, Airmax3 sprawdza się doskonale zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w większych obiektach, takich jak budynki wielorodzinne, biura czy hale przemysłowe.


Przyszłość to OZE


Komfort, ekologia, bezobsługowość i najniższe koszty użytkowania - to najlepsze podsumowania zalet Airmax3 – najnowszych pomp ciepła polskiego producenta firmy Galmet. Powstałe z połączenia czterdziestu lat doświadczeń polskich inżynierów w produkcji urządzeń grzewczych, wielu lat doświadczeń w dziedzinie OZE i stosowania najwyższej jakości podzespołów powietrzne pompy ciepła przeznaczone są do kompletnego zasilania domów. Ogrzewanie i chłodzenie budynków oraz grzanie wody użytkowej zapewnia jedno urządzenie.

Ekologia i wydajność


Głównymi zaletami powietrznych pomp ciepła Airmax3wysoka wydajność, szerokie możliwości modulacji mocy grzewczej, dobra współpraca z instalacją grzejnikową. Zaawansowana technologia i wysoka sprawność urządzeń są efektem połączenia najnowocześniejszych sprężarek inwerterowych z doskonałymi właściwościami termodynamicznymi ekologicznego czynnika chłodniczego R290. Ekologiczny czynnik chłodniczy R290 to naturalny czynnik, który ma niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) i nie wpływa na zniszczenie warstwy ozonowej (ODP=0). R290 wykazuje doskonałe właściwości termodynamiczne, co przekłada się na lepszą wydajność energetyczną pomp ciepła. Dzięki temu, pompy ciepła z R290 mogą osiągać wyższe współczynniki efektywności (COP) w porównaniu z innymi czynnikami chłodniczymi.

Sprężarki inwerterowe pracują ze zmienną prędkością, dostosowując się do aktualnego zapotrzebowania na ciepło lub chłodzenie. Dzięki temu, pompy ciepła z inwerterem są bardziej efektywne energetycznie niż ich odpowiedniki z tradycyjnymi sprężarkami.

Nowoczesna technologia i wyjątkowy design


Airmax3 wyraźnie wyróżnia się wśród oferty rynkowej również nowatorską estetyką – obudowę zaprojektowano w formie nowoczesnego modułu w „technologicznych” kolorach, który przypomina nieco stylistykę sportowych samochodów i wyjątkowo dobrze współgra z modnymi obecnie formami architektonicznymi, ale świetnie wygląda także w budynkach kilku i kilkunastoletnich. Jest ona wykonana z aluminium i tworzywa sztucznego, trwała i odporna na czynniki atmosferyczne.

Airmax3 zachwyca nie tylko wyglądem, ale także zaawansowaną technologią i wyjątkową wydajnością, dzięki której ogranicza wydatki na ogrzewanie. Najwyższy współczynnik COP wynoszący 5,2 (dla modeli 12GT i 14GT dla A7W35) świadczy o wysokiej sprawności urządzenia. Pompa ciepła Airmax3 jest również wyjątkowo cicha i trwała, dzięki zastosowaniu sprężarek inwerterowych oraz trybu Dual Silent.

Komfort obsługi i łatwy montaż

Montaż i obsługa pompy ciepła Airmax3 są intuicyjne i proste. Specjalnie na potrzeby nowych inwerterowych pomp ciepła Galmet opracował zaawansowane moduły hydrauliczne Gbox i Onebox. Zawierają one praktycznie wszystkie niezbędne elementy kotłowni w jednym module. Dodatkowo Onebox to tzw. szafa hydrauliczna, czyli został zintegrowany ze zbiornikiem na wodę użytkową. Te uniwersalne rozwiązania są dostosowane do mocy pomp ciepła Airmax3, zarówno jedno - jak i trójfazowych.


Jeszcze lepsza!


Inżynierowie z działu badań i rozwoju hybrydowych systemów grzewczych i pomp ciepła Galmet zadbali również o jak najlepsze właściwości akustyczne najnowszego projektu. Airmax nowej generacji jest o 13% „cichszy” od swojego poprzednika (moc akustyczna Airmax3 12GT vs Airmax2 12GT).
Powietrzna pompa ciepła Airmax3 to również nowa konstrukcja obudowy i nowe wymiary. O 23% niższa jednostka zewnętrzna (Airmax3 12GT) ułatwia montaż także pod oknem.

Projektując pompę ciepła, która ma zasilać najbardziej wymagające instalacje z ogrzewaniem grzejnikowym, ale też mieszanym i podłogowym Inżynierowie Galmet stanęli przed trudnym zadaniem opracowania pompy ciepła, która połączy jeszcze większą dbałość o ekologię, wyjątkową wydajność oraz będzie prosta w montażu. Długie miesiące badań w ekstremalnych warunkach w komorze chłodniczej w laboratorium Galmet oraz wiele lat doświadczeń dały rozwiązanie o wyjątkowych parametrach i funkcjonalności.

Moc inteligentnie dopasowywana

Nowy Airmax3 stanowi wydajne, ekologiczne i proste w montażu rozwiązanie, które będzie można stosować w nowych energooszczędnych instalacjach, ale przede wszystkim w modernizowanych budynkach z instalacjami grzejnikowymi. Duży wybór jednostek 5, 7, 12 i 14 GT z szerokim zakresem modulacji mocy (Airmax3 14GT ok. 3-15kW) sprawia, że jest rozwiązanie polecanym zarówno do małych jak i dużych domów.

Nowoczesna pompa ciepła powinna też posiadać funkcje i wyposażenie, które kiedyś były opcją a obecnie są absolutnym „must have”. Airmax3 taki właśnie jest.
Funkcja chłodzenia, intuicyjna aplikacja z pełnym zakresem funkcji dla użytkownika i serwisanta, duży czytelny panel sterujący z kolorowym ekranem o dużej rozdzielczości, obsługa bezprzewodowych czujników pokojowych, kompletny zestaw czujników, współpraca z innymi źródłami ciepła i systemem wentylacji czy też systemem domu inteligentnego Smart Home to funkcje i opcję dostępne dla użytkownika w standardzie.

Firma Galmet dba również o to, aby montaż i serwis pomp ciepła Airmax3 był możliwie jak najłatwiejszy i najmniej kłopotliwy dla użytkowników. W tym celu, producent oferuje profesjonalne wsparcie, które obejmuje doradztwo techniczne, szkolenia dla instalatorów, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dzięki temu, użytkownicy mają pewność, że ich urządzenie będzie działać sprawnie przez cały okres eksploatacji.


Zyskaj więcej!


Wyjątkowe parametry i jakość nowej pompy ciepła Galmet potwierdza certyfikat wydany przez akredytowane laboratorium co jest wyjątkiem wśród polskich producentów pomp ciepła. Certyfikat potwierdza wysoką klasę energetyczną A+++ (A7W35), A++ (A7W55)) oraz zgodność z normami EN 14511 oraz EN 12102.

Powietrzna pompa ciepła Airmax3 jest najlepszym dowodem na to, że doskonałe technologicznie, trwałe i oszczędne urządzenia renomowanej marki mogą być źródłem „zielonej” i taniej energii w naszych domach. Tym bardziej, że na ich zakup i instalację można otrzymać dofinansowanie w programach wsparcia ekologicznych urządzeń grzewczych np. w Programie Czyste Powietrze, Moje Ciepło czy Mój Prąd 5.0. Dzięki temu, inwestycja w pompę ciepła może być jeszcze bardziej opłacalna.
Szczegółowych informacji w zakresie doboru, instalacji oraz użytkowania pomp ciepła udzielają inżynierowie z Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej Galmet pod adresem pompyciepla@galmet.com.pl lub nr tel 77 403 45 60.

 

Wszystkie informacje na stronie: pompy ciepła Airmax3

 

Aktualności
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00