Ekspert ogrzewnictwa nr 13

Ekspert Ogrzewnictwa / 2020-07-15

Galmet 4.0 – To już się dzieje! – wywiad ze Sławomirem Ociepą - dyrektorem handlowym Galmet / Panele słoneczne zgrzewane ultradźwiękowo / Zbiorniki do kotłów gazowych / #ZawódMożliwości / Wszystkie bufory - małe i duże / Przewodnik inwestora - część 6 / Program Czyste Powietrze 2020 / Ludzie i Pasje: nowoczesne technologie i zielona murawa / …Szablą odbijemy! Utworzenie Legionów Polskich we Włoszech.

 

 

 

 

Wywiad z dyrektorem handlowym Galmet, Sławomirem Ociepą

Galmet 4.0 - To już się dzieje! Ciągły rozwój to cecha naszej marki. O zmianach w fabryce, technologiach produkcji oraz inwestycjach.

Panele słoneczne zgrzewane ultradźwiękowo - naukowa analiza technologii wykorzystywanych w produkcji

W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli kolektorów słonecznych wytwarzanych w oparciu o różne technologie, które cieszą się odmiennymi opiniami producentów, instalatorów i użytkowników. Jedynym sposobem rzetelnego zweryfikowania tych sądów jest naukowa analiza technologii wykorzystywanych w produkcji solarów, przeprowadzona na podstawie wnikliwych badań konkretnych modeli tych urządzeń.
W oparciu o gruntowne badania na temat zgrzewania ultradźwiękowego w absorberach paneli słonecznych naukowcy Politechniki Częstochowskiej przygotowali opracowanie naukowe pt. „Właściwości mechaniczne i inne cechy złączy zgrzewanych ultradźwiękowo w absorberach paneli słonecznych wobec stawianych im wymogów eksploatacyjnych”. Autorami badań są: dr hab. inż. Krzysztof Kudła, prof. P.Cz., dr inż. Kwiryn Wojsyk oraz dr inż. Marek Gucwa (Politechnika Częstochowska, Katedra Technologii i Automatyzacji) a publikacja ich wyników ukazała się m.in. w Biuletynie Instytutu Spawalnictwa 1/2020.
W „Ekspercie Ogrzewnictwa” prezentujemy przedruk ich opracowania.

Zbiorniki do kotłów gazowych. Jaki wybrać?

Zbiornik z wężownicą, czy bez wężownicy, jakiej pojemności i jaki rodzaj zbiornika do danego kotła gazowego takie pytania zadają sobie inwestorzy przed zakupem nowego lub przed wymianą starego kotła gazowego. Wyjaśniamy co trzeba wziąć pod uwagę przy doborze odpowiedniego zbiornika i które modele najlepiej spełnią swoją rolę.

#ZawódMożliwości

Branża instalacyjna będzie taka jak jej kadry! Ma to swoje odzwierciedlenie zarówno w jakości świadczonych usług, relacji instalatorów z markami, jak i w ekonomicznym rozwoju całej branży. „Hydraulik – zawód możliwości” to wspólny projekt edukacyjno-społeczny instalatorów, producentów i handlowców deklaruje Paweł Kaczmarek – Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Firm Instalacyjnych i Serwisowych – organizatora projektu. Przedstawiamy plany rozwoju projektu, który jednoczy starania o lepszą edukację, o nowoczesny wizerunek instalatora, atrakcyjną perspektywę dla młodego człowieka.

Wszystkie bufory małe i duże do pomp ciepła w każdej instalacji

Zbiorniki buforowe to nieodłączny element nowoczesnych i ekologicznych systemów grzewczych. W zależności od rodzaju i wielkości instalacji mogą pełnić różne kluczowe funkcje. Zwiększają pojemność/wydajność instalacji górnego źródła w budynkach ogrzewanych pompą ciepła, łączą kilka źródeł ciepła w jedną instalację, pełnią funkcję tzw. sprzęgła hydraulicznego, stanowią zabezpieczenie dla pompy ciepła lub „akumulują chłód”.
Przestawiamy nowości, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagającego instalatora pomp ciepła - zbiorniki buforowe o pojemnościach od 40 do 10 000 litrów.

Przewodnik inwestora – część 6

Realne korzyści wynikające z wyboru ekologicznego systemu grzewczego pompa ciepła powietrze – woda z instalacją ogrzewania grzejnikowego. Podsumowanie rocznych kosztów energii elektrycznej. Wszystko to w wywiadzie, który „Ekspert Ogrzewnictwa” przeprowadził z Krajowym Doradcą ds. Pomp Ciepła Galmet – Pawłem Kurkiem.

Program Czyste Powietrze 2020

Nowe zasady programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Kto może skorzystać ze wsparcia w Programie? Jak złożyć wniosek i jakie urządzenia Galmet spełniają wymagania programu?

Ludzie i Pasje

W cyklu „Ludzie i pasje” prezentujemy najciekawsze osobowości branży grzewczej. Ludzi, którzy obok pracy zawodowej mają jeszcze to „coś” – pasję, która dla wielu może być niezrozumiała, egzotyczna lub nawet tajemnicza. Pasja to coś więcej niż hobby… Tym razem o pasję pytamy Przemysława Kowaczek – sędzia piłki nożnej oraz kierownik zmiany w dziale produkcji ogrzewaczy wody firmy Galmet.

Wielkie słowa wielkich ludzi

W chwilach, gdy szukasz inspiracji, warto posłuchać słów osób, które w swoim życiu osiągnęły rzeczy niemożliwe.

…Szablą odbijemy!

O utworzeniu Legionów Polskich we Włoszech opowiada wiceprezes Robert Galara.

Zachęcamy do lektury „Eksperta Ogrzewnictwa”, a tym samym do wkroczenia w świat marki Galmet.

Ekspert Ogrzewnictwa
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00