Ekspert ogrzewnictwa nr 15

Ekspert Ogrzewnictwa / 2023-04-29

40 lat Galmet - Rocznica powstania największej polskiej firmy w branży grzewczej – wywiad ze Stanisławem i Robertem Galara / Potrójna korona ZAKSY 2022 / Targi Instalacje 2022 – kolejny medal dla Airmax3! / Galmet z Diamentem Forbesa 2022 / Galmet partnerem akcji "Dom na czasie" Muratora / Chajzer buduje z Galmet! / Zephyr - komfortowy klimat w Twoim domu / Airmax3 - nowa pompa ciepła z dużym doświadczeniem / Ciekawostki Technologiczne / Ludzie i pasje: Bogusław Stupek - Dalej, wyżej, szybciej… / Jak Polska ludowa zniszczyła prawdziwego ludowca gorzka historia Władysława Zaremby

 

40 lat Galmet - Rocznica powstania największej polskiej firmy w branży grzewczej – wywiad ze Stanisławem i Robertem Galara

Wszyscy znajomi uważali, że to szaleństwo, kiedy wiosną 1982 r., w środku stanu wojennego, Stanisław Galara rzucił dobrą pracę na państwowej posadzie, kupił używaną spawarkę, zarejestrował działalność gospodarczą pod nazwą GALMET i w małym garażu pod domem przy ul Mickiewicza w Głubczycach zaczął próby ze spawaniem stalowych grzejników. Był szczyt kryzysu gospodarczego, brakowało wszystkiego - sprzętu, materiałów, transportu, a nawet komunikacji, bo telefon nie zawsze działał. Ciężko było cokolwiek wyprodukować, ale łatwo było wszystko sprzedać i w tym pan Stanisław dostrzegł wielką szansę. Po 40 latach trudno wyobrazić sobie większy sukces – GALMET jest największym polskim producentem urządzeń grzewczych i liczącą się europejską marką.

 

Zephyr - codziennie czyste powietrze - komfortowy klimat w Twoim domu

Rekuperacja - za tym jednym słowem kryje się bardzo ważna dla każdego człowieka kwestia czystości powietrza w domu, gdzie spędzamy najwięcej czasu, odpoczywamy, śpimy, relaksujemy się i „ładujemy akumulatory” po całodziennym wysiłku. To właśnie dzięki systemom rekuperacji możemy nieprzerwanie korzystać z oczyszczonego i odświeżonego powietrza, a zużyte i brudne jest skutecznie usuwane z naszego otoczenia w pomieszczeniach mieszkalnych.

 

Airmax3 - nowa pompa ciepła z dużym doświadczeniem

Wiosenna prezentacja w 2022 roku trzeciej generacji powietrznych pomp ciepła AIRMAX była branżowym wydarzeniem roku i ogromnym sukcesem rynkowym. Rzadko dziś zdarzają się równie spektakularne premiery – może tylko kolejne modele iPhona równie szybko zdobywają uwagę i serce ekspertów oraz klientów. Produkowane przez GALMET urządzenie od razu zgarnęło najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody targowe - Medal Targów ENEX 2022 oraz Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich INSTALACJE 2022.

 

Przyjaciele Galmet o firmie…

Tomasz Zubilewicz

Dziennikarz i prezenter telewizyjny (TVN), promotor ekologii i „zielonych technologii” DOŚWIADCZENI I KOMPETENTNI Z POMYSŁAMI: Z firmą GALMET spotkaliśmy się blisko 10 lat temu na Targach OZE w Warszawie. W miejscu, gdzie mówiło się dużo o przyszłości pomp ciepła, o solarach i nowych wyzwaniach dla budownictwa i gdzie większość wystawców pochodziła z zagranicy – stanąłem przy polskim stoisku. W rozmowie z przedstawicielami firmy zorientowałem się, że pochodzą z Opolszczyzny, dysponowali już wtedy dużym doświadczeniem. To nie była krótka wizyta na stoisku. Rzeczowa rozmowa przekonała mnie, że mam przed sobą doświadczonych i kompetentnych pracowników. I bardzo miłe wrażenie zrobiła na mnie rozmowa z prezesem Robertem Galara. Kilkadziesiąt tematów o kawalerii, historii, mundurach i już wiedzieliśmy, że to nie będzie nasze jedyne spotkanie. Firma miała swoje potrzeby związane z promocją, ja miałem możliwości realizacji takich celów – bez problemu domówiliśmy termin spotkania i przygotowania produkcji filmowej. Przy każdym naszym spotkaniu na targach czy konferencjach pojawiają się kolejne pomysły, kolejne tematy. Mam nadzieję, że starczy nam czasu, aby to wszystko ogarnąć. Drodzy Przyjaciele z GALMETU - dzięki Wam będę pamiętać: Kawaleria Konna nie wie co to NIEMOŻLIWE.

 

Ciekawostki technologiczne

Nieinwazyjny glukometr / Nowe rozwiązanie do magazynowania energii / Inteligentne okulary / Artemis - energia jądrowa na Księżycu Xiaomi

 

Ludzie i pasje: Bogusław Stupek - Dalej, wyżej, szybciej…

W cyklu „Ludzie i pasje” prezentujemy najciekawsze osobowości branży grzewczej. Ludzi, którzy obok pracy zawodowej mają jeszcze to „coś” - pasję, która dla wielu może być niezrozumiała, egzotyczna lub nawet tajemnicza. Pasja to więcej niż hobby.

 

Jak Polska ludowa zniszczyła prawdziwego ludowca gorzka historia Władysława Zaremby

Władysław Zaremba jest postacią mało znaną, ale bardzo znaczącą w polskim niepodległościowym ruchu ludowym. Przez wiele lat był jednym z najważniejszych działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego, tzw. mikołajczykowskiego. Po wojnie, po powrocie z Londynu, był więziony i torturowany przez komunistyczne władze Polski. Ledwo uszedł z życiem i nigdy już nie odzyskał zdrowia, ani sprawności. Był mocno związany z ziemią głubczycką - po II wojnie światowej przez kilka lat - z długą przerwą emigracyjną - mieszkał i prowadził z rodziną gospodarstwo rolne we wsi Boguchwałów w powiecie głubczyckim. Jest wzorem działacza ludowego, ale jego aktywność i szczere oddanie sprawie prawdziwego ruchu chłopskiego sprawiło, że oparta na kłamstwie władza ludowa widziała w nim swego największego wroga.

 

Zachęcamy do lektury „Eksperta Ogrzewnictwa”, a tym samym do wkroczenia w świat marki Galmet.

Ekspert Ogrzewnictwa
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00