Informacja o najnowszych trendach w ogrzewnictwie, najnowszych technologiach, które w swoich produktach wdrożył Galmet

Basic 4. generacji - premiera
Aktualności / 2021-04-30

Przedstawiamy premierę, na którą czekało wiele osób! Poznajcie Basic 4. generacji! Najbardziej ekologiczną w historii pompę ciepła do c.w.u. Galmet. Nowy Basic to komfort i ekologia na niespotykanym dotąd poziomie. Nawet 100% energii z OZE. Nowy bezpieczny czynnik chłodniczy. O 28% większa wydajność i rekordowa efektywność na poziomie klasy A++. Zupełnie nowy, jeszcze bardziej intuicyjny kolorowy panel sterowania. Poznajcie wszystkie zalety pompy ciepła Basic 4. generacji - sprawdzonego sposobu na „zielone” ciepło w naszych domach.

Wygraj pompę ciepła Galmet
Aktualności / 2021-03-08

Galmet we współpracy z Muratorem zaprasza do udziału w wyjątkowym konkursie. Zgłoś remont Twojego domu! Sprawdź jakie korzyści można osiągnąć dzięki wymianie starego systemu ogrzewania. Wygraj powietrzną pompę ciepła polskiego producenta!

HOT POINTS CLUB - 2021
Aktualności / 2021-03-01

GALMET uruchomił najnowszą edycję najgorętszego programu partnerskiego w branży. HOT POINTS CLUB to system wsparcia przygotowany dla najlepszych instalatorów. INSTALATORZE! Sprawdź co Galmet przygotował specjalnie dla Ciebie!

Przewodnik inwestora – wybieramy rodzaj gruntowej pompy ciepła
Aktualności / 2021-02-14

Maxima czy Maxima Compact - od czego zależy wybór? Realne korzyści wynikające z wyboru konkretnego rodzaju gruntowej pompy ciepła. Podsumowanie rocznych kosztów użytkowania. Wszystko to w wywiadzie, który „Ekspert Ogrzewnictwa” przeprowadził z Krajowym Doradcą ds. Pomp Ciepła Galmet – Julią Sobaszek. Sprawdź, ile możesz zyskać wybierając rozwiązania OZE.

Co kryje Odra
Aktualności / 2021-01-22

W cyklu „Ludzie i pasje” prezentujemy najciekawsze osobowości branży grzewczej. Ludzi, którzy obok pracy zawodowej mają jeszcze to „coś” – pasję, która dla wielu może być niezrozumiała, egzotyczna lub nawet tajemnicza. Pasja to więcej niż hobby…

Co musisz wiedzieć o kolektorach słonecznych zanim je kupisz
Aktualności / 2020-12-08

Jak działa kolektor słoneczny? Dlaczego to świetny wybór do ogrzewania wody? Jak wybrać najlepsze urządzenie? Jakich błędów unikać w instalacji? Odpowiedź na najważniejsze pytania o kolektory słoneczne znajdziesz poniżej.

8 dowodów na to, że warto ogrzewać dom powietrzną pompą ciepła
Aktualności / 2020-11-02

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem komfortowego sposobu ogrzewania domu… Poniższe odpowiedzi udowodnią Ci, że powietrzna pompa ciepła to właściwy dla Ciebie wybór, że jest gwarancją konkretnych oszczędności.

Kolektory słoneczne zgrzewane ultradźwiękowo
Aktualności / 2020-09-20

Wytrzymałość i trwałość to poza wydajnością najważniejsze zalety kolektorów słonecznych. Producenci i dystrybutorzy oferują dzisiaj modele wytwarzane w oparciu o różne technologie. Które rozwiązania gwarantują wiele lat bezawaryjnej i wydajnej pracy zestawów solarnych? Odpowiedź na to pytanie zawiera poniższa analiza wyników badań pracowników naukowych Katedry Technologii i Automatyzacji Politechniki Częstochowskiej.

Moc możliwości Tower Grand
Aktualności / 2020-09-09

Wymiennik c.w.u. Tower Grand to najnowszy ogrzewacz wody Galmet opracowany do współpracy z najbardziej wymagającymi urządzeniami – pompami ciepła. Wysoka wydajność i szeroki zakres pojemności sprawiają, że jest to rozwiązanie optymalne do stosowania zarówno z pompami ciepła bardzo małej jak i większej mocy. Odkryj moc wszystkich możliwości Tower Grand.

Nowoczesne technologie i zielona murawa
Aktualności / 2020-08-17

W cyklu „Ludzie i pasje” prezentujemy najciekawsze osobowości branży grzewczej. Ludzi, którzy obok pracy zawodowej mają jeszcze to „coś” – pasję, która dla wielu może być niezrozumiała, egzotyczna lub nawet tajemnicza. Pasja to więcej niż hobby…

Jeszcze więcej korzyści…
Aktualności / 2020-08-01

Smartfon, laptop, pompa ciepła do c.w.u. Co łączy te smart rozwiązania? Czołowi producenci tych urządzeń zapewniają ich użytkownikom jeszcze więcej korzyści dzięki najnowszym aktualizacjom oprogramowania. Sprawdź jak łatwo możesz zyskać dostęp do nowych funkcji Twojej pompy ciepła Spectra, Basic lub Small.

Zbiorniki do kotłów gazowych. Jaki wybrać?
Aktualności / 2020-07-31

Zbiornik z wężownicą, czy bez wężownicy, jakiej pojemności i jaki rodzaj zbiornika do danego kotła gazowego – takie pytania zadają sobie inwestorzy przed zakupem nowego lub przed wymianą starego kotła gazowego. Wyjaśniamy co trzeba wziąć pod uwagę przy doborze odpowiedniego zbiornika i które modele najlepiej spełnią swoją rolę.

Przewodnik inwestora – powietrzna pompa ciepła w połączeniu z grzejnikami
Aktualności / 2020-06-14

Modernizacja instalacji c.o. Korzyści z zastosowania powietrznej pompy ciepła w połączeniu z grzejnikami. Roczne oszczędności i porównanie kosztów użytkowania z innymi systemami ogrzewania. Wszystko to w wywiadzie, który „Ekspert Ogrzewnictwa” przeprowadził z Krajowym Doradcą ds. Pomp Ciepła Galmet – Pawłem Kurkiem. Sprawdź, ile możesz zyskać wybierając rozwiązania OZE.

HOT POINTS CLUB - EDYCJA 2020
Aktualności / 2020-02-15

Wystartowała najnowsza edycja najgorętszego programu partnerskiego w branży. HOT POINTS CLUB to system wsparcia dedykowany dla najlepszych instalatorów. INSTALATORZE! Dołącz do nas! Zdobywaj nagrody!

Komfortowe sterowanie online
Aktualności / 2020-01-15

Dwie najpopularniejsze w Polsce powietrzne pompy ciepła do c.w.u., czyli Basic GT oraz Small GT zyskały właśnie dodatkową funkcjonalność, która znacznie podnosi komfort ich obsługi. Dostęp online, który dotąd dostępny był właściwie tylko w urządzeniach klasy premium. Pozwala on na wygodną zdalną kontrolę parametrów i sterowanie pracą urządzenia poprzez internet.

Przewodnik inwestora – koszt ogrzewania domu powietrzną pompą ciepła
Aktualności / 2019-11-10

Realne korzyści z wyboru ekologicznego systemu grzewczego - powietrznej pompy ciepła z instalacją podłogową - do ogrzewania domu. Roczne oszczędności i porównanie kosztów użytkowania z klasycznymi systemami ogrzewania. Wszystko to w wywiadzie, który „Ekspert Ogrzewnictwa” przeprowadził z Krajowym Doradcą ds. Pomp Ciepła Galmet – Pawłem Kurkiem. Sprawdź ile możesz zyskać wybierając rozwiązania OZE.

Maxima Compact – premiera
Aktualności / 2019-08-20

 

Gruntowa pompa ciepła w wersji zintegrowanej ze zbiornikiem to komfort ogrzewania domu i wody zamknięte w jednym urządzeniu. Wysoka wydajność i najwyższa jakość znane z serii pomp ciepła Maxima oferowane są teraz w najnowszym modelu - pompie ciepła Maxima Compact.

Rodzi się moc! Nowe pompy ciepła Airmax2 16-30 GT
Aktualności / 2019-06-01

Powietrzne pompy ciepła Airmax2  ogrzeją teraz od małego domu po halę przemysłową. Urządzenia o mocy od 6 do 30 kW wyróżnia bogate wyposażenie standardowe, intuicyjne sterowanie i oszczędna praca. Wybierając pompy ciepła Airmax2 możesz zyskać „Dom bez rachunków”.

Galmet partnerem akcji PORTPC - „Dom bez rachunków”
Aktualności / 2019-04-15

Zamierzasz budować dom? Jesteś instalatorem, architektem a może partnerem handlowym Galmet? Specjalnie dla Ciebie powstał poradnik Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła “PORT PC”: „Dom bez rachunków”. Dowiedz się jak zbudować dom, który zapewnia maksimum ekonomii, komfortu i ekologii dla mieszkańców.

Basic 270 po nowemu
Aktualności / 2019-03-25

Poprawione parametry techniczne, większa wydajność o ok. 30% mniejsze zużycie energii to główne cechy zmodernizowanej powietrznej pompy ciepła do c.w.u. Basic 270. Ta przeznaczona dla większych rodzin, liczących 5-6 osób, pompa ciepła zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

WIELKI FINAŁ HOT POINTS CLUB - EDYCJA 2018
Aktualności / 2019-03-20

Galmet mocnym akcentem podsumował kolejną edycję programu partnerskiego dla instalatorów. W trzydniowym finale, rozgrywanego w nowej formule, konkursu HOT POINTS CLUB udział wzięli zwycięzcy konkursu, najlepsi instalatorzy i przedstawiciele organizatora.

NO SMOG - czyli polski sposób na niską emisję
Aktualności / 2019-02-19

Dr inż. Adolf Mirowski - autor nowatorskiego sytemu PreQurs – oceny i certyfikacji budynków oraz systemów ich ogrzewania ze względu na emisję zanieczyszczeń – przedstawia zalety certyfikacji budynków i urządzeń.

Przewodnik inwestora – kolektory słoneczne czy powietrzna pompa ciepła?
Aktualności / 2018-12-21

Zalety stosowania kolektorów słonecznych lub powietrznej pompy ciepła do ogrzewania c.w.u. Korzyści z wyboru bezobsługowych rozwiązań zasilanych energią odnawialną. Porównanie z ogrzewaniem elektrycznym. Realne koszty i oszczędności. Sprawdź ile możesz zyskać wybierając rozwiązania OZE.

Multi - Inox ciepło mądrze zmagazynowane, czyli inteligencja w buforze zamknięta
Aktualności / 2018-10-12

Akumulacyjny zbiornik warstwowy Multi – Inox to wyjątkowe rozwiązanie typu „smart”. Ten zaawansowany „akumulator ciepła” pozwala na maksymalne wykorzystanie zalet bufora c.o. i warstwowego rozkładu ciepłej wody do grzania c.w.u. Poznaj wszystkie korzyści płynące z wyboru tego urządzenia.

Nowoczesna pompa ciepła w zabytkowej szkole
Aktualności / 2018-07-02

Wambierzyce - miejscowość w południowej Polsce znana głównie z zabytkowej bazyliki oraz najstarszej ruchomej szopki na terenie Polski postawiła na Odnawialne Źródła Energii (OZE). Zabytkową szkołę ogrzewa teraz najnowsza gruntowa pompa ciepła do c.o. i c.w.u. Maxima firmy Galmet

Przewodnik inwestora – kocioł pelletowy z powietrzną pompą ciepła do c.w.u.
Aktualności / 2018-06-03

Zalety stosowania kotła na pellet w połączeniu z powietrzną pompą ciepła do c.w.u, która dostarcza ciepłą wodę w sezonie letnim i jest praktycznie bezobsługowa. Dodatkowo jest to urządzenie wyjątkowo ekologiczne, korzystające z Odnawialnych Źródeł Energii. Poznaj zalety tego nowoczesnego systemu.

RONDO PREMIUM – KU DOSKONAŁOŚCI
Aktualności / 2018-02-27

Przy konstruowaniu tego zbiornika ciepłej wody użytkowej nie było kompromisów. Miał być najbardziej wydajny, oszczędny, trwały i komfortowy w obsłudze - i jest! Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach i wykonany z najlepszych materiałów, jest również nowoczesny i ładny. To idealny zbiornik do kotłów gazowych.

Basic 300 może więcej!
Aktualności / 2018-02-19

Ogłaszamy premierę nowej wersji najpopularniejszej, polskiej, powietrznej pompy ciepła Basic. Wersja o zwiększonej do 300 litrów pojemności zbiornika c.w.u. Galmet spełnia tym samym oczekiwania wielu klientów, oczekujących produktu, który zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkowania c.w.u., rodzinom które mają większe zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Na objętości wymiennika nie kończą się jednak zalety tej pompy ciepła.

KOMFORT KLASY PREMIUM
Aktualności / 2018-01-10

Czy doskonałe, ekologiczne i niezwykle wydajne urządzenia, jakim są nowoczesne pompy ciepła do c.o. i c.w.u. mogą być jeszcze lepsze? Nawet jeśli technologicznie są na najwyższym poziomie, to należy zadbać o maksymalne dopasowanie produktu do oczekiwań konsumentów i zapewnić im najwyższy komfort obsługi oraz zadowolenie z posiadania najnowocześniejszego rozwiązania. Tak właśnie zrobiła firma Galmet, oferując ich użytkownikom zdalne sterowanie pracą urządzenia w standardzie.

Przewodnik inwestora – gruntowa pompa ciepła w instalacji z tradycyjnymi grzejnikami
Aktualności / 2017-12-30

Zalety stosowania gruntowej pompy ciepła w instalacji grzejnikowej. Porównanie z klasycznymi systemami ogrzewania i roczne oszczędności. Wszystko to w wywiadzie, który „Ekspert Ogrzewnictwa” przeprowadził z Krajowym Doradcą ds. Pomp Ciepła Galmet - Julią Sobaszek. Sprawdź ile możesz zyskać wybierając rozwiązania OZE.

Genesis Plus – lider kolejnej dekady
Aktualności / 2017-11-10

Tak wygląda najnowszy i najmądrzejszy, całkowicie polski ekologiczny kocioł centralnego ogrzewania przeznaczony do spalania pelletu. Niedawno trafił na rynek i już zdobywa nagrody – właśnie przyznano mu wyróżnienie w konkursie „TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017”. Genesis Plus to kolejne mądre urządzenie w ofercie Galmet.

MOC JEST Z WAMI! - Pompy ciepła Maxima o mocy 20-42 kW
Aktualności / 2017-10-25

Galmet, producent najmądrzejszej polskiej pompy ciepła, do c.o. i c.w.u., Maxima, wprowadził do sprzedaży jednostki dużej mocy tego modelu. Do niedawna dostępne były tylko niskotemperaturowe urządzenia 7 -16 GT. Teraz gama pomp gruntowych zawiera również modele wysokotemperaturowe  20, 28, 34 i 42 GT.

Najnowszy katalog produktów OZE jest już dostępny!
Aktualności / 2017-07-25

W wydaniu 07/2017: oferta zestawów solarnych, pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych i Hybrydowych Systemów Grzewczych dla wszystkich, którzy cenią rozwiązania EKO. Nowy katalog jest jeszcze bardziej intuicyjny i przejrzysty. Wszystko to w celu optymalizacji oferty i dostosowania jej do potrzeb klientów.

Przewodnik inwestora – koszt ogrzewania domu gruntową pompą ciepła
Aktualności / 2017-07-01

Korzyści z wyboru pompy gruntowej do kompletnego ogrzewania domu. Porównanie z innymi  systemami ogrzewania i roczne oszczędności. Wszystko to w wywiadzie, który „Ekspert Ogrzewnictwa” przeprowadził z Krajowym Doradcą ds. Pomp Ciepła Galmet - Julią Sobaszek. Sprawdź ile możesz zyskać wybierając rozwiązania OZE.

Spectra Smart - idea wprowadzona w życie
Aktualności / 2017-05-30

Postawiliśmy sobie cel: stwórzmy produkt, który zapewni użytkownikom komfort ciepłej wody użytkowej będąc przy tym maksymalnie wygodny w obsłudze. Powinien również zadbać o potrzeby całej rodziny i chronić środowisko naturalne. Poznaj historię wyjątkowego projektu.

Maximus – idealny do pomp ciepła
Aktualności / 2017-05-15

Maksymalny komfort, wysoka wydajność i unikalny design to zalety, pompy ciepła Maxima, które Galmet zawarł w najnowszym wymienniku dedykowanym do pomp ciepła. Maximus, to najnowsze mądre rozwiązanie w ofercie wymienników największego producenta ogrzewaczy wody w Polsce. Poznaj wszystkie zalety wymiennika Maximus.

Neptun² Kombi – kompaktowy wymiennik c.w.u.
Aktualności / 2017-05-08

Neptun² Kombi to od lat najpopularniejszy wymiennik ciepłej wody użytkowej dedykowany do małych kotłowni. Kompaktowe wymiary ogrzewacza i sposób instalacji gwarantują oszczędność miejsca i intuicyjny montaż. Neptun² Kombi zasilany jest przez kocioł centralnego ogrzewania lub grzałkę elektryczną, w którą wyposażony jest standardowo każdy ogrzewacz. Poznaj wszystkie zalety tego urządzenia.

FUSION – inteligentny zbiornik warstwowy do kotłów gazowych
Aktualności / 2017-04-03

Dwufunkcyjne kotły gazowe to rozwiązanie przeznaczone do stosowania w mieszkaniach i małych domach gdzie punkty poboru c.w.u. znajdują się w pobliżu kotła. Ilość ogrzanej wody jest tu optymalna dla jednego punktu poboru wody. Jak zwiększyć wydajność takiej instalacji? Sprawdź jakie rozwiązanie zapewni komfort ciepłej wody użytkowej dla całej rodziny?

Emaliowanie – trwałość bez kompromisów
Aktualności / 2017-03-30

Czym powinien odznaczać się dobry ogrzewacz wody i wymiennik c.w.u.? Z pewnością długim okresem pracy, wynikającym z jego jakości i odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego. Cechy te zapewnia odpowiednio przeprowadzony proces zabezpieczania emalią ceramiczną EXTRA GLASS®. To również odpowiedź na pytanie, dlaczego emaliowane „na mokro” zbiorniki Galmet to od wielu lat numer jeden na polskim rynku. Sprawdź na czym polega proces emaliowania metodą „na mokro”.

Tower i Tower Biwal - wyjątkowe wymienniki
Aktualności / 2017-03-01

Galmet znacznie ulepszył najpopularniejsze ogrzewacze wody z jedną i dwiema wężownicami spiralnymi o poj. 400 i 500 litrów. Od teraz ogrzewacze Tower i Tower Biwal są jeszcze wydajniejsze, co potwierdza klasa energetyczna B. W jaki sposób osiągnięto tak dobre parametry ogrzewaczy?

Laboratorium do badań ErP
Aktualności / 2017-02-27

Galmet jako lider w produkcji urządzeń grzewczych w Polsce, kolejny raz wyprzedza konkurencję i prezentuje efekty pracy działu Badań i Rozwoju (BiR) ogrzewaczy wody. Intensywne prace działu BiR pozwalają oferować klientom sprawdzone produkty o wysokich parametrach, w których znacznie ograniczono straty ciepła. Jak badania ogrzewaczy wody zwiększają komfort ich użytkowania?

 

Wydłużona żywotność zbiorników
Aktualności / 2017-02-08

W celu wydłużenia żywotności zbiorników Galmet wprowadził zabezpieczenie antykorozyjne DIELECTRIC PROTECTION®. Obok dotychczas stosowanych: emalii ceramicznej Extra Glass® i anody magnezowej lub tytanowej, które zabezpieczają całą powierzchnię zbiornika, wprowadzono dodatkowe zabezpieczenie. W których zbiornikach zastosowano dodatkowe zabezpieczenie i jaka jest zasada jego działania?

Co musisz wiedzieć wybierając kocioł c.o.?
Aktualności / 2016-11-14

Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu jest ta, odnosząca się do wyboru właściwego systemu ogrzewania. Warto wtedy wybrać urządzenie, które zapewnia niskie koszty ogrzewania i wysoki komfort użytkowania, szczególnie takie, które wykorzystuje Odnawialne Źródła Energii (OZE). Jakie urządzenie łączy te zalety?

"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00