Ekspert ogrzewnictwa nr 11

Ekspert Ogrzewnictwa / 2019-05-01

Bez OZE nie ma przyszłości - wywiad z Profesorem Wojciechem Góreckim z Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękini / Wielki finał HPC 2018 / ENEX 2019 - medal dla pompy ciepła Spectra Smart / Milowe kroki – współpraca AGH z Galmet / Rodzi się moc! - nowe pompy ciepła Airmax2 / Zbiorniki do zadań specjalnych / Klasy energetyczne - część 3 / Maxima dla sportowców z Ełku / Basic 270 – powietrzna pompa ciepła po nowemu!  / Ludzie i pasje – Tajemnice i perły Podlasia / Trzy razy Zaolzie – wojna z Czechosłowacją o Śląsk Cieszyński

 

Wielki finał HOT POINTS CLUB

Największy polski producent techniki grzewczej Galmet mocnym akcentem podsumował kolejną
edycję programu partnerskiego dla instalatorów. Wielki finał rozgrywanego w nowej formule konkursu HOT POINTS CLUB odbył się w pięknie położonym, wiślańskim hotelu "STOK". W trzydniowym spotkaniu udział wzięli zwycięzcy konkursu z największą liczbą punktów, najlepsi Instalatorzy i przedstawiciele organizatora. Były nagrody, tańce i swawole... W 2019 roku gramy o jeszcze lepsze nagrody!

ENEX 2019 - medal dla pompy ciepła Spectra Smart

Targi ENEX 2019, podobnie jak w poprzednich latach, zakończyły się sukcesem produktów Galmet. Ekspozycje 84. firm z Polski, Niemiec, Czech i Chin - w ciągu dwóch dni (27-28.02) odwiedziło ponad 6 tysięcy osób zainteresowanych ekologicznymi rozwiązaniami lub związanych zawodowo z branżą OZE. Pompa ciepła Spectra Smart została wyróżniona medalem targów a instalacja z pompą ciepła Maxima wyróżniona w konkursie  „Dobre praktyki w dobrych rękach". To kolejne wyróżnienie dla pomp ciepła Galmet.

Milowe kroki - współpraca AGH z Galmet

Jest takie miejsce w Polsce, gdzie technologie OZE są na najwyższym poziomie i mają się lepiej, niż u światowych liderów w tej dziedzinie, czyli w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Wieś Miękinia niedaleko Krakowa - to tu działa Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH w Krakowie, z którym od 5 lat współpracuje Galmet, największy polski producent urządzeń grzewczych. O początkach współpracy i wspólnych sukcesach Galmet i „Miękini”.

Bez OZE nie ma przyszłości - wywiad z Profesorem W. Góreckim

Wywiad z prof. dr hab. inż. Wojciechem Góreckim, kierownikiem Katedry Surowców Energetycznych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz założycielem Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękini. O rozwoju Centrum w Miękini i przyszłości Polski – tylko z OZE!

Rodzi się moc! - nowe pompy ciepła Airmax2

Gama powietrznych pomp ciepła Airmax2, które ze względu na swoje doskonałe parametry, polskie pochodzenie i atrakcyjne ceny błyskawicznie stały się liderami rynku, powiększyła się o modele dużej mocy i obecnie obejmuje jednostki 6, 9, 12, 15 GT oraz nowe: 16, 21, 26 i 30 GT. Zalety stosowania wydajnych pomp ciepła Galmet w dużych obiektach.

Zbiorniki do zadań specjalnych

O zaawansowanych zbiornikach, których nie znajdziesz w standardowym katalogu żadnego producenta, możliwościach konfiguracji, doboru i specjalistycznym przeznaczeniu. Zasady wspólnego projektowania przez klienta specjalistów Galmet.

Klasy energetyczne - część 3

W trzeciej, ostatniej części przedstawiamy wzory graficzne etykiet energetycznych ogrzewaczy wody, symbole, które są w nich stosowane, jakie dane zawierają i jak należy je interpretować.

Maxima dla sportowców z Ełku

Po zabytkowym budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wambierzycach kolejny ośrodek kształcący dzieci i młodzież postawił na Odnawialne Źródła Energii. Z zalet wyboru nowoczesnego systemu ogrzewania zasilanego OZE korzysta teraz również młodzież skupiona w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku. MOS w Ełku – kuźnię polskich olimpijczyków ogrzewa Maxima - gruntowa pompa ciepła Galmet!

Basic 270 – powietrzna pompa ciepła po nowemu!  

Poprawione parametry techniczne, większa wydajność i energooszczędność to główne cechy zmodernizowanej powietrznej pompy ciepła Basic 270, która dostępna jest już na rynku. Galmet udoskonalił konstrukcję i poddał pompę ciepła surowym testom oraz ponownej certyfikacji w niezależnej jednostce badawczej. Efekt zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Ludzie i pasje - Tajemnice i perły Podlasia

W cyklu „Ludzie i pasje” prezentujemy najciekawsze osobowości branży grzewczej. Ludzi, którzy obok pracy zawodowej mają jeszcze to „coś” – pasję, która dla wielu może być niezrozumiała, egzotyczna lub nawet tajemnicza. Pasja to więcej niż hobby… Tym razem o pasje pytamy Łukasza Horoszko, przedstawiciela handlowego firmy Galmet na Podlasiu, Warmii i Mazurach.

Wielkie słowa wielkich ludzi

W chwilach, gdy szukasz inspiracji, warto posłuchać słów osób, które w swoim życiu osiągnęły rzeczy niemożliwe.

Trzy razy Zaolzie – wojna z Czechosłowacją o Śląsk Cieszyński

O trudnej historii Śląska cieszyńskiego opowiada wiceprezes Robert Galara.

 

Zachęcamy do lektury „Eksperta Ogrzewnictwa”, a tym samym do wkroczenia w świat marki Galmet.

Ekspert Ogrzewnictwa
"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00