Galmet - Kotły c.o.

Kocioł dostarczany jest na palecie, w stanie zmontowanym. W czasie transportu kotła, do kotłowni, dopuszcza się odłączenie podajnika od kotła. Po zamontowaniu kotła w kotłowni należy sprawdzić osiowość ustawienia elementów.

Artur Adamów, ​Doradca techniczny ds. kotłów c.o.

Galmet - Pompy ciepła

Czujnik temperatury w zależności od zbiornika należy zamontować w miejscu wyznaczonym przez producenta. W większości zbiorników produkcji Galmet (także tych, zastosowanych w pompach ciepła) w standardzie zamontowana jest rurka o przekroju 3/8", pełniąca rolę "osłony czujnika". Jest ona od zewnątrz zaślepiona. Wystarczy więc wsunąć w nią czujnik. Sporadycznie można spotkać zbiorniki z mufą z gwintem wewnętrznym 3/4", do których należy najpierw wkręcić "osłonę czujnika" i dopiero później zamontować czujnik.

Paweł Kurek Specjalista Działu Badań i Rozwoju Technologii OZE

Galmet - Ogrzewacze wody

Specyfika domu letniskowego (sezonowego) ma to do siebie, że w okresie zimowym nie jest on używany i ogrzewany. Duże zawilgocenie może powodować uszkodzenie sterowania elektronicznego, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zbiornika pojemnościowego z tradycyjnym sterowaniem termostatycznym. Co do pojemności zbiornika, to wszystko zależy od ilości osób korzystających z ogrzewacza. Taryfa G11 daje nam możliwość ciągłego grzania zbiornika, ponieważ przez 24 godziny cena energii elektrycznej jest taka sama. Jeśli domek zamieszkują 2-3 osoby, to zbiornik 60 - 80 l będzie wystarczającym rozwiązaniem.

Roman Balicz Doradca techniczny ds. ogrzewaczy w firmie Galmet

Galmet - Zestawy solarne

Jeżeli posiada Pani pompę powietrzną firmy Galmet, to najrozsądniejszy byłby zakup kolektorów słonecznych, również produkowanych przez tę firmę. Będą one doskonale współpracować z pompą ciepła. Do ogrzania zbiornika 270 l wystarczą 2 kolektory KSG 21 Premium GT. Dzięki nim przez większą część roku jest Pani w stanie w szybkim czasie ogrzać ciepłą wodę użytkową do żądanej temperatury. Natomiast w okresie zimy kolektory są w stanie dogrzać zbiornik c.w.u. do temperatury nawet 35 stopni - resztę dogrzewa wtedy pompa lub kocioł podłączony pod górną wężownicę.

Sebastian Mamczur asystent techniczny ds. kolektorów słonecznych, w firmie Galmet

Może to być powodowane:

  • Złą regulacją przepływu. Należy wówczas: wyregulować przepływ zgodnie z zaleceniami.
  • Zapowietrzeniem instalacji. Zaleca się wtedy: odpowietrzyć instalację wg instrukcji.

Sebastian Mamczur asystent techniczny ds. kolektorów słonecznych, w firmie Galmet

"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00