Ekspert ogrzewnictwa nr 10

Ekologiczny i pogodny Tomasz Zubilewicz, wywiad z popularyzatorem technologii OZE i najpopularniejszym polskim prezenterem  pogody / Przewodnik inwestora – część 4 / Genesis Plus – kocioł na (Złoty) Medal / Program Czyste Powietrze / NO SMOG / Multi-Inox - ciepło dobrze zmagazynowane / Ludzie i pasje – Galmet zdobywa szczyty / Ciekawostki technologiczne / Sierp w plecach  - koniec II Rzeczypospolitej

Ekologiczny i pogodny Tomasz Zubilewicz, wywiad z popularyzatorem technologii OZE i najpopularniejszym polskim prezenterem  pogody / Klasy Energetyczne część 2: o co tu właściwie chodzi… / Przewodnik inwestora – część 4 / Genesis Plus – kocioł na (Złoty) Medal / Program Czyste Powietrze / NO SMOG – czyli polski sposób na niską emisję wg dr Adolfa Mirowskiego / Multi-Inox - ciepło dobrze zmagazynowane / Ludzie i pasje – Galmet zdobywa szczyty / Ciekawostki technologiczne / Felieton historyczny - Sierp w plecach  - koniec II Rzeczypospolitej

 

Przewodnik inwestora – część 4
Który z dwóch ekologicznych systemów ogrzewania ciepłej wody użytkowej – za pomocą zestawu solarnego, czy powietrznej pompy ciepła – jest najbardziej odpowiedni dla 4 osobowej rodziny w perspektywie kilkunastu lat użytkowania instalacji? Jakie oszczędności przynoszą takie rozwiązania? Jakie są koszty instalacji oraz użytkowania zestawu solarnego a jakie pompy ciepła do c.w.u.? Na powyższe pytania odpowiedzi udziela : mgr inż. Julia Sobaszek, Krajowy Doradca ds. Pomp Ciepła Galmet

Genesis Plus - kocioł na (Złoty) Medal...
Największe targi instalacyjne w Polsce i Europie Środkowej. 4 dni spotkań. 28 578 profesjonalistów odwiedzających stoiska wiodących producentów i dostawców. Złoty Medal dla kotła na pellet Genesis Plus.

Klasy Energetyczne część 2: o co tu właściwie chodzi...
Obowiązki producentów, dystrybutorów i sprzedawców. Jakie klasy energetyczne widnieją na poszczególnych produktach?

Ekologiczny i pogodny Tomasz Zubilewicz
Rozmowa z popularyzatorem technologii OZE i najpopularniejszym polskim prezenterem  pogody. O tym jak ważne dla naszego kraju i jej przyszłości jest stosowanie odnawialnych źródeł energii, oczarowaniu polską przyrodą, historii, książkach przeczytanych i tych które planuje wydać.   

Multi-Inox - ciepło mądrze zmagazynowane, czyli inteligencja w buforze zamknięta
Ogrzewacz wody, który pozawala na optymalne wykorzystanie energii cieplnej z jednego albo kilku źródeł. Rozwiązanie Galmet, które gwarantuje maksymalne wykorzystanie warstwowego rozkładu ciepłej wody w zbiorniku. Korzyści dla użytkownika i komfort dla instalatora przedstawia - inż. Roman Balicz Kierownik Działu Wsparcia Technicznego Galmet

NO SMOG – czyli polski sposób na niską emisję

Rozmowa z dr inż. Adolfem Mirowskim, autorem nowatorskiego sytemu PreQurs – oceny i certyfikacji budynków oraz systemów ich ogrzewania ze względu na emisję zanieczyszczeń do powietrza oraz promocji programów certyfikacji bezemisyjnych urządzeń grzewczych. Galmet jest jedną z pierwszych polskich firm, które uzyskały certyfikat PreQurs na swoje nowoczesne ekologiczne urządzenia grzewcze zasilane odnawialnymi źródłami energii.

Program Czyste Powietrze
Kto może skorzystać ze wsparcia w programie? Na jakie rozwiązania rząd pragnie przeznaczyć 103 mld złotych? Jak złożyć wniosek i jakie urządzenia Galmet spełniają wymagania programu?

Galmet zdobywa szczyty
W cyklu „Ludzie i pasje” prezentujemy najciekawsze osobowości branży grzewczej. Ludzi, którzy obok pracy zawodowej mają jeszcze to „coś” – pasję, która dla wielu może być niezrozumiała, egzotyczna lub nawet tajemnicza. Pasja to więcej niż hobby…

Sierp w plecach – 17 września 1939 – koniec II Rzeczypospolitej
O tym jak „pomoc” Armii Czerwonej 17 września 1939 zakończyła marzenia o II Rzeczypospolitej opowiada wiceprezes Robert Galara.

Zachęcamy do lektury „Eksperta Ogrzewnictwa”, a tym samym do wkroczenia w świat marki Galmet.


Multi - Inox ciepło mądrze zmagazynowane, czyli inteligencja w buforze zamknięta

Akumulacyjny zbiornik warstwowy Multi – Inox to wyjątkowe rozwiązanie typu „smart”. Ten zaawansowany „akumulator ciepła” pozwala na maksymalne wykorzystanie zalet bufora c.o. i warstwowego rozkładu ciepłej wody do grzania c.w.u. Poznaj wszystkie korzyści płynące z wyboru tego urządzenia.

Akumulacyjny zbiornik warstwowy Multi – Inox to wyjątkowe rozwiązanie typu „smart”. Ten zaawansowany „akumulator ciepła” pozwala na maksymalne wykorzystanie zalet bufora c.o. i warstwowego rozkładu ciepłej wody do grzania c.w.u. Poznaj wszystkie korzyści płynące z wyboru tego urządzenia.

 

 

 

 

 

Zbiorniki wody są urządzeniami, których z reguły nie zalicza się do najnowocześniejszych nowinek technicznych typu „smart”. Zbiornik akumulacyjny Multi-Inox to wyjątek od tej reguły.

Uniwersalny i optymalny

Dzięki inteligentnemu wykorzystaniu warstwowego układania się wody w zbiorniku oraz doskonałym parametrom technicznym, Multi-Inox pozwala na optymalne wykorzystanie energii cieplnej z jednego lub kilku źródeł do maksymalnie wydajnego zasilania obiegu c.o. i c.w.u. Zapewnia ponadprzeciętny komfort i znaczne oszczędności w różnych konfiguracjach – od małych instalacji w indywidualnych gospodarstwach domowych, po te bardziej zaawansowane, np. w obiektach użyteczności publicznej.

Urządzenie zostało zaprojektowane do maksymalnego wykorzystania warstwowego rozkładu ciepłej wody w zbiorniku. Ciepła woda z układu c.o. gromadzi się w górnej części zbiornika, co pozwala ogrzać wężownicę c.w.u. bezpośrednio w punkcie poboru wody użytkowej. Takie rozwiązanie gwarantuje bardzo niskie koszty przygotowania i szybki dostęp do c.w.u.

Zbiorniki akumulacyjne Multi-Inox, zwane również buforami lub „akumulatorami ciepła” produkowane są w szerokim zakresie pojemności (od 450 do 2000 l) i są niezwykle uniwersalne dzięki możliwości zabudowania w nich nawet trzech wężownic i równoczesnej współpracy z wieloma rodzajami źródeł ciepła – dowolnym rodzajem kotła c.o. (stałopalnym, gazowym, elektrycznym, kominkiem), zestawem solarnym, zestawem fotowoltaicznym z grzałką, czy pompą ciepła. Ponadto umożliwiają łączenie obiegów otwartych i zamkniętych oraz podłączenie kompletu elektrycznego GE.

Jakość, jakość, jakość

Cała gama buforów Multi-Inox produkowana jest z materiałów najwyższej jakości. Sam zbiornik bufora wytwarzany jest z wysokogatunkowej blachy stalowej S235JR stosowanej w profesjonalnych instalacjach przemysłowych. Wymiennik c.w.u. znajdujący się wewnątrz zbiornika wykonany jest ze stali nierdzewnej (inox), spiralnie pofalowanej (SPIRAFLEX - stal 1.4404 - AISI 316L). Nieutleniająca się wężownica SPIRAFLEX zapewnia długoletnie i higieniczne użytkowanie zbiornika, a konstrukcja rury i wywołane w niej zawirowania wody bardzo skutecznie zapobiegają osadzaniu się związków wapnia. Częste pobory ciepłej wody użytkowej uniemożliwiają natomiast rozwój bakterii Legionella.

Multi-Inox typu 600-2000 mogą być wyposażone w jedną lub dwie dodatkowe wężownice spiralne wykonane ze stali kotłowej P235GH (dolną – solarną, do wykorzystania potencjału kolektorów słonecznych oraz drugą - do szybkiego podgrzania c.w.u. przez kolejne źródło, np. kocioł c.o.).

Oszczędność, warstwa po warstwie

Duża powierzchnia (do 8 m2) i objętość wężownicy SPIRAFLEX (do 56 l) oraz rozłożenie jej w całym zbiorniku zapewniają bardzo wysoką wydajność wymiany i tym samym całego systemu ogrzewania wody użytkowej. Wymiennik w górnym zakresie temperatur bufora ma za zadanie szybko dostarczyć c.w.u., natomiast w dolnym zakresie odpowiada za wstępne podgrzanie wody i schłodzenie zbiornika.

Podgrzewanie odbywa się na zasadzie przepływu. Dopływ zimnej wody użytkowej w dolną (a nie w górną) część wymiennika SPIRAFLEX pozwala na stopniowe ogrzewanie c.w.u., wykorzystując warstwowe rozłożenie temperatury wody w zbiorniku buforowym. Odpowiednio skierowane „kierownice hydrauliczne” zapobiegają gwałtowne mu mieszaniu się wody w zbiorniku. Niskie temperatury wody panujące w dolnej części „Multi-Inoxa” umożliwiają uzyskanie niskiej temperatury powrotu do kolektora słonecznego, a tym samym najbardziej efektywne wykorzystanie energii promieni słonecznych. Głównie dotyczy to okresu przejściowego, jak również słonecznych dni zimowych, podczas których zestaw solarny może z powodzeniem uzupełnić pracę kotła c.o., czy nawet całkowicie go zastąpić. Niska temperatura powrotu jest również szczególnie korzystna dla kotłów kondensacyjnych, ponieważ zapewnia maksymalne wykorzystanie
wartości opałowej paliwa.

Komfort dla instalatora

W buforach Multi-Inox możliwe jest zamontowanie trzech osłon czujnika temperatury oraz dziewięciu przyłączy hydraulicznych, co pozwala na podłączenie kilku źródeł ciepła w różnej konfiguracji. Wszystkie przyłącza systemu centralnego ogrzewania i wody użytkowej, w tym osłony czujników temperatury (lub termometrów) umieszczone zostały pionowo w linii z jednej strony zbiornika. Tam również instalowany jest opcjonalny komplet elektryczny GE pozwalający na dodatkowe zasilanie zbiornika. Skupienie przyłączy hydraulicznych w jednym miejscu pozwoliło uprościć montaż i konserwację bufora Multi-Inox oraz znacznie ograniczyć ilość zajmowanego przez instalację hydrauliczną miejsca. Komfort pracy instalatora poprawia również zastosowanie w konstrukcji bufora Multi-Inox izolacji z elastycznego, rozbieralnego tworzywa Neodul® (tylko zbiornik typu 450 ocieplony jest nierozbieralną twardą pianką poliuretanową). Możliwość łatwego zdjęcia izolacji ze zbiornika bardzo ułatwia montaż urządzenia oraz wnoszenie do mniejszych pomieszczeń.

Estetycznie, czysto i tanio

Zbiorniki warstwowe Multi-Inox oferowane są w zewnętrznej obudowie z estetycznego tworzywa typu skay/PVC w kolorze szarym. Gładka struktura tej obudowy (folia PVC) zapobiega osadzaniu się kurzu na powierzchni zbiornika, a jej elastyczność zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia lub porysowania bufora. Gruba, stumilimetrowa warstwa tworzywa Neodul® zapewnia doskonałe właściwości izolacyjne i rekordowo małe straty ciepła bufora. To oznacza duże oszczędności dla użytkowników. Wszystkie zbiorniki akumulacyjne Galmet wyróżniają się wysoką jakością wykonania i trwałością, gwarantującą wiele lat bezawaryjnej eksploatacji.
Dla konsumentów istotne są także oszczędności, wynikające z braku konieczności stosowania i wymiany anody magnezowej – Multi-Inox jej nie potrzebuje, ponieważ w zbiorniku gromadzona jest woda kotłowa, a wężownica c.w.u. wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Zbiorniki buforowe Galmet objęte są długą, 60-miesięczną gwarancją producenta.

Zalety zbiornika Multi-Inox:

 • Krótki czas nagrzewania wody dzięki trwałej wężownicy nierdzewnej SPIRAFLEX o dużej powierzchni.
 • Brak kamienia i bakterii Legionella dzięki przepływowi turbulentnemu.
 • Duże możliwości konfiguracyjne – możliwość podłączenia m.in. kotła c.o., zestawu solarnego czy pompy ciepła.
 • Możliwość zastosowania w systemach odzysku ciepła.
 • Bezobsługowa eksploatacja oraz brak konieczności stosowania anody magnezowej.
 • Uniwersalna konstrukcja nadająca się do małych i dużych systemów grzewczych.
 • Gruba (100 mm), rozbieralna izolacja Neodul® o doskonałych właściwościach termicznych.
 • Szeroki zakres pojemności (od 450 do 2000 l).
 • Wygodna instalacja – wszystkie przyłącza zgrupowane po jednej stronie zbiornika.
 • Bogate wyposażenie dodatkowe:
  • komplety elektryczne GE,
  • osłony czujnika temperatury,
  • naczynia wyrównawcze.


inż. Roman Balicz
Krajowy doradca ds. ogrzewaczy wody
kom. +48 883 357 787
r.balicz@galmet.com.pl


Misja edukacja - szkoły patronackie Galmet

Wspieranie uczelni technicznych i szkół, zwłaszcza zawodowych oraz ścisła współpraca z nimi w jak najlepszym kształceniu uczniów i studentów w zgodzie z przyszłymi wymogami rynku pracy. Tak prezentują się główne cele strategii odpowiedzialnego biznesu realizowanej przez Galmet. Jak ta działalność wyglądała w praktyce w ubiegłych latach i będzie w nadchodzącym roku szkolnym prezentujemy poniżej.

Wspieranie uczelni technicznych i szkół, zwłaszcza zawodowych oraz ścisła współpraca z nimi w jak najlepszym kształceniu uczniów i studentów w zgodzie z przyszłymi wymogami rynku pracy. Tak prezentują się główne cele strategii odpowiedzialnego biznesu realizowanej przez Galmet. Jak ta działalność wyglądała w praktyce w ubiegłych latach i będzie w nadchodzącym roku szkolnym prezentujemy poniżej.

 

Przyjęta i realizowana przez Galmet strategia odpowiedzialnego biznesu od początku zakłada, że jedną z najważniejszych aktywności - firmy jest wspieranie uczelni technicznych i szkół, zwłaszcza zawodowych oraz ścisła współpraca z nimi w jak najlepszym kształceniu uczniów i studentów w zgodzie z przyszłymi wymogami rynku pracy w branży grzewczej. Taka forma relacji nie tylko zwiększa atrakcyjność kształcenia i zapewnia lepsze funkcjonowanie placówkom edukacyjnym, ale przyczynia się również do sukcesów przedsiębiorstwa w działalności gospodarczej. Ma ono bowiem, wpływ na program kształcenia i otrzymuje możliwość zatrudnienia merytorycznie przygotowanych absolwentów w poszukiwanych specjalnościach.

W praktyce taka kooperacja edukacji zawodowej z biznesem najczęściej przejawia się tworzeniem szkół i klas patronackich. Dzięki takim rozwiązaniom szkoły nie narzekają na niż demograficzny, firmy na kompetencje młodych pracowników, a absolwenci na brak pracy. Galmet od wielu lat intensywnie i na wielu płaszczyznach współpracuje ze środowiskiem akademickim i szkolnym. W przypadku wyższych uczelni technicznych są to głównie projekty naukowo-badawcze (czego owocem jest np. jedyne w kraju laboratorium do badań gruntowych pomp ciepła z symulatorem pracy pompy, opracowanie konstrukcji kolektorów słonecznych), ale form wspólnych działań ze szkołami średnimi również jest dużo. Firma wielokrotnie wspierała takie palcówki, wyposażając pracownie techniczne w urządzenia i osprzęt z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii, czy przekazując kierunkom i klasom tematycznym kompleksowe systemy grzewcze Galmet. Dotyczy to nie tylko szkół i klas objętych przez największego polskiego producenta urządzeń grzewczych formalnym patronatem.

 „Współpraca i wsparcie mogą przybierać różne formy – mówi Robert Galara, prezes Galmet – obejmowania szkół i klas naszym patronatem, przyjmowania uczniów na praktyki zawodowe, wyposażania pracowni szkolnych w sprzęt i materiały dydaktyczne, dodatkowe szkolenia, czy fundowanie stypendiów dla najzdolniejszych. Traktujemy to jako misję i swego rodzaju inwestycję firmy, chcemy uczestniczyć w kształceniu młodego pokolenia w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i realiami rynku pracy, aby tworzyć środowisko sprzyjające rozwojowi gospodarki i naszego przedsiębiorstwa. Od początku istnienia firmy robiliśmy to lokalnie, w województwie opolskim i śląskim, a od kilku lat coraz częściej nawiązujemy kontakty z placówkami z całego kraju. Są to działania strategiczne, długofalowe, budujące relacje z otoczeniem firmy” – dodaje prezes R. Galara.

Wzorcowym przykładem współpracy jest zrealizowane ostatnio wyposażenie Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej przy Zespole Szkół im. S. Żeromskiego w Darłowie w nowoczesne ekologiczne urządzenia grzewcze. Na podstawie zawartego w listopadzie ubiegłego roku porozumienia, mającego na celu kreowanie nowoczesnego wizerunku szkolnictwa zawodowego, podejmowanie inicjatyw z zakresu działalności edukacyjnej oraz propagowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych w systemie kształcenia zawodowego, pracownia OZE tej placówki została wyposażona w Hybrydowy System Grzewczy DELTA marki Galmet. Zestaw skład się m.in. z pompy ciepła Basic 270 z dwiema wężownicami, kotła c.o. Galaxia KWE 22 kW, kolektorów słonecznych KSG 27 GT wraz z osprzętem, a także z instalacji fotowoltaicznej o mocy 2 kWp.

Pomysłodawcą nawiązania współpracy i wyposażenia pracowni w urządzenia marki Galmet był jeden z naukowców Politechniki Koszalińskiej, współpracujący z Technikum. Niedawno zakład produkcyjny Galmet w Głubczycach odwiedzili również uczniowie szkoły z Darłowa klasy I i II przeszły szkolenie produktowe i zwiedziły działy produkcji OZE, a klasa III odbywała praktyki zawodowe. Uczniowie zostali wyposażeni w komplet materiałów edukacyjnych z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Galmet podobne działania prowadzi także z wieloma innymi placówkami w regionie i kraju, m.in. z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 z Łodzi, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Skierniewicach, Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. S. Staszica w Swarożynie, Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku, czy Zespołem Szkół Mechanicznych w Głubczycach.

Firma regularnie przeprowadza również szkolenia zawodowe i produktowe, a także prezentacje w siedzibie firmy, bądź placówkach szkolnych i oświatowych. W takich spotkaniach uczestniczyły m.in. Zespół Szkół Ogólnokształcących z Głubczyc, Izba Inżynierów z Opola, studenci Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, Zespół Szkół Nr 1 z Pszczyny, Zespół Szkół Technicznych z Cieszyna, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wodzisławia Śląskiego, studenci z Politechniki Opolskiej, Zespół Szkół Mechanicznych z Głubczyc.

 

Najbardziej znanym przykładem działań na rzecz edukacji i popularyzacji OZE było „Ciepło z Klasą” ogólnopolska kampania edukacyjna promująca postawy proekologiczne, wiedzę o tym jak ważne jest, czyste powietrze, jak dbałość o środowisko naturalne wokół nas wpływa na jakość i długość naszego zycia. W ramach tej kampanii kilka szkół w Polsce zostało wyposażonych w najnowocześniejsze ekologiczne systemy grzewcze Galmet. Główny zwycięzca rywalizacji - Zespół Szkół Budowlanych i Drzewnych w Żywcu – otrzymał Hybrydowy System Grzewczy Galmet, zawierający m.in. pompy ciepła Airmax2 i Basic 270, kompletny zestaw płaskich kolektorów słonecznych KSG21 Premium GT oraz ogniw PV w instalacji ON-GRID, zbiornik buforowy, osprzęt do tych urządzeń, elementy montażowe, a także „mobilną platformę edukacyjną z zestawem solarnym”. Wszystko o łącznej wartości ponad 92 000 zł. Drugą nagrodę o wartości 80 500 zł otrzymał Zespół Szkół nr 1 z Łosic, a trzecią Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie z Głubczyc – 57 500 zł. W dogrywce konkursu dodatkowe nagrody zdobyły: SP nr 2 z Głubczyc – system grzewczy, Przedszkole Publiczne w Łękawicy - tablicę multimedialną, Społeczna Szkoła Podstawowa we Wszemborzu – zestaw profesjonalnych piłek sportowych.

Galmet od kilku lat jest także patronem „Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej” organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Sieradza, a skierowanego do uczniów kierunków OZE z całej Polski. Innym, wspieranym przez Galmet konkursem, jest „Zawodowiec” organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 z Łodzi. Galmet nie tylko angażuje się w propagowanie wiedzy o odnawialnych źródłach energii np. w konkursach i olimpiadach oraz funduje stypendia studentom – autorom najlepszych prac dyplomowych związanych z tematyką energii odnawialnej, ale pomaga też wybranym ośrodkom w opracowaniu programów nauczania i doszkalania, dopasowanych do profilu i zapotrzebowania firmy. Najlepsi absolwenci tych szkół mają zapewnione zatrudnienie w nowoczesnej i rozwijającej się spółce.

Niezwykle ważne jest budowanie wzajemnych relacji pomiędzy uczniami szkół i klas patronackich, a firmą. To, czy absolwent takiej szkoły weźmie pod uwagę zatrudnienie w firmie patronackiej, zależy w dużej mierze od doświadczeń jakie zdobędzie podczas kilku lat współpracy. Z pewnością udostępnianie przez patrona nowoczesnych pomocy naukowych, przeprowadzanie wartościowych praktyk zawodowych, możliwość zdobycia wsparcia finansowego, czy nawet zwykłe wyjazdy integracyjne połączone ze zwiedzaniem fabryki i życzliwość ze strony opiekunów są elementami, które wpłyną później pozytywnie na decyzję o podjęciu pracy w doskonale znanej już przecież firmie.

Zgodnie z powyższymi celami będziemy też realizować strategię naszego rozwoju biznesowego w kolejnym roku szkolnym. Zapraszamy  do współpracy kolejne placówki.


Nowoczesna pompa ciepła w zabytkowej szkole

Wambierzyce - miejscowość w południowej Polsce znana głównie z zabytkowej bazyliki oraz najstarszej ruchomej szopki na terenie Polski postawiła na Odnawialne Źródła Energii (OZE). Zabytkową szkołę ogrzewa teraz najnowsza gruntowa pompa ciepła do c.o. i c.w.u. Maxima firmy Galmet

Wambierzyce - miejscowość w południowej Polsce znana głównie z zabytkowej bazyliki oraz najstarszej ruchomej szopki na terenie Polski postawiła na Odnawialne Źródła Energii (OZE). Zabytkową szkołę ogrzewa teraz najnowsza gruntowa pompa ciepła do c.o. i c.w.u. Maxima firmy Galmet

 

 

 

 

 

 

Zabytkowy budynek Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wambierzycach przeszedł kompleksową termomodernizację. Remont objął m.in - wymianę przestarzałego, nieekonomicznego systemu ogrzewania na rozwiązanie wykorzystujące OZE jakim jest produkowana przez Galmet Maxima 42 GT – wysokotemperaturowa, gruntowa pompa ciepła do c.o. i c.w.u. W ramach inwestycji wykonano również docieplenie dachu budynku, wymianę okien oraz instalację kotła gazowego. Połączenie instalacji nowoczesnego systemu ogrzewania z ociepleniem budynku gwarantuje maksymalne obniżenie kosztów ogrzewania a jednocześnie znacznie poprawiło estetykę budynku. Jako dolne źródło dla pompy ciepła wykonano 8 pionowych sond o głębokości około 100 m każda. Instalację systemu grzewczego uzupełnia zbiornik buforowy Galmet do c.o. typ 1000 l.

Termomodernizację budynku w tym instalację pompy ciepła Galmet wykonała firma „Saniterm Marek Nowak” z Polanicy – Zdroju, licencjonowany instalator pomp ciepła Galmet. Za wykonanie wzorowej instalacji nowoczesnego źródła ciepła w zabytkowym budynku firma ta otrzymała wyróżnienie podczas konkursu „Dobre praktyki w dobrych rękach 2018” organizowanego w ramach Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia w Kielcach. Inwestycja termomodernizacji budynku zrealizowana została przez Gminę Radków ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

To kolejne mądre wykorzystanie produktów Galmet.


Przewodnik inwestora – kocioł pelletowy z powietrzną pompą ciepła do c.w.u.

Zalety stosowania kotła na pellet w połączeniu z powietrzną pompą ciepła do c.w.u, która dostarcza ciepłą wodę w sezonie letnim i jest praktycznie bezobsługowa. Dodatkowo jest to urządzenie wyjątkowo ekologiczne, korzystające z Odnawialnych Źródeł Energii. Poznaj zalety tego nowoczesnego systemu.

Zalety stosowania kotła na pellet w połączeniu z powietrzną pompą ciepła do c.w.u, która dostarcza ciepłą wodę w sezonie letnim i jest praktycznie bezobsługowa. Dodatkowo jest to urządzenie wyjątkowo ekologiczne, korzystające z Odnawialnych Źródeł Energii. Wszystko to w wywiadzie, który „Ekspert Ogrzewnictwa” przeprowadził z Krajowym Doradcą ds. Pomp Ciepła Galmet - Julią Sobaszek. Poznaj zalety tego nowoczesnego rozwiązania OZE.

 

 

 

W poprzednich częściach naszego poradnika analizowaliśmy korzyści wynikające z zastosowania systemu grzewczego opartego na gruntowej pompie ciepła Maxima z wymiennikiem c.w.u., zasilającego tradycyjną instalację grzejnikową lub ogrzewanie podłogowe. Tym razem prezentujemy, jak w podobnej roli radzi sobie system hybrydowy złożony z pelletowego kotła centralnego ogrzewania typu Genesis Plus KPP oraz powietrznej pompy ciepła do c.w.u. Spectra.

Ekspert Ogrzewnictwa: Hybrydowy System Grzewczy, który przedstawiamy tym razem pozwala na elastyczne dostosowanie go do budynków o dużej rozpiętości powierzchni…

Artur Adamów: Tak. Wynika to z dostępnej gamy modeli kotła Genesis Plus KPP, których moc - od 10 do 34 kW - pozwala na ogrzewanie budynków o powierzchni do 380 m2.* W przewodniku analizujemy połączenie kotłów o mocach 10, 15 i 20 kW (najczęściej wybieranych) z powietrzną pompą ciepła Spectra.

Dlaczego wybieramy kocioł c.o. na pellet, a nie na ekogroszek?

Artur Adamów: Idziemy z duchem czasu! Użytkowanie kotła z podajnikiem na pellet jest o wiele bardziej komfortowe, niż kotła na ekogroszek. Koszty eksploatacji mogą być nieznacznie wyższe, ale dla użytkowników wygoda obsługi i większa czystość w kotłowni jest coraz częściej na pierwszym miejscu. Z satysfakcją zauważamy, że klientów interesują przede wszystkim nowoczesne ekologiczne rozwiązania jakimi na pewno są kotły na pellet.

Jakie przyjmujemy zatem, założenia projektowe?

Artur Adamów: Obliczenia przeprowadzimy dla trzech wariantów przedstawionego systemu grzewczego, zależnych od mocy kotła c.o. i dostosowanych do zapotrzebowania cieplnego budynków.

Zastosujemy nowoczesny kocioł pelletowy najwyższej, 5. klasy czystości, Genesis Plus KPP z palnikiem samoczyszczącym i automatyczną zapalarką:

 • dla domów o powierzchni do 120 m2 * - model Genesis Plus KPP 10 (o mocy od 3,4 do 10,9 kW),
 • dla domów o powierzchni do 160 m2 * - model Genesis Plus KPP 15 (o mocy od 4,5 do 15,2 kW),
 • dla domów o powierzchni do 240 m2 * - model Genesis Plus KPP 20 (o mocy od 5,6 do 19,4 kW).

Zestaw uzupełnimy o najnowocześniejszą polską powietrzną pompę ciepła Spectra lub Spectra Smart zintegrowaną z ogrzewaczem c.w.u. o pojemności 200 l.

Julia Sobaszek: Zakładamy ogrzewanie budynków o projektowym obciążeniu cieplnym do 20 kW z instalacją podłogową i/lub grzejnikową, zamieszkane przez 4 osoby, zużywające 200 litrów c.w.u. na dobę (50 l/os.).

Poglądowy schemat instalacji:

Rys. 1 – Schemat połączenia pompy ciepła do c.w.u. Spectra z kotłem pelletowym Genesis Plus KPP

Przypomnijmy główne cechy urządzeń wchodzących w skład naszego systemu.

Julia Sobaszek: Najbardziej ekologicznym i generującym największe oszczędności elementem zestawu jest wydajna pompa ciepła Spectra o współczynniku COP 3,49, zintegrowana ze zbiornikiem, który wyposażony jest w dodatkową spiralną wężownicę do podłączenia drugiego źródła, np. kotła c.o. lub zestawu solarnego. Wykorzystanie ciepła z powietrza, czyli Odnawialnego Źródła Energii sprawia, że cały system jest bardzo ekonomiczny i przyjazny dla ludzi i środowiska. Zbiornik pompy Spectra ma również grzałkę elektryczną, która w okresie wzmożonego zapotrzebowania na c.w.u. może podwoić moc urządzenia.

Dla łatwiejszej konfiguracji najczęściej stosowanego rozwiązania, czyli połączenia pompy Spectra z kotłem c.o., w zestawie z pompą ciepła dostarczany jest czujnik dodatkowy, który można zastosować w takiej instalacji. Sterowanie ładowaniem pompy ciepła przez wężownicę (a konkretnie zewnętrzną pompą obiegową) przy użyciu kotła c.o. może być realizowane przez sterownik pompy ciepła lub sterownik samego kotła – jak na rys. 1.

Sterownik pompy ciepła oferuje możliwość ustawienia godzinowego harmonogramu pracy pompy ciepła, np. w celu skorzystania z zalet taryfy nocnej lub wyłączania pompy w zadanych godzinach. Niskie zużycie energii przez Spectrę i bardzo dobre parametry potwierdza najwyższa z dostępnych klasa efektywności energetycznej A+.

A jakie są najważniejsze cechy kotła Genesis Plus KPP?

Artur Adamów: Dzięki swoim właściwościom ten model kotła doskonale sprawdza się jako podstawa wydajnego i ekologicznego Hybrydowego Systemu Grzewczego. Połączony z pompą ciepła lub zestawem solarnym, złożonym z kolektorów i wymiennika c.w.u. tworzy uniwersalny i niezawodny układ, który szybko i w każdych warunkach atmosferycznych dostarcza ciepło do ogrzania domu i wody użytkowej. W takim systemie za współpracę urządzeń odpowiada elektroniczny sterownik kotła. Genesis Plus KPP posiada oczywiście najwyższą 5. klasę czystości wg PN EN 303:5 2012, spełnia normę Ecodesign, która będzie obowiązywała dopiero od 2020 r. i ma najwyższą dostępną klasę efektywności energetycznej A+. Ten model kotła osiąga sprawność nawet 97%, co jest najlepszym wynikiem w Polsce. Zasobnik kotła pozwala na bezobsługową pracę urządzenia przez długi czas. Ekologiczne paliwo, zasilające kocioł i technologiczna perfekcja, z jaką go wykonano sprawia, że w procesie spalania powstaje o 90% mniej popiołu, niż przy spalaniu węgla kamiennego. 1000 kg pelletu generuje tylko kilka kilogramów popiołu. Gwarantuje to dużo łatwiejsze utrzymanie czystości w kotłowni. W tym modelu kotła c.o. zastosowano bardzo wygodny dla użytkowników system automatycznego rozpalania. 

Kocioł c.o. na pellet Genesis Plus KPP

Samoczyszczący się palnik pelletowy zapewnia automatyczne rozpalanie i kontrolę wysokości płomienia, precyzyjnie wykrywając jego poziom. Zestaw czujników dba też o bezpieczeństwo systemu i stabilizuje temperaturę pracy palnika.

W Genesis Plus mamy wybór pomiędzy dwoma rodzajami regulatorów – z wyświetlaczem monochromatycznym z pokrętłem Touch and Play, bądź dotykowym z kolorowym panelem LCD. Potrafią one modulować moc generowaną przez kocioł w zależności od odbioru ciepła (algorytm Fuzzy Logic), dzięki czemu jest ona precyzyjnie dopasowywana do aktualnego odbioru ciepła przez instalację. Zapewniają one szybką konfigurację pracy kotła i palnika, korzystając z optycznego czujnika jasności płomienia. Umożliwiają sterowanie obiegiem centralnego ogrzewania, pompy ciepłej wody użytkowej oraz  pracą zaworu mieszającego. Zastosowanie w systemie czujnika temperatury zewnętrznej pozwala na zaprogramowanie pracy kotła według krzywej grzewczej. Uzupełnienie układu o sterownik pokojowy znacznie podnosi komfort obsługi całego systemu, a moduł internetowy umożliwia zarządzanie online pracą kotła, np. za pomocą smartfonu lub tabletu.

Mamy zatem w naszym Hybrydowym Systemie Grzewczym dwa wysokiej klasy źródła ciepła – pelletowy kocioł c.o. Genesis Plus KPP oraz pompę ciepła w systemie powietrze woda Spectra lub Spectra Smart. Ta druga podnosi standard systemu?

Julia Sobaszek: Tak. Wybierając Spectrę Smart uzyskujemy bezobsługowość pompy ciepła dzięki anodzie tytanowej i wyższy komfort obsługi dzięki poszerzonym możliwościom sterownika (dodatkowe funkcjonalności). Sterowanie inteligentnymi funkcjami odbywa się za pomocą jednego kliknięcia, a właściwie dotknięcia, bo został w niej zastosowany sterownik dotykowy.

Jaki schemat pracy na przestrzeni roku będą miały te urządzenia w omawianym systemie?

Julia Sobaszek: Najlepsze wyniki uzyskamy wykorzystując Genesis Plus KPP, jako źródło ogrzewania i c.w.u., w okresie grzewczym, a pompę ciepła Spectra, jako źródło c.w.u., poza sezonem ogrzewania.

Laik mógłby zapytać, po co instalować dwa urządzenia grzewcze w jednym budynku?

Julia Sobaszek: To właśnie jest największą zaletą tego systemu – dwa inteligentne i uzupełniające się źródła ciepła, optymalnie wykorzystując gamę swoich możliwości w najbardziej sprzyjających okresach, czyli w sezonie grzewczym i poza nim, zapewniają uzyskanie ponadstandardowych oszczędności i najniższych kosztów użytkowania, przy zachowaniu maksymalnej wydajności i dbałości o środowisko naturalne, komfort i zdrowie mieszkańców.

Pompa ciepła do c.w.u. Spectra Smart

Pompa ciepła ma w przedstawionym układzie rolę wiodącą. Jest zasilana przede wszystkim energią odnawialną i to dzięki niej uzyskujemy największe oszczędności w Hybrydowym Systemie Grzewczym. Używanie pompy ciepła Spectra do ogrzewania c.w.u. poza sezonem grzewczym, czyli przez około pół roku, sprawia, że całkowicie unikamy energochłonnego, a co za tym idzie kosztownego rozpalania i rozgrzewania kotła c.o. w okresie letnim jedynie na potrzeby podgrzania c.w.u.. Pozwala to na obniżenie rocznych kosztów eksploatacji całego systemu. Proszę pamiętać, że latem kocioł c.o. aby ogrzać c.w.u. w zbiorniku musiałby w pierwszej kolejności nagrzać cały swój zwład wewnętrzny wody, a to rozwiązanie nie byłoby ekonomiczne. Natomiast pompa ciepła grzeje wodę bezpośrednio, co w okresie letnim jest jej przewagą zdecydowaną.

Jak duże mogą być oszczędności wynikające z zastąpienia poza sezonem grzewczym kotła c.o. pompą ciepła?

Artur Adamów: Przedstawimy dokładne wyliczenia, ale oczywiste jest, że użytkowanie kotła w okresie letnim na potrzeby jedynie c.w.u. jest mniej ekonomiczne ze względu na konieczność rozpalania kotła - średnio dwukrotnie w ciągu każdego dnia. Zanim kocioł zacznie nagrzewać wodę, konieczne jest rozpalenie i nagrzanie zładu wody samego kotła (od 46 do 90 litrów w zależności od modelu kotła), a także rur i wężownicy (o pojemności ok. 20 l.). Dopiero w następnym etapie ogrzewana jest wody użytkowa w zbiorniku. Dodatkowo w okresie letnim mogą wystąpić problemy ze zbyt niskim ciągiem kominowym, ze względu na brak różnicy temperatur między budynkiem a otoczeniem. Może to powodować wykraplanie się w kominie wody ze spalin.

Porównamy roczne koszty użytkowania tradycyjnego układu, czyli kotła pelletowego Genesis Plus KPP w połączeniu ze zbiornikiem SGW(S) Tower 200 l. wyposażonym w jedną wężownicę do kosztów opisanego na początku Hybrydowego Systemu Grzewczego i sprawdzimy, jakie  realne oszczędności uzyskamy z połączenia kotła c.o. z pompą ciepła.

Julia Sobaszek: Przejdźmy do konkretów. Do obliczeń przyjęliśmy:

 • Zużycie ciepłej wody użytkowej: 200 l/dobę.
 • Pojemność zbiornika c.w.u.: 200 l.
 • Uzysk z 1 kg pelletu: 5 kWh.
 • Koszt pelletu: 900 zł/tona.
 • Koszt energii elektrycznej: 0,60 zł/kWh.
 • Nagrzewanie wody użytkowej: od 10 do 55°C.
 • Histereza temperatury zadanej c.w.u. 7°C (dogrzewanie od 48 do 55°C).
 • Załączenie źródła ciepła dwukrotnie w ciągu doby (ze względu na spadek temperatury w zbiorniku - straty ciepła/zużycie wody).
 • Temperatura w kotłowni: 18°C.
 • Pojemność wodna kotła, rur i wężownicy: 66 l, 88 l lub 110 l - w zależności od modelu kotła.
 • Liczba dni poza sezonem grzewczym: 173 (około pół roku).

Przy temp. powietrza zasilającego 15-20°C dzienne koszty podgrzewania 200 litrów wody od 10 do 55°C i dogrzew od 48 do 55°C pompą ciepła to jedynie: 1,67 złotych. W okresie zimowym jej zadania przejmuje jednak kocioł na pellet, gdyż temperatura powietrza zasilającego (z zewnątrz) jest wtedy zbyt niska dla pomp ciepła typu powietrze-woda do c.w.u.

W okresie grzewczym kocioł pracuje na potrzeby centralnego ogrzewania, a woda użytkowa jest ogrzewana niejako „przy okazji”, poza okresem grzewczym kocioł rozpalany jest wyłącznie w celu grzania c.w.u. Dla obliczenia realnych kosztów musimy uwzględnić koszty energii potrzebnej na rozpalenie i nagrzanie zładu kotła oraz rur. Zanim kocioł zacznie ogrzewać wodę, równie dużo energii jest zużywane na rozgrzanie instalacji. Później, gdy temperatura w zbiorniku spadnie ze względu na naturalnie występujące straty energii, konieczne jest ponowne rozpalenie i następnie ponowne dogrzanie do zadanej temperatury. Stąd też przyjęto dwukrotną pracę źródła i histerezę 7°C dla dogrzewu. Dla trzech modeli kotła c.o., które bierzemy pod uwagę, wyliczenie wygląda następująco:

Dla kotła Genesis Plus KPP 20 koszt energii potrzebny na rozgrzanie instalacji stanowi nawet blisko 44% kosztów ogrzewania c.w.u. przy przyjętych założeniach. Pompa ciepła natomiast, w odróżnieniu od kotła c.o., grzeje wodę bezpośrednio, nie występują zatem straty wynikające z konieczności nagrzewania instalacji (rys. 2).

Rys. 2 – Porównanie dobowych kosztów ogrzewania wody za pomocą kotła c.o. i pompy ciepła przy przyjętych założeniach

Dobowy poziom oszczędności kosztów ogrzewania c.w.u. pomiędzy pompą ciepła, a kotłem wynosi zatem od 1,54 zł do 2,22 zł. Przy 173. dniach eksploatacji (poza sezonem grzewczym) koszty przedstawiają się następująco:

Rys. 3 – Koszty podgrzewania wody użytkowej poza sezonem grzewczym (173 dni w ciągu roku) przy użyciu kotłów c.o. i pompy ciepła

Przejęcie przez pompę ciepła Spectra funkcji ogrzewania wody użytkowej w ciągu 173 dni w roku (poza sezonem grzewczym) daje duże oszczędności.

Możemy zatem oszczędzać niemal 400 zł rocznie, stosując pompę ciepła do ogrzewania c.w.u. poza sezonem grzewczym, zamiast kotła c.o. ze standardowym zbiornikiem z wężownicą. Czy to jedyne korzyści z użytkowania tego Hybrydowego Systemu Grzewczego?

Artur Adamów: Oczywiście to nie wszystko. To jest tylko najbardziej widoczna część korzyści, związana z bezpośrednim zyskiem finansowym, ale nie możemy pominąć bardzo istotnego aspektu przedłużonej żywotności kompletnego systemu grzewczego, co również w efekcie przekłada się na konkretne oszczędności. Współużytkując pompę ciepła z kotłem c.o. znacznie wydłużymy całkowity okres jego eksploatacji, bowiem aktywnie będzie on wykorzystywany jedynie przez około pół roku. W prosty sposób wynika z tego, że będziemy mogli używać go znacznie dłużej przy układzie z pompą ciepła, niż samodzielnie.

Ponadto otrzymujemy system bardziej ekologiczny i ekonomiczny zasilany jednym z najtańszych rodzajów energii odnawialnej - z powietrza w połączeniu z wysokoenergetycznym paliwem ekologicznym, jakim jest pellet. Kompletny Hybrydowy System Grzewczy z pompą ciepła Spectra i kotłem c.o. Genesis Plus KPP to rozwiązanie wydajne i uniwersalne, niezależne od warunków atmosferycznych, zapewniające bezpieczeństwo cieplne zarówno mieszkańców, jak i samego budynku. Zestaw zbudowany jest w oparciu o najnowsze rozwiązania i technologie, które będą aktualne jeszcze przez wiele lat. Sam system przystosowany jest do tego, by w przyszłości można go było również elastycznie przekonfigurować i udoskonalić (np. rozbudować o instalację fotowoltaiczną).

Dodajmy, że klienci zawsze mogą liczyć na pomoc specjalistów Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej w doborze, konfiguracji i dopasowaniu urządzeń grzewczych do konkretnego budynku, wybranego systemu i istniejącej infrastruktury.

Julia Sobaszek: Zawsze staramy się przedstawić komplet informacji, które mogą być pomocne klientom. Pomagamy nie tylko wybrać, skonfigurować i określić koszty eksploatacji systemu, ale również znaleźć autoryzowanego instalatora, a nawet źródła finansowania i dofinansowania inwestycji, np. w ramach samorządowych i wojewódzkich programów dotacyjnych.

W przypadku zapytań o dobór pompy ciepła, kotła c.o. lub systemu hybrydowego i korzyści wynikających z ich użytkowania pomocy udzielają:

mgr inż. Julia Sobaszek
Krajowy doradca ds. pomp  ciepła
kom. +48 784 941 146
j.sobaszek@galmet.com.pl

mgr inż. Artur Adamów
Krajowy doradca ds. kotłów c.o
kom. +48 883 321 066
a.adamow@galmet.com.pl 

 

 

 

 

* przy założeniu jednostkowego zapotrzebowania na ciepło 80 W/m2.


Kolejny sukces ZAKSY

Po fenomenalnym sezonie wspierany przez Galmet klub ZAKSA został Wicemistrzem Polski w siatkówce mężczyzn. To 5 wicemistrzostwo w historii klubu. ZAKSA ma na swoim koncie również 7 tytułów mistrza kraju w tym dwa ostatnie zdobyte w latach 2016 i 2017. ZAKSA to jedyny klub w historii, który w jednym sezonie zdobył Puchar Polski oraz został Mistrzem Polski broniąc jednocześnie tytułu zdobytego we wcześniejszym sezonie.

Po fenomenalnym sezonie wspierany przez Galmet klub ZAKSA został Wicemistrzem Polski w siatkówce mężczyzn. To 5 wicemistrzostwo w historii klubu. ZAKSA ma na swoim koncie również 7 tytułów mistrza kraju w tym dwa ostatnie zdobyte w latach 2016 i 2017. ZAKSA to jedyny klub w historii, który w jednym sezonie zdobył Puchar Polski, został Mistrzem Polski broniąc jednocześnie tytułu zdobytego we wcześniejszym sezonie. 2017/2018 to kolejny sezon współpracy z ZAKSĄ oraz wielki zaszczyt, że możemy wspierać tak doświadczoną drużynę. #goZAKSA

 

 

Rywalizację w finale podsumowuje Prezes ZAKSA Sebastian Świderski:

 


Hot Points Club - nowy program wsparcia instalatorów

Galmet uruchomił najgorętszy program partnerski w branży. Hot Points Club to system wsparcia dedykowany dla najlepszych instalatorów. Instalatorze! Sprawdź co Galmet przygotował specjalnie dla Ciebie!

Galmet uruchomił najgorętszy program partnerski w branży. Hot Points Club to system wsparcia dedykowany dla najlepszych instalatorów. Instalatorze! Sprawdź co Galmet przygotował specjalnie dla Ciebie!

Co trzeba zrobić aby wziąć udział w akcji?

Instalatorze rób to, co do tej pory i obserwuj, jak tysiące punktów wpada na Twoje konto! Instaluj produkty Galmet, rejestruj je na swoim profilu i zbieraj HotPointy – punkty temperatury. W programie premiowana jest instalacja produktów z wszystkich grup asortymentowych Galmet!

 • Zbiorniki o pojemności 200-1000 z wężownicą spiralną
 • Zestawy solarne z kolektorami płaskimi
 • Kotły z podajnikiem na ekogroszek i pellet o mocy 10-34 kW
 • Pompy ciepła do c.w.u.: Basic i Spectra
 • Pompy ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima i Airmax2

Nagrody

Program Hot Points Club to możliwość zdobycia setek atrakcyjnych nagród. Nowoczesne smartfony, laptopy, sprzęt RTV i AGD, konsole do gier i setki innych cennych prezentów dla Ciebie, Twojego domu i firmy. Każdy z uczestników może też wybrać bony Sodexo lub zasilenia kart przedpłaconych. Instalatorze! To Ty decydujesz jaką nagrodę otrzymasz.

Dodatkowe korzyści

Instalatorzy, którzy zdobędą najwyższe noty w rankingu, zyskują podwójnie - ubiegają się również o dodatkowe nagrody Galmet:

 • Nagroda główna
  Spectra Smart - pompa ciepła do c.w.u.
 • II miejsce
  Rondo Premium - wymiennik c.w.u. do kotłów gazowych x 3
 • III miejsce
  Zestaw odzieży roboczej premium x 5

Instalatorze! Pilnuj, aby temperatura nie spadła. Im większa ilość punktów, tym bliżej do wygrania nagród. Im częściej będziesz skutecznie polecał nasze produkty – tym bardziej zwiększysz szanse na swoją wygraną.

Na dobry początek

Wszyscy instalatorzy, którzy przystąpią do programu w pierwszym etapie mogą zyskać jeszcze więcej! Każda instalacja kotła 5 klasy (Genesis, Genesis2, Genesis Plus oraz Galaxia) w okresie od 1 maja do 31 lipca to gwarancja dodatkowej ilości punktów. Do konta uczestnika zostanie doliczonych 50 000 zamiast standardowych 22 000 punktów.

Program lojalnościowy Hot Points Club realizowany jest we współpracy z firmą Sodexo.
Szczegóły u doradców techniczno – handlowych. Strona programu: hotpointsclub.pl

Dołącz do nas - zbieraj punkty - zdobywaj nagrody!

 

 1. Przemysław Racki
  tel. +48 606 89 59 91
  p.racki@galmet.com.pl
   
 2. Wojciech Idziak
  tel. +48 664 03 68 61
  w.idziak@galmet.com.pl
   
 3. Łukasz Horoszko
  tel. +48 606 34 11 12
  l.horoszko@galmet.com.pl
   
 4. Łukasz Piaskowski
  tel. +48 664 03 52 68
  l.piaskowski@galmet.com.pl
   
 5. Wojciech Lizak
  tel. +48 608 20 84 02
  w.lizak@galmet.com.pl
   
 6. Andrzej Kozieł
  tel. +48 602 32 33 28
  a.koziel@galmet.com.pl
   
 7. Tomasz Szymański
  tel. +48 604 23 16 10
  t.szymanski@galmet.com.pl
   
 8. Olaf Galara
  tel. +48 602 19 88 11
  olafgalara@galmet.com.pl

 

 


Złoty Medal dla kotła Galmet - INSTALACJE 2018

Największe targi instalacyjne w Polsce i Europie Środkowej. 4 dni spotkań. 28 578 profesjonalistów odwiedzających stoiska wiodących producentów i dostawców. Złoty Medal dla kotła na pellet Genesis Plus. Pompa ciepła Basic 300 do c.w.u. w „Klubie Premier”. Zobacz relację z targów INSTALACJE 2018

Największe targi instalacyjne w Polsce i Europie Środkowej. 4 dni spotkań. 28 578 profesjonalistów odwiedzających stoiska wiodących producentów i dostawców. Złoty Medal dla kotła na pellet Genesis Plus. Pompa ciepła Basic 300 do c.w.u. w „Klubie Premier”.

Targi INSTALACJE 2018 to jedna z najważniejszych imprez, na których swoje ekologiczne rozwiązania prezentowała w tym roku firma Galmet. Hybrydowy System Grzewczy łączący powietrzną pompę ciepła do c.o. i c.w.u. Airmax2 z kotłem na pellet Genesis Plus. Rondo Premium - superoszczędny wymiennik c.w.u. w najwyższej klasie A dedykowany do współpracy z jednofunkcyjnymi kotłami gazowymi. Maxima - pierwsza produkowana w Polsce pompa ciepła, która otrzymała Europejski Znak Jakości EHPA-Q. To produkty, które cieszyły się największym zainteresowaniem odwiedzających.

Najważniejszym punktem pierwszego dnia targów była uroczystość wręczenia Złotych Medali dla najlepszych produktów w danych kategoriach. Kolejny medal w tym roku otrzymał Genesis Plus kocioł c.o. na pellet. To najważniejsze wyróżnienie dla tego produktu obok nagrody w konkursie „TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017” oraz Medalu Międzynarodowych Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia 2018.

Genesis Plus  to najnowszy i najmądrzejszy, całkowicie polski ekologiczny kocioł centralnego ogrzewania przeznaczony do spalania pelletu. Tak mocną pozycję gwarantują mu doskonałe parametry techniczne, ponadprzeciętna wygoda obsługi, ekologiczność i czystość pracy, oszczędność, solidność i trwałość wykonania, a także spokojna klasyczna estetyka.

Kocioł Genesis Plus od konkurencji wyraźnie odróżnia niezwykle wysoka sprawność, sięgająca 97%, co potwierdzone zostało pełnym certyfikatem wydanym przez niezależne laboratorium. Wyższa sprawność kotła oznacza dla użytkownika mniejsze zużycie pelletu, a tym samym niższe koszty ogrzewania.

Galmet dokładnie dopracował konstrukcje całego typoszeregu jednostek tego modelu o mocach 10, 15 i 20 kW, co zagwarantowało, że wszystkie należą do wysokiej klasy energetycznej A+ i posiadają najwyższą 5. klasę czystości spalin, potwierdzoną pełnym certyfikatem, aktualnie obowiązującej normy 303:5-2012. Ponadto spełniają one wymagania EcoDesign, które będą obowiązkowe dopiero w roku 2020. Cechy te kwalifikują Genesis Plus do krajowych i lokalnych samorządowych programów dofinansowania ekologicznych źródeł ciepła.

Miesiące przygotowań przyniosły oczekiwany efekt gdy już od pierwszego dnia „Dom hybrydowy” Galmet odwiedzały setki instalatorów zainteresowanych nowościami, które prezentował polski producent. Przestronny „salon” ze strefą gier oraz wygodną strefą relaksu przyciągał wielu znajomych oraz przyszłych klientów. Doradcy ds. ogrzewaczy wody, pomp ciepła, kotłów c.o. i zestawów solarnych przeprowadzili przez 4 dni targów setki rozmów. Prezentowali nowości i wyjaśniali korzyści jakie instalatorzy zyskają z wyboru produktów Galmet.

Równolegle z targami INSTALACJE odbywały się w Poznaniu m.in. targi GreenPOWER. W ramach organizowanego podczas nich 3 Branżowego Forum Fotowoltaicznego Galmet prezentował uczestnikom korzyści z łączenia systemów fotowoltaicznych z Hybrydowymi Systemami Grzewczymi. Prezentacja pt. „Systemy grzewcze z fotowoltaiką w praktyce” cieszyła się sporym zainteresowaniem uczestników.

Sukces targów INSTALACJE to idealne potwierdzenie tego, jak dużym uznaniem instalatorów, użytkowników i specjalistów branży grzewczej i OZE cieszą się produkty firmy Galmet.

Pełna oferta kotłów Genesis Plus.

Fotorelacja z targów.


Ekspert Ogrzewnictwa nr 9

Nowy rok – nowe rynki – ofensywa eksportowa Galmet / Przewodnik inwestora – część 3 / Klasy Energetyczne część 1: o co tu właściwie chodzi... / Klasa A - ogrzewacze Galmet dla najbardziej wymagających / Rondo Premium ku doskonałości / Mamy razem dużo do zrobienia - rozmowa z prof. dr. hab. Jackiem Kasperskim z Politechniki Wrocławskiej / Nowość w zabytku – referencje / Basic 300 może więcej / Misja edukacja – szkoły patronackie Galmet / Felieton historyczny – jak to było z linią Curzona

Nowy rok – nowe rynki – ofensywa eksportowa Galmet / Przewodnik inwestora – część 3 / Klasy Energetyczne część 1: o co tu właściwie chodzi... / Klasa A - ogrzewacze Galmet dla najbardziej wymagających / Rondo Premium ku doskonałości / Mamy razem dużo do zrobienia - rozmowa z prof. dr. hab. Jackiem Kasperskim z Politechniki Wrocławskiej / Nowość w zabytku – referencje / Basic 300 może więcej / Misja edukacja – szkoły patronackie Galmet / Felieton historyczny – jak to było z linią Curzona

 

Nowy rok – nowe rynki – ofensywa eksportowa Galmet - kolejne etapy realizacji nowej strategii przedstawia Kierownik Działu Eksportu Dariusz Siudmak.

Przewodnik inwestora – część 3
Dlaczego warto łączyć ekologiczny kocioł na pellet z powietrzną pompą ciepła do c.w.u.? W której części roku wydajniejszy jest kocioł a kiedy pompa ciepła? Jakie oszczędności daje stosowanie takiego systemu przy kotłach różnej mocy? Ile wynoszą koszty użytkowania takiego zestawu? Na powyższe pytania odpowiedzi udzielają : mgr inż. Julia Sobaszek, Krajowy Doradca ds. Pomp Ciepła Galmet oraz mgr inż. Artur Adamów Doradca ds. Kotłów c.o. Galmet

Klasy Energetyczne część 1: o co tu właściwie chodzi...
Co to jest Erp? Jak czytać etykiety energetyczne i dlaczego etykietowanie produktów jest takie ważne?

Klasa A - ogrzewacze Galmet dla najbardziej wymagających
Zbiorniki Galmet jako wyznacznik oszczędności. Tajemnica sukcesu oraz korzyści dla instalatorów. O nowościach w ofercie ogrzewaczy wody w rekordowej klasie A opowiada inż. Roman Balicz Kierownik Działu Wsparcia Technicznego Galmet

Rondo Premium ku doskonałości
Wymiennik c.w.u. do dwufunkcyjnych kotłów gazowych – komfort, oszczędność i wygoda dla instalatora. O zaletach nowego zbiornika w klasie A opowiada jeden z jego konstruktorów – mgr inż. Mirosław Piróg Kierownik Działu Badań i Rozwoju

Mamy razem dużo do zrobienia
Rozmowa z prof. dr. hab. Jackiem Kasperskim, kierownikiem Zakładu Podstaw Konstrukcji i Maszyn Przepływowych Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej o rozwoju rynku odnawialnych źródeł energii.

Nowość w zabytku
O tym jak  miejscowość w południowej Polsce znana głównie z zabytkowej bazyliki oraz najstarszej ruchomej szopki na terenie Polski postawiła na Odnawialne Źródła Energii (OZE). Gruntowa pompa ciepła do c.o. i c.w.u. Maxima w Wambierzycach.

Basic 300 może więcej
Premiera najnowszej wersji najpopularniejszej polskiej pompy ciepła do c.w.u. Basic 300.

Misja edukacja – szkoły patronackie Galmet
O współpracy firmy ze środowiskiem akademickim i szkolnym. Realizowanych projektach wsparcia na terenie całego kraju.

Felieton historyczny – jak to było z linią Curzona
O tym jak było naprawdę, kto i jak wpłynął na kształt polskiej granicy wschodniej po I wojnie światowej opowiada wiceprezes Robert Galara.

Zachęcamy do lektury „Eksperta Ogrzewnictwa”, a tym samym do wkroczenia w świat marki Galmet.


Spotkajmy się w Poznaniu

Już 23 kwietnia Galmet zaprezentuje w Poznaniu unikalne Hybrydowe Systemy Grzewcze podczas największych targów branży grzewczej - INSTALACJE 2018. To szczególne wydarzenie podczas, którego kocioł na pellet Genesis Plus otrzyma Złoty Medal targów.

Już 23 kwietnia Galmet zaprezentuje w Poznaniu unikalne Hybrydowe Systemy Grzewcze podczas największych targów branży grzewczej - INSTALACJE 2018. Przez 4 dni najwięksi producenci z całego świata przybliżą zwiedzającym najnowsze rozwiązania z dziedziny: instalacji, ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji oraz energii odnawialnej. To szczególne wydarzenie podczas, którego kocioł na pellet Genesis Plus otrzyma Złoty Medal targów.

Wystawa jest świetną okazją do spotkań i uzyskania profesjonalnych informacji od naszych specjalistów.

 

Stoisko wewnętrzne: pawilon 5 stoisko 80
Stoisko zewnętrzne nr 1 obok pawilonu 4 (auto wystawowe)

Do zobaczenia w Poznaniu.


Sukces na targach ENEX

W dniach 28.02 - 01.03 br. polskie serce OZE biło w Kielcach. Miłośnicy rozwiązań ekologicznych spotkali się na Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia 2018. Swoje najlepsze urządzenia wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii zaprezentowała też firma Galmet. To kolejne targi zakończone sukcesem naszej firmy.

W dniach 28.02 - 01.03 br. polskie serce OZE biło w Kielcach. Miłośnicy rozwiązań ekologicznych spotkali się na Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia 2018. Swoje najlepsze urządzenia wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii zaprezentowała też firma Galmet. Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się gruntowe i powietrzne pompy ciepła do kompleksowego ogrzewania budynków. Szczególne uznanie organizatorów zdobył jednak ekologiczny kocioł na pellet 5 klasy Genesis Plus nagrodzony Medalem Targów ENEX. Wyróżnienie otrzymała też Spectra - powietrzna pomp ciepła do c.w.u. To kolejne targi ENEX, podczas których doceniono ekologiczne produkty Galmet.  

 


RONDO PREMIUM – KU DOSKONAŁOŚCI

Przy konstruowaniu tego zbiornika ciepłej wody użytkowej nie było kompromisów. Miał być najbardziej wydajny, oszczędny, trwały i komfortowy w obsłudze - i jest! Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach i wykonany z najlepszych materiałów, jest również nowoczesny i ładny. To idealny zbiornik do kotłów gazowych.

Przy konstruowaniu tego zbiornika ciepłej wody użytkowej nie było kompromisów. Miał być najbardziej wydajny, oszczędny, trwały i komfortowy w obsłudze - i jest! Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach i wykonany z najlepszych materiałów jest również nowoczesny i ładny. Galmet – zanim wprowadził wymiennik do oferty standardowo poddał nowy model długiej serii ekstremalnych testów i badań. Wyniki były bardzo dobre, ale dla rynkowego sukcesu najważniejsze są zebrane już pozytywne opinie instalatorów i użytkowników, które zdecydowanie potwierdziły wszystkie jego zalety.

 

Zacznijmy od początku – pełna nazwa zbiornika nowej generacji do c.w.u. brzmi: SGW(S) Rondo Premium i jest on przeznaczony do współpracy ze wszystkimi kotłami centralnego ogrzewania, np. olejowymi, węglowymi, czy pelletowymi, ale najlepiej sprawdza się w połączeniu z jednofunkcyjnymi kotłami gazowymi. W gamie dostępne są dwa typy – 120 i 140, co pozwala na elastyczne dopasowanie do potrzeb 3 – 6 osobowej rodziny.

Energooszczędność i wydajność

Wymiennik ma najwyższą możliwą klasę energetyczną - A (klasę efektywności ErP A+ mogą mieć tylko zbiorniki zintegrowane z pompą ciepła) i charakteryzuje się wyjątkową energooszczędnością. Jest to efektem zastosowania doskonałej izolacji i bardzo wydajnej wężownicy. Jako ocieplenie zastosowano grubą warstwą wysokojakościowej twardej pianki poliuretanowej o grubości 80 mm.

Zastosowana w Rondo Premium efektywna wężownica spiralna o dużej powierzchni zdecydowanie wyróżnia ten model spośród innych dostępnych na rynku. Taka konstrukcja pozwala na znacznie szybsze nagrzewanie wody.

Trwałość i jakość

Zbiornik ma podwójna ochronę - pokrywany jest wysokiej jakości emalią ceramiczną EXTRA GLASS® nakładaną najskuteczniejszą metodą „na mokro” oraz dodatkowo zabezpieczany anodą magnezową. Dodatkową ochronę zbiornika stanowi technologia Dielectric Protection® czyli zabezpieczenie antykorozyjne połączeń z instalacją.

Przy tych zabezpieczeniach możemy być pewni wielu lat bezproblemowej i higienicznej eksploatacji tego modelu wymiennika. Tym bardziej, że każdy zbiornik w procesie produkcji przechodzi wiele rygorystycznych badań oraz testów. Oprócz kilkakrotnego kontrolowania szczelności zbiornika i wężownicy na różnych etapach produkcji, dodatkowo sprawdzana jest grubość emalii ceramicznej, a także wykonywany jest test na zapotrzebowanie na znormalizowany prąd ochronny.

Wyrywkowo zbiorniki podawane są także testom wytrzymałościowym, polegającym na poddawaniu ich 20. tysiącom uderzeń hydraulicznych o ciśnieniu przekraczającym o 150% ciśnienie robocze (zgodnie z normą EN 12897:2014).

Urządzenia są również wnikliwie testowane pod kątem zachowania parametrów, na podstawie których wyznaczana jest klasa energetyczna ErP.

Wygoda montażu i komfort użytkowania    

Wymiennik Rondo Premium od razu docenili instalatorzy – producent dołożył starań, aby jego montaż był bardzo prosty i wygodny. Wszystkie przyłącza zostały umieszczone w górnej pokrywie zbiornika i zakończone są gwintem wewnętrznym, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza instalację i jest idealnym rozwiązaniem dla wiszących kotłów gazowych.

W korpusie zabezpieczonym estetyczną metalową obudową przewidziano miejsce na wygodny montaż kompletu elektrycznego (GE), służącego do wygrzewu zbiornika. Model Rondo Premium wyposażony został także w czytelny termometr tarczowy. Zbiornik ma nowoczesny design i bez problemu można go wkomponować w wystrój każdego pomieszczenia, gdzie zamontowano kocioł c.o.

Niskie koszty eksploatacji i oszczędności

Bardzo krótki czas nagrzewania wody w Rondo Premium ma związek z dużą powierzchnią spiralnej wężownicy i bezpośrednio przekłada się na niskie koszty eksploatacyjne, bowiem ogranicza czas pracy kotła (i zużycie gazu). Przy swojej wysokiej klasie energetycznej (A), co przede wszystkim jest zasługą wyjątkowo skutecznego ocieplenia, wymiennik ma znacznie niższe straty ciepła. Jest to podstawowy parametr określający energooszczędność urządzenia. Skalę tych oszczędności możemy sprawdzić porównując koszty eksploatacji np. zbiornika 140  w klasie energetycznej C, który na dobę może tracić ok. 76 W energii, do nowoczesnego wymiennika Rondo Premium typ 140 w klasie energetycznej A, który na dobę traci ok. 39 W. Jest to prawie 40W różnicy, czyli ok. 1kWh. Nowoczesny wymiennik Rondo Premium zużywa zatem rocznie 365kWh mniej. To około 220 zł czystej oszczędności.

Podsumowanie

Nowy energooszczędny zbiornik do c.w.u SGW(S) Rondo Premium, przeznaczony do współpracy ze wszystkimi kotłami c.o. (zwłaszcza jednofunkcyjnymi gazowymi) jest idealnym rozwiązaniem dla inwestorów poszukujących urządzenia bardzo wysokiej jakości i wydajności, które jednocześnie jest oszczędne, wygodne w montażu i komfortowe w obsłudze, a przy tym estetyczne i trwałe. Rondo Premium z pewnością zadowoli wszystkich zwolenników ekologicznych rozwiązań w systemach grzewczych w rozsądnej cenie. Zabezpieczenia zastosowane w tym nowoczesnym wymienniku (Dielectric Protection® , emalia ceramiczna EXTRA GLASS® i anoda magnezowa) – gwarantują zachowanie najwyższej higieny i ochronę zdrowia użytkowników przez cały okres eksploatacji. Rondo Premium to dobry wybór dla perfekcjonistów.


Basic 300 może więcej!

Ogłaszamy premierę nowej wersji najpopularniejszej, polskiej, powietrznej pompy ciepła Basic. Wersja o zwiększonej do 300 litrów pojemności zbiornika c.w.u. Galmet spełnia tym samym oczekiwania wielu klientów, oczekujących produktu, który zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkowania c.w.u., rodzinom które mają większe zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Na objętości wymiennika nie kończą się jednak zalety tej pompy ciepła.

Ogłaszamy premierę nowej wersji najpopularniejszej, polskiej, powietrznej pompy ciepła Basic. Wersja o zwiększonej do 300 litrów pojemności zbiornika c.w.u. Galmet spełnia tym samym oczekiwania wielu klientów, oczekujących produktu, który zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkowania c.w.u., rodzinom które mają większe zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Na objętości wymiennika nie kończą się jednak zalety tej pompy ciepła. 

 

Ulubiona przez klientów

Zgodnie z nazwą Basic jest podstawowym modelem powietrznej pompy ciepła - najczęściej instalowanym i najbardziej lubianym przez klientów, w naszym kraju, ze względu na swoją wydajność, niezawodność, komfort użytkowania i łatwość obsługi. Daje przy tym znaczne oszczędności i zarabia na siebie już od momentu montażu. Dla instalatorów natomiast znaczenie ma łatwość i szybkość montażu, nieskomplikowana konfiguracja oraz dostępność i niska cena.

W gamie katalogowej producenta są już cztery wersje tego modelu – ze zbiornikami o pojemności 200, 270 (z 1 lub 2 wężownicami spiralnymi do podłączenia dodatkowych źródeł ciepła) i 300 litrów. Oferowane w klasie energetycznej A+ lub A (Basic 270, 300), czyli gwarantują najmniejsze zużycie energii, a wysoki współczynnik COP z kolei decyduje o najwyższej efektywności pracy jednostek, co w prosty sposób przekłada się na zysk użytkowników tych urządzeń.

 

Dla większej rodziny

Basic 300 jest przygotowana z myślą o większych rodzinach, liczących 6 – 7 osób (przy śr. dobowym zużyciu 50l./os.) lub do budynków o zwiększonym zapotrzebowaniu na c.w.u.

Wyniki przeprowadzonych testów wykazały, że pompa ciepła Basic 300 przy zbiorniku nagrzanym do temperatury 55°C może zapewnić nawet 392 l. wody zmieszanej. Jest to bardzo dobry wynik, który przekłada się na niskie koszty ogrzewania c.w.u. dla większej liczby osób.

Niskie koszty jej wytworzenia potwierdza współczynnik COP (wydajności cieplnej, określającej skuteczność działania pompy ciepła), który zgodnie z normą EN 16147 wynosi 2,36 (A15/W10-55) i 2,69 (A20/W10-55). Średni pobór energii elektr. wynosi tylko 418W.

Uniwersalność zastosowań i konfiguracji

Pompy ciepła Basic są bardzo mało „wymagające”, jeśli chodzi o miejsce instalacji – nie zabierają dużo przestrzeni i nie stwarzają żadnych specjalnych ograniczeń. Gwarantują za to zachowanie całkowitej czystości w piwnicy, czy kotłowni – nie emitują żadnych pyłów i szkodliwych substancji.

Pompa Basic wyposażona została w system odszraniania parownika, który realizowany jest przez zawór czterodrogowy, umożliwiający odwrócenie obiegu. Dzięki temu rozwiązaniu zakres pracy pompy poszerzony został aż do -7°C, co pozwala na korzystanie z urządzenia również w okresie zimowym.

Najlepsze efekty i największe oszczędności można uzyskać stosując kompletny hybrydowy system grzewczy Galmet, a Basic doskonale sprawdza się w takich zestawach. Dzięki wyposażeniu zbiornika pompy ciepła w dodatkową wężownicę, można go łatwo połączyć z dodatkowym źródłem ciepła. Najczęściej jest to kocioł c.o. (np. Galaxia, bądź Genesis Plus), ale Basic bez problemu można również skonfigurować z kolektorami słonecznymi (sterownik pompy ciepła może obsłużyć pompę obiegową dodatkowego źródła).

Podobnie jak wcześniejsze wersje pompa ciepła Basic 300 wyposażone jest standardowo w grzałkę o mocy 2kW, do dogrzewania wody w momentach zwiększonego zapotrzebowania oraz do realizacji trybu Antylegionella.

Basic to wygoda i oszczędności

Wykorzystanie energii odnawialnej do ogrzewania wody przez pompę ciepła Basic przynosi wymierne korzyści nie tylko środowisku, ale również użytkownikom. Basic przy swojej niewygórowanej cenie zapewnia również najkorzystniejszy stosunek jakości do kosztu zakupu. Biorąc pod uwagę niezawodność i trwałość tego modelu możemy być pewni opłacalności inwestycji.

Porównanie efektywności pompy ciepła Basic do ogrzewacza elektrycznego nie pozostawia żadnych wątpliwości o skuteczności tego rozwiązania. W pompie ciepła efektywność nagrzewu jest zależna od temperatury powietrza zasilającego i przy średnich temperaturach na poziomie 15°C wynosi ok. 3,2.

Efektywność nagrzewu Basic 300 jest nawet 4,5-krotnie większa niż ogrzewacza elektrycznego, którego efektywność przyjmuje się za równą 1.

Pompa ciepła Basic w systemie powietrze – woda jest urządzeniem ekologicznym, które wykorzystuje odnawialne źródła energii i podlega dofinansowaniu w samorządowych i ogólnokrajowych programach wsparcia oraz walki z niską emisją. Doskonale radzi sobie również w postepowaniach przetargowych w małych i dużych inwestycjach.

 

Basic 300 to:

 • Łatwość instalacji i konfiguracji.
 • Pojemność 300 l.
 • Zakres temp. pracy od -7°C.
 • Wysoki komfort obsługi.
 • Duża efektywność i oszczędność – klasa A.
 • Sterownik z funkcjami Eco, Antylegionella, Party.
 • Dodatkowa wężownica (współpraca z instalacją solarną lub kotłem c.o.).
 • Niski średni pobór energii elektrycznej- tylko 418 W.
 • Współpraca regulatora pompy ciepła z regulatorem pokojowym.
 • Grzałka elektr. 2 kw do dogrzewania wody - w standardzie.
 • Osuszanie i częściowe klimatyzowanie pomieszczenia podczas pracy.
 • Wydłużona żywotność zbiornika dzięki Dielectric Protection®.
 • Wykorzystanie OZE - kwalifikuje się do dofinansowania.

 

Wszytkie zalety pompy ciepła Basic 300 na stronie.

 


KOMFORT KLASY PREMIUM

Czy doskonałe, ekologiczne i niezwykle wydajne urządzenia, jakim są nowoczesne pompy ciepła do c.o. i c.w.u. mogą być jeszcze lepsze? Nawet jeśli technologicznie są na najwyższym poziomie, to należy zadbać o maksymalne dopasowanie produktu do oczekiwań konsumentów i zapewnić im najwyższy komfort obsługi oraz zadowolenie z posiadania najnowocześniejszego rozwiązania. Tak właśnie zrobiła firma Galmet, oferując ich użytkownikom zdalne sterowanie pracą urządzenia w standardzie.

Czy doskonałe, ekologiczne i niezwykle wydajne urządzenia, jakim są nowoczesne pompy ciepła do c.o. i c.w.u. mogą być jeszcze lepsze? Nawet jeśli technologicznie są na najwyższym poziomie, to należy zadbać o maksymalne dopasowanie produktu do oczekiwań konsumentów i zapewnić im najwyższy komfort obsługi oraz zadowolenie z posiadania najnowocześniejszego rozwiązania. Tak właśnie zrobiła firma Galmet, oferując ich użytkownikom zdalne sterowanie pracą urządzenia w standardzie.

Pompy ciepła Maxima typu solanka-woda oraz Airmax2 typu powietrze-woda są zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które od użytkownika nie wymagają jednak żadnego fachowego przygotowania i mogą być obsługiwane bez kłopotu, intuicyjnie – podobnie jak smartfon. Za sprawą nowoczesnego regulatora ustawianie funkcji systemu grzewczego opartego na pompie ciepła Maxima lub Airamax2 jest banalnie proste.

Komfort dla użytkowników…

Wygoda obsługi zarówno Maximy, jak i Airmax2 przewyższa konkurencyjne urządzenia, ponieważ producent oprócz sterowania za pomocą intuicyjnego regulatora w standardzie wprowadził również możliwość zdalnego sterowania tymi pompami ciepła przez internet. To kolejna funkcja w pompach ciepła Galmet zwiększająca poczucie bezpieczeństwa i komfortu użytkownika w procesie ogrzewania domu i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Moduł internetowy zainstalowany w Maximie i Airamx2 jest inteligentnym narzędziem, które pozwala na kontrolowanie i sterowanie pompą ciepła za pomocą dowolnego komputera lub smartfonu podłączonego do sieci. System udostępnia te same funkcje, które osiągalne są bezpośrednio z panelu pompy ciepła, np. ustawianie temperatury wody, temperatury w pomieszczeniu, wybór trybu pracy itp.

…i wygoda dla instalatora

Zdalny dostęp do pompy ciepła to również nowe możliwości dla instalatora, który w dowolnym momencie może sprawdzić parametry eksploatacyjne systemu grzewczego bez osobistej wizyty w domu klienta. System posiada funkcję kontroli oraz obsługi alarmów. Komunikaty alarmowe wysyłane są pocztą elektroniczną.

Schemat podłączenia modułu internetowego
Podłączenie modułu internetowego kablem ETHERNET RJ45 do punktów dostępowych przewodowej sieci internetowej LAN. Istnieje również możliwość zdalnego połączenia przy użyciu sieci bezprzewodowej WiFi.
 

 

Szybki podgląd bieżących parametrów.
Na przykład temperatur aktualnych i zadanych, temperatury zasilania i powrotu dolnego źródła (glikolu), czy też temperatury bufora lub zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Wizualizacja wybranego schematu instalacji.
Między innymi aktualnych temperatur w układzie oraz stanu pomp obiegowych w całym systemie grzewczym.

Archiwizacja danych i dostęp do historii.
Możliwość tworzenia wykresów dla dowolnego parametru w dowolnym przedziale czasowym. Podgląd historii alarmów pomocny dla instalatora w diagnozowaniu urządzenia.

Zdalny dostęp i funkcje serwisowe dla instalatorów.
Umożliwia w pełni zdalną kontrolę nad systemem grzewczym. Moduł internetowy znacznie ułatwia również pracę instalatorowi, który dzięki niemu zyskuje zdalny dostęp także do parametrów serwisowych.
 

Najważniejsze cechy modułu internetowego:

 • Współpraca z serwerem www.econet24.com, umożliwiającym zdalny dostęp do regulatora pompy ciepła.
 • Przewodowe lub bezprzewodowe (WiFi) połączenie z Internetem.
 • Podgląd bieżących parametrów pracy regulatora pompy ciepła w przejrzystych „kafelkach”.
 • Wizualizacja stanu pracy instalacji wraz z aktualnymi parametrami w formie czytelnego schematu hydraulicznego.
 • Podgląd i dostęp do edycji parametrów regulatora (użytkownika i serwisowych).
 • Rejestrowanie głównych parametrów pracy regulatora i stanów alarmowych.
 • Możliwość powiadamiania e-mailem o stanach alarmowych regulatora.
 • Łatwe podłączenie i konfiguracja

 

inż. Marek Balicz
Specjalista ds. pomp ciepła
kom. +48 664 916 519
m.balicz@galmet.com.pl


Przewodnik inwestora – gruntowa pompa ciepła w instalacji z tradycyjnymi grzejnikami

Zalety stosowania gruntowej pompy ciepła w instalacji grzejnikowej. Porównanie z klasycznymi systemami ogrzewania i roczne oszczędności. Wszystko to w wywiadzie, który „Ekspert Ogrzewnictwa” przeprowadził z Krajowym Doradcą ds. Pomp Ciepła Galmet - Julią Sobaszek. Sprawdź ile możesz zyskać wybierając rozwiązania OZE.

Zalety stosowania gruntowej pompy ciepła w instalacji grzejnikowej. Porównanie z klasycznymi systemami ogrzewania i roczne oszczędności. Wszystko to w wywiadzie, który „Ekspert Ogrzewnictwa” przeprowadził z Krajowym Doradcą ds. Pomp Ciepła Galmet - Julią Sobaszek. Sprawdź ile możesz zyskać wybierając rozwiązania OZE.

 

W poprzednim wydaniu Eksperta Ogrzewnictwa przedstawiliśmy przykład konkretnego systemu grzewczego Galmet, opartego na gruntowej pompie ciepła MAXIMA wraz z dokładnym wyliczeniem, jakie oszczędności możemy uzyskać w eksploatacji tego układu w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, w porównaniu do tradycyjnych źródeł ogrzewania.

Julia Sobaszek: Wyniki nie pozostawiają żadnych wątpliwości - w każdym z analizowanych systemów zestaw z gruntową pompą ciepła zapewniał bardzo duże oszczędności w stosunku do konwencjonalnych urządzeń grzewczych. Roczne koszty ogrzewania pomieszczeń domu testowego o powierzchni 120m2 przy wykorzystaniu gruntowej pompy ciepła MAXIMA do zasilania instalacji podłogowej wyniosły niespełna 1732 zł, co np. w porównaniu do bezpośredniego ogrzewania energią elektryczną pozwala zaoszczędzić nawet 5620 zł rocznie.

Wyliczając korzyści, wynikające z eksploatacji tego konkretnego, opisanego w poprzednim wydaniu, systemu grzewczego Galmet przeznaczonego do przygotowania c.w.u. i zasilania ogrzewania podłogowego przyjęliśmy dość typowe parametry i założenia warunków pracy tego układu. Czy coś zmieniamy w przyjętym modelu?

Nie. Bez zmian pozostawiamy przyjęte założenia, aby ułatwić porównanie uzyskanych wyników. Dom jest ten sam. Identyczna jest ogrzewana powierzchnia, zapotrzebowanie na c.w.u., czy zapotrzebowanie cieplne budynku. Zamieniamy tylko podłogówkę na instalację grzejnikową i do systemu grzewczego włączamy 300-litrowy bufor na wodę.

Przypomnijmy, że zgodnie z projektem przyjęliśmy następujące parametry:

 • Powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń: 120 m2
 • Zapotrzebowanie  cieplne budynku (wartość z projektu lub audytu zgodnie z normą PN-EN 12831): 6 kW
 • Liczba mieszkańców: 4
 • Zapotrzebowanie dobowe na ciepłą wodę: 200 l.
 • Instalacja ogrzewania grzejnikowego: 100%
 • Maksymalna projektowa temperatura zasilania: 50°C
 • Maksymalna projektowa temperatura powrotu: 40°C
 • Lokalizacja: strefa klimatyczna  II
 • Temperatura zadana pomieszczeń: 20°C
 • Temperatura c.w.u.: 50°C
 • Cena energii elektrycznej: 0,6 zł / kWh

Podajmy jeszcze urządzenia wchodzące w skład systemu grzewczego i parametry dolnego źródła dla pompy gruntowej.

Konfiguracja systemu grzewczego dla tego budynku jest następująca:

 • Maxima 7 GT – gruntowa pompa ciepła w klasie energetycznej A++, mocy grzewczej 7,25 kW i COP na poziomie 4,32 (przy B0W35,  godnie z normą EN 14511).
 • SGW(S) Maxi 250 Galmet – ekonomiczny wymiennik c.w.u. o poj. nominalnej 250 l. do pomp ciepła.
 • Zasobnik c.w.u. bez wężownicy Galmet typ SG(S) 300 l. pionowy.

Do takiego systemu, w którym grunt jest dolnym źródłem ciepła do instalacji, zalecamy wykonanie kolektora poziomego o powierzchni 280 m2 lub dwóch odwiertów pionowych o długości 70 m każdy. Decyduje w tym wypadku wielkość działki, jakość gruntu i wybór inwestora. Powierzchnia kolektorów poziomych lub długość odwiertów pionowych zależy od mocy chłodniczej oraz uzysku ciepła z dolnego źródła (jednostkowego poboru ciepła z gruntu). Średni uzysk to ok. 40 W/m w przypadku odwiertów pionowych i ok. 20 W/m2 przy kolektorach poziomych. Wartość ta rośnie wraz ze wzrostem gęstości i wilgotności gruntu.

Dla pompy ciepła Maxima 7 GT zalecane są zatem odwierty o łącznej długości ok. 140 m, wykonane w 2 obiegach (2 x 70 m) lub kolektory poziome o powierzchni ok. 280 m2

Teraz możemy porównać wartości dla najpopularniejszych sposobów ogrzewania.

Łączne zapotrzebowanie ciepła c.o. i c.w.u. przy zastosowaniu pompy ciepła wynosi:

Do wygenerowania niezbędnej ilości energii cieplnej (sumaryczne zapotrzebowanie cieplne wyniosło 12.256 kWh) pompa ciepła pobierze następującą ilość energii elektrycznej:

 • Do ogrzania budynku: 2228 kWh/rok.
 • Do przygotowania c.w.u.: 1132 kWh/rok.

Roczne koszty energii elektrycznej wyniosą zatem tylko 2016 zł brutto.

Czas pracy pompy ciepła dla ogrzewania budynku to 1252 h/rok; zaś czas przygotowania ciepłej wody to 472 h/rok. Łączny koszt takiego ogrzewania otrzymamy mnożąc obliczoną zużywaną ilość energii elektrycznej przez cenę 0,6 zł/kWh.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Porównanie kosztów ogrzewania dla różnych sposobów zasilania instalacji grzewczej wygląda następująco:

Jak widać, również w przypadku wykorzystania do ogrzewania domu instalacji grzejnikowej uzyskane wyniki obliczeń potwierdzają bezdyskusyjnie wyższe oszczędności uzyskiwane z zasilania systemu pompą ciepła Maxima (c.o. i c.w.u.), niż jakimkolwiek innym źródłem zasilania.

Z przedstawionych wyliczeń wynika, że w porównaniu np. do bezpośredniego ogrzewania elektrycznego, z pompą ciepła Maxima zaoszczędzimy w opisanym domu nawet 5337 zł rocznie.

Tak. Maxima jest zdecydowanie najtańsza w eksploatacji i zapewnia najwyższy komfort użytkowania, ponieważ jest niemal bezobsługowa. Jest przy tym przyjazna dla środowiska i użytkowników - nie emituje żadnych szkodliwych substancji, ani zanieczyszczeń.

Uzyskane wyniki wskazują, że najkorzystniejsze koszty eksploatacji Maximy osiągniemy w połączeniu z instalacją ogrzewania podłogowego (1732 zł rocznie), a dla instalacji grzejnikowej będą one nieznacznie wyższe (2016 zł/rok). Podsumujmy z czego wynika ta różnica.

Dla układu zasilanego pompą ciepła dużo większe znaczenie niż dla tradycyjnych urządzeń grzewczych (np. kotła olejowego) ma rodzaj górnego źródła (podłogówka/grzejniki), ponieważ efektywność pompy zależy bezpośrednio od temperatury zasilania tego źródła. Grzejniki wymagają wyższej temperatury zasilania, niż podłogówka, dlatego też efektywność pompy ciepła w instalacji grzejnikowej będzie nieco niższa, a co za tym idzie uzyskamy wyższe koszty eksploatacyjne.

Tak, jak w opisanych przykładach - w tym i poprzednim wydaniu naszego magazynu.

Dokładnie. Wykazaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem jest połączenie pompy ciepła z systemem niskotemperaturowym (podłogowym). Pozwala to uzyskiwać bezwzględnie najniższe koszty eksploatacji urządzenia. Jednak z powodzeniem można też zastosować pompę ciepła z grzejnikami, koszty są nieco wyższe, ale zwracam uwagę, że system grzewczy z Maximą nadal jest o wiele bardziej opłacalny w eksploatacji, niż jakikolwiek z innym rodzajem urządzenia grzewczego.

Atrakcyjność tej pompy ciepła zwiększają również dotacje oferowane przez samorządy i oddziały WFOŚiGW

Większość gmin w Polsce ma już programy dofinansowania do instalacji grzewczych opartych na pompach ciepła. Specjaliści Krajowego centrum Doradztwa Techniki Grzewczej Galmet udzielają szczegółowych informacji na ten temat i pomagają w zdobyciu tych środków.

mgr inż. Julia Sobaszek
Krajowy doradca ds. pomp  ciepła
kom. +48 784 941 146
j.sobaszek@galmet.com.pl

 


Ekspert Ogrzewnictwa nr 8

W biznesie jest trudniej niż na boisku - wywiad z Sebastianem Świderskim, prezesem ZAKSA / Przewodnik inwestora – część 2 / Komfort klasy premium / Genesis Plus – lider kolejnej dekady / Tesla – auto nie dla Kowalskiego / Moc jest z Wami! / Felieton historyczny – 11 listopada 1918 r.

W biznesie jest trudniej niż na boisku - wywiad z Sebastianem Świderskim, prezesem ZAKSA / Przewodnik inwestora – część 2 / Komfort klasy premium / Genesis Plus – lider kolejnej dekady / Tesla – auto nie dla Kowalskiego / Moc jest z Wami! / Felieton historyczny – 11 listopada 1918 r.

 

 

W biznesie jest trudniej niż na boisku - kulisy pracy dla Mistrza Polski zdradza Sebastian Świderski - prezes zarządu klubu sportowego ZAKSA

Przewodnik inwestora – część 2
Dlaczego warto łączyć gruntową pompę ciepła z systemem grzejnikowym? Jakie parametry wziąć pod uwagę, aby dobrać właściwą pompę ciepła do danego domu? Ile wynoszą koszty jej użytkowania? Na powyższe pytania odpowiedzi udziela: mgr inż. Julia Sobaszek, Krajowy Doradca ds. Pomp Ciepła Galmet

Komfort klasy premium
Pompy ciepła Maxima i Airmax2 - komfort dla użytkowników i i wygoda dla instalatora. O wygodzie obsługi pomp ciepła Galmet opowiada jeden z jej konstruktorów: inż. Marek Balicz Specjalista ds. pomp ciepła.

Genesis Plus - lider wśród kotłów na pellet
Doskonałe parametry techniczne, ponadprzeciętną wygodę obsługi, ekologiczność i czystość pracy, oszczędność, solidność i trwałość wykonania najnowszego kotła na pellet przedstawia: mgr inż. Artur Adamów Krajowy doradca ds. kotłów c.o.
 

Zachęcamy do lektury „Eksperta Ogrzewnictwa”, a tym samym do wkroczenia w świat marki Galmet.


Rozstrzygnięcie postępowania konkurencyjnego

Informacja o rozstrzygnięciu postępowania konkurencyjnego w ramach projektu "Opracowanie i wdrożenie pilotażowej linii do procesu produkcji zbiorników ogrzewaczy wody" planowanego do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020

Informacja o rozstrzygnięciu postępowania konkurencyjnego w ramach projektu "Opracowanie i wdrożenie pilotażowej linii do procesu produkcji zbiorników ogrzewaczy wody" planowanego do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020

Dokumenty dotyczące rozstrzygnięcia powyższego postępowania do pobrania pod linkiem.


Uchwała antysmogowa w wielkopolsce

Wielkopolska jest piątym regionem w kraju, który uregulował zasady walki ze smogiem. Sprawdź jakie regulacje wprowadzono i kiedy zaczną obowiązywać.

Wielkopolska jest piątym regionem w kraju, który uregulował zasady walki ze smogiem. Wcześniej uchwały przyjęły: sejmik województwa śląskiego, sejmik województwa małopolskiego, sejmik województwa mazowieckiego, sejmik województwa dolnośląskiego. Sprawdź jakie regulacje wprowadzono i kiedy zaczną obowiązywać.

 

Radni Województwa Wielkopolskiego 18 grudnia 2017r.  przyjęli uchwały, które zakładają wprowadzenie od 1 maja 2018 r. zakazu stosowania najgorszej jakości paliw stałych, np. bardzo drobnego miału lub węgla brunatnego czy flotokoncentratu. Ponadto, wprowadzone zostaną ograniczenia dla kotłów oraz tzw. miejscowych ogrzewaczy np. kominków i pieców. Wszystkie nowe kotły po 1 maja 2018 r. będą musiały zapewnić możliwość wyłącznie automatycznego podawania paliwa, wysoką efektywność energetyczną oraz dotrzymanie norm emisyjnych. Nie będą mogły również posiadać rusztu awaryjnego oraz możliwości jego zamontowania.

Zgodnie z zapisami kotły zainstalowane przed wejściem w życie uchwał antysmogowych i niespełniające ich wymagań będą musiały być wymienione w 2 etapach:

 • Do 1 stycznia 2024 r. – w przypadku kotłów bezklasowych
 • Do 1 stycznia 2028 r. – w przypadku kotłów spełniających wymagania dla klasy 3 lub 4 według normy PN-EN 303-5:2012.

Kotły tzw. 5 klasy, zainstalowane przed wejściem w życie uchwał, będą mogły być użytkowane dożywotnio. Ponadto miejscowe ogrzewacze pomieszczeń (piece, kominki, kozy) zainstalowane przed wejściem w życie uchwał antysmogowych i niespełniające ich wymagań będą musiały być wymienione do 1 stycznia 2026 r.

 

Szczegółowych informacji na temat uchwał antysmogowych oraz programów dotacji udziela Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


Zapytanie ofertowe nr 1/2017

Zapytanie dotyczy przeprowadzenia usług badawczych na rzecz "GALMET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ" SPÓŁKA KOMANDYTOWA w ramach projektu pt. "Opracowanie i wdrożenie pilotażowej linii do procesu produkcji zbiorników ogrzewaczy wody" planowanego do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020

Zapytanie dotyczy przeprowadzenia usług badawczych na rzecz "GALMET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ" SPÓŁKA KOMANDYTOWA w ramach projektu pt. "Opracowanie i wdrożenie pilotażowej linii do procesu produkcji zbiorników ogrzewaczy wody" planowanego do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020

 

Dokumenty dotyczące zapytania ofertowego 1/2017 do pobrania pod linkiem.


W biznesie jest trudniej niż na boisku…

Rozmowa z Sebastianem Świderskim, prezesem zarządu klubu sportowego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, od wielu lat wspieranego przez Galmet. Przeczytaj o wyzwaniach w obecnym sezonie, odpowiedzialności biznesowej i łączeniu pasji z życiem zawodowym.

Rozmowa z Sebastianem Świderskim, prezesem zarządu klubu sportowego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, od wielu lat wspieranego przez Galmet. Przeczytaj o wyzwaniach w obecnym sezonie, odpowiedzialności biznesowej i łączeniu pasji z życiem zawodowym.

 

 

 

 

 

 

 

Galmet: Nie ma Pan chyba powodów do narzekania w nowym sezonie? (rozmawiamy w dzień po trzecim meczu PlusLigi, wygranym przez ZAKSĘ 3:0 z Jastrzębskim Węglem; wcześniej były zwycięstwa 3:1 nad Aluronem Virtu Zawiercie i również 3:1 nad Asseco Resovią Rzeszów)

Nie, oczywiście, że nie! Tym bardziej, że każda wygrana cieszy, a po trzech kolejkach mamy komplet zwycięstw. Wygraliśmy na trudnym terenie w Rzeszowie i z ciągle groźnym Jastrzębiem. W tym ostatnim zespole tak naprawdę zmieniło się tylko jedno ogniwo, pojawił się grający na pozycji przyjmującego Rodrigo Quiroga (były kapitan reprezentacji Argentyny – red.), który wczoraj może nie zaprezentował się wyjątkowo dobrze, ale według mnie dla Jastrzębskiego Węgla jest dużym wzmocnieniem. W poprzednim roku grał w Jastrzębiu Scott Touzinsky, który robił kawał dobrej roboty, a pod koniec sezonu Jason De Rocco, który co prawda nadal jest w zespole, ale siedzi na ławce. To jest bardzo mocna ekipa. Odczuwaliśmy przed meczem wielkie obawy, pamiętając, że w ubiegłym roku mieliśmy dużo szczęścia, wygrywając z nimi, ponieważ przegrywaliśmy w czwartym secie 2:1, a później odwróciliśmy losy spotkania. No, a w ostatnim meczu było zdecydowane i pewne zwycięstwo. Cieszymy się.

Którą z drużyn ligi uważa Pan za najtrudniejszego przeciwnika?

Jest ich kilka. To, że wygraliśmy z Rzeszowem i z Jastrzębiem jeszcze o niczym nie przesądza, bo to początek ligi i wszystko będzie się rozstrzygało dopiero w play-offach. Przed nami ponad 20 spotkań, więc bardzo dużo grania i wszystko się może zdarzyć. Powtarza się natomiast scenariusz z poprzednich lat - na pewno bardzo mocny będzie tegoroczny zdobywca Superpucharu Polski, zespół z Bełchatowa, który pokonał nas na swoim terenie 3:1. Na pewno drużyny z Jastrzębia i z Rzeszowa. Do tego należy dołożyć jeszcze zespół z Gdańska, który mimo problemów i zawirowań przed sezonem ma naprawdę bardzo ciekawy skład,  fajne nazwiska, które „grają” w ich przypadku. Według mnie czarnym koniem będzie drużyna z Warszawy, która wzmocniła się o kilku ciekawych zawodników i w pierwszych spotkaniach pokazała, że należy się z nimi liczyć. Forma jeszcze co prawda u nich faluje, ale to jest normalne na początku ligi, kiedy reprezentacyjni zawodnicy przyjeżdżają i zespoły się docierają. Myślę, że to też będzie ekipa, która może się włączyć do walki o medale.

Dyplomatyczna odpowiedź. No, to inaczej - kogo się obawiacie najbardziej?

Każdego trzeba się obawiać! (śmiech). Już wielokrotnie ci „papierowi” faworyci sparzyli się grając z teoretycznie słabszymi. Przypomnę tylko słynne spotkanie zespołu z Bielska-Białej ze Skrą (mecz z 9.04.2016 r., wygrany co prawda przez Skrę 3:1, ale nie pozwoliło jej to na walkę o złoty medal; awansowała wówczas drużyna Asseco Resovii, która o złoto zagrała z ZAKSĄ – red.), gdzie zawodnicy BBTS przyjechali do Bełchatowa, wysiedli z autobusu i poszli prosto na halę. Mieli przegrać 3:0, żeby Bełchatów był w wielkim finale, a oni pierwszego seta wygrali i pozbawili tym Skrę awansu. Chwila dekoncentracji Bełchatowa kosztowała ich walkę o mistrzowski tytuł, więc, jak widać, trzeba walczyć z każdym rywalem. Oczywiście wiele spotkań można zagrać trochę poniżej swojego poziomu, nie grać na 100, czy 110 procent swoich możliwości, ale wystarczy 80 - 90 i ma się wygraną w kieszeni.

Oszczędzanie sił?

Trudno mówić o oszczędzaniu sił, ponieważ w tym sezonie gra się niestety co 3 dni, a koncentracja „na maksa” co 3 dni jest praktycznie niemożliwa i takie „nakręcenie się” jest bardzo ciężkie. Na szczęście mamy w miarę wyrównaną ekipę, młodych, ale już doświadczonych i utalentowanych zawodników. Spokojnie i bez obaw z ławki może wejść na boisko Kamil Semeniuk - nasz wychowanek, Rafał Szymura, Krzysztof Rejno czy Sławek Jungiewicz, który jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Podobnie Marco Falaschi, który po kontuzji wraca do naszego zespołu. Mamy ekipę, która na ławce „podgryza” tych najważniejszych z pierwszej szóstki i chce się pokazać, chce grać. Na pewno w tym sezonie będą mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności.

Często mówi się, że w sporcie apetyt rośnie w miarę jedzenia, co chciałby Pan jeszcze wygrać z ZAKSĄ?

Na pewno chcemy powtórzyć sukcesy z ubiegłego roku. Będzie ciężko, ale wszystko się może zdarzyć i wiem, że to jest możliwe. Po cichu liczymy nawet na więcej - chcielibyśmy awansować do Final Four Ligi Mistrzów, a wtedy zobaczymy… Uczestniczyłem ostatnio w konferencji prasowej w sprawie klubowych mistrzostw świata, których fazy grupowe mają być rozgrywane w Opolu i w Łodzi. Mamy bardzo trudnych przeciwników*). Po latach wracamy do „Okrąglaka”,  i  chcemy powalczyć o coś znaczącego w tych rozgrywkach.

Tradycja Mostostalu Kędzierzyn-Koźle ciągle jest żywa. Dajecie dużo frajdy kibicom występując, np. podczas ostatnich wakacji, jako drużyna oldbojów.

No tak, stary Mostostal to piękna historia, a nasze występy to piękny powrót do tamtych czasów i możliwość spotkania się po latach. Choć z wieloma chłopakami utrzymujemy kontakty, przecież kilku ciągle mieszka w Kędzierzynie, to zawsze jednak jest wielki sentyment, spotkanie się z ludźmi, z którymi przez kilka lat zdobywało się trofea i z którymi się zżyło. To pokazuje, że byliśmy drużyną nie tylko na boisku, ale również poza nim.

Z podobnym sentymentem za kilka lat wszyscy będziemy wspominali obecne sukcesy ZAKSY. Teraz podchodzimy do nich bardziej emocjonalnie. Które ze spotkań ostatniego sezonu kosztowało Pana najwięcej nerwów?

Na pewno finał Pucharu Polski, podczas którego mieliśmy w pamięci mecz sprzed dwóch lat, kiedy niestety oddaliśmy dosyć lekkomyślnie finałowe spotkanie Skrze Bełchatów. Nie chcieliśmy powtórzyć tego błędu i bardzo chcieliśmy Puchar Polski przywieźć do Kędzierzyna. W Hali Ludowej we Wrocławiu było bardzo nerwowo, w pewnym momencie w jednym secie prowadziliśmy dosyć wysoko i nagle nasza gra się posypała. Przegraliśmy seta i wróciły koszmary. Natomiast drużyna pokazała siłę, charakter i charyzmę, bo wygrała następne partie i mogliśmy wznieść Puchar Polski w górę. To był trudny emocjonalnie, sportowo i psychicznie moment. Finał Mistrzostw Polski był już mniej emocjonujący.

Przełamaliście klątwę Pucharu Polski. Taki triumf otwiera nowe możliwości, daje dużo pewności siebie…

To prawda. Daje dużo pewności siebie, przecież od wielu lat mówiło się, że nad zdobywcą Pucharu Polski ciąży fatum i nie jest w stanie zdobyć Mistrzostwa Polski (tzw. klątwa Pucharu Polski - przez sześć lat zespół, który zdobywał puchar nie mógł wywalczyć mistrzostwa kraju – red.). Mieliśmy tę ”klątwę” ciągle gdzieś z tyłu głowy, ale pokazaliśmy naszą siłę na koniec sezonu. Podwójne zwycięstwo w tamtym sezonie pokazało, że jesteśmy drużyną dobrze zbudowaną, która na boisku dobrze się rozumie, chce wygrywać, ma syndrom zwycięzcy i ma to „coś”. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że dobrze tę drużynę skonstruowaliśmy.

Taka ilość emocji na najwyższym poziomie i w takim natężeniu na pewno jest wyczerpująca, jak Pan to odreagowuje?

Powiem szczerze, że przez ostatnie lata, kiedy kieruję poczynaniami klubu rzadko mi się zdarzało, żeby przeżywać tak bardzo mocno poszczególne spotkania. Oczywiście są jakieś nerwy podczas meczów, ale podchodzę teraz do tego trochę inaczej. To jest sport, tu ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać. Nie ma remisu, więc jeżeli przegrywamy spotkanie, a widzę że drużyna walczy, że chce, a akurat tego dnia przeciwnik był lepszy, to nie mam żadnych pretensji. Tym bardziej, że do tej pory ta drużyna zawsze walczyła, zawsze chciała wygrać, nie było kalkulacji, więc dla mnie praca jest spokojniejsza i sprawia mi przyjemność. Co innego, gdybym zobaczył, że zawodnicy gdzieś przeszli „obok meczu”, oddali spotkanie bez walki, to wtedy na pewno bym się denerwował i to przeżywał. Teraz nie muszę jakoś mocno odreagowywać. Ja już swoje w życiu odreagowałem, wiele rozegranych spotkań, część przegranych, część wygranych, więc wiem jak to jest z pozycji zawodnika, tak samo jak z obecnej perspektywy, gdzieś z tyłu. Teraz trochę mniej się denerwuję, bo na boisku nerwy owszem są, ale tam zawsze można coś zrobić, a z trybun, gdzie tak naprawdę tylko się siedzi, ogląda, kibicuje, nie ma się wpływu na wynik.

I potrafi Pan tak spokojnie na to z boku patrzeć? Nie korci Pana czasem, żeby wskoczyć na boisko i pokazać jak to się robi?

Oczywiście korci! (śmiech) Zawsze serce ciągnie, natomiast rozum hamuje, a przede wszystkim zdrowie. Ja raczej nie dałbym już rady im pokazać, bo to są zawodowcy, którzy po pierwsze są młodzi i którym ciężko coś udowadniać, a po drugie siatkówka zmieniła się dosyć mocno. To jest już troszeczkę inna gra, dużo szybsza, bardziej techniczna i bardziej rozwinięta. Serce ciągle jednak ciągnie na boisko i właśnie po to są dla nas teraz Mistrzostwa Polski Oldbojów, czy liga amatorska. Tam możemy i powinniśmy się wyżywać, a nie patrząc na ligę w pełni zawodową.

Patrząc na polską siatkówkę można odnieść wrażenie, że dużo uczymy się od Włochów – Pan grał we włoskiej lidze przez 7 lat, dwóch ostatnich trenerów ZAKSY jest Włochami, trenują również reprezentację - czy tam bije serce światowej siatkówki?

Nie, raczej nie. Myślę, że mają po prostu inne podejście, jeżeli chodzi generalnie o szkołę trenerów we Włoszech. Polska myśl szkoleniowa jest zupełnie inna. Serce siatkówki bije tam, gdzie są najlepsze wyniki. Patrząc na reprezentacje, wydawałoby się, że najlepsza jest Rosja i Brazylia. Widzimy jednak, że niewielu zawodników z zagranicy gra w Rosji, czy Brazylii, z wyjątkiem oczywiście ich własnych najlepszych. Liga włoska ściąga prawdziwe gwiazdy z całego świata, np.  Brazylijczyków - Bruno Rezende, Lucasa Saatkampa. Zawodnicy przychodzą do ligi włoskiej po to, żeby zdobyć tak zwaną scudetto (tarczę stylizowaną na włoską flagę, która jest symbolem „sportowego szlachectwa”, a przywilej jej noszenia przysługuje zawodnikom przez cały sezon po zdobyciu mistrzowskiego tytułu – red.). Pokazuje to, że liga włoska jest mocna, natomiast czy jest sercem? Nie określałbym tego w ten sposób. Mówi się, że Polacy robią najwspanialsze imprezy siatkarskie i ich otoczki. Z tym na pewno się zgadzam. Mamy najlepszych kibiców na świecie, którzy przychodzą na spotkania nawet wtedy, kiedy reprezentacja, czy polski zespół już nie gra. W tym roku na Mistrzostwach Europy mieliśmy najlepszy przykład, że pomimo tego, że Polacy odpadli, kibice byli na halach i fantastycznie dopingowali. Pod tym względem jesteśmy wzorem. Natomiast włoska myśl szkoleniowa jest mi bliska, ponieważ spędziłem we Włoszech 7 lat i wiem na czym polega. Wiem czego polskim zawodnikom, w porównaniu z włoskimi, brakuje i jak powinni być prowadzeni, żeby mogli rozwijać swoje umiejętności.

Jednak jest jakieś mentalne podobieństwo, pokrewieństwo dusz, między Polakami a Włochami, skoro tak dobrze się ta współpraca układa…

Oczywiście. Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę, to polscy trenerzy nauczyli Włochów gry w siatkówkę i to polscy trenerzy byli prekursorami we Włoszech. Przykładem może być nasz były trener Ferdinando De Giorgi, którego uczył Zbigniew Zarzycki (mistrz świata z Meksyku (1974) i mistrz olimpijski z Montrealu (1976), srebrny medalista Pucharu Świata z Pragi (1973), przez pierwsze 3 lata trener F. De Giorgi w zawodowej siatkówce w klubie Falchi Ugento, który z trzeciej ligi włoskiej awansował wtedy do Serie A –red.). Jak widać to Polacy, mistrzowie świata i mistrzowie olimpijscy, uczyli Włochów, więc ta włoska kolebka siatkówki ma mocny polski akcent.

Zarządzanie najlepszym polskim klubem siatkarskim to z pewnością nie tylko sportowe emocje, ale również wyzwanie i odpowiedzialność biznesowa - organizacyjna, finansowa i menedżerska. Czy ta „druga strona medalu” jest dla Pana równie atrakcyjna?

Tak, choć gdy rozmawiałem z wieloma byłymi zawodnikami, a obecnie trenerami, czy szefami klubów i padało pytanie, gdzie było łatwiej, to wszyscy jednogłośnie twierdzili, że na boisku, a trudniejsza jest ta druga strona - biznesowa. Zawodnik przychodzi do klubu, trenuje, wraca do domu i odpoczywa, natomiast trener, działacz, czy prezes pracuje 24 godziny na dobę i czasami, obok najważniejszych spraw, zajmuje się wieloma drobnostkami. To jest zupełnie inna praca i inne wyzwania. Najważniejsze tutaj są kontakty międzyludzkie – rozmowy, spotkania biznesowe, poszukiwanie sponsorów. To są ogromne wyzwania i nie ukrywam, że kariera sportowa i lata, które spędziłem grając na parkietach bardzo mi pomagają, bo łatwiej się rozmawia z kimś kto cię rozpoznaje, wie kim jesteś i wie, że chcesz robić cos fajnego, a nie tylko naciągnąć kogoś na taki zwykły szary sponsoring.

Po efektach widać, że w sferze biznesowej również zbudował Pan niezły team. Czuje się Pan trenerem biznesu?

Uczę się tego. (śmiech). Staram się to robić jak najlepiej, organizujemy spotkania biznesowe i staramy się być jak najbliżej partnerów. Nie po to mamy około 50 sponsorów - partnerów klubu, żeby nie pomagać i nie łapać ich w tak zwane łańcuszki. Na pewno łatwiej się rozmawia z kimś, kogo się zna, wie, że ten ktoś pomaga klubowi, wie, co ten człowiek może zaproponować, niż z kimś zupełnie obcym. Staramy się łączyć naszych partnerów, żeby wszyscy mieli z tego korzyści, a nie tylko klub sportowy. Wiadomo - w dzisiejszych czasach sport to są wielkie pieniądze, to jest - niestety trzeba to powiedzieć - biznes, a bez tych pieniędzy, czyli bez sponsorów - partnerów biznesowych sportu na najwyższym poziomie by nie było.

Przenosi Pan życie klubu do domu? Pana rodzina również żyje siatkówką?

Oczywiście, to jest nieodzowne. Jeżeli jest się przez 24 godziny na dobę dostępnym i pod telefonem, to niestety trzeba przenieść, ale mam na tyle wspaniałą rodzinę, że są dla mnie bardzo wyrozumiali. Akceptują, że niekiedy w wolny weekend muszę wyjechać, ponieważ zespół gra w Gdańsku, czy Olsztynie. Moja rodzina jest generalnie rodziną bardzo sportową, małżonka grała kiedyś zawodowo w koszykówkę, a moje dzieci również bawią się w sport. Syn i córka chcą kontynuować po mnie tradycje siatkarskie. Córka wyjechała już z domu, uczy się i gra w Bielsku. Dla mnie najważniejsze jest, że dzieci chcą się w to bawić, chcą coś robić, a nie tylko siedzieć, jak to w dzisiejszych czasach często się zdarza, przed komputerem i telewizorem. Dla mnie to jest wielka radość, tym bardziej, że ich do tego nie zmuszam. Tak naprawdę cały mój dom to jest siatkówka, wszystko jest jej podporządkowane.

Od kilku lat mieszka Pan w Kędzierzynie-Koźlu, co się Panu tutaj najbardziej podoba?

Kędzierzyn-Koźle, ale również Głogówek, Głubczyce - takie małe miejscowości przede wszystkim mają to do siebie, że ludzie się znają, a przez to są bardziej skłonni sobie pomagać. Dużo łatwiej tutaj rozwiązać jakąkolwiek trudną sprawę, niż w wielkich miastach. Lubię to, że mogę sobie wyjechać rano do pracy i w ciągu 5 minut jestem na miejscu, nie myśląc, czy będą korki na drodze, czy nie.  Poza tym nie jestem osobą, która lubi rozgłos i pokazywanie się cały czas na świeczniku, dlatego podobają mi się takie mniejsze miasta.

Nie lubi Pan rozgłosu wokół swojej osoby i niewielu ludzi wie, że często angażuje się Pan w przedsięwzięcia społeczne i  dobroczynne. Prawie zawsze znajduje Pan na to czas…

Staram się tak zaplanować sobie kalendarz, żeby na to przede wszystkim znajdować czas. Niezależnie, czy są to olimpiady specjalne, spotkania charytatywne, akcje Caritasu, czy jakiejś fundacji. Jest to przede wszystkim - tak bym to nazwał - spłacaniem długów, oczywiście w dużym cudzysłowie. Z tego względu, że ja dzięki siatkówce jestem w tym miejscu, w którym jestem, osiągnąłem to, co osiągnąłem, więc teraz czuję się zobowiązany, żeby w taki właśnie sposób spłacać dług, pomagać innym, bo inni potrzebują tej pomocy. Robimy to z czystego serca, np. w takich programach jak „Kinder + Sport”, gdzie z Piotrem Gruszką jesteśmy ambasadorami zawodów. Myślę, że całe moje życie się spina – począwszy od dzieci, poprzez pomoc ludziom potrzebującym, a skończywszy na pracy zawodowej.

 

---

*) Klubowe Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn odbędą się po raz pierwszy w Polsce 11-17 grudnia 2017 r., zagrają:

Grupa A (Opole):
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (POL – mistrz kraju)
Cucine Lube Civitanova (ITA)
Sada Cruzeiro (BRA)
Sarmayeh Bank (IRN)

Grupa B (Łódź):
PGE Skra Bełchatów (POL – dzika karta)
Zenit Kazań (RUS)
Personal Bolivar (ARG)
Shanghai VC (CHI)

Faza finałowa rozegrana zostanie w Krakowie.

 

Nota biograficzna

 • Sebastian Świderski (ur. 26 czerwca 1977 r. w Skwierzynie) – polski siatkarz, trener, w latach 1996 - 2011 reprezentant kraju (322-krotny), występujący na pozycji przyjmującego (skrzydłowego). Obecnie prezes zarządu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
 • Srebrny medalista mistrzostw świata 2006, dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich (Ateny 2004 i Pekin 2008), na których wraz z reprezentacją zajął dwa razy 5 miejsce.
 • W latach 2003 – 2010 grał we włoskich klubach Perugia Volley i Lube Banca Macerata.
 • W 2009 roku, w trakcie sparingu z Bułgarią przed mistrzostwami Europy doznał groźnej kontuzji (zerwał ścięgno Achillesa), która wyeliminowała go na długie miesiące.
 • W kolejnym sezonie wrócił do Polski, do ZAKSY, gdzie grał aż do zakończenia kariery zawodniczej w 2012 roku. W tym samym roku został trenerem Farta Kielce, zastępując na tym stanowisku Grzegorza Wagnera.
 • W sezonie 2012/13 był asystentem trenera Daniela Castellaniego w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Po odejściu Argentyńczyka S. Świderski w latach 2013-2015 sprawował funkcję I trenera. W tym okresie z klubem zdobył Puchar Polski 2014.
 • Po zakończeniu pracy jako trener pozostał w klubie jako dyrektor sportowy, a od 13 października 2015 r. jako prezes zarządu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
 • Żona - Olga i dwoje dzieci – Tomasz i Maja.

Genesis Plus – lider kolejnej dekady

Tak wygląda najnowszy i najmądrzejszy, całkowicie polski ekologiczny kocioł centralnego ogrzewania przeznaczony do spalania pelletu. Niedawno trafił na rynek i już zdobywa nagrody – właśnie przyznano mu wyróżnienie w konkursie „TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017”. Genesis Plus to kolejne mądre urządzenie w ofercie Galmet.

Tak wygląda najnowszy i najmądrzejszy, całkowicie polski, ekologiczny kocioł centralnego ogrzewania przeznaczony do spalania pelletu. Niedawno trafił na rynek i już zdobywa nagrody – właśnie przyznano mu wyróżnienie w konkursie „TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017”. Genesis Plus to kolejne mądre urządzenie w ofercie Galmet.

Tak mocną pozycję gwarantują mu doskonałe parametry techniczne, ponadprzeciętna wygoda obsługi, ekologiczność i czystość pracy, oszczędność, solidność i trwałość wykonania, a także spokojna klasyczna estetyka.

Kocioł Genesis Plus od konkurencji wyraźnie odróżnia niezwykle wysoka sprawność, sięgająca 97%, co potwierdzone zostało pełnym certyfikatem wydanym przez niezależne laboratorium. Wyższa sprawność kotła oznacza dla użytkownika mniejsze zużycie pelletu, a tym samym niższe koszty ogrzewania.

Galmet dokładnie dopracował konstrukcje całego typoszeregu jednostek tego modelu o mocach 10, 15 i 20 kW, co zagwarantowało, że wszystkie należą do wysokiej klasy energetycznej A+ i spełniają  wymagania czystości spalania najwyższej 5. klasy, aktualnie obowiązującej normy 303:5-2012. Ponadto spełniają one wymagania EcoDesign, które będą obowiązkowe dopiero w roku 2020. Cechy te kwalifikują Genesis Plus do krajowych i lokalnych samorządowych programów dofinansowania ekologicznych źródeł ciepła.

 • Ekologiczność – biopaliwo, najwyższa 5. kl. czystości spalania,
 • Gwarancja jakości i oszczędności - klasa energetyczna A+.
 • Efektywność i oszczędność - sprawność – 97%
 • Czysta kotłownia – biodegradowalny pellet.
 • 90% mniej popiołu, w porównaniu z węglem kamiennym.
 • Wygoda - system automatycznego rozpalania, modulacja mocy.
 • Komfort obsługi – duży zasobnik paliwa, nowoczesny regulator.
 • Bezpieczeństwo – dwa oddzielne podajniki paliwa.
 • Tylko 97 cm wysokości!
 • Dostępne moce: 10, 15, 20 kW.

Wszystkie zalety kotła Genesis Plus przedstawia strona produktu.


MOC JEST Z WAMI! - Pompy ciepła Maxima o mocy 20-42 kW

Galmet, producent najmądrzejszej polskiej pompy ciepła, do c.o. i c.w.u., Maxima, wprowadził do sprzedaży jednostki dużej mocy tego modelu. Do niedawna dostępne były tylko niskotemperaturowe urządzenia 7 -16 GT. Teraz gama pomp gruntowych zawiera również modele wysokotemperaturowe  20, 28, 34 i 42 GT.

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy potrzebują bardzo wydajnego, ekologicznego i niezwykle taniego w eksploatacji  źródła ciepła do większych budynków lub obiektów przemysłowych, magazynowych, czy usługowych.

Galmet, producent najmądrzejszej polskiej pompy ciepła Maxima, wprowadził do sprzedaży jednostki dużej mocy tego modelu. Do niedawna dostępne były tylko niskotemperaturowe urządzenia o mocy 7, 10, 12 i 16 GT. Teraz gama pomp ciepła Maxima zawiera również modele wysokotemperaturowe 20, 28, 34 i 42 GT.

Rynkowe sukcesy, innowacyjność i ekologiczność gruntowej pompy ciepła Maxima potwierdzone zostały zdobyciem wielu nagród branżowych i konsumenckich, a technologiczna doskonałość i efektywność ma odzwierciedlenie w certyfikatach przyznanych przez niezależne laboratoria badawcze.

Wystarczy wspomnieć, że Maxima 7-16GT jest pierwszą produkowaną w Polsce pompą ciepła, która otrzymała Europejski Znak Jakości EHPA-Q.

Urządzenie to zyskało również dużą popularność i uznanie wśród instalatorów za prostotę obsługi i łatwy montaż. Cechy te przyczyniły się do rozszerzenia typoszeregu o moce do 42kW.

Większe możliwości

Maxima dużej mocy charakteryzuje się wysoką temperaturą zasilania z pompy ciepła (do 65°C ) dzięki zastosowaniu technologii EVI, co sprawia, że doskonale sprawdza się w budynkach modernizowanych. Standardowe wyposażenie urządzenia w moduł internetowy pozwala na całodobowy, zdalny podgląd pracy pompy ciepła, a tym samym dopasowanie parametrów ogrzewania do własnych potrzeb. Sterowanie pompą ciepła nigdy nie było takie proste. Przeglądarka internetowa, tablet lub dedykowana aplikacja na smartfon zapewniają pełen komfort obsługi.

Uniwersalność zastosowań

Pompy ciepła są coraz popularniejszym rozwiązaniem systemu ogrzewania w budynkach, zarówno standardowych, jednorodzinnych, jak i tych, wymagających większych mocy. Dzięki dużej wydajności ten rodzaj pomp ciepła jest przeznaczony do użytku w większych obiektach mieszkalnych, zakładach przemysłowych, kościołach oraz dużych obiektach użyteczności publicznej.

Wydajność i oszczędność…

Pompy ciepła Maxima zostały przebadane w niezależnym laboratorium według normy EN14511 (badanie COP) oraz EN14825 (badanie SCOP) i osiągnęły doskonałe wyniki potwierdzone certyfikatem. Urządzenie uzyskało wysoką klasę efektywności energetycznej A++, zarówno dla pracy niskotemperaturowej,  jak i wysokotemperaturowej.

…w nowych i starszych obiektach

Gruntowe pompy ciepła są niezastąpione w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym, ale znakomicie radzą sobie również w starszych budynkach. Pełnię możliwości pokazują w istniejących już kotłowniach i budynkach poddawanych termomodernizacji.

Maxima może zastąpić obecne źródło i pracować samodzielnie w trybie monowaletnym, może również być wspomagana grzałką.

Bez problemu współpracować też może z funkcjonującymi tam innymi źródłami ciepła, takimi jak kotły elektryczne, olejowe, czy gazowe, tworząc hybrydowe systemy grzewcze. Zastosowanie gruntowych pomp ciepła w takich układach pozwala na redukcję kosztów ogrzewania. Pompa ciepła w układach biwalentych może stanowić źródło podstawowe, a rolę szczytowego źródła ciepła przejmuje dotychczas działający w budynku kocioł.

Tajemnica sukcesu wysokotemperaturowej pompy ciepła tkwi w zastosowaniu sprężarki z technologią EVI, co pozwala na poszerzenie zakresu pracy urządzenia i osiągnięcie wyższej temperatury (65°C) zasilania obiegu grzewczego, czyli wody na wyjściu z pompy ciepła. Zapewnia to większe możliwości stosowania urządzenia w wielu obiektach.

Wszytkie zalety pompy ciepła Maximy 20-42 GT na stronie.


GENESIS Plus najbardziej ekologiczny

TOPTEN kolejny rok dla kotła Galmet. Po ubiegłorocznym mocnym debiucie zasilanego ekogroszkiem kotła c.o. Galaxia w tym roku to kocioł na pellet  GENESIS Plus zdeklasował rywali.

3 kotły tej linii znalazły się w 10 - tce najbardziej efektywnych energetycznie i ekologicznie kotłów w VI edycji Konkursu „TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017”.

TOPTEN kolejny rok dla kotła Galmet. Po ubiegłorocznym mocnym debiucie zasilanego ekogroszkiem kotła c.o. Galaxia w tym roku to kocioł na pellet  GENESIS Plus zdeklasował rywali.

3 kotły tej linii znalazły się w 10 - tce najbardziej efektywnych energetycznie i ekologicznie kotłów w VI edycji Konkursu „TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017”. Kocioł na pellet Genesis Plus zdominował kategorię kotłów z automatycznym podawaniem stałego biopaliwa.

Modele Galaxia i Genesis Plus są najnowocześniejszymi, wysokosprawnymi i ekologicznymi urządzeniami, które gwarantują swoim użytkownikom wiele korzyści – przede wszystkim ponadprzeciętny komfort i czystość obsługi, duże oszczędności eksploatacyjne i rewelacyjną efektywność energetyczną. Ich jakość potwierdza pełny certyfikat wydany przez akredytowane laboratorium. To kolejne wyróżnienie dla konstruktorów skupionych w dziale Badań i Rozwoju Galmet.

Konkurs TOPTEN organizowany jest przez Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii oraz Polska Izba Ekologii. Celem Konkursu jest promowanie w Polsce, a także poza jej granicami, najbardziej efektywnych energetycznie i jednocześnie najmniej obciążających środowisko urządzeń wytwarzających ciepło użytkowe z paliw stałych (kotłów grzewczych małej mocy). Wybór produktów TOPTEN oparty jest o analizę efektywności energetycznej i ekologicznej.

Uroczyste wręczenie wyróżnień w Konkursie odbyło się 24 października podczas Gali Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2017.


Kędzierzyn-Koźle dotuje wymianę kotłów c.o.

Kędzierzyn-Koźle walczy ze smogiem i wprowadza nowy system dotacji do wymiany starych kotłów c.o. lub budowy kotłowni w nowych budynkach. Dotację można przeznaczyć na zakup: kotłów c.o., pomp ciepła lub kolektorów słonecznych Galmet nawet 15 000 taniej. Sprawdź na jakich warunkach możesz otrzymać dofinansowanie?

Dotacja udzielana jest ze środków celowych z budżetu Gminy Kędzierzyn-Koźle i przeznaczona jest na dofinansowanie kosztów inwestycji służących ochronie powietrza, realizowanych na terenie Gminy Kędzierzyn-Koźle.

Warunkiem uzyskania dotacji jest rzeczywiste ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza, w wyniku dokonanej inwestycji, poprzez:

 • Zamianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym, na ekologiczny system ogrzewania.
 • Wykonanie ekologicznego systemu ogrzewania w budynkach nowo wzniesionych lub w budynkach i lokalach dotychczas nieogrzewanych.
 • Zakup i montaż instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii do podgrzewania wody użytkowej i/lub wspomagania centralnego ogrzewania.

Dotację można przeznaczyć na:

 • Wymianę pieców lub kotłów węglowych na kotły c.o. o wysokiej sprawności. Kotły 5 klasy na ekogroszek lub pellet: Galaxia lub Genesis KPP - w przypadku zadań polegających na wymianie ogrzewania opartego na paliwie stałym, na nowe ekologiczne lub na wykonaniu nowego ekologicznego systemu ogrzewania  – maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5000 zł dla osób fizycznych, nie więcej niż 15000 zł dla wspólnot mieszkaniowych oraz 7000 zł dla innych podmiotów i jednostek.
 • Zakup wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima lub Airmax2 - w przypadku zadań polegających na wymianie ogrzewania opartego na paliwie stałym, na nowe ekologiczne  - maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 10000 zł dla osób fizycznych, nie więcej niż 15000 zł dla wspólnot mieszkaniowych oraz 10000 zł dla innych podmiotów i jednostek.
 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną kolektorów słonecznych m.in. KSG Premium GT - – maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5000 zł dla osób fizycznych

Zasady finansowania zostały zawarte w regulaminie programu.

Wnioski można składać w trybie ciągłym, do wyczerpania środków finansowych, przeznaczonych na wypłatę dotacji w danym roku budżetowym, dotacje niezrealizowane będą rozpatrywane w pierwszej kolejności w następnym roku budżetowym.

 

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem pożyczki i umorzenia. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


8 dowodów na to, że warto ogrzewać dom powietrzną pompą ciepła

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem komfortowego sposobu ogrzewania domu… Poniższe odpowiedzi udowodnią Ci, że powietrzna pompa ciepła to właściwy dla Ciebie wybór, że jest gwarancją konkretnych oszczędności.

Jeśli jesteś instalatorem lub sprzedawcą… Nasz poradnik wesprze Twój biznes. Dzięki kilku gotowym odpowiedziom na temat pompy Galmet zyskasz kilka przewag, które pomogą Ci przekonać klientów do zakupu pompy ciepła Airmax2.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem komfortowego sposobu ogrzewania domu… Poniższe odpowiedzi udowodnią Ci, że powietrzna pompa ciepła to właściwy dla Ciebie wybór, że jest gwarancją konkretnych oszczędności.

Jeśli jesteś instalatorem lub sprzedawcą… Nasz poradnik wesprze Twój biznes. Dzięki kilku gotowym odpowiedziom na temat pompy Galmet zyskasz kilka przewag, które pomogą Ci przekonać klientów do zakupu pompy ciepła Airmax2.

 

 

 

 1. Czy moja pompa ciepła to urządzenie zarówno do c.w.u., jak i c.o.?
  Tak, Airmax2 jest przeznaczony do ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej.
   
 2. Mam 4-osobową rodzinę. Czy pompa ciepła na pewno sprawdzi się w naszym przypadku?
  Jest to głównie uzależnione od zapotrzebowania cieplnego budynku, gdyż większą część czasu urządzenie pracuje właśnie na potrzeby ogrzewania.
  Wyobraźmy sobie sytuację: mieszka Pani/Pan w budynku o powierzchni 160 m2 (o wymaganej mocy grzewczej 8 kW), a z ciepłej wody użytkowej korzysta czterech mieszkańców. Pompa Airmax2 15GT sprawdzi się nawet w przypadku, gdy temperatura na zewnątrz wynosić będzie -15°C. W razie niskich temperatur zewnętrznych, (co ma miejsce bardzo rzadko) może Pani/Pan wspomagać pompę ciepła grzałką elektryczną, która w standardzie zabudowana jest w urządzeniu. W budynku o mniejszym zapotrzebowaniu na energię może Pani/Pan zainstalować pompę Airmax2: 6, 9 lub 12 GT.
   
 3. Czy montaż tej pompy ciepła jest skomplikowany?
  Nie. Airmax2 to pompa powietrzna do zainstalowania na zewnątrz budynku. Nie wymaga więc wykonywania dolnego źródła (wymiennika gruntowego czy kosztownych odwiertów). Żeby ją zamontować, nie musi Pani/Pan posiadać dużej działki czy dostępu do wód podziemnych lub powierzchniowych. Montaż urządzenia trwa krótko, bo zazwyczaj 1-2 dni.
   
 4. Jakie najważniejsze funkcje ma moja pompa ciepła?
  Funkcje, jakie ma pompa ciepła to m.in.: programowanie różnych schematów ogrzewania (z buforem, ogrzewanie podłogowe, c.w.u.), sterowanie godzinowe pracą (c.o. i c.w.u.), możliwość sterowania obiegami grzewczymi, możliwość realizacji funkcji „Antylegionella”, sterowanie pompą cyrkulacyjną c.w.u., automatyczny proces odszraniania parownika. Poza tym, urządzenie wyposażono w intuicyjny i funkcjonalny sterownik, który zdecydowanie ułatwi Pani/Panu użytkowanie.
   
 5. Czy parametry pracy pompy ciepła będę mogła/mógł ustawiać przez internet?
  Tak, będzie Pani/Pan miała/miał taką możliwość. Moduł internetowy ecoNET300 umożliwia sterowanie pompą ciepła drogą internetową z poziomu przeglądarki lub jeszcze wygodniej poprzez dedykowaną aplikację.
   
 6. Czy moja pompa ciepła będzie pracować cicho?
  Pompa ciepła została tak skonstruowana, żeby pracować maksymalnie cicho. Jej działanie nie jest uciążliwe dla domowników również, dlatego, że urządzenia tego typu montowane są na zewnątrz budynku.
   
 7. Jak dużo zaoszczędzę na eksploatacji pompy ciepła?
  Nie da się w każdym przypadku tak samo obliczyć wynikających z użytkowania pompy oszczędności. Weźmy pod uwagę Airmax2 15 GT, której SCOP wynosi 4 przy ogrzewaniu podłogowym. Pompa ciepła, pobierając średnio 1kWh energii elektrycznej, wytworzy 4kWh energii cieplnej. Zdecydowana większość energii jest, więc darmowa i pochodzi ze źródeł odnawialnych. Wydajność i oszczędność tej pompy ciepła potwierdzisz na etykiecie, znajdziesz tam oznaczenie najwyższej klasy energetycznej A++.
   
 8. Czy będę mógł/mogła postarać się o dofinansowanie do zakupu pompy ciepła?
  Pompa ciepła Airmax2 idealnie wpasowuje się w Hybrydowe Systemy Grzewcze Galmet. Jako urządzenie korzystające z OZE, posiada wysoki wskaźnik efektywności energetycznej, potwierdzony certyfikatem. Pompa ciepła Airmax2 kwalifikuje się do dotacji na terenie całego kraju. Pomoc w uzyskaniu dotacji oferuje dział dofinansowań firmy Galmet.

 

Sprawdź dlaczego jeszcze warto wybrać to EKO rozwiązanie: Airmax2

 

mgr inż. Julia Sobaszek
Krajowy doradca ds. pomp ciepła
kom. +48 784 941 146
j.sobaszek@galmet.com.pl

mgr Ewelina Barton
Krajowy doradca ds. dofinansowań do systemów grzewczych i OZE
tel. kom. +48 692 086 899
e.barton@galmet.com.pl

 


Najnowszy katalog produktów OZE jest już dostępny!

W wydaniu 07/2017: oferta zestawów solarnych, pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych i Hybrydowych Systemów Grzewczych dla wszystkich, którzy cenią rozwiązania EKO. Nowy katalog jest jeszcze bardziej intuicyjny i przejrzysty. Wszystko to w celu optymalizacji oferty i dostosowania jej do potrzeb klientów.

W bieżącym wydaniu oferta zestawów solarnych, pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych i Hybrydowych Systemów Grzewczych dla wszystkich, którzy cenią rozwiązania EKO.

Nowy katalog jest jeszcze bardziej intuicyjny i przejrzysty. Wszystko to w celu optymalizacji oferty i dostosowania jej do potrzeb klientów. Od numeru 07/2017:

 • Zestawy solarne oferujemy Państwu również bez wymiennika c.w.u. - miedziane i aluminiowe.
 • W Hybrydowym Systemie Grzewczym Midi - nr kat SG-000011 - kocioł c.o. EKO-GT KWP 17 zastąpiony zostaje kotłem c.o. na ekogroszek, 5 klasy Galaxia KWE 18 z EcoDesign. Kocioł Galaxia kwalifikuje się do dofinansowań w całym kraju. 

W najnowszym katalogu na szczególną uwagę zasługują:

 • Maxima 20-42 kW  - wysokotemperaturowa, gruntowa pompa ciepła o temp. zasilania do 65°C, idealna do budynków o zwiększonym zapotrzebowaniu na energię cieplną - str. 25
 • Spectra Smart - pompa ciepła do c.w.u. maksymalnie komfortowa - str. 21
 • Wydłużona żywotność pomp Spectra i Basic - dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu zbiorników - "Dielectric Protection" - str. 20
 • Super wydajny zestaw solarny Prime ze zbiornikiem w klasie A - str. 7
 • Prezentacja Hybrydowych Systemów Grzewczych wraz pakietem korzyści - str. 28
 • Akcesoria do pomp ciepła - str. 27

Wersja elektroniczna katalogu dostępna jest do pobrania na stronie galmet.com.pl w zakładce do pobrania.


Przewodnik inwestora – koszt ogrzewania domu gruntową pompą ciepła

Korzyści z wyboru pompy gruntowej do kompletnego ogrzewania domu. Porównanie z innymi  systemami ogrzewania i roczne oszczędności. Wszystko to w wywiadzie, który „Ekspert Ogrzewnictwa” przeprowadził z Krajowym Doradcą ds. Pomp Ciepła Galmet - Julią Sobaszek. Sprawdź ile możesz zyskać wybierając rozwiązania OZE.

Korzyści z wyboru pompy gruntowej do kompletnego ogrzewania domu. Porównanie z innymi  systemami ogrzewania i roczne oszczędności. Wszystko to w wywiadzie, który „Ekspert Ogrzewnictwa” przeprowadził z Krajowym Doradcą ds. Pomp Ciepła Galmet - Julią Sobaszek. Sprawdź ile możesz zyskać wybierając rozwiązania OZE.

Ekspert Ogrzewnictwa (EO): W tym wydaniu poradnika poprosiliśmy Julię Sobaszek, Krajowego Doradcę ds. Pomp Ciepła Galmet o pomoc przy wyborze optymalnego, kompletnego systemu grzewczego, tj. gruntowej pompy ciepła do ogrzewania domu i przygotowania c.w.u. oraz właściwego wymiennika c.w.u. do takiej instalacji.

Julia Sobaszek: Na początku chcę zaznaczyć, że bez wątpienia ogrzewanie domu i c.w.u. za pomocą gruntowej pompy ciepła jest najnowocześniejszym i najwydajniejszym sposobem zaopatrzenia domu w ciepło. Rozwiązanie takie właściwie nie ma słabych stron. Wystarczy dokonać tylko doboru odpowiedniego modelu pompy ciepła i zbiornika, poprawnie wykonać montaż i przez długie lata cieszyć się zaletami ekologicznego, skutecznego, niebywale komfortowego i niezwykle taniego w użytkowaniu systemu.

EO: Jakie korzyści wynikają z zastosowania gruntowej pompy ciepła? Co trzeba wziąć pod uwagę, aby dobrać właściwą pompę ciepła do domu? Ile wynoszą koszty jej użytkowania?

Julia Sobaszek: Maxima, to najefektywniejsza na polskim rynku pompa ziemna do ogrzewania domu i wody użytkowej. Gwarantuje maksymalny komfort użytkowania i wysoką wydajność przez cały rok. Zapewnia kompleksową obsługę budynku, korzystając z energii odnawialnej zgromadzonej w gruncie (OZE). Pozwala zaopatrzyć dom w ciepłą wodę użytkową, zadbać o jego ogrzewanie, a gdy zajdzie potrzeba podgrzać wodę do basenu. Pracuje w systemie ziemia – woda i zapewnia najwyższe parametry pracy niezależnie od temperatury na zewnątrz. Maxima może pracować samodzielnie lub pełnić rolę najważniejszego elementu Hybrydowego Systemu Grzewczego (HSG). Zastosowanie HSG Galmet gwarantuje poprawną współpracę wszystkich urządzeń, atrakcyjną cenę zestawu, jakość na najwyższym poziomie, a wszystko z kompleksowym i bezpłatnym doradztwem w zakresie doboru i uzyskania dofinansowania. To zdecydowanie najlepsze dostępne w naszym kraju kompleksowe, zintegrowane i uniwersalne rozwiązanie zarówno do ogrzewania domów, instytucji, jak i obiektów przemysłowych.

EO: Skonstruowana przez Galmet gruntowa pompa ciepła Maxima w ciągu roku zdobyła wiele nagród i wyróżnień.

Julia Sobaszek: To zasłużona popularność. Maxima, to przede wszystkim pierwsza produkowana w Polsce gruntowa pompa ciepła wyróżniona najwyższym europejskim odznaczeniem - Europejskim Znakiem Jakości EHPA-Q, przyznawanym przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła. Urządzenie z takim znakiem gwarantuje najwyższą jakość, wydajność, oszczędność i trwałość, a także błyskawiczną dostępność serwisu i części zamiennych bezpośrednio od producenta.  

"Pompa ciepła Maxima dostarcza 100% ciepła niezbędnego do ogrzania domu i wody użytkowej"

EO: Jaka jest podstawowa funkcjonalność takiej pompy ciepła?

Julia Sobaszek: Maxima dostarcza 100% ciepła niezbędnego do ogrzania domu i wody użytkowej. Taki tryb pracy pompy ciepła nazywamy monowalentnym. Do współpracy z pompą ciepła zaleca się stosowanie systemów niskotemperaturowych (ogrzewanie podłogowe, ścienne). Pozwala ono obniżyć o około 2°C temperaturę w pomieszczeniu, sprawiając, że odczuwamy komfort cieplny już przy 20, a nie przy 22°C, jak to się dzieje przy ogrzewaniu grzejnikowym.

EO: W jaki sposób pomagacie klientom wybrać idealną pompę ciepła dla ich domu?

Julia Sobaszek: W Krajowym Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej Galmet staramy się pomagać już na etapie planowania i projektowania inwestycji, a później w trakcie realizacji również doradzamy i jesteśmy do dyspozycji klienta. Doradca Galmet ds. dofinansowań pomaga natomiast w wyszukiwaniu programów dofinansowania funkcjonujących w poszczególnych regionach i miastach. Na bieżąco monitorujemy, gdzie i jakiej wysokości dotację może otrzymać klient zainteresowany zakupem nowoczesnych ekologicznych urządzeń grzewczych lub modernizacją istniejącej instalacji. Do naszych zadań należy dobór urządzeń optymalnych do każdej inwestycji, kalkulacja oszczędności, dokładne określenie korzyści wynikających z wyboru produktów Galmet. Wystarczy przedstawić doradcy Galmet najważniejsze parametry swojego domu, aby otrzymać konkretne, najlepsze dostępne rozwiązanie.

EO: Jakie parametry domu należy przedstawić dla uzyskania najbardziej precyzyjnej porady?

Najważniejsze parametry jakie należy przedstawić, to m.in.:

 • powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń
 • zapotrzebowanie na c.w.u.
 • rodzaj ogrzewania
 • zapotrzebowanie cieplne budynku

Najistotniejszy jest ten ostatni, czyli zapotrzebowanie budynku na ciepło.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EO: Jak określić zapotrzebowanie cieplne budynku?

Zapotrzebowanie cieplne budynku zależy przede wszystkim od stopnia izolacyjności budynku, zastosowanych technologii budowy oraz strefy klimatycznej. Przypomnę, że w Polsce wyróżniamy 5 stref klimatycznych. Zapotrzebowanie cieplne budynku uwzględnia: straty przez przegrody przezroczyste i nieprzezroczyste, dach oraz do gruntu, a także straty wentylacyjne. Każdy projekt nowego domu posiada dokładne wyliczenie zapotrzebowania cieplnego. W starszych budynkach natomiast, warto wykonać audyt energetyczny. Obliczenia wykonuje się zgodnie z normą PN-EN 12831. Można też zastosować szacunkowe wartości jednostkowego zapotrzebowania, które zależą m.in. od rodzaju budynku, roku budowy, ale nie będą one tak precyzyjne, jak wyliczenia zgodne z normą.

W przybliżeniu możemy przyjąć, że szacunkowe zapotrzebowanie cieplne wynosi w przypadku budynku:

 • starego nieocieplonego: >100 W/m2
 • starego ocieplonego: 60-80 W/ m2
 • nowego, standardowo wykończonego: 30-50 W/ m2
 • energooszczędnego: 25-40 W/ m2
 • pasywnego: 10 W/ m2

W zależności od liczby mieszkańców, należy przyjąć dodatek mocy na c.w.u. (dodatkowe zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania c.w.u.) w wysokości np. 0,25 kW na osobę przy standardowym zużyciu. Poniżej przedstawiam konkretny przykład optymalnego doboru pompy ciepła Maxima i zbiornika na potrzeby wybranego projektu nowego domu.

Zgodnie z projektem, parametry, które bierzemy pod uwagę to:

 • Powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń: 120 m2
 • Zapotrzebowanie cieplne budynku – wartość z projektu lub audytu zgodnie z normą PN-EN 12831: 6 kW
 • Liczba mieszkańców: 4
 • Zapotrzebowanie dobowe na ciepłą wodę: 200 l
 • Instalacja ogrzewania podłogowego: 100% - bez dodatkowej regulacji
 • Maksymalna projektowa temperatura zasilania: 35°C
 • Maksymalna projektowa temperatura powrotu: 30°C
 • Lokalizacja: strefa klimatyczna II
 • Temperatura zadana pomieszczeń: 20°C
 • Temperatura c.w.u.: 50°C
 • Cena energii elektrycznej: 0,6 zł /kWh

EO: Jakie urządzenia można polecić dla powyższej instalacji?

Julia Sobaszek: Najodpowiedniejsza będzie następująca konfiguracja:

 • Maxima 7 GT – gruntowa pompa ciepła w klasie energetycznej A++, mocy grzewczej 7,25 kW i COP na poziomie 4,32 (przy B0W35, zgodnie z normą EN 14511).
 • SGW(S) Maxi 250 – ekonomiczny wymiennik c.w.u. o pojemności nominalnej 250 l dedykowany do pomp ciepła.

W powyższym systemie dolne źródło ciepła, z którego pobierane jest ciepło do instalacji stanowi grunt. W zależności od wielkości działki, jakości gruntu i preferencji właściciela zaleca się wykonanie 2 odwiertów pionowych o długości 70 m każdy lub kolektora poziomego o powierzchni 280 m2.

EO: Jak wyznaczana jest łączna głębokość odwiertów i powierzchnia poziomych kolektorów dolnego źródła ciepła?

Julia Sobaszek: Łączna powierzchnia kolektorów poziomych lub długość pionowych (odwiertów) zależy od mocy chłodniczej oraz uzysku ciepła z dolnego źródła (jednostkowego poboru ciepła z gruntu). Średni uzysk to ok. 40 W/m w przypadku odwiertów pionowych i ok. 20 W/m2 przy kolektorach poziomych. Uzysk ten rośnie wraz ze wzrostem gęstości i wilgotności gruntu.

 

Dla pompy ciepła Maxima 7 GT zalecane są zatem odwierty o łącznej długości ok. 140 m, wykonane w 2 obiegach (2 x 70 m) lub kolektory poziome o powierzchni ok. 280 m2.

EO: Jakie oszczędności daje zastosowanie pompy ciepła Maxima w opisanym układzie w stosunku do innych sposobów zasilania c.o. i c.w.u.?

Możemy porównać wartości dla kilku najpopularniejszych sposobów ogrzewania. Łączne zapotrzebowanie ciepła c.o. i c.w.u. przy zastosowaniu pompy ciepła wynosi:

Aby wygenerować niezbędną ilość energii cieplnej (sumaryczne zapotrzebowanie cieplne powyżej- 12 256 kWh), pompa ciepła pobierze następującą ilość energii elektrycznej:

 • Do ogrzania budynku: 1766 kWh/rok
 • Do przygotowania c.w.u.: 1120 kWh/rok
 • Roczne koszty energii elektrycznej wynoszą zatem jedynie: 1 731,60 zł brutto
 • Czas pracy pompy ciepła dla ogrzewania budynku to 1194 h/rok; zaś czas przygotowania ciepłej wody to 465 h/rok.

Dokładne porównanie kosztów ogrzewania dla różnych źródeł wygląda następująco:

Porównanie wyraźnie wskazuje, że ogrzewanie domu pompą ciepła Maxima (c.o. i c.w.u.) jest zdecydowanie najtańsze. Ze względu na sposób obsługi i zasilania tego urządzenia jest to również rozwiązanie najbardziej komfortowe, w pełni ekologiczne i zapewniające największą czystość w domu.

 

W przypadku zapytań o dobór pompy ciepła, korzyści z jej użytkowania i potencjalne oszczędności prosimy o kontakt:

mgr inż. Julia Sobaszek
Krajowy Doradca ds. Pomp Ciepła
kom. +48 784 941 146
j.sobaszek@galmet.com.pl


Cenne rady - doradcy Galmet

Galmet kolejny raz wysoko postawił poprzeczkę i wyznaczył trend – uruchomił Krajowe Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej. Jego trzonem jest zespół doradców, który dysponuje odpowiednią wiedzą techniczną jak i doświadczeniem. Do dyspozycji inwestora, użytkownika i instalatora są fachowcy przygotowani, by udzielić porady i pomocy podczas planowania i realizacji budowy lub remontu. Sprawdź dlaczego warto skorzystać z pomocy doradców Galmet.

W sprawach technicznych lepiej polegać na fachowcach. Niby wszyscy o tym wiedza, a jednak ciągle zdarzają się ryzykanci, którzy metodami „złotych rączek” chcą zrobić coś taniej, prościej albo szybciej. Najczęściej kończy się to źle i kosztownie, a w sprawie wyboru i montażu systemu grzewczego może oznaczać negatywne konsekwencje przez wiele lat, bowiem źle dobrane i nieprawidłowo zainstalowane urządzenia będą bardzo uciążliwe, a nawet groźne w eksploatacji.

Wiodące światowe marki, dążące do zapewnienia maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa swoim klientom, dbają o zapewnienie im specjalistycznej opieki i doradztwa na długo przed tym, zanim kupią oni i zaczną eksploatować produkt danego producenta. Im bardziej zaawansowana technologia zastosowana jest w takich wyrobach – z reguły o znacznej wartości, a takie są przecież nowoczesne urządzenia grzewcze – tym cenniejsze są takie rady i gwarancja bezpieczeństwa. Nie do przecenienia jest również komfort i spokój użytkownika, który ma pewność, że dokonał najlepszego możliwego wyboru, dobrze zainwestował swoje pieniądze w sprawdzony i perfekcyjnie skonfigurowany system, który sprawnie będzie pracował przez wiele lat.

Galmet, jedyny polski producent wytwarzający kompletne, zintegrowane Hybrydowe Systemy Grzewcze o najwyższych światowych parametrach, kolejny raz wysoko postawił poprzeczkę i wyznaczył trend, który nie jest jeszcze w naszym kraju standardem – uruchomił Krajowe Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej. Jego trzonem jest sześcioosobowy zespół doradców, który dysponuje zarówno odpowiednią wiedzą techniczną jak i doświadczeniem. Fachowcy Galmet są przygotowani, by udzielić porady i pomocy klientom podczas planowania i realizacji inwestycji budowlanych związanych nie tylko z koniecznością wyboru rodzaju zasilania domu w energię cieplną (c.o. i c.w.u.), doboru odpowiednich urządzeń – systemu grzewczego, ale również pomagają w pozyskaniu dofinansowania i znalezieniu  sprawdzonego instalatora tego systemu. Główną cechą i zaletą takiej obsługi jest jej kompleksowość, co z pewnością zaoszczędzi czas i pieniądze inwestorów.

Każdy z doradców jest specjalistą od konkretnego rodzaju urządzeń grzewczych – pomp ciepła, ogrzewaczy wody, kotłów c.o., systemów solarnych oraz fotowoltaicznych, ale opracowując najnowocześniejsze i najwydajniejsze układy Hybrydowych Systemów Grzewczych działają zespołowo, a do ich dyspozycji jest również Dział Badań i Rozwoju firmy Galmet.

To właśnie ekologiczne zintegrowane Hybrydowe Systemy Grzewcze, korzystające z odnawialnych źródeł energii są oczkiem w głowie zespołu Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej. Również wśród klientów rośnie zainteresowanie tymi najbardziej efektywnymi i przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami grzewczymi. Warto skorzystać z konsultacji ze specjalistami w tej dziedzinie.

 

Kto powinien skorzystać ze wsparcia doradców z Centrum Doradztwa Galmet:

 • Osoby remontujące lub budujące mieszkanie/dom
 • Użytkownicy produktów Galmet
 • Osoby zainteresowane technologią OZE i Hybrydowych Systemów Grzewczych
 • Pracownicy salonów sprzedaży
 • Projektanci i Instalatorzy

 

Trzon Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej tworzą:

 

inż. Roman Balicz
Krajowy doradca ds. zbiorników,
kierownik Działu Wsparcia Technicznego Galmet
kom. +48 883 357 787
r.balicz@galmet.com.pl

 

Mgr inż. Artur Adamów
Krajowy doradca ds. kotłów c.o
kom. +48 883 321 066
a.adamow@galmet.com.pl

 

Mgr inż. Julia Sobaszek
Krajowy doradca ds. pomp ciepła
kom. +48 784 941 146
j.sobaszek@galmet.com.pl

 

Mgr inż. Artur Bernardt
Krajowy doradca ds. systemów solarnych i fotowoltaicznych.
kom. +48 664 947 856
a.bernardt@galmet.com.pl

 

Mgr Ewelina Barton
Krajowy doradca ds. dofinansowań do systemów grzewczych i OZE
kom. +48 692 086 899
e.barton@galmet.com.pl

 

Mgr inż. Sebastian Mamczur
Krajowy doradca ds. systemów solarnych i fotowoltaicznych
kom. +48 664 947 852
s.mamczur@galmet.com.pl


Forum EKOZAKOPANE

Jako partner forum zapraszamy, w dniach 26-28 czerwca, na I Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE pod nazwą "Wyłączamy Niską Emisję". W Eko Miasteczku na Placu Niepodległości sprawdzisz natomiast w jaki sposób urządzenia Galmet zapewniają czyste powietrze w naszych miastach i poznasz komfort ich użytkowania. 

Jako partner forum zapraszamy, w dniach 26-28 czerwca, na I Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE pod nazwą "Wyłączamy Niską Emisję". Zachęcamy do uczestnictwa w specjalnej platformie spotkań przedstawicieli europejskich parlamentów, administracji, samorządów terytorialnych wszystkich szczebli świata biznesu i przemysłu, dla których najważniejsze są sprawy związane ze stanem i poprawą ochrony środowiska.

W Eko Miasteczku na Placu Niepodległości sprawdzisz natomiast w jaki sposób urządzenia Galmet zapewniają czyste powietrze w naszych miastach i poznasz komfort ich użytkowania. Program i relacja z forum dostępne są na stronie.

 


Promocja wakacyjna "Gadżet z klasą"

Odbierz unikatowy prezent. Zarejestruj ogrzewacze marki Galmet na stronie www.galmet.com.pl/gadzetzklasa a my wyślemy do Ciebie nagrodę. Możesz otrzymać: elegancką koszulkę polo, idealny na wakacje grill lub markową walizkę. Promocja dotyczy wybranych ogrzewaczy marki Galmet i przeznaczona jest dla osób fizycznych i prawnych prowadzących działalność gospodarczą.

Promocja wakacyjna "Gadżet z klasą".
Odbierz unikatowy prezent. Zarejestruj ogrzewacze marki Galmet na stronie www.galmet.com.pl/gadzetzklasa a my wyślemy do Ciebie nagrodę. Możesz otrzymać:

 • Elegancką koszulkę polo,
 • Idealny na wakacje grill
 • Markową walizkę.

Premiujemy ogrzewacze zakupione w okresie: 12.06 – 16.07.2017r. Promocja dotyczy wybranych ogrzewaczy marki Galmet i przeznaczona jest dla osób fizycznych i prawnych prowadzących działalność gospodarczą, które kupują  produkty organizatora promocji u bezpośrednich dystrybutorów produktów Galmet, w celu ich dalszej odsprzedaży bądź instalacji u klienta końcowego.
Rejestracja produktów trwa do 21.07.2017r. Szczegóły w regulaminie promocji.


Ekspert Ogrzewnictwa nr 7

Przewodnik inwestora  /  Zbiorniki Galmet coraz doskonalsze  /  Maxima z EHPA-Q bezkonkurencyjna! / Spectra Smart - idea wprowadzona w życie  /  Cenne rady  /  10 największych zalet kotła Galaxia  - poznaj specjalistów z Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej.

Przewodnik inwestora  /  Zbiorniki Galmet coraz doskonalsze  /  Maxima z EHPA-Q bezkonkurencyjna! / Spectra Smart - idea wprowadzona w życie  /  Cenne rady  /  10 największych zalet kotła Galaxia  - poznaj specjalistów z Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej.

ZAKSA mistrzem Polski

Po emocjonującym sezonie, sponsorowana przez Galmet drużyna z Kędzierzyna-Koźla nie zawiodła i zdobyła podwójną koronę oraz obroniła tytuł Mistrza Polski.

Jakie korzyści wynikają z zastosowania gruntowej pompy ciepła? Co trzeba wziąć pod uwagę, aby dobrać właściwą pompę ciepła do domu? Ile wynoszą koszty jej użytkowania?

Na wszystkie te pytania odpowiedzi udziela:  Julia Sobaszek, Krajowy Doradca ds. Pomp Ciepła Galmet

Razem czy osobno?

Korzyści z połączenia pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną przedstawia: Robert Słotwiński Regionalny Kierownik OZE - Polska Południe

Zbiorniki GALMET coraz doskonalsze

O tym jak zmiany wprowadzane w ogrzewaczach Galmet podnoszą komfort ich użytkowania opowiada: Roman Balicz, Krajowy Doradca ds. Ogrzewaczy Wody Galmet

Zachęcamy do lektury „Eksperta Ogrzewnictwa”, a tym samym do wkroczenia w świat marki Galmet.

 


Maximus – idealny do pomp ciepła

Maksymalny komfort, wysoka wydajność i unikalny design to zalety, pompy ciepła Maxima, które Galmet zawarł w najnowszym wymienniku dedykowanym do pomp ciepła. Maximus, to najnowsze mądre rozwiązanie w ofercie wymienników największego producenta ogrzewaczy wody w Polsce. Poznaj wszystkie zalety wymiennika Maximus.

Maksymalny komfort, wysoka wydajność i unikalny design to zalety, pompy ciepła Maxima, które Galmet zawarł w najnowszym wymienniku dedykowanym do pomp ciepła. Maximus, to najnowsze mądre rozwiązanie w ofercie wymienników największego producenta ogrzewaczy wody w Polsce. Wymiennik Maximus gwarantuje optymalne wykorzystanie mocy pompy ciepła i szybkie przygotowanie do 300 litrów ciepłej wody. Zastosowanie wężownicy spiralnej wykonanej w technologii „wężownica w wężownicy” znacznie skraca czas ogrzewania wody. Tak wykonana wężownica ma powierzchnię aż 3,8 m2 co pozwoliło uzyskać ponadprzeciętną wydajność.

Komfort użytkowania

Maximus to również maximum wygody i niskie koszty eksploatacji. Uzyskano je dzięki zastosowaniu zaawansowanej anody tytanowej i grzałki elektrycznej o mocy 2kW. Pracą grzałki elektrycznej steruje bezpośrednio sterownik pompy ciepła. Anoda tytanowa w połączeniu z nakładaną metodą „na mokro” (równomiernie na całej powierzchni wymiennika) emalią ceramiczną stanowią najwydajniejsze zabezpieczenie antykorozyjne stosowane w zbiornikach. Anoda tytanowa nie wymaga też cyklicznej wymiany jak ma to miejsce przy anodach magnezowych. Wymiennik Maximus wyposażono też w najnowsze zabezpieczenie antykorozyjne przyłączy DIELECTRIC PROTECTION®.

Wymiennik c.w.u. idealnie dobrany

Wysoka wydajność wymiennika Maximus to również zasługa jednolitej izolacji zbiornika wykonanej z twardej pianki poliuretanowej. Skupienie wszystkich przyłączy hydraulicznych z tyłu wymiennika znacząco ułatwia montaż a jednocześnie zapewnia wygodne użytkowanie instalacji. Estetyczny wygląd wymiennika to zasługa metalowej obudowy o unikalnym kształcie. Wymiennik Maximus w połączeniu z pompą ciepła Maxima tworzy ekologiczny system ogrzewania o nieprzeciętnym designie. System taki to w pełni uzasadnione ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

Więcej zalet wymiennika Maximus znajdziesz tutaj.


Neptun² Kombi – kompaktowy wymiennik c.w.u.

Neptun² Kombi to od lat najpopularniejszy wymiennik ciepłej wody użytkowej dedykowany do małych kotłowni. Kompaktowe wymiary ogrzewacza i sposób instalacji gwarantują oszczędność miejsca i intuicyjny montaż. Neptun² Kombi zasilany jest przez kocioł centralnego ogrzewania lub grzałkę elektryczną, w którą wyposażony jest standardowo każdy ogrzewacz. Poznaj wszystkie zalety tego urządzenia.

Neptun² Kombi, to kompaktowy, wiszący wymiennik c.w.u. Średnica tylko 48 cm zapewnia oszczędność miejsca i sprawia, że ogrzewacz stanowi dobry wybór również do małych kotłowni. Umiejscowienie połączenia wężownicy z kotłem, z prawej lub lewej strony wymiennika, w zależności od modelu, umożliwia jego komfortowy montaż. Wybór pojemności od 80 do 140 litrów czyni Neptun² Kombi uniwersalnym ogrzewaczem ciepłej wody użytkowej. Urządzenie zasilane jest przez kocioł centralnego ogrzewania lub grzałkę elektryczną, w którą wyposażony jest standardowo każdy ogrzewacz.

Zalety wymiennika Neptun² Kombi:

 • Wężownica dedykowana do zasilania z wszystkich typów kotła c.o.
 • Przyłącza wężownicy z prawej lub lewej strony.
 • Do 50% dłuższa żywotność zbiornika dzięki ochronie RESIST-TECH®.
 • Najwyższej jakości emalia ceramiczna EXTRA GLASS®.
 • Zabezpieczenie w standardzie - anoda magnezowa.
 • Anoda magnezowa umieszczona w dolnej części zbiornika pozwala na jej swobodną wymianę bez konieczności ściągania zbiornika ze ściany
 • Osłona czujnika w standardzie
 • Neptun² Kombi Elektronik - sterownik z wyświetlaczem LED.
 • Powierzchnia wymiennika do 0,95 m2 - Neptun² Kombi 120, 140
 • Pojemność: 80 - 140 litrów.

Wygodna instalacja

Neptun² Kombi pozwala również na wygodną instalację przyłączy c.w.u. oraz cyrkulacji. Oba przyłącza wody użytkowej ukryte są w dolnej pokrywie za modułem sterowania. Dzięki zamontowaniu anody magnezowej w dolnej dennicy jej wymiana nie wymaga demontażu zbiornika. Jest szybka i komfortowa. W dolnej dennicy zainstalowana jest również grzałka elektryczna ze sterownikiem.

Wydłużona żywotność zbiornika dzięki PLASTIC SLEEVE®. Specjalne elementy odizolowują grzałkę elektryczną od korpusu zbiornika, zachowana jest tym samym ochrona katodowa zbiornika.

Dzięki ochronie RESIST-TECH®, żywotność zbiorników z grzałką el. wydłuża się nawet o 50%. Specjalny rezystor wyrównuje potencjały elektromagnetyczne pomiędzy anodą magnezową a grzałką elektryczną.

Sprawdzona izolacja

Dużą moc wymiennika c.w.u. - wężownicy spiralnej o dużej powierzchni - uzupełnia zastosowanie wydajnej izolacji z gęstej pianki poliuretanowej. Takie połącznie gwarantuje szybkie ogrzewanie wody i ekonomiczną pracę urządzenia.

Zabezpieczenie antykorozyjne

Zastosowanie emalii ceramicznej EXTRA GLASS® gwarantuje bezpieczne i higieniczne użytkowanie zbiornika wody użytkowej. Emalia nakładana jest metodą „na mokro” i specjalnie wypalana, co gwarantuje równomiernie jej rozprowadzenie na całej powierzchni wymiennika. O zwiększone zabezpieczenie antykorozyjne zbiornika i grzałki elektrycznej dba również wymienna anoda magnezowa. Działanie bezobsługowe, bez potrzeby serwisowania gwarantuje zastosowanie opcjonalnej, aktywnej anody tytanowej.

Wygodne sterowanie

Sterownik wymiennika Neptun² Kombi oferuje możliwość płynnej regulacji temperatury w zależności od zapotrzebowania domowników. Umiejscowiony w dolnej części wymiennika umożliwia wygodne sterowanie. W opcji może być to sterownik z czytelnym wyświetlaczem LED. Prezentuje on bieżącą i zadaną temperaturę, wyposażony jest w system Antyzamarzaniowy, co zapobiega uszkodzeniu wymiennika.

Więcej zalet ogrzewacza Neptun² Kombi znajdziesz tutaj.


Historyczny sukces ZAKSY

Wspierany przez Galmet klub ZAKSA zdominował rywalizację na siatkarskim parkiecie. Pokonując 23 kwietnia Skrę Bełchatów 3:1 ZAKSA została Mistrzem Polski 2017.
ZAKSA to pierwszy klub w historii, który w jednym sezonie zdobył Puchar Polski, został Mistrzem Polski broniąc jednocześnie tytułu zdobytego w sezonie 2015/2016.

Wspierany przez Galmet klub ZAKSA zdominował rywalizację na siatkarskim parkiecie. Pokonując 23 kwietnia Skrę Bełchatów 3:1 ZAKSA została Mistrzem Polski 2017.
ZAKSA to pierwszy klub w historii, który w jednym sezonie zdobył Puchar Polski, został Mistrzem Polski broniąc jednocześnie tytułu zdobytego w sezonie 2015/2016.

Dla Galmet to duży zaszczyt, że firma wspiera jeden z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki.

 

 

Sukces ZAKSY najlepiej wyrażają słowa trenera Sebastiana Świderskiego:

 


FUSION – inteligentny zbiornik warstwowy do kotłów gazowych

Dwufunkcyjne kotły gazowe to rozwiązanie przeznaczone do stosowania w mieszkaniach i małych domach gdzie punkty poboru c.w.u. znajdują się w pobliżu kotła. Ilość ogrzanej wody jest tu optymalna dla jednego punktu poboru wody. Jak zwiększyć wydajność takiej instalacji? Sprawdź jakie rozwiązanie zapewni komfort ciepłej wody użytkowej dla całej rodziny?

Dwufunkcyjne kotły gazowe to rozwiązanie przeznaczone do stosowania w mieszkaniach i małych domach gdzie punkty poboru c.w.u. znajdują się w pobliżu kotła. Ilość ogrzanej wody jest tu optymalna dla jednego punktu poboru wody. Jak zwiększyć wydajność takiej instalacji? Sprawdź jakie rozwiązanie zapewni komfort ciepłej wody użytkowej dla całej rodziny?

Rozwiązaniem jest zastosowanie zbiornika, który zgromadzi odpowiednią ilość c.w.u., będzie miał kompaktowe rozmiary pozwalające na montaż pod kotłem a przede wszystkim zapewni ekonomiczną pracę kotła i oszczędność gazu. Takim zbiornikiem jest właśnie zasobnik warstwowy Fusion przeznaczony do współpracy z kotłem dwufunkcyjnym w celu akumulowania ciepłej wody użytkowej.

Komfort użytkowania

Zastosowanie zbiornika warstwowego pozwala na zwiększenie wydajności c.w.u. kotła dwufunkcyjnego, jak również podniesienie komfortu c.w.u. Użytkownik od razu ma do dyspozycji dużą ilość ciepłej wody – nawet 104 litry. Odkręcenie baterii w dwóch miejscach (w kuchni i łazience) nie powoduje zmniejszenia wydajności c.w.u., ponieważ pobór na początku odbywa się ze zbiornika, a nie z kotła. Ważna zaletą zbiornika jest również to, że małe pobory wody (np. mycie rąk) nie powodują uruchomienia kotła gazowego, co wydłuża jego żywotność, jak również pozwala zaoszczędzić zużycie gazu. Zbiornik ładowany jest ciepłą wodą od góry, która nie miesza się z zimną wodą, znajdującą się w dolnej części zbiornika. Warstwowe rozłożenie ciepłej wody (w górnej części zbiornika) powoduje, że mamy do niej dostęp od razu.

Zaawansowana konstrukcja

Kocioł gazowy uruchamiany jest poprzez 3-stopniową pompę obiegową o regulowanej wydajności, co umożliwia zastosowanie zbiornika dla kotłów różnych mocy, jak i różnych producentów. Pompą obiegową steruje termostat bimetaliczny, który przy spadku lub osiągnięciu temperatury w zbiorniku, uruchamia lub wyłącza pompę ładującą. Pompa ładująca zamontowana jest na dopływie zimnej wody (pobór z dolnej części zbiornika) do kotła gazowego, co sprawia, że kocioł uruchamia się na maksymalnej mocy. W zbiornik wbudowany jest również termometr, który pozwala monitorować temperaturę wody w urządzeniu. Zbiornik Fusion wyposażony został również w króciec spustowy do opróżniania zbiornika z wody, jak również króciec do zamontowania kompletu elektrycznego GE w celu okresowego przegrzewania zbiornika (przeciwdziałanie bakterii Legionella).

Zwiększona trwałość

Jak każdy ogrzewacz c.w.u. produkcji Galmet, Fusion posiada podwójne zabezpieczenie antykorozyjne. Od wewnętrznej strony pokryty został emalią ceramiczną EXTRA GLASS® nakładaną metodą „na mokro”, która w połączeniu z anodą magnezową skutecznie zabezpiecza go przed korozją.

Wygodna eksploatacja

Dla ułatwienia montażu i eksploatacji, wszystkie przyłącza zbiornika ulokowane zostały w dennicy górnej. W niej też umieszczono włącznik i termostat zarządzający pracą systemu. Kompaktowy kształt metalowej obudowy i niewielka wysokość zbiornika, wynosząca tylko 90 cm, sprawiają, że bez problemu zmieści się pod zainstalowanym wcześniej kotłem gazowym. Regulowane nóżki poziomujące gwarantują pewne ułożenie zbiornika.
Więcej zalet zbiornika Fusion znajdziesz tutaj.


Emaliowanie – trwałość bez kompromisów

Czym powinien odznaczać się dobry ogrzewacz wody i wymiennik c.w.u.? Z pewnością długim okresem pracy, wynikającym z jego jakości i odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego. Cechy te zapewnia odpowiednio przeprowadzony proces zabezpieczania emalią ceramiczną EXTRA GLASS®. To również odpowiedź na pytanie, dlaczego emaliowane „na mokro” zbiorniki Galmet to od wielu lat numer jeden na polskim rynku. Sprawdź na czym polega proces emaliowania metodą „na mokro”.

Czym powinien odznaczać się dobry ogrzewacz wody i wymiennik c.w.u.? Z pewnością długim okresem pracy, wynikającym z jego jakości i odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego. Cechy te zapewnia odpowiednio przeprowadzony proces zabezpieczania emalią ceramiczną EXTRA GLASS®. To również odpowiedź na pytanie, dlaczego emaliowane „na mokro” zbiorniki Galmet to od wielu lat numer jeden na polskim rynku. Sprawdź na czym polega proces emaliowania metodą „na mokro”.

Proces emaliowania na mokro zapewnia długie i higieniczne użytkowanie wymiennika. Regulowany jest normą DIN 4753-3:2013-02, która szczegółowo opisuje budowę, wymagania jakościowe i metody badań dla emaliowanych ogrzewaczy ciepłej wody użytkowej.

Norma ta stosowana jest przez czołowych producentów zbiorników c.w.u. w Europie, w tym również przez firmę Galmet. Gwarantuje ona utrzymanie najwyższego standardu produktu, w oparciu o dokładnie określone wymagania techniczne, jakie powinien spełnić zbiornik poddawany emaliowaniu, a także definicje metod testowania gotowego wyrobu.

 

Najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia antykorozyjnego jest emaliowanie „na mokro”

 

Emaliowanie metodą „na mokro” gwarantuje zabezpieczenie wymiennika najwyższej jakości emalią ceramiczną EXTRA GLASS®. Jest to proces oparty o ścisłą kontrolę na każdym etapie tworzenia zbiornika, z wykorzystaniem zaawansowanych urządzeń i nowoczesnej linii technologicznej.

Faza 1

Wyżarzanie odprężające - termiczne oczyszczenie powierzchni. Proces ten poprzedza nałożenie emalii, a w jego trakcie zbiorniki wypalane są w specjalistycznym piecu emalierskim w temperaturze 680–700°C. Dzięki temu likwidowane są wszelkie naprężenia spawalnicze – zmiany w strukturze materiału wywołane działaniem bardzo wysokiej temperatury podczas spawania. Proces ten usuwa dodatkowo wszystkie  zanieczyszczenia z powierzchni zbiorników.

Faza 2

Wytrawienie - chemiczne oczyszczenie powierzchni. Polega na trzyetapowym płukaniu zbiorników w specjalnych wannach. W pierwszej z nich znajduje się roztwór kwasu solnego, który w kontakcie z zanurzonym zbiornikiem usuwa z niego wszelkie pozostałości po wyżarzaniu, a także przygotowuje powierzchnię do późniejszego procesu emaliowania. Następnie zbiorniki dokładnie płukane są za pomocą wody, która usuwa z nich resztę kwasu solnego. Ostatnim etapem kąpieli jest tzw. "pasywacja" – proces uodparniania metalu, po którym na jego powierzchni powstaje cienka warstwa związku, nie ulegającego już dalszej reakcji i chroniącego zbiornik przed korozją. Tak przygotowane zbiorniki są gotowe do rozpoczęcia procesu emaliowania na mokro.

Faza 3

Emaliowanie - polega na rozprowadzeniu płynnej emalii wewnątrz zbiornika (wypełnionego w 70 % pojemności) która następnie, za pomocą obrotników dokładnie rozprowadzana jest po powierzchni wewnętrznej zbiornika i wężownic. Gwarantuje to precyzyjne powlekanie powierzchni zbiorników o różnych kształtach, pojemnościach oraz o poziomie skomplikowania (wyposażonych w jedną, dwie, lub trzy wężownice spiralne bądź wężownicę o maksymalnej powierzchni (tzw. wężownica w wężownicy typ Maxi). Suszenie zbiornika trwa do momentu całkowitego wyschnięcia emalii.

Faza 4

Ostatnim elementem emaliowania jest wypalanie. Odbywa się ono w specjalistycznym piecu emalierskim w temperaturze 850°C w czasie do 40 minut, w zależności od wielkości wypalanych zbiorników. Po zakończeniu procesu wypalania każdy zbiornik poddawany jest kontroli technicznej, w trakcie której szczególną uwagę zwraca się na jakość powłoki antykorozyjnej (emalierskiej).

 

Wykorzystanie technologii proszkowej (suchej) emaliowania zbiorników nie jest sposobem zalecanym. W porównaniu do emaliowania "na mokro" jest to co prawda technologia zdecydowanie szybsza, ale mniej efektywna, gdyż nie uwzględnia odpowiedniego oczyszczenia powierzchni zbiorników, a także skomplikowanego technicznie procesu przygotowania. Emaliowanie "na sucho" odznacza się też znacznie mniejszą skutecznością przy pokrywaniu trudno dostępnych miejsc wewnątrz zbiornika, szczególnie w przypadku, gdy występują w nim wężownice spiralne. Małe odstępy pomiędzy zwojami rury powodują powstawanie powierzchni „zacienionych” oraz Klatek Faradaya. Połowicznym rozwiązaniem tego problemu jest zwiększenie odstępów pomiędzy zwojami, które skutkuje jednak ograniczeniem wielkości, a tym samym faktycznej mocy wężownicy. Dlatego wiodące w świecie firmy, a także Galmet, który od wielu lat jest liderem rynku ogrzewaczy wody w Polsce, stosują w swoich zbiornikach technikę emaliowania "na mokro". Gwarantuje ona długą żywotność i higieniczne użytkowanie zbiorników.


Podsumowanie ISH 2017

ISH to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie. W tegorocznej edycji targów udział wzięło 2482 wystawców z czego 1593 pochodziło spoza granic Niemiec. Wśród nich nie mogło zabraknąć jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm w branży grzewczej – Galmet.

ISH to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie. W tegorocznej edycji targów udział wzięło 2482 wystawców z czego 1593 pochodziło spoza granic Niemiec. Wśród nich nie mogło zabraknąć jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm w branży grzewczej – Galmet.

„Jako, że jesteśmy czołowym producentem najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych produktów w Polsce, a Niemcy to jeden z naszych kierunków eksportowych, dlatego udział w targach ISH na stałe wpisał się w nasz kalendarz. Dzięki takim przedsięwzięciom i spotkaniom możemy umacniać relacje z naszymi niemieckimi klientami. Targi to często jedyna okazja do spotkania się nimi” – mówi Dariusz Siudmak, kierownik ds. eksportu

Galmet na swoim stoisku zaprezentował szereg produktów, które cieszyły się ogromnych zainteresowaniem w tym najefektywniejsza pompa ciepła do c.o. i c.w.u. – Maxima, ekologiczna pompa ciepła z podgrzewaczem do c.w.u. – Spectra oraz kolektory słoneczne KSG 21 z miedzianym absorberem. Na stoiskach można było zapoznać się z naszą szeroką ofertą kotłów ekologicznych c.o. oraz spotkać się i porozmawiać z naszymi ekspertami.

Pomimo tego, że targi odbywały się we Frankfurcie, przyciągnęły sporo odwiedzających. Odwiedziło nas mnóstwo klientów z różnych, europejskich krajów. Nawiązaliśmy naprawdę wiele ciekawe kontaktów i rozmów, które mamy nadzieję w przyszłości zaowocują – mówi Roman Balicz, kierownik działu wsparcia technicznego. Tegoroczne targi odwiedziło 200 144 zwiedzających to blisko 5tys. więcej niż dwa lata temu.


Zapraszamy na targi LUBDOM

Już 24 marca Galmet - największy polski producent urządzeń grzewczych zawita na targach budowlanych LUBDOM w Lublinie. W specjalnym samochodzie ekspozycyjnym firmy, pokazane zostaną najnowsze, innowacyjne produkty. Sprawdź jakie nowości przygotowaliśmy dla odwiedzających.

Już 24 marca Galmet - największy polski producent urządzeń grzewczych zawita w Lublinie na targach budowlanych LUBDOM w Lublinie. W specjalnym samochodzie ekspozycyjnym firmy, pokazane zostaną najnowsze innowacyjne produkty, m.in. pompy ciepła: gruntowa - Maxima wyróżniona znakiem jakości EHPA-Q oraz powietrzne: Spectra i AirMax2, kolektory słoneczne KSG 21 z miedzianymi, ekologiczne kotły c.o. 5 klasy spełniające wymagania EcoDesign oraz znane w całej Europie ogrzewacze wody.

Każdy odwiedzający wystawę Galmet będzie miał możliwość sprawdzenia w praktyce działania większości urządzeń i zobaczenia pracującej instalacji c.o. Targi będą również doskonałą okazją do spotkania ze specjalistami Galmet i uzyskania wielu ciekawych informacji i porad.

LUBDOM jest jedną z największych targowych wystaw budowlanych we Wschodniej Polsce, systematycznie poszerza ofertę wystawienniczą, ściągając coraz więcej wystawców i gości. Ubiegłoroczne targi w Lublinie zgromadziły niemal 200 wystawców m.in. z branży budowlanej, których stoiska odwiedziło ponad 7 tys. osób.


Opole - dotacja na kotły c.o. i OZE - do 60%

Opole stawia na poprawę jakości powietrza i wprowadza dotacje do modernizacji indywidualnych kotłowni oraz zakupu i montażu Odnawialnych Źródeł Energii. Program pozwala na zakup i instalację: kotłów c.o., pomp ciepła lub kolektorów słonecznych Galmet nawet 60% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Opole stawia na poprawę jakości powietrza i wprowadza dotacje do modernizacji indywidualnych kotłowni oraz zakupu i montażu Odnawialnych Źródeł Energii. Program pozwala na zakup i instalację: kotłów c.o., pomp ciepła lub kolektorów słonecznych Galmet nawet 60% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Dotacja udzielana jest ze środków celowych z budżetu Miasta Opola i przeznaczona jest na dofinansowanie kosztów inwestycji służących ochronie powietrza, realizowanych na terenie miasta Opola.

Warunkiem uzyskania dotacji jest rzeczywiste ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza, w wyniku dokonanej inwestycji, poprzez:

 • Zamianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym, na ekologiczny system ogrzewania.
 • Wykonanie ekologicznego systemu ogrzewania w budynkach nowo wzniesionych lub w budynkach i lokalach dotychczas nieogrzewanych.
 • Zakup i montaż instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii do podgrzewania wody użytkowej i/lub wspomagania centralnego ogrzewania.

Dotację można przeznaczyć na:

 • Wymianę pieców lub kotłów węglowych na kotły c.o. o wysokiej sprawności. Kotły 5 klasy na ekogroszek lub pellet: Galaxia lub Genesis KPP - w przypadku zadań polegających na wymianie ogrzewania opartego na paliwie stałym, na nowe ekologiczne lub na wykonaniu nowego ekologicznego systemu ogrzewania (z wyłączeniem pompy gruntowej) – maksymalnie 60% kosztów kwalifikowanych, określonych na podstawie przedłożonych faktur VAT bądź rachunków, jednak nie więcej niż 5000 zł dla osób fizycznych i nie więcej niż 10 000 zł dla wspólnot mieszkaniowych;
 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima - w przypadku zadań polegających na wymianie ogrzewania opartego na paliwie stałym, na nowe ekologiczne (gruntowa pompa ciepła) - maksymalnie 60% kosztów kwalifikowanych, określonych na podstawie przedłożonych faktur VAT bądź rachunków, jednak nie więcej niż 6000 zł dla osób fizycznych i nie więcej niż 15 000 zł dla wspólnot mieszkaniowych;
 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Airmax2, Spectra i Basic lub kolektorów słonecznych m.in. KSG Premium GT - w przypadku zadań polegających na zakupie i montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii do podgrzewania wody użytkowej i/lub wspomagania centralnego ogrzewania (kolektory słoneczne, pompy ciepła z wyłączeniem gruntowych ) – maksymalnie 20% kosztów kwalifikowanych, określonych na podstawie przedłożonych faktur VAT bądź rachunków, jednak nie więcej niż 3000 zł dla osób fizycznych i nie więcej niż 7000 zł dla wspólnot mieszkaniowych
 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima - w przypadku zadań polegających na zakupie i montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii do podgrzewania wody użytkowej i/lub wspomagania centralnego ogrzewania (gruntowa pompa ciepła) – maksymalnie 20% kosztów kwalifikowanych, określonych na podstawie przedłożonych faktur VAT bądź rachunków, jednak nie więcej niż 4000 zł dla osób fizycznych i nie więcej niż 10 000 zł dla wspólnot mieszkaniowych.

Zasady finansowania zostały zawarte w regulaminie programu.

Wnioski można składać w trybie ciągłym, do wyczerpania środków finansowych, przeznaczonych na wypłatę dotacji w danym roku budżetowym, wnioski niezrealizowane będą rozpatrywane w pierwszej kolejności w następnym roku budżetowym, natomiast procedura naboru nowych wniosków zostanie wstrzymana.

 

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem pożyczki i umorzenia. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


Zapowiedź: targi ISH 2017

W dniach 14-18 marca br. najwięksi producenci branży grzewczej spotkają się w jednym miejscu. Targi ISH we Frankfurcie, to czołowe na świecie targi  techniki energetycznej i klimatyzacyjnej. Wiodący światowi producenci przedstawią tu najnowsze ekologiczne i energooszczędne produkty. Galmet kolejny raz przedstawi we Frankfurcie swoje najlepsze urządzenia wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii. Sprawdź jaki produkt będzie miał premierę na tych Targach.

W dniach 14-18 marca br. najwięksi producenci branży grzewczej spotkają się w jednym miejscu. Targi ISH we Frankfurcie, to czołowe na świecie targi  techniki energetycznej i klimatyzacyjnej. Wiodący światowi producenci przedstawią tu najnowsze ekologiczne i energooszczędne produkty. Galmet kolejny raz przedstawi we Frankfurcie swoje najlepsze urządzenia wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii. m.in. Maximępierwszą gruntową pompę ciepła produkowaną w Polsce, która otrzymała Europejski Znak Jakości EHPA-Q.

Swoją europejską premierę będzie też miała Spectra Smart pompa ciepła do c.w.u. z technologią Smart. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Galmet (A38 w hali 9.1) i rozmów z naszymi ekspertami.


Tower i Tower Biwal - wyjątkowe wymienniki

Galmet znacznie ulepszył najpopularniejsze ogrzewacze wody z jedną i dwiema wężownicami spiralnymi o poj. 400 i 500 litrów. Od teraz ogrzewacze Tower i Tower Biwal są jeszcze wydajniejsze, co potwierdza klasa energetyczna B. W jaki sposób osiągnięto tak dobre parametry ogrzewaczy?

Galmet znacznie ulepszył najpopularniejsze ogrzewacze wody z jedną i dwiema wężownicami spiralnymi o poj. 400 i 500 litrów. Od teraz ogrzewacze Tower i Tower Biwal są jeszcze wydajniejsze, co potwierdza klasa energetyczna B. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej izolacji znacznie ograniczono straty ciepła. Pozwoliło to istotnie podnieść komfort użytkowania. Ciepła woda dostępna jest teraz znacznie szybciej, zbiornik dłużej utrzymuje jej wysoką temperaturę a koszty jej wytworzenia są  mniejsze.
Ta wyjątkowa, jak na wymienniki, o dużej pojemności klasa energetyczna B została już wprowadzona w ogrzewaczach Galmet o pojemności 400 i 500 litrów. W najbliższym czasie oferowana będzie też w wymiennikach o innych pojemnościach.

W jaki sposób osiągnięto tak dobre parametry ogrzewaczy?

Intensywne prace działu Badań i Rozwoju (BiR) ogrzewaczy wody pozwalają oferować klientom sprawdzone produkty o wysokich parametrach. Efekty pracy laboratorium Galmet do badań strat ciepła ErP, to gwarancja dla każdego klienta, że wybierany przez niego produkt posiada deklarowane najlepsze parametry. To jeszcze większe możliwości badań klas energetycznych ErP. Laboratorium ogrzewaczy prowadzi stałe badania izolacyjności ogrzewaczy i systematycznie polepsza ich parametry.

 

 • Ogrzewacz Tower, to wymiennik c.w.u z jedną wężownicą spiralną pozwalający na komfortowe ogrzewanie wody energią z kotła c.o.
 • Tower Biwal, to wyjątkowy wymiennik biwalentny, z dwiema wężownicami spiralnymi. Pozwala na maksymalne wykorzystanie zasilania z dwóch źródeł ciepła jednocześnie. Ogrzewacz Tower Biwal umożliwia podgrzewanie ciepłej wody użytkowej za pomocą odnawialnej energii słonecznej oraz ekologicznych kotłów c.o.
   

Jakie rozwiązania wprowadzono?

Jeszcze lepsze parametry ogrzewaczy Tower i Tower Biwal to m.in. efekt wprowadzenia specjalnie opracowanego ocieplenia. Wykonana na bazie włókniny typu PET oraz polistyrenu innowacyjna izolacja Neodul®, to kolejne mądre rozwiązanie wprowadzone przez Galmet w autorskich produktach. Zastosowanie ocieplenia z dwóch materiałów o różnych współczynnikach przenikania pozwoliło znacznie obniżyć straty ciepła.
Galmet zadbał też o komfortowy montaż i transport swoich wyjątkowych ogrzewaczy. Izolacja Neodul® oferowana jest w postaci dwóch części szczelnie łączonych zamkiem. To kolejny powód, dla którego warto wybrać wymienniki Galmet w klasie energetycznej B.


Laboratorium do badań ErP

Galmet jako lider w produkcji urządzeń grzewczych w Polsce, kolejny raz wyprzedza konkurencję i prezentuje efekty pracy działu Badań i Rozwoju (BiR) ogrzewaczy wody. Intensywne prace działu BiR pozwalają oferować klientom sprawdzone produkty o wysokich parametrach, w których znacznie ograniczono straty ciepła. Jak badania ogrzewaczy wody zwiększają komfort ich użytkowania?

 

Galmet jako  lider w produkcji urządzeń grzewczych w Polsce, kolejny raz wyprzedza konkurencję i prezentuje efekty pracy działu Badań i Rozwoju (BiR) ogrzewaczy wody. Laboratorium Galmet do badań strat ciepła ErP, to gwarancja dla każdego klienta, że wybierany przez niego produkt ma najlepsze parametry. To jeszcze większe możliwości badań klas energetycznych ErP.

Intensywne prace działu BiR pozwalają oferować klientom sprawdzone produkty o wysokich parametrach, w których znacznie ograniczono straty ciepła. Pozwoliło to istotnie podnieść komfort użytkowania. Ciepła woda dostępna jest teraz znacznie szybciej, zbiornik dłużej utrzymuje jej wysoką temperaturę a koszty jej wytworzenia są  mniejsze.


Pompa ciepła Maxima z EHPA-Q bezkonkurencyjna

Produkowana przez Galmet gruntowa pompa ciepła Maxima od dnia premiery zdobywa tytuł za tytułem. Została już nagrodzona Medalem Międzynarodowych Targów ENEX 2016 oraz Ekolaurem Polskiej Izby Ekologii.

Rok po premierze Maxima otrzymała najwyższe europejskie odznaczenie - Europejski Znak Jakości EHPA-Q. Jakie korzyści zapewnia pompa ciepła wyróżniona tym znakiem?

Produkowana przez Galmet gruntowa pompa ciepła Maxima od dnia premiery zdobywa tytuł za tytułem. Została już nagrodzona Medalem Międzynarodowych Targów ENEX 2016 oraz Ekolaurem Polskiej Izby Ekologii w kategorii Ekoprodukt, Zielone Technologie podczas 15 jubileuszowej edycji Konkursu.

Rok po premierze Maxima otrzymała najwyższe europejskie odznaczenie - Europejski Znak Jakości EHPA-Q. Jest, to pierwsza gruntowa pompa ciepła produkowana w Polsce wyróżniona tym znakiem.

 

Pompa ciepła z EHPA-Q - po prostu najlepsza!

 

Europejski Znak Jakości EHPA-Q jest potwierdzeniem wysokiej jakości parametrów technicznych spełnianych przez pompę ciepła oraz najwyższej jakości obsługi zapewnianej przez producenta.

Użytkownikom gwarantuje bezpieczeństwo oraz korzyści w długiej perspektywie czasu. Znak EHPA-Q potwierdza też spełnienie wymagań stawianych produktom w programach dofinansowań.

 

Co dokładnie oznacza Znak Jakości EHPA-Q?Europejski Znak Jakości EHPA-Q

 

Potwierdza, że produkowana przez Galmet pompa ciepła spełnia wysokie wymagania określone przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA). W ich zakres wchodzi m.in. pozytywna ocena z testów przeprowadzanych według określonych procedur i dokonanych zgodnie z wymaganiami Norm Europejskich.

Ponadto sygnowane nim pompy ciepła muszą przejść badania testowe dotyczące bezpieczeństwa oraz pracy w skrajnych warunkach. Testy urządzeń wykonywane są w niezależnych ośrodkach badawczych, akredytowanych zgodnie z normą ISO 17025 i certyfikowanych przez EHPA.

 

Jakie korzyści zapewnia pompa ze Znakiem Jakości EHPA-Q?

 

 • Gwarancja najwyższej jakości produktu potwierdzona przez testy niezależnych, akredytowanych ośrodków badawczych.
 • Wysoka sprawność urządzenia (COP) > 4,30, przy B0W35, zgodnie z EN 14511.
 • Poświadczona wysoka jakość usług w zakresie obsługi klienta, w tym serwis gwarantujący czas reakcji do 24 godzin od momentu wystąpienia usterki lub zgłoszenia klienta.
 • Minimum dwuletnia pełna gwarancja na urządzenie.
 • Zgodność wszystkich głównych komponentów z wymaganiami krajowymi (oznakowanie CE).
 • Pełna dostępność części zamiennych przez co najmniej 10 lat od daty zakupu.
 • Deklaracja bezpiecznego poziomu hałasu i poziomu mocy akustycznej zgodnie z EN 12102.

 

Europejski Znak Jakości EHPA-Q w Polsce

 

Europejski Znak Jakości EHPA-Q (EHPA - European Heat Pump Association) jest odpowiednikiem przyznanego kolektorom słonecznym Galmet znaku jakości Solar Keymark. Jest znakiem lokalnym, nadawanym dla danego kraju.

W Polsce za certyfikację pomp ciepła znakiem EHPA-Q odpowiedzialna jest Polska  Komisja Znaku Jakości EHPA-Q ustanowiona przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC).

Znak jakości  EHPA-Q jest koordynowany przez komitet ds. znaku jakości powołany przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA). Komitet ten  zapewnia wspólną dla całej Europy standaryzację, rozwija zasady, przepisy i wymagania.

Znak jakości EHPA-Q wywodzi się ze znaku D-A-CH zapoczątkowanego w 1996 roku przez stowarzyszenia pomp ciepła z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Ideą znaku D-A-CH było stworzenie wspólnego zestawu wymogów, jakie zapewniłyby odpowiednią jakość pomp ciepła (dotyczącą zarówno produktu jak i usług). Od roku 2007 znak był stopniowo przenoszony do Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA). Dzięki rozszerzeniu obszaru jego stosowania o dodatkowe kraje (Szwecja, Finlandia) oraz nowym przepisom prawnym, akronim D-A-CH został w 2009 roku zastąpiony nowym:  europejskim znakiem jakości dla pomp ciepła EHPA-Q. Od 2015 roku jest dostępny w Austrii, Belgii, Czechach, Holandii, Finlandii Francji, Niemczech, Polsce, Słowacji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii” /źródło: PORT PC/

Lista aktualnych certyfikatów potwierdzających posiadanie Znaku Jakości EHPA-Q dostępna jest na stronach komitetu ds. znaku jakości, pod numerem PL-HP-0040 (www.ehpa.org), a w Polsce również na stronie organizacji PORT PC (www.portpc.pl). Certyfikat dla pompy ciepła Maxima dostępny jest tutaj.


Wydłużona żywotność zbiorników

W celu wydłużenia żywotności zbiorników Galmet wprowadził zabezpieczenie antykorozyjne DIELECTRIC PROTECTION®. Obok dotychczas stosowanych: emalii ceramicznej Extra Glass® i anody magnezowej lub tytanowej, które zabezpieczają całą powierzchnię zbiornika, wprowadzono dodatkowe zabezpieczenie. W których zbiornikach zastosowano dodatkowe zabezpieczenie i jaka jest zasada jego działania?

W celu wydłużenia żywotności zbiorników Galmet wprowadził zabezpieczenie antykorozyjne DIELECTRIC PROTECTION®. Obok dotychczas stosowanych: emalii ceramicznej Extra Glass® i anody magnezowej lub tytanowej, które zabezpieczają powierzchnię zbiornika, wprowadzono dodatkowe zabezpieczenie przyłączy w postaci łączników dielektrycznych.

 

Jakie korzyści wynikają ze stosowania zabezpieczenia DIELECTRIC PROTECTION®?

 

Stosowanie zabezpieczenia DIELECTRIC PROTECTION® znacząco wydłuża żywotność zbiornika a tym samym całej instalacji. Zabezpieczone zostają elementy instalacji c.w.u. najbardziej narażone na występowanie korozji.

Do korozji w instalacji c.w.u. dochodzi najczęściej na styku 2 różnych metali. Zetknięcie miedzi z żelazem powoduje powstanie ogniwa korozyjnego. W wyniku jego pracy uszkodzeniu ulegają ścianki przyłączy - korodują. Zastosowanie zabezpieczeń w postaci łączników dielektrycznych pozwala uniknąć bezpośredniego kontaktu elementów metalowych zbiornika z instalacją miedzianą. Tym samym nie dochodzi do uszkodzenia przyłączy.

 

W jakich instalacjach zalecane jest stosowanie łączników dielektrycznych?

 

Łączniki dielektryczne zalecane są do stosowania przy instalacjach miedzianych. Łączniki z tworzywa sztucznego − nie przewodzące prądu elektrycznego - montowane są pomiędzy króćcami przyłączeniowymi zbiornika: wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji a przewodami instalacji. Zabezpieczenie to powinno być stosowane również wtedy gdy zawór lub grupa bezpieczeństwa zostały podłączone bezpośrednio do urządzenia.

 

W których zbiornikach zastosowano zabezpieczenie DIELECTRIC PROTECTION®?

 

Zabezpieczenie DIELECTRIC PROTECTION® stosowane jest w zbiornikach emaliowanych Galmet, o pojemności od 100 do 500 litrów (zarówno tych bez wężownicy, jak i z 1, 2, lub 3 wężownicami). Łączniki dielektryczne występują w dwóch średnicach nominalnych DN20 i DN25, do stosowania w króćcach 3/4" i 1".  


Zapowiedź: targi ENEX 2017

W dniach 1-2 marca br. centrum energetycznego świata znajdzie się w Kielcach na Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia 2017. Jak co roku Galmet przedstawi tam swoje najlepsze urządzenia wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii. Sprawdź jaki produkt będzie miał premierę na tych Targach.

W dniach 1-2 marca br. centrum energetycznego świata znajdzie się w Kielcach na Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia 2017. Jak co roku Galmet przedstawi tam swoje najlepsze urządzenia wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii m.in. Maximę - pierwszą gruntową pompę ciepła produkowaną w Polsce, która otrzymała Europejski Znak Jakości EHPA-Q.

Swoją premierę będzie też miała Spectra Smart pompa ciepła do c.w.u. z technologią Smart.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Galmet (E65) i rozmów z naszymi ekspertami.

 


Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji „za całokształt działalności”

Laur Umiejętności i Kompetencji,  to nagroda dla ludzi nieprzeciętnych, wyróżniających się firm, organizacji i inwestycji, które aktywnie i skutecznie tworzą gospodarkę rynkową oraz działają w europejskich standardach.

Wyróżnienie Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji Prezesa Zarządu Stanisława Galara, to wyraz uznania dla 35 lat działalności firmy Galmet.

Laur Umiejętności i Kompetencji,  to nagroda dla ludzi nieprzeciętnych, wyróżniających się firm, organizacji i inwestycji, które aktywnie i skutecznie tworzą gospodarkę rynkową oraz działają w europejskich standardach.

Wyróżnienie Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji Prezesa Zarządu Stanisława Galara, to wyraz uznania dla 35 lat działalności firmy Galmet. Dla starań ponad 700 osób, które każdego dnia pracują na rzecz rozwoju firmy.

Uroczysta Gala wręczenia Laurów odbyła się 27 stycznia 2017 roku w Filharmonii Opolskiej im. J. Elsnera w Opolu. Jak co roku, w Gali udział wzięli  parlamentarzyści, administracja  rządowa i samorządowa oraz przedsiębiorcy.

Laury umiejętności i kompetencji przyznawane są od 1992 roku gdy działacze samorządu gospodarczego skupieni w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach wystąpili z inicjatywą nagradzania Laurami ludzi nieprzeciętnych, wyróżniających się firm, organizacji i instytucji, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich.


Świętokrzyskie walczy ze smogiem

Świętokrzyskie wybiera czyste powietrze i wprowadza dofinansowanie do modernizacji indywidualnych kotłowni, zakupu i montażu Odnawialnych Źródeł Energii oraz termomodernizacji budynków. Program pozwala na zakup i instalację: kotłów c.o., pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet prawie 25% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Świętokrzyskie wybiera czyste powietrze i wprowadza dofinansowanie do modernizacji indywidualnych kotłowni, zakupu i montażu Odnawialnych Źródeł Energii oraz termomodernizacji budynków. Program pozwala na zakup i instalację: kotłów c.o., pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet prawie 25% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Program „Ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez modernizację indywidualnych kotłowni, zakup i montaż Odnawialnych Źródeł Energii, termomodernizację budynków” – Edycja II realizowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach i przewidziany jest dla osób fizycznych.

Celem programu jest:

 • Zmniejszenie narażenia ludności na oddziaływanie, pyłów PM2,5, PM10 oraz innych zanieczyszczeń powstających w wyniku niskiej emisji, zagrażających zdrowiu i życiu ludzi oraz negatywnie wpływających na stan środowiska.
 • Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz innych gazów cieplarnianych.
 • Wzrost udziału OZE w finalnym zużyciu energii.
 • Propagowanie Odnawialnych Źródeł Energii.
 • Upowszechnianie nowoczesnych technologii służących ograniczeniu niskiej emisji oraz idei efektywnego wykorzystania energii.

Na terenie województwa świętokrzyskiego. Programem objęte są budynki jednorodzinne.

Dofinansowanie w ramach Programu będzie udzielane w formie preferencyjnej pożyczki częściowo umarzalnej z zastosowaniem przepisów o pomocy publicznej. Pożyczka może stanowić do 95% kosztu kwalifikowanego a jej minimalna wysokość wynosi 6 000 złotych. Możliwe jest umorzenie do 25% przyznanej pożyczki.  

Dofinansowanie można przeznaczyć na:

 • Wymianę pieców lub kotłów węglowych na kotły c.o. o wysokiej sprawności. Kotły 5 klasy na ekogroszek lub pellet: Galaxia lub EKO - GT KPP - na terenach, gdzie nie ma dostępu do sieci ciepłowniczej i gazowej
 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima i Airmax2, Spectra i Basic.
 • Zakup i montaż kolektorów słonecznych m.in. KSG Premium GT.
 • Zakup i montaż systemów fotowoltaicznych.

Zasady finansowania zostały zawarte w regulaminie programu.

Wnioski można składać od 01.03.2017 r. w trybie ciągłym, do wyczerpania alokacji – 7 000 000 złotych..

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem pożyczki i umorzenia. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


Dofinansowanie pomp ciepła

Mazowieckie stawia na OZE i dotuje wymianę urządzeń grzewczych na urządzenia korzystające z Odnawialnych Źródeł Energii, które zapewnią ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza. Program dotacji pozwala na zakup i instalację: pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet, nawet o 50% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Mazowieckie stawia na OZE i dotuje wymianę urządzeń grzewczych na urządzenia korzystające z Odnawialnych Źródeł Energii, które zapewnią ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza. Program dotacji pozwala na zakup i instalację: pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet, nawet o 50% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Program „Ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez zakup i montaż kolektorów słonecznych, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, zakup i montaż pomp ciepła”  realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i przewidziany jest dla osób fizycznych.

Celem programu jest:

 • Zmniejszenie narażenia ludności na oddziaływanie dwutlenku węgla CO2, pyłów PM2,5, PM10 oraz innych zanieczyszczeń powstających w wyniku niskiej emisji zagrażających zdrowiu i życiu ludzi.
 • Propagowanie oraz zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w finalnym zużyciu energii.
 • Upowszechnianie nowoczesnych technologii służących ograniczeniu niskiej emisji.

na terenie województwa mazowieckiego. Programem objęte są budynki jednorodzinne.

Dofinansowanie w ramach Programu będzie udzielane w formie:

 • Dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych - z zastrzeżeniem, że istnieje możliwość zwiększenia dofinansowania do 100 % kosztów kwalifikowanych w formie pożyczki. Łączna kwota dofinansowania nie może przekroczyć 100 % kosztów kwalifikowanych zadania.
 • Pożyczki do 100% kosztów kwalifikowanych  - w przypadku zadań inwestycyjnych.

Dotację można przeznaczyć na:

 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima i Airmax2, Spectra i Basic do 40% kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 15 000 zł dla jednego beneficjenta.
 • Zakup i montaż kolektorów słonecznych m.in. KSG Premium GT do 50% kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5 000 zł dla jednego beneficjenta.
 • Zakup i montaż systemów fotowoltaicznych do 40% kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 8 000 zł dla jednego beneficjenta.

 

Zasady finansowania zostały zawarte w regulaminie programu.

Wnioski można składać od 09.01.2017 r. do wyczerpania alokacji, nie później niż do 29.09.2017.

 

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem dotacji lub pożyczki. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


ZAKSA - Mistrz wspiera Mistrza

Trwa dobra passa wspieranego przez Galmet klubu siatkarskiego ZAKSA z bliskiego Głubczycom Kędzierzyna-Koźla. W trwającym sezonie rozgrywek siatkarze mają na swoim koncie tylko dwie porażki. W 15 rozegranych meczach ZAKSA wygrała 42 sety oddając tylko 11, jest to najlepszy wynik w lidze. Jest zdecydowanym liderem Plusligi. Dla Galmet to duży zaszczyt, że firma wspiera jeden z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki.

Trwa dobra passa wspieranego przez Galmet klubu siatkarskiego ZAKSA z bliskiego Głubczycom Kędzierzyna-Koźla. W trwającym sezonie rozgrywek siatkarze mają na swoim koncie tylko dwie porażki. Po pokonaniu beniaminka GKS Katowice przyszła kolej na brawurową wygraną z Łuczniczką Bydgoszcz. W meczu z Cerrad Czarnymi Radom ZAKSA została liderem PlusLigi. W 15 rozegranych meczach ZAKSA wygrała 42 sety oddając tylko 11, jest to najlepszy wynik w lidze.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to aktualny Mistrz Polski. Zawodnicy pięciokrotnie zdobyli Puchar Polski. W 2013 roku zajęli IV miejsce w Lidze Mistrzów. Dla Galmet to duży zaszczyt, że firma wspiera jeden z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki.


Ekspert Ogrzewnictwa nr 6

Milion rozdanych uśmiechów / Czyste ogrzewanie w polskich szkołach / Spectra i Basic – doskonałe pompy ciepła / Mądry wybór spółki ECO / Współpraca z instalatorami / Wykonania specjalne zbiorników / Mistrz wspiera mistrzów - te i wiele innych tematów polecamy w najnowszym biuletynie Galmet.

 

Milion rozdanych uśmiechów / Czyste ogrzewanie w polskich szkołach / Spectra i Basic – doskonałe pompy ciepła / Mądry wybór spółki ECO / Współpraca z instalatorami / Wykonania specjalne zbiorników / Mistrz wspiera mistrzów - te i wiele innych tematów polecamy w najnowszym biuletynie Galmet. Ich autorzy zachęcają do lektury.

„To, co najważniejsze i najpiękniejsze w kampanii Ciepło z Klasą, to fakt, że nasze przedsięwzięcie przyczyni się do pomocy tysiącom uczniów i nauczycieli w całej Polsce”.

Robert Galara, Wiceprezes Zarządu Galmet

 

"Dział wsparcia technicznego ogrzewaczy wody potrafi zaprojektować i trafnie dobrać zbiorniki do najbardziej zaawansowanych i skomplikowanych systemów oraz sieci grzewczych, zapewniając ich maksymalną wydajność, a co za tym idzie duże oszczędności kosztów w codziennej eksploatacji".

Roman Balicz, Doradca techniczny ds. zbiorników

 

„Jedna z największych spółek ciepłowniczych w Polsce – Energetyka Cieplna Opolszczyzny wybrała mądre rozwiązania Galmet”.

Sebastian Mamczur, Doradca techniczny ds. kolektorów słonecznych

 

„Pompy ciepła Galmet gwarantują zabezpieczenie ciepłej wody dla 4-5 osobowej rodziny, zapewniając znaczne oszczędności i maksymalny komfort użytkowania”.

Julia Sobaszek, ​Doradca techniczny ds. pomp ciepła

 

„Od wielu lat jestem użytkownikiem innowacyjnych urządzeń grzewczych firmy Galmet - lidera polskiej branży grzewczej. Galmet to doskonale zorganizowana firma z dużym zespołem wybitnych specjalistów. Dzięki naszej współpracy studenci AGH w Krakowie mają szansę przyswoić wiedzę praktyczną na najwyższym poziomie.
Zachęcam do lektury „Eksperta Ogrzewnictwa”, a tym samym do wkroczenia w świat marki Galmet".

Profesor Wojciech Górecki - AGH


Co musisz wiedzieć wybierając kocioł c.o.?

Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu jest ta, odnosząca się do wyboru właściwego systemu ogrzewania. Warto wtedy wybrać urządzenie, które zapewnia niskie koszty ogrzewania i wysoki komfort użytkowania, szczególnie takie, które wykorzystuje Odnawialne Źródła Energii (OZE). Jakie urządzenie łączy te zalety?

Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu jest ta, odnosząca się do wyboru właściwego systemu ogrzewania. Warto wtedy wybrać urządzenia, które zapewnią niskie koszty ogrzewania i wysoki komfort użytkowania, szczególnie takie, które wykorzystują Odnawialne Źródła Energii (OZE). Takim rozwiązaniem są kotły z podajnikiem, na pellet.

Pellet drzewny to produkt w 100% naturalny. Powstaje ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem trocin, wiórów, zrębków. Wartość opałowa pelletu równa jest wartości opałowej drewna. Jednak spalając pellet otrzymujemy tylko niewielką ilość biodegradowalnego popiołu – około 10 razy mniej niż w przypadku węgla. Przykładowo 1000 kg pelletu generuje tylko kilka kilogramów popiołu, który może stanowić nawóz ekologiczny.
Oprócz walorów ekologicznych wybór kotła na pellet to również gwarancja czystszej kotłowni.

Kotły na pellet – ciepło w najwyższej klasie 5.

Wybierając kocioł na pellet należy zwrócić uwagę na przyznane mu certyfikaty. Są one gwarancją najwyższej jakości wykonania produktu oraz - co równie ważne - spełniania najwyższych norm czystości spalin. Najwyższą obecnie klasą czystości spalin jest klasa 5, zgodnie z normą EN 303:5 2012. Najbardziej ekologiczne polskie kotły 5. klasy oznaczane są dodatkowo certyfikatem „POLSKIE CIEPŁO”.
Posiadanie przez kocioł klasy 5. jest niezbędne przy ubieganiu się o dotację do jego zakupu z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kocioł na pellet Genesis KPP

Ekologiczny kocioł na pellet Genesis KPP firmy Galmet to nowoczesne rozwiązanie, które łączy trwałość z intuicyjną obsługą oraz najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. Zapewnia komfortowe ogrzewanie budynku i wody użytkowej, korzystając z Odnawialnych Źródeł Energii. Wysoka sprawność cieplna kotła, sięgająca 90%, zapewnia maksymalne wykorzystanie energii spalanego paliwa.

Kotły c.o. w typoszeregu 12, 16 i 24 kW oferują moc modulowaną w szerokim zakresie (od 3,8 kW w przypadku kotła Genesis KPP 12 do 24 kW dla kotła Genesis KPP 24), co pozwala na stosowanie ich w budynkach o zróżnicowanym zapotrzebowaniu na energię cieplną.

Komfortowo i oszczędnie

Kocioł Genesis KPP wyposażony jest w samoczyszczący się palnik z automatyczną zapalarką, która umożliwia rozpalanie i precyzyjną kontrolę wysokości płomienia. Takie rozwiązanie pozwala na czasowe wygaszanie się kotła i oszczędzanie pelletu.

Automatycznie rozpalany pellet już po kilku minutach pozwala osiągnąć maksymalną sprawność kotła. Przez pierwszych 60 sekund zapalarka rozgrzewa się do 900oC, co gwarantuje dokładne spalanie, a tym samym dalszą oszczędność pelletu.

Trwała konstrukcja

Wytrzymałość i żywotność kotła c.o. zależy przede wszystkim od materiału i technologii wykonania korpusu. Korpus kotła Genesis KPP wykonany jest z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Dzięki zastosowaniu wielokrotnie giętych elementów na sterowanych numerycznie precyzyjnych prasach krawędziowych do minimum ograniczono ilość połączeń spawanych.

Zarządzanie online

Intuicyjny sterownik z czytelnym wyświetlaczem zarządza pracą kotła i palnika, korzystając z optycznego czujnika jasności płomienia. Pozwala na sterowania pracą obiegu centralnego ogrzewania, pompy ciepłej wody użytkowej oraz  pracą zaworu mieszającego. Zastosowanie w systemie czujnika temperatury zewnętrznej umożliwia zaprogramowanie pracy kotła według krzywej grzewczej. Sterownik obsługiwany za pomocą ekranu dotykowego lub multifunkcyjnego pokrętła Touch and Play zapewnia szybką i intuicyjną konfigurację. Rozszerzenie systemu o sterownik pokojowy i moduł internetowy umożliwia nadzór nad pracą kotła spoza kotłowni, również za pomocą smartfonu lub tabletu.

Hybrydowy System Grzewczy

Kocioł Genesis KPP może być podstawą wydajnego i ekologicznego systemu grzewczego. Połączony z pompą ciepła do c.w.u. i zestawem solarnym lub jednym z tych urządzeń tworzy Hybrydowy System Grzewczy. Dostarcza ciepło niezbędne do ogrzania domu i wody użytkowej przez cały rok. W sezonie grzewczym ciepło zapewnia kocioł c.o., a w pozostałej części roku to pompa ciepła lub kolektor słoneczny dbają o ogrzanie wody użytkowej.

Hybrydowy System Grzewczy - Beta

Schemat przykładowego Hybrydowego Systemu Grzewczego.


Euro TOPTEN dla kotła Galaxia

Podczas 15 Gali Konkursu Ekolaury Polskiej Izby Ekologii, ogłoszone zostały również wyniki 5 edycji Konkursu TOPTEN Kotły Grzewcze na paliwa stałe 2016.

Kolejny raz doceniony został kocioł 5 klasy Galaxia, który otrzymał wyróżnienie i został umieszczony na liście TOPTEN najbardziej efektywnych energetycznie i ekologicznie kotłów na paliwa stałe roku 2016 w kategorii kotły z automatycznym załadunkiem stałym paliwem kopalnym.

Podczas 15 Gali Konkursu Ekolaury Polskiej Izby Ekologii, ogłoszone zostały również wyniki 5 edycji Konkursu TOPTEN Kotły Grzewcze na paliwa stałe 2016.

Kolejny raz doceniony został kocioł 5 klasy Galaxia, który otrzymał wyróżnienie i został umieszczony na liście TOPTEN najbardziej efektywnych energetycznie i ekologicznie kotłów na paliwa stałe roku 2016 w kategorii kotły z automatycznym załadunkiem stałym paliwem kopalnym.

Celem konkursu, skierowanego do producentów kotłów jest promocja w Polsce i poza jej granicami, najbardziej efektywnych energetycznie i jednocześnie najmniej obciążających środowisko - urządzeń - wytwarzających ciepło użytkowe z paliw stałych.


Ekolaur Polskiej Izby Ekologii dla Galmet

Po sukcesie pompy ciepła Maxima podczas Targów Enex 2016 i wyróżnieniu jej Medalem kolejna instytucja doceniła tę wyjątkową pompę firmy Galmet.

W 15 jubileuszowej edycji Konkursu firma Galmet otrzymała Ekolaur Polskiej Izby Ekologii w kategorii "Ekoprodukt, Zielone Technologie" za pompę ciepła w systemie ziemia – woda Maxima do c.o. i c.w.u.

Po sukcesie pompy ciepła Maxima podczas Targów Enex 2016 i wyróżnieniu jej Medalem kolejna instytucja doceniła tę wyjątkową pompę ciepła firmy Galmet.

W 15 jubileuszowej edycji Konkursu firma Galmet otrzymała Ekolaur Polskiej Izby Ekologii w kategorii Ekoprodukt, Zielone Technologie za pompę ciepła w systemie ziemia – woda Maxima do c.o. i c.w.u.

Maxima, to najefektywniejsza pompa ciepła do ogrzewania domu i wody użytkowej. Gwarantuje niskie koszty ogrzewania i pozytywny wpływ na środowisko.
Pracuje w systemie ziemia – woda, pozwala zaopatrzyć cały dom w ciepłą wodę użytkową, zadbać o jego ogrzewanie i podgrzać wodę do basenu. Oferuje najwyższe parametry pracy, w tym klasę energetyczną A++ i wydajność COP do 4,5 (B0W35).
Pracą pompy ciepła zarządza inteligentny sterownik wyposażony w kolorowy panel dotykowy, który umożliwia sterowanie pracą pompy za pomocą komputera lub smartfonu.

Polska Izba Ekologii organizuje Konkurs Ekolaury od 2002 r. promuje w ten sposób najefektywniejsze działania i prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów.
Uroczysta Gala, podczas, której nagrodę odebrał Wice Prezes Robert Galara, odbyła się 26 października br.


Lubelskie dotuje zakup i montaż kotłów c.o. i OZE

Kolejne województwo stawia na poprawę jakości powietrza i dotuje wymianę urządzeń grzewczych. Do opolskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego dołączyło województwo lubelskie. Program EKODOM pozwala na zakup i instalację m.in. kotłów c.o., pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet, nawet o 30% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Kolejne województwo stawia na poprawę jakości powietrza i dotuje wymianę urządzeń grzewczych. Do opolskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego dołączyło województwo lubelskie. Program EKODOM pozwala na zakup i instalację m.in. kotłów c.o., pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet, nawet o 30% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Program EKODOM realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie i przewidziany jest dla osób fizycznych.

Celem programu jest ograniczenie lub uniknięcie emisji do atmosfery szkodliwych gazów i pyłów oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do wód, wzrost udziału energii pochodzącej z OZE w końcowym zużyciu energii, upowszechnianie nowoczesnych technologii służących ograniczeniu niskiej emisji na terenie województwa lubelskiego. Programem objęte są budynki mieszkalne.

Dofinansowanie w ramach Programu będzie udzielane w formie pożyczki z możliwością częściowego umorzenia, do 30% wartości pożyczki.  

Wnioskodawca będzie mógł otrzymać dofinansowanie w formie pożyczki w wysokości do 100% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Pożyczkę można przeznaczyć m.in. na:

 • Wymianę pieców lub kotłów węglowych na kotły c.o. o wysokiej sprawności. Kotły 5 klasy na ekogroszek lub pellet: Galaxia lub EKO - GT KPP.
 • Wymianę pieców lub kotłów węglowych na ekologiczne Hybrydowe Systemy Grzewcze, o mocy do 20 kW.
 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima i Airmax2, Spectra i Basic.
 • Zakup i montaż kolektorów słonecznych m.in. KSG Premium GT.
 • Zakup i montaż systemów fotowoltaicznych - o zainstalowanej mocy elektrycznej do 15kW.

 

Zasady finansowania zostały zawarte w regulaminie programu.

Wnioski można składać do 30 listopada 2016r. i od 1 lutego do 31 marca 2017r., do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem pożyczki i umorzenia. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


10 największych zalet kotła Galaxia

Odkryj kocioł c.o. stworzony, by bezkompromisowo zapewnić użytkownikom najwyższy komfort i wydajność oraz sprostać najwyższym wymaganiom nie tylko obecnych, ale i przyszłych norm europejskich. Oto Galaxia – ekologiczny, automatyczny kocioł c.o. na ekogroszek, który wyznacza nowe standardy jakości tego typu urządzeń. Ten kocioł to dowód, że możliwe jest połączenie najwyższej wydajności z troską o środowisko naturalne.

Odkryj kocioł c.o. stworzony, by bezkompromisowo zapewnić użytkownikom najwyższy komfort i wydajność oraz sprostać najwyższym wymaganiom nie tylko obecnych, ale i przyszłych norm europejskich. Oto Galaxia – ekologiczny, automatyczny kocioł c.o. na ekogroszek, który wyznacza nowe standardy jakości tego typu urządzeń. Ten kocioł to dowód, że możliwe jest połączenie najwyższej wydajności z troską o środowisko naturalne.

Produkowana przez Galmet Galaxia wyprzedza konkurencję i już teraz spełnia wymagania, które będą obowiązywały w UE dopiero od 2020 roku. Oczywiście wszystko to z zachowaniem najwyższej obecnie 5. klasy sprawności kotłów i emisji spalin, zgodnie z normą EN 303-5:2012, co kwalifikuje ten model do dofinansowań (np. WFOŚiGW).

 

 1. Maksymalna oszczędność – sprawność kotła ponad 94%

  Sprawność wynosząca 94,29%, to wyjątkowa wartość dla kotłów centralnego ogrzewania. Pozwala uzyskać największą ilość ciepła ze spalanego węgla. W kotłach o niskiej sprawności duża cześć energii „ulatuje z dymem” i tak naprawdę ogrzewa spaliny, a nie pomieszczenia w budynku. W kotłach o wysokiej sprawności straty ciepła są minimalne. Przekłada się to na niższe koszty ogrzewania domu. Galaxia, dzięki wysokiej sprawności, pomaga zaoszczędzić nawet 1500 kg węgla w sezonie grzewczym*.
   
 2. Bezpiecznie i w klasie 5-tej.

  Kocioł Galaxia udowadnia, że wysoka sprawność to nie wszystko. Spełnia zaostrzone wymagania najwyższej klasy sprawności oraz czystości spalin. Wymagania stawiane kotłom grzewczym na paliwa stałe z ręcznym i automatycznym zasypem paliwa określa norma EN 303-5:2012. Zostało to potwierdzone certyfikatem wydanym przez akredytowane laboratorium.
   
 3. Wyjątkowa czystość spalin – Ecodesign

  Galaxia, to nie tylko wysoka jakość, ale i dbałość o czystość powietrza. Kocioł spełnia wymagania określone w najnowszej europejskiej dyrektywie Ecodesign. Przewyższa ona wymagania 5. klasy. Określa bardziej szczegółowo parametry czystości spalin oraz sprawności kotła. Tak wysokie wymagania będą obowiązkowe dla kotłów c.o. dopiero w roku 2020. Kocioł c.o. Galaxia spełnia je już dzisiaj.
   
 4. Komfort użytkowania

  Duży zasobnik, który pomieści zapas węgla na kilka dni, powiększona szuflada na popiół i nowoczesny sterownik, który zapewnia stabilną pracę przez wiele dni. Retorta obrotowa, która zwiększa efektywność spalania i zmniejsza ilość popiołu. Wszystko to sprawia, że użytkowanie kotła jest bardzo wygodne i intuicyjne.
   
 5. Bezpieczne drzwiczki

  Projektanci kotła zadbali nie tylko o maksymalną ochronę powietrza, ale i użytkownika. Zastosowanie innowacyjnej konstrukcji bezpiecznych drzwiczek gwarantuje zachowanie ich temperatury poniżej 40°C, czyli na poziomie niezagrażającym oparzeniami. Dla bezpieczeństwa użytkowników zainstalowano również czujnik otwarcia klapy zasobnika. Zapobiega on uruchomieniu kotła przy otwartej klapie zasobnika.
   
 6. Zarządzanie online - intuicyjny sterownik

  Nowoczesny regulator, który umożliwia sterowanie pracą kotła za pomocą smartfona lub tabletu oferuje najwyższą funkcjonalność, opartą na najnowszych rozwiązaniach. Zastosowano w nim zmodyfikowany algorytm regulacji PID Dynamic, który automatycznie steruje pracą wszystkich zależnych podzespołów. Wyposażony jest w duży graficzny wyświetlacz z klawiaturą, a w opcji dostępny jest kolorowy wyświetlacz dotykowy LCD.
  Nie musisz kupować tzw. „pokojówki”. Sterownik po wyposażeniu w moduł bezprzewodowy może pełnić rolę przenośnego regulatora pokojowego. Nie wymaga też stałego podłączenia do prądu. Wbudowana bateria pozwala na wygodne przenoszenie go między pomieszczeniami.
   
 7. Niezrównana funkcjonalność

  Moduł sterujący Galaxii zapewnia obsługę wszystkich rodzajów czujników zapewniających bezpieczeństwo użytkownika i optymalną pracę kotła c.o. Moduł ten umożliwia przyłączenie: czujnika otwarcia pokrywy zasobnika, temperatury c.w.u., temperatury zasobnika, pogodowego, temperatury instalacji podłogowej, temperatury zaworu, panelu pokojowego „Roomster” i czujnika temperatury płaszcza.
  Sterownik E-Lider zapewnia również kompleksową obsługę przygotowania ciepłej wody użytkowej. Począwszy od pełnej obsługi pompy cyrkulacyjnej i ładującej, po ochronę zdrowia użytkowników, dzięki funkcji neutralizacji bakterii Legionella w instalacji c.w.u.
   
 8. Optymalne wykorzystanie energii

  Rekordowa sprawność kotła to także zasługa maksymalnego ograniczenia strat ciepła i umożliwienie jego szybkiego przekazania do instalacji c.o. Wzmocnione elementy ceramiczne osłaniają całą komorę spalania, magazynują wytworzone ciepło, a jednocześnie izolują kocioł. Na szybki odbiór ciepła pozwala zastosowanie wymiennika wielowyciągowego o dużej powierzchni. Przepływ ogrzanego powietrza pomiędzy poszczególnymi elementami kotła c.o. regulują specjalnie opracowane zawirowywacze. Ich zadaniem jest również umożliwienie odzyskania dodatkowego ciepła ze spalin.
   
 9. Hybrydowy System Grzewczy

  Kocioł centralnego ogrzewania Galaxia, to podstawa wydajnego i ekologicznego systemu grzewczego. Połączony z pompą ciepła lub zestawem solarnym z kolektorami płaskimi i wymiennikiem c.w.u., tworzy Hybrydowy System Grzewczy. Dostarcza ciepło, niezbędne do ogrzania domu i wody użytkowej, korzystając z Odnawialnych Źródeł Energii. Za współpracę urządzeń w danym systemie odpowiada elektroniczny sterownik kotła c.o..
   
 10. Kocioł z dotacją

  Dbałość o środowisko naturalne, jakość wykonania i najwyższą sprawność, potwierdzone certyfikatem umożliwiają zakup kotła c.o. Galaxia w cenie klasycznego kotła z podajnikiem. Dotacje do zakupu ekologicznych kotłów c.o., których jakość potwierdza certyfikat 5. klasy i Ecodesign oferowane są przez gminy i oddziały Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na terenie całego kraju.

Więcej zalet kotła Galaxia KWE znajdziesz tutaj.

* (w porównaniu z kotłem 3 klasy lub niższej, dla budynku o całkowitym zapotrzebowaniu na energię 20 kW)


"Ciepło z klasą" – dogrywka – poznaj laureatów

Poznaj laureatów dogrywki kampanii „Ciepło z klasą”. Po tygodniach zaciekłej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców dogrywki największej kampanii w branży grzewczej. Kampania społeczna "Ciepło z klasą" jest odpowiedzią firmy Galmet na problem niedogrzanych szkół na terenie całej Polski. Pomogła tysiącom uczniów w całej Polsce. Jej dogrywka zaangażowała kolejne tysiące uczestników w całym kraju. Ich zaangażowanie obserwowaliśmy przez cały czas trwania dogrywki.

Poznaj laureatów dogrywki kampanii „Ciepło z klasą”. Po tygodniach zaciekłej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców dogrywki największej kampanii w branży grzewczej. Kampania społeczna "Ciepło z klasą" jest odpowiedzią firmy Galmet na problem niedogrzanych szkół na terenie całej Polski. Pomogła tysiącom uczniów w całej Polsce. Jej dogrywka zaangażowała kolejne tysiące uczestników w całym kraju. Ich zaangażowanie obserwowaliśmy przez cały czas trwania dogrywki.

 

Oto lista zwycięzców wielkiej dogrywki kampanii Ciepło z klasą!

 • I miejsce zajmuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Głubczycach im. Janusza Korczaka, wygrywając Hybrydowy System Grzewczy Galmet.
 • II miejsce zajmuje Przedszkole Publiczne im. Kapitana Józefa Budzika w Łękawicy, wygrywając tablicę multimedialną z projektorem.
 • III miejsce zajmuje Społeczna Szkoła Podstawowa we Wszemborzu, wygrywając Zestaw profesjonalnych piłek sportowych.

Dodatkowe nagrody otrzymali uczniowie i sympatycy ich szkół, którzy najwytrwalej wspierali szkoły w głosowaniu.

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w kampanii!


Dotacja na kotły c.o. i OZE - zyskaj do 30% w opolskim

Od października br. można składać wnioski o pożyczki na wymianę urządzeń grzewczych dla  poprawy jakości powietrza w woj. opolskim. Programy EKO - PIEC, EKO - DOM i OZE wspierają m.in. zakup kotłów c.o., pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet. Kto i na jakich warunkach może otrzymać dofinansowanie?

Od października br. można składać wnioski o pożyczki na wymianę urządzeń grzewczych dla  poprawy jakości powietrza w woj. opolskim. Programy EKO - PIEC, EKO - DOM i OZE wspierają m.in. zakup kotłów c.o., pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet. Kto i na jakich warunkach może otrzymać dofinansowanie?

Programy EKO-PIEC, EKO-DOM i OZE realizowane są w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji – PONE w województwie opolskim. Przewidziane są dla osób fizycznych. Finansowanie programu zapewnia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Celem Programu jest ograniczenie niskiej emisji szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery, zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną do ogrzewania oraz wzrost produkcji energii elektrycznej i cieplnej z OZE. Programem objęte są budynki mieszkalne.

 

Pożyczkę można przeznaczyć na:

 • Montaż kotłów c.o. o wysokiej sprawności. Kotły 5 klasy na ekogroszek lub pellet: Galaxia lub EKO - GT KPP, wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u – Programy EKO-PIEC i EKO-DOM.
 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima i Airmax2, Spectra i Basic - o zainstalowanej mocy cieplnej do 40 kW - Program OZE.
 • Zakup i montaż kolektorów słonecznych KSG Premium GT - o zainstalowanej mocy cieplnej do 40 kWt - Program OZE.
 • Zakup i montaż systemów fotowoltaicznych - o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40 kWp - Program OZE.

 

Dofinansowanie w ramach Programu będzie udzielane w formie pożyczki z możliwością częściowego umorzenia, tj.:

 • do 30% wartości pożyczki - w przypadku Programu EKO-PIEC,
 • do 20% wartości pożyczki - w przypadku Programów: EKO-TERM i OZE
 • do 30% wartości części pożyczki wypłaconej na wymianę źródła ciepła i do 20% wartości części pożyczki wypłaconej na termoizolację budynku – w przypadku Programu EKO-DOM.

Wnioskodawca będzie mógł otrzymać dofinansowanie w formie pożyczki w wysokości do 95% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Zasady finansowania zostały zawarte w programie „Ograniczenie niskiej emisji w województwie opolskim dla osób fizycznych przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu”.

Nabór wniosków o dofinansowanie w formie pożyczki w ramach Programu prowadzony będzie w trybie ciągłym i trwać będzie od ogłoszenia o naborze opublikowanego na stronie www.wfosigw.opole.pl  do 31.12.2020 r.

 

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem pożyczki i umorzenia. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


Najpopularniejsza pompa na polskim rynku – najlepsza!

Basic to od lat najpopularniejsza pompa ciepła do c.w.u. skonstruowana i produkowana w Polsce. Galmet wprowadził zmiany znacznie podnosząc wydajność swojej rekordzistki. Wprowadzone ulepszenia pozwoliły uzyskać ponadprzeciętne parametry. Znacząco wzrosła efektywność energetyczna podgrzewania wody, która wynosi teraz 151%. Pompy Galmet wyznaczają nowy standard a wszystko to w niezmienionej cenie. Pompy ciepła Basic i Spectra gwarantują jeszcze większe oszczędności dzięki wydajności COP (A15/W10-55) równej 3,49 wg PN-EN 16147. Jest to rekordowy wynik na polskim rynku.

Basic to od lat najpopularniejsza pompa ciepła do c.w.u. skonstruowana i produkowana w Polsce. Galmet wprowadził zmiany znacznie podnosząc wydajność swojej rekordzistki. Wprowadzone ulepszenia pozwoliły uzyskać ponadprzeciętne parametry. Pompy ciepła do c.w.u. marki Galmet wyznaczają nowy standard a wszystko to w niezmienionej cenie. Podobnie jak pompa ciepła Spectra, Basic gwarantuje wydajność COP (A15/W10-55) równą 3,49 zgodnie z najnowszą normą PN-EN 16147. Jest to rekordowy wynik na polskim rynku. Potwierdzają to badania wykonane przez akredytowany ośrodek badawczy.

Pompa ciepła Basic zyskała m.in.:

 • Cichą i wydajną sprężarkę rotacyjną o wydłużonej żywotności i wysokiej sprawności.
 • Innowacyjny parownik usprawniający odbiór i transport ciepła.

Wprowadzone do pompy Basic usprawnienia pozwalają zmniejszyć wydatki związane z ogrzewaniem wody użytkowej i zapewniają maksymalny komfort użytkowania. Znacząco wzrosła też efektywność energetyczna podgrzewania wody, która wynosi teraz 151%.
O bezpieczeństwo i wygodę użytkowników dba, niezmiennie, intuicyjny sterownik z ekranem dotykowym. Wyposażony w inteligentne funkcje: Party  - pozwala na ekspresowe podgrzanie wody, Eco - optymalizuje pracę pompy i Antylegionella  - dba o zdrowie użytkowników.

Zmodyfikowana pompa Basic ze zbiornikiem o pojemności 200 litrów nawiązuje teraz kolorystyką do linii pomp Spectra, Airmax2 i Maxima oraz otrzymała nowy numer katalogowy 09-353102.

Pompa ciepła Basic:

 • Zabezpiecza ciepłą wodę użytkową dla 4-5 osobowej rodziny.
 • Oferuje możliwość współpracy z domową instalacja solarną lub kotłem c.o.
 • Zapewnia oszczędności do 1500 złotych kosztów ogrzewania wody rocznie.
 • Posiada najwyższą obecnie klasę efektywności energetycznej A.

Wszystkie informacje na temat pompy ciepła Basic dostępne są na stronie produktu.


Łękawica, Miastko a może Racibórz. Kto zwycięży w Dogrywce "Ciepło z klasą"?

To już trzeci tydzień dogrywki ogólnopolskiej kampanii „Ciepło z Klasą” organizowanej przez lidera branży grzewczej Galmet. Akcja obejmuje swoim zasięgiem ponad 5 000 000 uczniów w całym kraju uczęszczających do ponad 35 000 szkół. Trwa zacięta rywalizacja a każda z tych szkół ma szansę na wygraną.

To już trzeci tydzień dogrywki ogólnopolskiej kampanii „Ciepło z Klasą” organizowanej przez lidera branży grzewczej GALMET. Akcja obejmuje swoim zasięgiem ponad 5 000 000 uczniów w całym kraju uczęszczających do ponad 35 000 szkół. Trwa zacięta rywalizacja a każda z tych szkół ma szansę na wygraną.

Wszyscy uczniowie i sympatycy ich szkół mogą dodatkowo zyskać i zdobyć nagrodę dodatkową. Nagrody dodatkowe to m.in.:

 • Kurtki sportowe
 • Polary
 • Power banki
 • Pendrivy

Sposób na wygraną? Zmotywuj swoją szkołę, rodzinę i znajomych. I etap kampanii pokazał jaką siłą jest ambitne i systematyczne głosowanie. Pula nagród w Dogrywce to ponad 30.000 zł. Placówka, która zdobędzie największą ilość głosów zdobędzie Hybrydowy System Grzewczy, wraz z profesjonalnym montażem, który zapewni uczniom maksimum komfortu i bezpieczeństwa grzewczego.

Szkoła, która uplasuje się na 2 miejscu podium otrzyma tablicę interaktywną z projektorem. Nagroda za 3 miejsce to zestaw profesjonalnych piłek. Głosowanie trwa jeszcze do 30.09.2016. Głosuj na www.cieplozklasa.pl


Kolejne dofinansowanie OZE, do 80% w kujawsko – pomorskim

Od 15 września br. można składać wnioski o dofinansowanie do instalacji urządzeń korzystających z Odnawialnych Źródeł Energii – OZE, w woj. kujawsko – pomorskim. Program EKODOM wspiera zakup m.in. pomp ciepła i kolektorów słonecznych. Kto i na jakich warunkach może otrzymać dofinansowanie?

Od 15 września br. można składać wnioski o dofinansowanie do instalacji urządzeń korzystających z Odnawialnych Źródeł Energii – OZE, w woj. kujawsko – pomorskim. Program EKODOM wspiera zakup m.in. pomp ciepła i kolektorów słonecznych. Kto i na jakich warunkach może otrzymać dofinansowanie?

Program EKODOM realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Umożliwia dofinansowanie zadań z zakresu termomodernizacji budynków i instalacji urządzeń korzystających z OZE w budynkach mieszkalnych. Przeznaczony jest dla osób fizycznych.

Celem programu jest ograniczenie lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery poprzez oszczędność zużycia ciepła w wyniku termomodernizacji budynków oraz poprzez zwiększenie produkcji energii z urządzeń OZE.

Dofinansowanie można przeznaczyć na:

 • Montaż pomp ciepła i kolektorów słonecznych o mocy do 300 kW wraz z instalacją.
 • Montaż instalacji fotowoltaicznych o mocy do 40 kW.
 • Montaż elektrowni wiatrowych o mocy do 40 kW.
 • Zadania termomodernizacyjne: docieplenie przegród zewnętrznych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana źródła ciepła wraz z modernizacją instalacji.

Dofinansowanie do inwestycji udzielane jest w formie preferencyjnej pożyczki w wysokości do 80% kosztu kwalifikowanego. Istnieje jednak możliwość umorzenia 30% kwoty pożyczki. Okres spłaty dofinansowania może wynosić nawet 10 lat. Warunkiem finansowym uzyskania wsparcia jest posiadanie wkładu własnego w wysokości minimum 20% kosztu przedsięwzięcia.

Na realizację programu WFOŚiGW w Toruniu przeznaczył 10.000.000,00 zł. Wnioski można składać do 30 czerwca 2017. Ze względu na ograniczony budżet programu decyduje jednak kolejność składania wniosków.  

Dotacja może być przeznaczona na zakup i montaż pomp ciepła do kompleksowego ogrzewania budynków i wody użytkowej, pracujących w najwyższej klasie energetycznej A++, miedzianych kolektorów słonecznych gwarantujących najwyższą sprawność w Europie - 82,9% i paneli fotowoltaicznych firmy Galmet.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


Do 80% dotacji na OZE

Bezzwrotną dotację w wysokości 80% kosztów realizacji inwestycji mogą otrzymać jednostki sektora finansów publicznych, a 40% mieszkańcy m.st. Warszawy, na zakup i montaż urządzeń korzystających z Odnawialnych Źródeł Energii - OZE.

Bezzwrotną dotację w wysokości 80% kosztów realizacji inwestycji mogą otrzymać jednostki sektora finansów publicznych a 40% mieszkańcy m.st. Warszawy, na zakup i montaż urządzeń korzystających z Odnawialnych Źródeł Energii - OZE.

 

Dotacja pochodzi ze środków budżetu m.st. Warszawy i może być przeznaczona m.in. na: zakup i montaż kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła.

 

 

Wnioskodawca może uzyskać dofinansowanie w wysokości:

 • Do 80% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji związanej z wykorzystaniem lokalnych źródeł energii odnawialnej – dotyczy jednostek sektora finansów publicznych, będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.
 • Do 40% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji – dotyczy podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych.

Dotację można przeznaczyć na:

 • Zakup i montaż kolektorów słonecznych – maksymalna wartość dotacji udzielonej w ramach jednego wniosku o udzielenie dotacji dla osób fizycznych oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, nie może przekroczyć 15 000 zł.
 • Zakup i montaż kolektorów słonecznych – maksymalna wartość dotacji udzielonej w ramach jednego wniosku o udzielenie dotacji dla wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych i przedsiębiorców (z wyłączeniem osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą), nie może przekroczyć 40 000 zł.
 • Zakup i montaż pomp ciepła z wymiennikiem gruntowym – maksymalna wartość dotacji udzielonej w ramach jednego wniosku o udzielenie dotacji, nie może przekroczyć 40 000 zł.
 • Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych – maksymalna wartość dotacji udzielonej w ramach jednego wniosku o udzielenie dotacji, nie może przekroczyć 15 000 zł.

Beneficjenci dotacji to:

 • Osoby fizyczne.
 • Wspólnoty mieszkaniowe.
 • Osoby prawne.
 • Przedsiębiorcy.
 • Jednostki sektora finansów publicznych, będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Budżet programu wynosi 2,5 mln zł.

Dotacja może być przeznaczona na zakup i montaż pomp ciepła do kompleksowego ogrzewania budynków i wody użytkowej, pracujących w najwyższej klasie energetycznej A++, miedzianych kolektorów słonecznych gwarantujących najwyższą sprawność w Europie - 82,9% i paneli fotowoltaicznych firmy Galmet.


Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


Dogrywka "Ciepło z klasą" - pierwsze nagrody rozdane

Podsumowaliśmy pierwszy tydzień Dogrywki „Ciepło z klasą”. Autorzy najlepszych zgłoszeń zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami.

„Ta szkoła jest najlepsza! Troszczy się o dzieci i pomaga wszystkim swoim podopiecznym ! Zacięcie walczy o wspaniałą nagrodę , a zima tuz tuż....Wspaniała szkoła , wspaniała kadra i super ATMOSFERA to atuty tej placówki!”

Podsumowaliśmy pierwszy tydzień Dogrywki „Ciepło z klasą”. Autorzy najlepszych zgłoszeń zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami. Oto fragment jednego ze zgłoszeń:

„Ta szkoła jest najlepsza! Troszczy się o dzieci i pomaga wszystkim swoim podopiecznym ! Zacięcie walczy o wspaniałą nagrodę , a zima tuz tuż....Wspaniała szkoła , wspaniała kadra i super ATMOSFERA to atuty tej placówki!”

Każdego tygodnia najlepsze zgłoszenia premiujemy sportowymi kurtkami, polarami, power bankami i innymi nagrodami.

Na szkoły, które 30 września będą miały na koncie najwięcej głosów czekają 3 nagrody główne:

 • Miejsce: Hybrydowy System Grzewczy
 • Miejsce: Tablica multimedialna z projektorem
 • Miejsce: Zestaw profesjonalnych piłek sportowych

Suma nagród głównych to ponad 30 000 złotych.

Aby dać szkole szansę na zdobycie nagrody i wziąć udział w grze wystarczy zagłosować na szkołę, na stronie kampanii www.cieplozklasa.pl

 


"Ciepło z klasą" - Oni już wygrali

1 września w tym roku był podwójnie uroczystym dniem dla trzech szkół. Uczniowie w całej Polsce rozpoczęli dzisiaj nowy rok szkolny a szkoły z Żywca, Łosic i Głubczyc odebrały vouchery, na łączną kwotę ponad 230 000 złotych, na Hybrydowe Systemy Grzewcze. Te ekologiczne systemy grzewcze stanowią nagrody w ogólnopolskiej kampanii "Ciepło z klasą".

1 września w tym roku był podwójnie uroczystym dniem dla trzech szkół. Uczniowie w całej Polsce rozpoczęli dzisiaj nowy rok szkolny a szkoły z Żywca, Łosic i Głubczyc odebrały vouchery, na łączną kwotę 230 000 złotych, na Hybrydowe Systemy Grzewcze. Te ekologiczne systemy grzewcze stanowią nagrody w ogólnopolskiej kampanii "Ciepło z klasą".

 

W kampanii brały udział szkoły z całej Polski. Przez 3 miesiące uczestnicy zgłaszali swoje szkoły na stronie cieplozklasa.pl i regularnie głosowali, co przełożyło się na:

 • I miejsce za 17 260 zebranych głosów dla Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych z Żywca
 • II miejsce za 15 443 zebranych głosów dla Zespołu Szkół nr 1 z Łosic
 • III miejsce za 14 848 zebranych głosów dla Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie

Gratulujemy zwycięzcom i przypominamy, że od 01 do 30 września trwa Dogrywka kampanii "Ciepło z klasą", w której pula nagród to ponad 30 000 złotych.
Szczegóły na cieplozklasa.pl i naszym profilu na FB

 

 

 


Wielka Dogrywka Kampanii "Ciepło z klasą"

Pierwszy dzwonek szkolny już jutro, a wraz z nim rusza dogrywka wielkiej ogólnopolskiej kampanii „Ciepło z klasą”. Dla trzech zwycięskich szkół, firma Galmet - największy polski producent urządzeń grzewczych przekaże nagrody wartości ponad 30.000 złotych.

Pierwszy dzwonek szkolny już jutro, a wraz z nim rusza dogrywka wielkiej ogólnopolskiej kampanii „Ciepło z klasą”. Dla trzech zwycięskich szkół, firma Galmet - największy polski producent urządzeń grzewczych przekaże nagrody wartości ponad 30.000 złotych. Włącz się w proces tworzenia rzeczy mądrych i zaangażują swoją placówkę, szkołę, lokalną społeczność do rejestrowania i głosowania. Dogrywka trwa od 1.09.16 do 30.09.16 wystarczy zarejestrować swoją szkołę na stronie www.cieplozklasa.pl. W dogrywce kampanii „Ciepło z klasą” udział może wziąć każdy, co tydzień najciekawsze zgłoszenie będzie nagradzane. Szkoły, które zdobędą największą ilość głosów zdobędą atrakcyjne nagrody dla swoich uczniów. Zawalcz o jedną z nagród głównych! Do wygrania nowoczesne, ekologiczne, hybrydowe ogrzewanie dla Twojej szkoły, interaktywna tablica multimedialna z projektorem oraz profesjonalny zestaw piłek.


Najmądrzejsza pompa ciepła w Polsce – jeszcze lepsza!

Galmet wprowadza nowy standard pomp ciepła. Skonstruowana przez polskiego producenta powietrzna pompa ciepła do c.w.u. Spectra ma najkorzystniejszy na polskim rynku stosunek ceny do jakości i wydajności.
Obecnie współczynnik COP Spectry wynosi aż 3,49 (A15/W10-55) zgodnie z najnowszą normą PN-EN 16147 i nawet 3,52  przy (A20/W10-55) – jest to rekordowy wynik wśród powietrznych pomp ciepła z podgrzewaczem do ciepłej wody użytkowej.

Galmet wprowadza nowy standard pomp ciepła. Skonstruowana przez polskiego producenta powietrzna pompa ciepła do c.w.u. Spectra ma najkorzystniejszy na polskim rynku stosunek ceny do jakości i wydajności.

Galmet zastosował w tym modelu najnowsze rozwiązania technologiczne, znacznie poprawiając jej parametry. Obecnie współczynnik COP Spectry wynosi aż 3,49 (A15/W10-55) zgodnie z najnowszą normą PN-EN 16147 i nawet 3,52  przy (A20/W10-55) – jest to rekordowy wynik wśród powietrznych pomp ciepła z podgrzewaczem do ciepłej wody użytkowej.

Spectra zyskała także znacznie wydajniejszy parownik, zapewniający efektywniejsze przekazywanie ciepła do czynnika chłodniczego, a doskonały sterownik z kolorowym ekranem dotykowym LCD wyposażono w najnowsze oprogramowanie, gwarantujące komfortową, intuicyjną obsługę.

Pompa ciepła Spectra:

 • Zabezpiecza ciepłą wodę użytkową dla 4-5 osobowej rodziny.
 • Oferuje możliwość współpracy z domową instalacja solarną lub kotłem c.o.
 • Pozwala oszczędzić do 1500 złotych kosztów ogrzewania wody rocznie.
 • Posiada najwyższą obecnie klasę efektywności energetycznej A.

Wszystkie informacje na temat pompy ciepła Spectra dostępne są tutaj.


Podsumowanie I etapu kampanii "Ciepło z klasą"

Kampania społeczna "Ciepło z klasą" pomogła tysiącom uczniów w całej Polsce. Ten film to podsumowanie 3 miesięcy zmagań.

Kampania społeczna "Ciepło z klasą" to odpowiedź firmy Galmet na problem niedogrzanych szkół na terenie całej Polski. Akcja "Ciepło z klasą" pomogła tysiącom uczniów w całej Polsce. Na potrzeby akcji stworzono stronę cieplozklasa.pl, na której uczniowie, nauczyciele i rodzice, ale i absolwenci mogli zgłaszać swoje szkoły i na nie głosować. Kreatywność i zaangażowanie uczestników kampanii przełożyły się na jej wyniki.

W trakcie trwania akcji stronę kampanii odwiedzono prawie 1 000 000 razy spędzając na niej  478 879 minut, czyli ponad 332 dni.

3 szkoły, kóre uzyskały największą liczbę głosów otrzymają nowoczesne Hybrydowe Systemy Grzewcze o łącznej wartości ponad 230 000 złotych. 

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.


Galmet i Mistrzostwa Gwiazd "Art Cup" Lewada 2016

W najbliższy weekend 27-28.08 zapraszamy na XIX Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd "Art Cup" w Zakrzowie. Na publiczność będą czekały pokazy jeździeckie oraz plejada znanych i popularnych artystów. Z mieszkańcami Sławna oraz Głubczyc spotkamy się w ten weekend na dożynkach gminnych. Do zobaczenia. 

 

Przed nami bardzo aktywny weekend, Galmet będzie uczestniczył w XIX Jeździeckich Mistrzostwach Gwiazd "Art Cup" w Zakrzowie. W tym roku na publiczność będą czekały pokazy jeździeckie oraz plejada znanych i popularnych artystów takich jak : Katarzyna Dowbor, Bogusław Linda, Maria Pakulnis, Piotr Polk, czy Jacek Rozenek. W najbliższy weekend będziemy również brać udział w Gminnych Dożynkach w Bogdanowicach i Sławnie k. Opoczna. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w imprezach oraz do odwiedzenia naszych ekspozycji, będzie to doskonała okazja do spotkania się i uzyskania wielu ciekawych informacji i porad od specjalistów Galmet.

 


Mobilna ekspozycja Galmet

  Wakacje w pełni, a mobilna ekspozycja Galmet dzień po dniu odwiedza kolejne miasta. Miesiąc zaczęliśmy od wizyty nad Polskim morzem.

                Wakacje w pełni, a mobilna ekspozycja Galmet dzień po dniu odwiedza kolejne miasta. W ostatnich dniach prezentowaliśmy Hybrydowe Systemy Grzewcze w Szczecinie, Koszalinie, Bydgoszczy i na XIV Wielkim Festynie Pomidora w Jeziorach Wielkich. Zainteresowanie zwiedzających było wyjątkowo duże. W tłumie wypatrzyliśmy nawet Ireneusza Bieleninika. Pełna relacja na naszym profilu na Facebooku. W najbliższych dniach spotkamy się na południu kraju. Zapraszamy do Raciborza i Zabrza. Przyjdź i zobacz jak działają kotły c.o., pompy ciepła, kolektory słoneczne i ogrzewacze wody największego producenta urządzeń grzewczych w Polsce.


Ogłaszamy wielką DOGRYWKĘ

Ze względu na duże zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli postanowiliśmy wynagrodzić kolejne szkoły i zorganizować WIELKĄ DOGRYWKĘ.
Przyznamy kolejne nagrody. Wartość nagród w dogrywce to 30 000 złotych.

Ze względu na duże zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli postanowiliśmy wynagrodzić kolejne szkoły i zorganizować WIELKĄ DOGRYWKĘ.
Przyznamy kolejne nagrody. Wartość nagród w dogrywce to 30 000 złotych. Szczegóły wkrótce na www.cieplozklasa.pl i naszym profilu na Facebooku.


Znamy Laureatów!!!

Znamy już Laureatów kampanii „Ciepło z klasą” Galmet!

I miejsce – Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu
II miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Łosicach
III miejsce – Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Głubczycach

Nagrody wręczymy Laureatom 1 września!

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w kampanii!

Znamy już Laureatów kampanii „Ciepło z klasą” Galmet!

Po dokładnej weryfikacji ilości głosów oddanych na poszczególne szkoły ogłaszamy zwycięskie podium kampanii „Ciepło z klasą”!

I miejsce – Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu
II miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Łosicach
III miejsce – Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Głubczycach

Nagrody wręczymy Laureatom 1 września!

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w kampanii!


ECO S.A. wybrało Galmet

Jest nam niezmiernie miło, że największa spółka ciepłownicza w Polsce – Energetyka Cieplna Opolszczyzny w Opolu,  chcąc zaangażować się w pozyskiwanie Odnawialnych Źródeł Energii, wybrała nasze mądre rozwiązania.

Z dumą zawiadamiany, że największa spółka ciepłownicza w Polsce – Energetyka Cieplna Opolszczyzny w Opolu, chcąc zaangażować się w pozyskiwanie Odnawialnych Źródeł Energii, wybrała nasze mądre rozwiązania.
Jest nam niezmiernie miło, że spółka ECO wykorzystała korektory słoneczne naszej produkcji. To dowód na to, że produkty Galmet przeznaczone są nawet dla najbardziej wymagających klientów.

W kwietniu ECO Serwis zrealizowało dla ECO S.A. inwestycję budowy instalacji 105 kolektorów słonecznych marki Galmet, o mocy szczytowej 200 kW.
Jest to program pilotażowy mający podwójne znaczenie. Oprócz wymiaru ekonomicznego stanowić będzie też swoiste laboratorium badawczo – rozwojowe firmy ECO S.A.

Budowa opolskiej instalacji solarnej przy ulicy Harcerskiej zrealizowana została ze środków własnych ECO S.A. a jej włączenie do miejskiego systemu ciepłowniczego pozwoliło na zakwalifikowanie go do kategorii systemów efektywnych energetycznie z uwagi na udział w całkowitym wolumenie produkcji ponad 50% ciepła z wysokosprawnej kogeneracji i OZE.

Obecnie trwają testy instalacji, badane są  możliwości budowy większej instalacji oraz powielenia rozwiązania w innych miastach, w których działa ECO S.A. W oparciu o inwestycję badane będą możliwości zwiększania udziału instalacji OZE w produkcji ECO S.A. Poszerzona też została lista usług z jakimi trafiają do klientów pracownicy ECO Serwis. Oferują teraz również wykonawstwo instalacji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.


Wielki SUKCES Kampanii Galmet!

Liczby „Ciepła z klasą” mówią same za siebie.
Zainteresowanie ogólnopolską Kampanią „Ciepło z klasą” Galmet przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. To pierwszy taki, dedykowany placówkom edukacyjnym, projekt polskiego producenta, który uzyskał tak duży rozgłos w sieci.

Liczby „Ciepła z klasą” mówią same za siebie.


Zainteresowanie ogólnopolską Kampanią „Ciepło z klasą” Galmet przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. To pierwszy taki, dedykowany placówkom edukacyjnym, projekt polskiego producenta, który uzyskał tak duży rozgłos w sieci.

Profesjonalnie przeprowadzona akcja promocyjna zdobyła dla Kampanii aż 105 szkół i 29.722 uczestników z całej Polski. Na stronie www.cieplozklasa.pl szkoły zgłaszano aż 1.019 razy. Na szkołę, która jak na razie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu, oddano 9.390 z 24 500 zebranych w całej Kampanii głosów.

Reklama akcji pojawiła się na jednym z największych polskich portali internetowych, www.onet.pl, gdzie odnotowała aż 4 miliony wyświetleń. Ponadto zamieszczona została na witrynach: www.wirtualnemedia.pl, www.budujemydom.pl, www.ogrzewanie.info.pl, www.wom.edu.pl, www.onninen.pl.

Wiadomość o Kampanii pojawiła się również na portalach konkursowych, m.in. www.e-konkursy.info, www.aktualnekonkursy.pl, www.konkursy-internetowe.eu oraz na stronach www zgłoszonych szkół.
Dużą aktywność odnotowano dla postów kampanijnych oraz dodatkowych akcji konkursowych organizowanych na profilu Galmet na Facebooku.


Powiększamy zestaw nagród w Kampanii "Ciepło z klasą”

Rozpoczynamy już szósty tydzień Kampanii „Ciepło z klasą” organizowanej przez lidera polskiej branży grzewczej GALMET. Do puli nagród zawierającej ultranowoczesny sprzęt grzewczy, który zdobędą trzy zwycięskie w głosowaniu szkoły, dołączają nagrody dodatkowe. Łączna wartość nagród to ponad 230 tys. złotych.

Rozpoczynamy już szósty tydzień Kampanii „Ciepło z klasą” organizowanej przez lidera polskiej branży grzewczej GALMET. Do puli nagród zawierającej ultranowoczesny sprzęt grzewczy, który zdobędą trzy zwycięskie w głosowaniu szkoły, dołączają nagrody dodatkowe. Łączna wartość nagród to ponad 230 tys. złotych.

Trzy placówki, które uzyskają największą ilość głosów, zdobędą nowoczesne zestawy grzewcze, wraz z pełnym i profesjonalnym montażem, które zapewnią uczniom maksimum komfortu i bezpieczeństwa grzewczego, jak również pozwolą ograniczyć koszty stałe związane z ogrzewaniem. Co ważne, nagrody będą dopasowane do indywidualnych wymagań i potrzeb danej szkoły.

Dodatkowo dziesięć pierwszych szkół, które otrzymają najwięcej głosów, zdobędzie kompleksowe, darmowe przeglądy instalacji grzewczych, przeprowadzane przez firmę Galmet.
Profesjonalne przeglądy instalacji grzewczych pozwolą na ocenę jakości pracy i wydajności sprzętu grzewczego zamontowanego w szkołach. Zwycięskie placówki będą mogły liczyć na fachową usługę doradczą i pełne wsparcie zespołu ekspertów firmy Galmet.


Zostań Ambasadorem „Ciepła z klasą”

Od teraz samorządy, miasta i gminy mogą ubiegać się o prestiżowy tytuł Ambasadora Kampanii i w ten sposób wyrazić swoje oficjalne wsparcie dla inicjatywy firmy Galmet. Taka możliwość to duża szansa dla samorządów na promocję regionu i aktywizację społeczności lokalnej.

Od teraz samorządy, miasta i gminy mogą ubiegać się o prestiżowy tytuł Ambasadora Kampanii i w ten sposób wyrazić swoje oficjalne wsparcie dla inicjatywy firmy Galmet. Taka możliwość to duża szansa dla samorządów na promocję regionu i aktywizację społeczności lokalnej.

Aby zostać Ambasadorem Kampanii wystarczy zamieścić notkę prasową o Kampanii na stronie internetowej instytucji, poinformować o akcji poprzez portal Facebook i zaktywizować dyrektorów szkół do wzięcia udziału. Informacja o wsparciu Kampanii zostanie umieszczona w postaci zdjęcia lub logotypu na stronie www.cieplozklasa.pl, w dedykowanej zakładce „Ambasadorzy Kampanii”.


Galmet wspiera domy dziecka

W głosowaniu mogą uczestniczyć nie tylko szkoły. Galmet wspiera także domy dziecka i specjalistyczne placówki wychowawcze, umożliwiając im udział w konkursie i walkę o nagrody Kampanii.

W głosowaniu mogą uczestniczyć nie tylko szkoły. Galmet wspiera także domy dziecka i specjalistyczne placówki wychowawcze, umożliwiając im udział w konkursie i walkę o nagrody Kampanii.

Galmet daje dzieciom równe szanse. Dzięki stosownym zmianom w zamieszczonym na stronie internetowej regulaminie Kampanii „Ciepło z klasą”, powiększeniu ulega grono uczestników. Oprócz placówek oświatowo-wychowawczych, o nagrody zawalczyć będą mogły także: placówki socjalizacyjne, interwencyjne, specjalistyczno-terapeutyczne oraz placówki typu rodzinnego.


Ciepło z klasą - o kampanii już jest głośno

Ponad 6,5 miliona odsłon w największych polskich portalach: onet.pl, wp.pl, interia.pl, gazeta.pl. Informacja o kampanii i wyjątkowych produktach Galmet obiega całą Polskę

Kampania „Ciepło z klasą” powstała by promować sprzedaż urządzeń grzewczych Galmet: ultranowoczesnych kolektorów słonecznych, pomp ciepła, zbiorników i kotłów c.o.. Obecność w ogólnopolskich mediach pozwoliła ogromnej liczbie osób poznać firmę Galmet, jej innowacyjne produkty, a także mądre działania reklamowe, prowadzone w ramach kampanii. Udało nam się utrwalić i rozwinąć pozytywny wizerunek naszej firmy i naszych urządzeń. To działania, które z pewnością wpłyną na decyzje zakupowe klientów.

Statystyki kampanii są bardzo wysokie: ze strony kampanii www.cieplozklasa.pl po trzech tygodniach kampanii codziennie korzysta średnio 10000 unikalnych użytkowników, głosujących na szkoły i dodających swoje własne zgłoszenia konkursowe. A co najważniejsze - codziennie obcujących z marką Galmet.  

Szkoły również zaangażowały się w działania kampanijne. Obecnie liderem rankingu jest Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych z Żywca, z wynikiem 7110 głosów. Na drugim miejscu Szkoła nr 2 z Głubczyc, której uczniowie zdobyli 5112 głosów. Podium zamyka  Społeczna Szkoła Podstawowa we Wszemborzu z wynikiem 2125 głosów.

Głosowanie na szkoły potrwa do 20 czerwca. Jeszcze sporo może się wydarzyć - do kampanii „Ciepło z klasą" codziennie dołączają nowe szkoły z całej Polski.


Hybrydowe Systemy Grzewcze w kampanii "Ciepło z klasą”

Ciepło z klasą” to wyjątkowa kampania i równie wyjątkowe nagrody. Trzy zwycięskie szkoły w Polsce otrzymają od firmy Galmet nowoczesne wyposażenie kotłowni lub wspierające obecne ogrzewanie urządzenia grzewcze: ultranowoczesne kolektory słoneczne lub pompy ciepła

Nagrody pozwolą każdej ze szkół obniżyć rachunki za ogrzewanie. Nie ma znaczenia, czy szkoła korzysta z ciepła z sieci miejskiej (ciepła systemowego), czy posiada własną kotłownię. Trzy zwycięskie szkoły mają zapewnioną również pomoc ekspertów firmy Galmet, związaną z doborem odpowiednich do swoich potrzeb urządzeń. Oznacza to, że nawet szkoła podłączona do sieci miejskiej może dzięki kampanii obniżyć rachunki, uzupełniając cały system np. kolektorami słonecznymi lub wydajną pompą ciepła Galmet.

"Ciepło z klasą” to kampania niosąca również wiele korzyści dla instalatorów. Dzięki obecności w mediach poruszamy istotny temat ogrzewania szkół, a także innych placówek wychowawczych: stowarzyszeń, przedszkoli itd. To pierwsza tego typu kampania, która mówi do tak szerokiej, choć wcześniej niedostrzeganej przez konkurencyjne firmy grupy odbiorców. Co ważne, w ramach kampanii promowane są również urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, w tym Hybrydowe Systemy Grzewcze Galmet, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność.


Jak strona kampanii "Ciepło z klasą" zwiększa Twoją sprzedaż?

Skuteczność kampanii to zasługa odpowiednio przygotowanej strony konkursowej, która nie tylko informuje o kampanii, ale również wspiera sprzedaż urządzeń Galmet.

Tworzymy rzeczy mądre - nowoczesne produkty, które dbają o użytkownika, jego rodzinę i jego dom. Tworzymy produkty, które zapewniają bezpieczeństwo i które warto montować w swoim domu. Właśnie dlatego na stronie akcji „Ciepło z klasą” pojawiły się konkretne sekcje, wspierające sprzedaż urządzeń Galmetu.

Dzięki kampanii Twoi klienci mogą dowiedzieć się o istotnych przewagach każdej z grup produktowych: zbiorników, kolektorów słonecznych i zestawów solarnych, pomp ciepła, a także kotłów c.o. Ilustrowaniu przewag służy wybrany produkt z oferty.

Co ważne, użytkownicy strony mogą w łatwy sposób znaleźć produkty Galmet w swojej okolicy, korzystając z wygodnej sekcji „Znajdź nasze produkty”. Wystarczy, że wpiszą nazwę miejscowości, a znajdą najbliższe punkty, w których dostępne są urządzenia. Warto zadbać o to, by produkty Galmet były dostępne w Państwa salonie.

Przekaz związany z marką Galmet wspierają filmy reklamowe umieszczone w dedykowanej sekcji, które prezentują wszystkie najważniejsze wartości firmy.

Całość uzupełnia sekcja konkursowa strony, z której codziennie korzysta około 10 000 osób - dodając zgłoszenia, głosując na wybrane szkoły, a co najważniejsze - obcując z marką Galmet.


Targi Instalacje 2016

Tegoroczne Targi Instalacje 2016 dobiegły końca. Ponad 800 wystawców i blisko 30 tys. profesjonalistów, którzy przez cztery dni odwiedzili targi poszukując najnowszych rozwiązań oraz kontaktów z wiodącymi na rynku producentami i dystrybutorami.
 

Tegoroczne Targi Instalacje 2016 dobiegły końca. Ponad 800 wystawców i blisko 30 tys. profesjonalistów, którzy przez cztery dni odwiedzili targi poszukując najnowszych rozwiązań oraz kontaktów z wiodącymi na rynku producentami i dystrybutorami.

Obecność najbardziej znaczących firm z branży grzewczej oraz zainteresowanie naszymi stoiskami przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jest to doskonały przykład na to, że Galmet jako firma z ponad 30 – letnim doświadczeniem w branży grzewczej cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem i potwierdza swoja silną pozycje na rynku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszym klientom oraz tworząc szeroki wachlarz innowacyjnych produktów nasza marka zostaje doceniona.

Podczas czterech dni targów, Galmet przedstawił najbardziej znane i cenione produkty ze swojej szerokiej oferty produktowej. Były to m.in. prezentowana w klubie premier Pompa ciepła Maxima, Spectra, AirMax2, kolektory słoneczne oraz znane w całej Europie ogrzewacze wody.
Uznanie jakim cieszy się marka potwierdza fakt, iż konkuruje on z najlepszymi, równocześnie wyznacza nowy kierunek rozwoju całej branży. Tegoroczne targi były dla nas bardzo pracowite, ale nawiązaliśmy bardzo obiecujące kontakty, które w przyszłości mamy nadzieje zaowocują.
Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko bardzo dziękujemy i zapraszamy do współpracy.


Galmet – Partner strategiczny XVI edycji Eko – wystawy w Pietrowicach Wielkich zaprasza

Galmet – Partner strategiczny XVI edycji Eko – wystawy w Pietrowicach Wielkich poświęconej Ekologicznym rozwiązaniom zaprasza do odwiedzenia ekspozycji oraz udziału w konferencji pt. „Pompy ciepła – racjonalne rozwiązanie energetyczne jutra” w dniach 7 – 8 maja 2016 r.

W dniach 7 - 8 maja 2016 zapraszamy wszystkich do udziału w Eko - wystawie oraz konferencji:  „Pompy ciepła – racjonalne rozwiązanie energetyczne jutra”, w Pietrowicach Wielkich.  Przez dwa dni, do niedzieli, trwać będzie wystawa proekologicznych technologii i nowinek oraz piknik z licznymi atrakcjami dla zwiedzających. Specjaliści firmy Galmet przedstawią zwiedzającym bogatą ofertę: innowacyjnych pomp ciepła, nowoczesnych kolektorów słonecznych, ekologicznych kotłów i znanych w całej Europie ogrzewaczy wody. Zaoferują Hybrydowy System Grzewczy optymalny dla każdego domu. Na zwiedzających czeka również ekspozycja mobilna Galmet oraz niespodzianka dla fanów sportu - rajdowy Peugeot 208 R2 w barwach Galmet.

Program:

Sobota, 7 maja 2016

 • 09.00 Rozpoczęcie konferencji
 • 10.00 Otwarcie pawilonów wystawowych
 • 11.30 Oficjalna inauguracja wystawy
 • 12.00 Występ Majoretek i orkiestry dętej
 • 13.00 Przeglądy zespołów szkolnych - I cześć
 • 15.00 Prezentacja wystawców
 • 16.00 Koncert zespołu NEW FOR YOU
 • 17.00 Koncert Brygidy i Roberta Łukowskich
 • 18.00 Koncert Mirka Jędrowskiego wraz z zespołem
 • 19.30 Koncert zespołu disco polo SKANER

Niedziela, 8 maja 2016

 • 10.00 Otwarcie pawilonów wystawowych
 • 11.00 Prezentacja wystawców
 • 12.00 „Przeglądy zespołów szkolnych - II cześć
 • 14.00 Wręczenie nagród laureatom konkursu ekologicznego
 • 14.30 Program dla dzieci CORALOWE MINIMINKI
 • 15.30 Wręczenie statuetek dla wystawców
 • 16.00 Koncert zespołu BLUE PARTY
 • 17.00 Śląska Biesiada z Radiem Vanessa – prowadzi Piotr Scholz
 • 18.00 Koncert zespołu Kolorowe Gitary
 • 18.00 Zamknięcie pawilonów wystawowych
 • 19.00 Koncert zespołu KORDIAN
 • 20.15 Gwiazda Wieczoru – Szymon Wydra & Carpe Diem
 • 21.30 Pokaz sztucznych ogni

Galmet uruchamia największą w branży kampanię, kierowaną do szerokiej grupy potencjalnych klientów

„Jako lider branży wyrobów grzewczych wyznaczamy nowy, odważny sposób komunikacji. Nikt wcześniej nie miał odwagi się tego podjąć”

Galmet startuje z szeroko zakrojoną, ogólnopolską kampanią wizerunkowo-sprzedażową, promującą markę i jej produkty, której istotnym elementem jest wyjątkowa nagroda główna -  trzy pełne Hybrydowe Systemy Grzewcze, złożone z produktów marki Galmet, które zostaną przekazane trzem zwycięskim szkołom. Dodatkowo, uczestnicy dodający nowe zgłoszenia, co tydzień wygrywają atrakcyjne nagrody. Kampania rusza już w kwietniu i potrwa aż do 30 czerwca, czyli do zakończenia roku szkolnego.

Oto, co o kampanii mówi sam prezes Galmetu, Robert Galara:

„Jako lider w branży wyznaczamy nowy, odważny sposób komunikacji. Nikt wcześniej nie miał odwagi się tego podjąć. Działamy jak największe, światowe marki, budując niezwykłą kampanię „Ciepło z klasą”. Poprzez swoje działania Galmet nie tylko buduje swoją rozpoznawalność, pokazując, że Polacy potrafią budować wspaniałe produkty, ale także wzmacnia wizerunek całej branży grzewczej w Polsce. Z tego co wiem, dotychczas żadna firma z branży grzewczej nie reklamowała się na taką skalę i nie była tak bardzo zaangażowana społecznie. Tym co najważniejsze i najpiękniejsze w tej kampanii, jest fakt, że przedsięwzięcie to przyczyni się także do pomocy tysiącom uczniów i nauczycieli w całej Polsce. To z pewnością dobrze wydane pieniądze”.


Jedyna taka nagroda - trzy nowoczesne kotłownie dla szkół od Galmet

Kampania „Ciepło z klasą” to projekt, który ma dwa cele: po pierwsze dotrzeć z informacją o kampanii do naszych rodaków i pokazać im, że "Polak potrafi”. Po drugie…

Kampania „Ciepło z klasą” to projekt, który ma dwa cele: po pierwsze dotrzeć z informacją o kampanii do naszych rodaków i pokazać im, że „Polak potrafi", że są polskie firmy takie jak Galmet, które produkują doskonałe urządzenia na najlepszym europejskim poziomie technologicznym. Drugim celem jest mądre wydanie ogromnych środków na kampanię. Nasza filozofia to „tworzymy rzeczy mądre”- tutaj również nie mogło zabraknąć dobrego pomysłu na mądre wydanie pieniędzy. 

Proponujemy wszystkim polskim szkołom wzięcie udziału w wyjątkowym konkursie. Trzy z nich, które w ogólnopolskim głosowaniu otrzymają największą liczbę głosów, wygrają nowoczesne Hybrydowe Systemy Grzewcze – urządzenia wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii (OZE), które dodatkowo przyczynią się do poprawienia jakości powietrza i stanu środowiska naturalnego w ich okolicy. Co ważne, nagrody będą dopasowane do indywidualnych wymagań i potrzeb danej szkoły. Wartość każdego z zestawów to kolejno aż 57,5 tys. zł, 80,5 tys. zł i 92 tys. złotych, natomiast łączna pula nagród w kampanii „Ciepło z klasą” to ponad 230 tys. złotych.

Więcej informacji na stronie kampanii: cieplozklasa.pl


Galmet w INTERNECIE, OUTDOORze i w punktach sprzedaży

Instalatorze, hurtowniku, projektancie - od dziś nie musisz się reklamować i wydawać na to pieniędzy. To Galmet zadba o to, aby Twój klient przyszedł właśnie do Ciebie.

W trakcie trwania kampanii Galmet ze swoją reklamą będzie wszędzie - w internecie, punktach sprzedaży czy na outdoorze. Instalatorze, hurtowniku, projektancie - od dziś nie musisz się reklamować i wydawać na to pieniędzy. To Galmet zadba o to, aby Twój klient przyszedł właśnie do Ciebie.

Dzięki kampanii klienci będą pytać o produkty marki Galmet. Już dziś zadbaj o to, by były one u Ciebie dostępne.


Poznań stolicą instalatorów i projektantów instalacji

Już za tydzień targi "Instalacje 2016". Jak co roku swoje produkty zaprezentuje na nich Galmet. W tym roku dla zwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę

25-28 kwietnia 2016 odbędzie się już kolejna edycja Międzynarodowych Targów Instalacyjnych w Poznaniu. To jedno z największych wydarzeń w branży grzewczej i instalacyjnej w kraju. Od wielu lat targi stanowią okazje do prezentacji aktualnych trendów, technologii i nowości produktowych związanych z rynkiem instalacyjnym. Swój udział podczas czterodniowej imprezy zapowiedziało już ponad 300 wystawców w tym wystawcy m.in. z Turcji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Ukrainy i Szwecji. Podobnie jak w latach poprzednich, również i w tym roku nie zabraknie czołowego polskiego producenta z branży grzewczej – GALMET.

Podczas tegorocznych targów firma zaprezentuje się na dwóch stoiskach: stacjonarnym (w hali) i stoisku mobilnym (na terenie zewnętrznym). Każdy kto odwiedzi naszą ekspozycje będzie mógł w praktyce sprawdzić działanie naszych urządzeń. Zaprezentujemy szeroką ofertę produktową, najnowsze propozycje systemów solarnych, pomp ciepła oraz znane w całej Europie ogrzewacze wody.

Wystawa będzie świetną okazją do spotkania się i uzyskania profesjonalnych informacji od naszych specjalistów.
Dodatkową atrakcją naszego stoiska będzie rajdowe auto Peugeot 208 R2.

Stoisko wewnętrzne nr 115 B (sektor C) hala 5
Stoisko zewnętrzne nr 4 obok hali 5 (auto wystawowe)


Nowa strona Galmet

Kolejny krok w rozwoju marki.

 

 

 

W 2016 roku Galmet zdążył już wprowadzić swoją nową filozofię, popartą m.in. nowym logotypem, a także zmienionym sposobem znakowania produktów. Uruchomiony został fanpage „Galmet - lubimy rzeczy mądre” w serwisie Facebook oraz kanał w serwisie YouTube o nazwie "Galmet. Lubimy rzeczy mądre”, na którym obejrzeć można nowoczesne spoty reklamowe. W zupełnie nowej formie ukazuje się również magazyn „Ekspert Ogrzewnictwa”, który doskonale oddaje charakter wszystkich zmian.

W tym roku również znacznie rozszerzone zostały możliwości programu partnerskiego dla instalatorów „Zapunktuj z Galmetem”, którego poprzednia edycja pobiła rekord pod względem liczby uczestników, przekazanych im nagród i zamontowanych urządzeń Galmet. Nowa edycja daje naszym partnerom dużo więcej korzyści - kluczową zmianą, jest możliwość odbioru nie tylko nagród za zarejestrowane produkty, ale również gotówki za montaż niemal wszystkich urządzeń z naszej oferty.

Galmet otworzył także pierwszy w Polsce salon ekspozycyjny producenta, który jako jedyny w branży, w sposób tak nowoczesny prezentuje wszystkie urządzenia i grupy produktowe.

Teraz przyszedł czas na nową stronę internetową, która uruchomiona zostanie na początku kwietnia. Jako jedyna na rynku, w prosty i użyteczny sposób zaprezentuje klientom pełną ofertę wszystkich grup produktowych: pomp ciepła, kolektorów słonecznych, kotłów c.o. oraz zbiorników, a zwłaszcza niezawodnych i oszczędnych hybrydowych systemów grzewczych. To strona, która w zdecydowany sposób ukaże siłę i możliwości marki Galmet, wyrażone w słowach: jeden producent - jeden serwis - jedna gwarancja - jedno Krajowe Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej.

Ciągłe doskonalenie produktów i jakości obsługi poprzez zaangażowanie w pomoc naszym klientom - to priorytet marki Galmet. Marki, która skupia się tylko i wyłącznie na tworzeniu rzeczy mądrych - zarówno na poziomie produktu, jak i relacji z klientem.


Wielka kampania w internecie

Galmet w największych polskich portalach internetowych. Prezentujemy naszą markę, aby dotrzeć do jak największej liczby klientów.

 

 

W takich portalach jak onet.pl, wp.pl, interia.pl, gazeta.pl i całej sieci reklamowej Agory, a także sieci Google już na początku kwietnia wystartuje kampania informacyjno-wizerunkowa, której zadaniem będzie zwrócenie uwagi konsumentów na polską markę Galmet i największego producenta wszystkich grup produktowych techniki grzewczej. Marki, która doskonale radzi sobie zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. 

Rok 2015 zakończył się osiągnięciem przez Galmet wszystkich zaplanowanych celów. To również rok, w którym w firmie opracowana została nowa filozofia oraz nowe, strategiczne plany marketingowe na najbliższe lata. Wszystko to rozpoczyna się od hasła „tworzymy rzeczy mądre”, które uzasadnia nowo przyjęty kierunek zmian.

Kampania, która właśnie startuje, ma za zadanie pokazać, że Galmet ciągle jest wiodącym producentem, liderem branży, który już w II kwartale tego roku zaprezentuje mądre rozwiązania, których dotychczas nie było na rynku.


Zmieniamy się dla Was

Od początku istnienia Galmet ogromny nacisk kładziemy na tworzenie wyjątkowych produktów. Teraz chcemy przybliżyć wszystkim również wyjątkowy świat naszej marki. Pełen wartości, wśród których dominuje komfort i duma końcowego użytkownika, wynikająca z wykorzystywania naszych urządzeń.

 

Swoim klientom dajemy o wiele więcej: jakość polskich i europejskich komponentów, najlepszej klasy solidną stal, gwarancje według unijnych standardów, najnowsze rozwiązania dotykowe i internetowe. Działamy w myśl zasady „jeden producent - jeden serwis – jedna gwarancja - jedno Krajowe Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej”. Zaplanowaliśmy jeszcze coś: premierę, która w 2016 roku zupełnie zmieni branżę.

Nasze wartości

Wyrazem tych zmian jest zupełnie nowe logo, które komunikuje mądrość i stabilność, jest symbolem dokonywania właściwych wyborów, troski o użytkownika i jego dom. W tej formie graficznej zakodowaliśmy dumę z tego, że jesteśmy polską firmą. Taka właśnie jest nasza marka - oddana swoim klientom i zaangażowana w wiele społecznie odpowiedzialnych akcji. Marka Galmet to praca na rzecz naszych odbiorców w zakresie konstruowania produktów tylko z najlepszych komponentów, to polscy fachowcy, których szkolimy, to także zespół pracowników liczący ponad 700 osób oraz doradcy, którzy zaproponują system grzewczy dla każdego domu. Tak właśnie wyobrażamy sobie dbałość o klienta i jakość naszej marki.

Play!

Nowa komunikacja marketingowa Galmet oparta jest na zaproszeniu do współpracy i do współtworzenia naszej wyjątkowej firmy i marki. Jej element graficzny to specjalny symbol – „play”, który po naciśnięciu uruchamia szereg specjalnych wartości, jakie już dziś dostarczamy klientom i systematycznie wprowadzamy na rynek. Znak jest prosty, nowoczesny i dynamiczny. Tak samo proste jest każde urządzenie Galmet, zarówno na poziomie obsługi produktu, jak i serwisu czy wzajemnych relacji. Także sygnet z głową orła to przywiązanie do polskich wartości, to duma z tego, że w Polsce produkujemy sprzęt grzewczy najwyższej, europejskiej jakości. Znak to również dużo lepsza widoczność naszych reklam na ulicach miast, przy hurtowniach i salonach sprzedaży. To element, który buduje naszą markę i wspiera naszą sprzedaż w każdym rejonie Polski.

Bliżej klientów

Nowa strona internetowa to kolejny element, który ułatwi nam komunikację z klientami i konsumentami. Funkcjonująca od początku kwietnia witryna to zupełnie nowa odsłona naszej marki. Od początku 2016 r. działa również odświeżony program partnerski „Zapunktuj z Galmetem”, którego poprzednia edycja pobiła rekordy, zarówno pod względem ilości uczestników, jak i łącznej wartości wszystkich nagród. Za montaż praktycznie każdego urządzenia Galmet instalator otrzymuje nagrody, a także specjalny, dodatkowy bonus finansowy. Najlepiej premiowane są montaże kompletnych, ekologicznych hybrydowych systemów grzewczych. Jeszcze prostsze programy doborowe ułatwiają pracę projektantom.

W październiku 2015 r. w serwisie Facebook uruchomiliśmy nasz firmowy profil: „Galmet. Lubimy rzeczy mądre”. To zaskakujące, jak bardzo możemy zbliżyć się do naszych klientów. Chcemy, by to miejsce było najmądrzejszym profilem na Facebooku. To właśnie tam podpowiadamy, udzielamy rad, a także pokazujemy, kim jesteśmy, kogo szanujemy, jakie mamy poglądy i wartości. Pokazujemy świat z naszej perspektywy – perspektywy rzeczy mądrze pomyślanych. Fanpage w dużym stopniu wykorzystujemy do przedstawiania ciągle unowocześnianych przez nas urządzeń i komunikowania o możliwości łączenia ich w kompletne systemy grzewcze.

Jedyny taki showroom

W ramach zachodzących zmian przygotowaliśmy również wzorcowy salon ekspozycyjny producenta, który jako jedyny w branży grzewczej w tak nowoczesny sposób prezentuje produkty i kompletne zintegrowane hybrydowe systemy grzewcze. To również miejsce, które wprost przedstawia naszym klientom najlepsze rozwiązanie: „jeden producent - jeden serwis - jedna gwarancja - jedno Krajowe Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej”. Znajdujący się w salonie showroom to Krajowe Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej, jakiego dotąd jeszcze nie było. Każdy klient znajdzie w nim odpowiedź na wszystkie pytania związane z doborem urządzeń, ich instalacją czy możliwościami dofinansowania. Właśnie dlatego nazywamy to miejsce najmądrzejszym salonem w Polsce.

Prawdziwie mądra marka

Naszym priorytetem jest ciągłe doskonalenie produktu. Łączenie urządzeń w oszczędne i ekologiczne kompletne systemy grzewcze, gdzie optymalne rezultaty daje połączenie tradycyjnych źródeł energii, jak kocioł c.o. i zbiornik/bufor c.w.u. z produktami wykorzystującymi odnawialne źródła energii, jak kolektory słoneczne czy pompy ciepła.

Priorytet to stałe podnoszenie komfortu użytkowania naszych urządzeń. To stały dostęp do pełnej informacji o produktach i prostsze programy doborowe dla projektantów i partnerów biznesowych Galmet. Doskonałość to jednak nie tylko parametry urządzeń. To również jego wartości – obietnica tego, że nigdy nie zawiedziemy naszych klientów, zawsze będziemy pomocni i dostępni, a nasze produkty w standardzie będą miały najlepszą jakość. Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w nowym haśle marki Galmet: TWORZYMY RZECZY MĄDRE.

Opisane działania służą naszym klientom i partnerom biznesowym. Pomagają osiągać ich cele, budować nowe, trwalsze i jeszcze bardziej dochodowe przedsięwzięcia. Nasza praca i wszystkie dokonywane przez nas zmiany tworzone są dla ludzi, którzy docenią to, że wybrali prawdziwie mądrą markę.


Targi ENEX zakończone sukcesem

W ubiegłym tygodniu zapraszaliśmy do odwiedzenia naszego stoiska na targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX i ENEX Nowa Energia 2016. Dzisiaj prezentujemy relację z tego spotkania i medal, którym wyróżniono Maximę - pompę ciepła  w systemie woda-ziemia.

W dniach 30-31.03.16 w Kielcach odbyły się Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX i ENEX Nowa Energia 2016. Wśród wystawców, swoja ofertę zaprezentowała firma Galmet. ENEX to targi, na których nie mogło zabraknąć wiodącego producenta systemów grzewczych. Przedstawione produkty cieszyły się szerokim zainteresowaniem. Galmet wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku stawia na wysoką jakość wykonania oraz nowoczesne i kompleksowe rozwiązania. Nasza obecność na targach to doskonała okazja do poznania ogromnych możliwości w ramach pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych. Jeden z naszych produktów – pompa ciepła Maxima  została szczególnie wyróżniona Medalem Targów Enex 2016. To idealne potwierdzenie tego, że nasze produkty to urządzenia, które dadzą Ci gwarancję maksymalnego komfortu, wysokiej wydajności, a co za tym idzie pewnych oszczędności.


Tworzymy rzeczy mądre

Od ponad 33 lat wytwarzane przez nas urządzenia zapewniają ciepło w domach Polaków. Przez ten czas zmieniliśmy się bardzo, ale jedno pozostało niezmienne, nasze motto, dzięki któremu tak wysoko cenią Państwo markę Galmet:

"Jeden producent wszystkich urządzeń - jeden serwis - jedna gwarancja - jedno krajowe centrum doradztwa techniki grzewczej".

2016 rok ma być następnym wyjątkowym okresem dla Galmet. 

Galmet od lat działa w myśl zasady: „jeden producent wszystkich urządzeń - jeden serwis - jedna gwarancja - jedno Krajowe Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej” i ciągle podejmuje starania, by być jeszcze bliżej swoich klientów.

Efektem wielkich zmian jest między innymi wprowadzenie nowych linii mądrych produktów, wśród których znajdziemy innowacyjne kotły c.o., kolektory słoneczne i pompy ciepła, w tym AirMax2 i Maximę.

Co jeszcze przygotował Galmet? Tego dowiedzą się Państwo już niebawem. Opowiadamy o tym w zupełnie nowej odsłonie magazynu „Ekspert Ogrzewnictwa”, który trafił do Państwa w marcu.


Pompa ciepła do potęgi 2

Kolejny dowód na to, że Galmet tworzy rzeczy mądre: pompa ciepła Airmax2. Na jakie potrzeby użytkownika odpowiada? Czy jest gwarancją konkretnych oszczędności? I czy rzeczywiście to urządzenie do potęgi? ​
Na początek wystarczy wspomnieć, że pompa powietrzna Airmax2 może oferować współczynnik efektywności bliski 5 i najwyższą, z dostęnych, klasę energetyczną A++.

Na początku grudnia Galmet ponownie zaskoczył branżę – zaprezentował jeden ze swoich najnowszych produktów: powietrzną pompę ciepła – Airmax2. To rzeczywiście urządzenie do potęgi!

Airmax2 to krok ku jeszcze wyższej sprawności. Sterownik pompy ciepła ma wgrane standardowo różne schematy ogrzewania. Pozwala to na komfortowe sterowanie ogrzewaniem pomieszczeń i c.w.u.

Dodatkowe funkcje, jakie posiada pompa, to między innymi: sterowanie dwoma obiegami grzewczymi w standardzie, możliwość rozbudowania sterowania na kolejne obiegi (po zakupieniu dodatkowego modułu), funkcja „Antylegionella”, sterowanie pompą cyrkulacyjną c.w.u. i automatyczny proces odszraniania parownika. Airmax2 wyposażono w intuicyjny sterownik, który zdecydowanie podnosi komfort użytkowania.

Urządzenie dostępne jest w sprzedaży w czterech wariantach: Airmax2 6, 9, 12 i 15 GT, różniących się między sobą mocą grzewczą i współczynnikiem efektywności COP, charakteryzującym sprawność urządzenia.


Ekspert ogrzewnictwa

Zapraszamy do lektury „Eksperta Ogrzewnictwa”, a tym samym do wkroczenia w świat marki Galmet. Będziemy zaszczyceni, jeśli zostaną Państwo w nim na dłużej.

Robert Galara
Wiceprezes Zarządu
Galmet

2016 to rok zmian.
Jest jednak coś, co od ponad 33 lat pozostaje niezmienne. To fakt, że ciągle podejmujemy wyzwanie, by być jeszcze bliżej naszych klientów. 
Najnowszy numer magazynu „Ekspert Ogrzewnictwa” to potwierdzenie tych słów. Został przygotowany w innej szacie graficznej i odświeżonej formule. Ale to, nie jedyna modyfikacja. Zdecydowaliśmy, że obok najważniejszych, informacji o produktach i rozwiązaniach technologicznych Galmet w wydawnictwie pojawią się również informacje np. o stylu życia, samochodach i innych tematach interesujących nowoczesnego czytelnika. Tak naprawdę, to jeden z
elementów wielkiej zmiany naszej firmy. Chcemy, by poznali Państwo Galmet również z innej strony – mam nadzieję, że interesującej dla Państwa tak samo, jak dla nas.
Zapraszamy do lektury „Eksperta Ogrzewnictwa”, a tym samym do wkroczenia w świat marki Galmet. Będziemy zaszczyceni, jeśli zostaną Państwo w nim na dłużej.

Robert Galara
Wiceprezes Zarządu
Galmet


Maxima - maksymalny komfort użytkowania

Galmet - największy w Polsce, producent urządzeń grzewczych, od lat wyznacza standardy. Tym razem producent wprowadził najoszczędniejszą pompę ciepła w systemie ziemia - woda. Maxima gwarantuje najwyższą klasę energetyczną A++ i stabilną pracę przez cały rok.  

Maxima oznacza wydajność.

Maxima to gwarancja spełniania najwyższych norm, to pewność troski o środowisko, w którym żyjemy. Niezależnie od pory roku i temperatury na zewnątrz Maxima dostarcza ciepło niezbędne do ogrzania domu i wody. W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym i wymiennikiem c.w.u. oferuje gwarancję komfortu ekologicznego i oszczędnego ogrzewania.

Maxima, to przemyślane rozwiązania

Maxima to również centrum zarządzania domowym systemem grzewczym. Godzinowy harmonogram pracy pompy ciepła, sterowanie pompą cyrkulacyjną, dodatkową grzałką i obiegami grzewczymi, wszystkie te funkcje Maxima oferuje z poziomu zaawansowanego sterownika z panelem dotykowym.

Maxima, to wygoda zarządzania

Gdziekolwiek jesteś, Maxima jest z Tobą. Każdą pompę ciepła Maxima Galmet wyposażył w dedykowany moduł internetowy. Dzięki niemu pracą pompy zarządzasz przy użyciu komputera, tabletu a nawet smartfona.

Wszystkie zalety pompy ciepła Maxima przedstawia strona produktu.


Galmet na targach LUBDOM

Ekspozycję Galmet, największego polskiego producenta urządzeń grzewczych, można będzie zobaczyć od 1 do 3 kwietnia w Lublinie podczas Tragów LUBDOM - stoisko 3P.

W specjalnie zaprojektowanym dużym samochodzie ekspozycyjnym firmy pokazane zostaną najnowsze innowacyjne produkty, m.in. pompy ciepła - gruntowa Maxima oraz powietrzne: Spectra i AirMax2, kolektory słoneczne KSG 21 z miedzianymi i aluminiowymi absorberami, ekologiczne kotły c.o. z serii KWP oraz znane w całej Europie ogrzewacze wody.

Każdy odwiedzający wystawę Galmet będzie miał możliwość sprawdzenia w praktyce działania większości urządzeń i zobaczenia pracującej instalacji c.o. - funkcjonowania kotła c.o., a także procesu ogrzewania wody w zbiorniku z wykorzystaniem instalacji solarnej. Targi będą również doskonałą okazją do spotkania ze specjalistami GT i uzyskania wielu ciekawych informacji i porad.

LUBDOM jest jedną z największych targowych wystaw budowlanych we Wschodniej Polsce, systematycznie poszerza ofertę wystawienniczą, ściągając coraz więcej wystawców i gości. Ubiegłoroczne targi w Lublinie odwiedziło ponad 8 tys. osób.


Zapraszamy na ENEX 2016

30-31 marca br. GALMET weźmie udział w kolejnej edycji  Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia, które odbywają się w kompleksie wystawienniczym w Kielcach.

Podczas targów specjaliści Galmet przedstawią produkowane przez nas urządzenia, wykorzystujące odnawialne źródła energii m.in. najnowsze pompy ciepła Maxima, Spectra, AirMax2, kolektory słoneczne KSG z miedzianymi i aluminiowymi absorberami , a także znane w całej Europie ogrzewacze wody. Wszystkie wymienione produkty Galmet mogą być konfigurowane w oszczędne i ekologiczne hybrydowe systemy grzewcze, zapewniające użytkownikom najwyższy komfort i bezpieczeństwo.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Galmet (E–116) i rozmów z naszymi ekspertami.


Galmet wspiera rajdowców

Hydrauliczne wspomaganie, zwiększony skok zawieszenia, pięciobiegowa sekwencyjna skrzynia biegów i prawie 200 KM mocy to w skrócie możliwości nowego Peugeot  208 R2 prowadzonego przez Arkadiusza Lechoszesta

Już wkrótce rozpoczną się Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska. Galmet od wielu lat wspiera sportowców różnych dyscyplin, tym razem jesteśmy sponsorem doskonałej załogi w jednym z najbardziej wymagających i ekscytujących sportów jakim są rajdy samochodowe.

Pierwszy wyścig odbędzie się już 23-24.04.2016 w Mikołowie i Żorach, a za kierownicą Peugeot 208 R2 usiądzie Arkadiusz Lechoszest – Kierowca Roku Opolszczyzny. Pilotem będzie doświadczony Paweł Drahan – uczestnik Rajdowych Mistrzostw Europy i Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC).

Już dzisiaj zapraszamy na Śląsk. Mocno kibicujemy i trzymamy kciuki za sukcesy Arka.


Kocioł do zadań specjalnych

Kocioł c.o. EKO-GT KWP z podajnikiem, na ekogroszek zyskał nową funkcjonalność. Sprawdzoną jakość i rozwiązania wzbogaciliśmy o kolejne. Oferujemy, gwarantujące dokładniejsze domykanie, obrotowe klamki. Nowe osłony drzwi zapewniają większą ochronę użytkownika. Zmianie uległ też sposób zamykania klapy zasobnika. Typoszereg kotłów KWP jest początkiem nowej linii kolorystycznej.

Rozpoczęliśmy produkcję zmodernizowanego typoszeregu kotłów c.o. EKO-GT KWP z podajnikiem, o mocach 12, 17, 25 kW w kolorystyce młoteczkowo szaro-czerwonej. Od teraz wszystkie nowe kotły Galmet oferowane będą w jednej kolorystyce. Oprócz koloru nowe kotły wyróżniają m.in. osłony na drzwiczkach gwarantujące lepszą ochronę użytkownika oraz obrotowe klamki zapewniające wygodniejsze zamykanie. Zmiany widoczne są też w konstrukcji zasobnika, który zyskał uszczelkę i nowe, regulowane zamknięcia. Niezmieniona pozostała wysoka jakość i sprawność gwarantujące długie, komfortowe użytkowanie. 


Zapowiedź: Targi Instalacje 2016

W dniach 25-28 kwietnia odbędą się poznańskie „Targi INSTALACJE” - największa w Polsce impreza targowa branży instalacyjnej, sanitarnej i grzewczej. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziała firma Galmet.

Obecność producenta na targach to nie tylko możliwość zaprezentowania najmądrzejszych urządzeń grzewczych w Polsce. To również szansa na poznanie opinii, postaw i – przede wszystkim – potrzeb obecnych i potencjalnych użytkowników ogrzewaczy, pomp ciepła, kolektorów słonecznych, kotłów i systemów hybrydowych.

Patronat nad Międzynarodowymi Targami Instalacje 2016 objęły najważniejsze stowarzyszenia branżowe, wśród których można wyróżnić: Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, Polskie Stowarzyszenie Instalatorów Pomp Ciepła, Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, Izbę Gospodarczą Gazownictwa, Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV, Korporację Kominiarzy Polskich, Stowarzyszenie Polska Armatura Przemysłowa czy Polską Izbę Biomasy. Do współpracy zaproszono także najbardziej znane media branżowe.

Więcej informacji o nadchodzących targach znajdą Państwo na ich stronie internetowej: instalacje.mtp.pl.


Piękno, mądrość i bezpieczeństwo

„Piękno”, „Mądrość” i „Bezpieczeństwo” to nie tylko nazwy nowych filmów promocyjnych Galmet w portalu YouTube. To również określenia-symbole, w których zdefiniowana jest wartość mądrych produktów producenta.

YouTube’owy kanał firmy został założony na początku tego roku. Zaraz po oficjalnym debiucie Galmet. Lubimy rzeczy mądre do profilu dodano trzy filmy promocyjne. Pierwszy z nich – „Piękno” – nawiązuje do tego, że Galmet ubiera technologię w piękne kształty. Drugi – „Mądrość” – mówi, że firma rozszerza możliwości każdego produktu. Trzeci – „Bezpieczeństwo” – odnosi się do faktu,  że jej specjaliści tworzą mądre urządzenia, które pracują dla bezpieczeństwa całej rodziny.

Producent zachęca wszystkich do subskrypcji kanału i udostępniania filmów. Już niedługo pojawi się tam jeszcze więcej materiałów video.

 


Galmet – to się opłaca!

Instalatorzy ponownie zostaną wynagrodzeni dodatkowymi premiami! Tym razem w „Galmet - to się opłaca!” – specjalnej akcji prowadzonej w ramach programu partnerskiego „Zapunktuj z Galmetem”. Wynagrodzenie za instalację i rejestrację każdego premiowanego produktu Galmet, to nawet 500 złotych.

Według zasad akcji „Galmet – to się opłaca!” instalatorzy za zamontowanie u klienta i zarejestrowanie urządzenia Galmet otrzymują premie finansowe, przelewane na karty płatnicze, przyznane przez organizatora. Ważne, by zakup produktu został dokonany u autoryzowanego dystrybutora, a instalacja przez przeszkolonego autoryzowanego instalatora.

Wynagradzane są instalacje prawie wszystkich urządzeń GT. Za montaż:

 • kotła c.o. z podajnikiem 12 kW Galmet wypłaca 130 zł.
 • kotła c.o. z podajnikiem 17, 25, 30 kW – 170 zł.
 • kotła c.o. bez podajnika od 10 do 35 kW – 80 zł.
 • zbiornika z wężownicą, biwalentnego, o poj. 200-500 l – 70 zł.
 • pompy ciepła AirMax2 i Maxima – 500 zł.
 • pompy ciepła Spectra lub Basic – 250 zł.
 • zestawu solarnego – 150 zł.

Nowa akcja znacznie rozwija program „Zapunktuj z Galmetem”, w którym przede wszystkim można otrzymać wartościowe nagrody za katalogowe, sprzedane użytkownikom końcowym, produkty Galmet.

Szczegóły i regulamin akcji można znaleźć pod adresem www.zapunktujzgalmetem.pl.


„Salon producenta” – nowa jakość w branży

4 grudnia, przy ul. Raciborskiej 1 w Głubczycach oficjalnie otwarto nowy „Salon producenta” Galmet. Eksperci firmy twierdzą, że to najmądrzejszy salon w branży ogrzewnictwa.

Wydarzenie zostało poprzedzone kampanią w prasie, radiu, internecie oraz na billboardach. Na otwarcie zaproszono przedstawicieli władz samorządowych, WFOŚiGW w Opolu, projektantów, instalatorów i dystrybutorów urządzeń Galmet.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali prezesi zarządu firmy, Stanisław Galara i jego syn – Robert Galara. Obaj wygłosili również przemówienia. „Ten salon to centrum doradztwa techniki grzewczej. Chcemy wspierać, pomagać i doradzać, a nie jedynie sprzedawać. Ciągle zmieniamy się dla naszych klientów. Tworzymy rzeczy mądre w taki sposób, aby po wybraniu produktów Galmet mogli być z siebie naprawdę dumni” – powiedział przy okazji otwarcia Robert Galara.

Część ekspozycji salonu tworzą trzy komplety zestawów grzewczych Galmet: mini, midi i maxi, które przeznaczone są dla użytkowników o różnych potrzebach. „Ogromny nacisk położyliśmy także na jakość obsługi. Każdy, kto poszukuje odpowiedniego sprzętu grzewczego i ma w związku z tym wątpliwości, znajdzie w naszym salonie odpowiedź na wszystkie swoje pytania” – stwierdził Robert Galara.

Relację zdjęciową z wydarzenia zamieścił między innymi portal TwojeGłubczyce.pl (link). Z kolei wypowiedzi prezesów firmy na temat nowego „Salonu producenta” można posłuchać na stronie internetowej Radia Park (link).


"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00