MOC JEST Z WAMI! - Pompy ciepła Maxima o mocy 20-42 kW

Galmet, producent najmądrzejszej polskiej pompy ciepła, do c.o. i c.w.u., Maxima, wprowadził do sprzedaży jednostki dużej mocy tego modelu. Do niedawna dostępne były tylko niskotemperaturowe urządzenia 7 -16 GT. Teraz gama pomp gruntowych zawiera również modele wysokotemperaturowe  20, 28, 34 i 42 GT.

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy potrzebują bardzo wydajnego, ekologicznego i niezwykle taniego w eksploatacji  źródła ciepła do większych budynków lub obiektów przemysłowych, magazynowych, czy usługowych.

Galmet, producent najmądrzejszej polskiej pompy ciepła Maxima, wprowadził do sprzedaży jednostki dużej mocy tego modelu. Do niedawna dostępne były tylko niskotemperaturowe urządzenia o mocy 7, 10, 12 i 16 GT. Teraz gama pomp ciepła Maxima zawiera również modele wysokotemperaturowe 20, 28, 34 i 42 GT.

Rynkowe sukcesy, innowacyjność i ekologiczność gruntowej pompy ciepła Maxima potwierdzone zostały zdobyciem wielu nagród branżowych i konsumenckich, a technologiczna doskonałość i efektywność ma odzwierciedlenie w certyfikatach przyznanych przez niezależne laboratoria badawcze.

Wystarczy wspomnieć, że Maxima 7-16GT jest pierwszą produkowaną w Polsce pompą ciepła, która otrzymała Europejski Znak Jakości EHPA-Q.

Urządzenie to zyskało również dużą popularność i uznanie wśród instalatorów za prostotę obsługi i łatwy montaż. Cechy te przyczyniły się do rozszerzenia typoszeregu o moce do 42kW.

Większe możliwości

Maxima dużej mocy charakteryzuje się wysoką temperaturą zasilania z pompy ciepła (do 65°C ) dzięki zastosowaniu technologii EVI, co sprawia, że doskonale sprawdza się w budynkach modernizowanych. Standardowe wyposażenie urządzenia w moduł internetowy pozwala na całodobowy, zdalny podgląd pracy pompy ciepła, a tym samym dopasowanie parametrów ogrzewania do własnych potrzeb. Sterowanie pompą ciepła nigdy nie było takie proste. Przeglądarka internetowa, tablet lub dedykowana aplikacja na smartfon zapewniają pełen komfort obsługi.

Uniwersalność zastosowań

Pompy ciepła są coraz popularniejszym rozwiązaniem systemu ogrzewania w budynkach, zarówno standardowych, jednorodzinnych, jak i tych, wymagających większych mocy. Dzięki dużej wydajności ten rodzaj pomp ciepła jest przeznaczony do użytku w większych obiektach mieszkalnych, zakładach przemysłowych, kościołach oraz dużych obiektach użyteczności publicznej.

Wydajność i oszczędność…

Pompy ciepła Maxima zostały przebadane w niezależnym laboratorium według normy EN14511 (badanie COP) oraz EN14825 (badanie SCOP) i osiągnęły doskonałe wyniki potwierdzone certyfikatem. Urządzenie uzyskało wysoką klasę efektywności energetycznej A++, zarówno dla pracy niskotemperaturowej,  jak i wysokotemperaturowej.

…w nowych i starszych obiektach

Gruntowe pompy ciepła są niezastąpione w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym, ale znakomicie radzą sobie również w starszych budynkach. Pełnię możliwości pokazują w istniejących już kotłowniach i budynkach poddawanych termomodernizacji.

Maxima może zastąpić obecne źródło i pracować samodzielnie w trybie monowaletnym, może również być wspomagana grzałką.

Bez problemu współpracować też może z funkcjonującymi tam innymi źródłami ciepła, takimi jak kotły elektryczne, olejowe, czy gazowe, tworząc hybrydowe systemy grzewcze. Zastosowanie gruntowych pomp ciepła w takich układach pozwala na redukcję kosztów ogrzewania. Pompa ciepła w układach biwalentych może stanowić źródło podstawowe, a rolę szczytowego źródła ciepła przejmuje dotychczas działający w budynku kocioł.

Tajemnica sukcesu wysokotemperaturowej pompy ciepła tkwi w zastosowaniu sprężarki z technologią EVI, co pozwala na poszerzenie zakresu pracy urządzenia i osiągnięcie wyższej temperatury (65°C) zasilania obiegu grzewczego, czyli wody na wyjściu z pompy ciepła. Zapewnia to większe możliwości stosowania urządzenia w wielu obiektach.

Wszytkie zalety pompy ciepła Maximy 20-42 GT na stronie.


GENESIS Plus najbardziej ekologiczny

TOPTEN kolejny rok dla kotła Galmet. Po ubiegłorocznym mocnym debiucie zasilanego ekogroszkiem kotła c.o. Galaxia w tym roku to kocioł na pellet  GENESIS Plus zdeklasował rywali.

3 kotły tej linii znalazły się w 10 - tce najbardziej efektywnych energetycznie i ekologicznie kotłów w VI edycji Konkursu „TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017”.

TOPTEN kolejny rok dla kotła Galmet. Po ubiegłorocznym mocnym debiucie zasilanego ekogroszkiem kotła c.o. Galaxia w tym roku to kocioł na pellet  GENESIS Plus zdeklasował rywali.

3 kotły tej linii znalazły się w 10 - tce najbardziej efektywnych energetycznie i ekologicznie kotłów w VI edycji Konkursu „TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017”. Kocioł na pellet Genesis Plus zdominował kategorię kotłów z automatycznym podawaniem stałego biopaliwa.

Modele Galaxia i Genesis Plus są najnowocześniejszymi, wysokosprawnymi i ekologicznymi urządzeniami, które gwarantują swoim użytkownikom wiele korzyści – przede wszystkim ponadprzeciętny komfort i czystość obsługi, duże oszczędności eksploatacyjne i rewelacyjną efektywność energetyczną. Ich jakość potwierdza pełny certyfikat wydany przez akredytowane laboratorium. To kolejne wyróżnienie dla konstruktorów skupionych w dziale Badań i Rozwoju Galmet.

Konkurs TOPTEN organizowany jest przez Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii oraz Polska Izba Ekologii. Celem Konkursu jest promowanie w Polsce, a także poza jej granicami, najbardziej efektywnych energetycznie i jednocześnie najmniej obciążających środowisko urządzeń wytwarzających ciepło użytkowe z paliw stałych (kotłów grzewczych małej mocy). Wybór produktów TOPTEN oparty jest o analizę efektywności energetycznej i ekologicznej.

Uroczyste wręczenie wyróżnień w Konkursie odbyło się 24 października podczas Gali Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2017.


Kędzierzyn-Koźle dotuje wymianę kotłów c.o.

Kędzierzyn-Koźle walczy ze smogiem i wprowadza nowy system dotacji do wymiany starych kotłów c.o. lub budowy kotłowni w nowych budynkach. Dotację można przeznaczyć na zakup: kotłów c.o., pomp ciepła lub kolektorów słonecznych Galmet nawet 15 000 taniej. Sprawdź na jakich warunkach możesz otrzymać dofinansowanie?

Dotacja udzielana jest ze środków celowych z budżetu Gminy Kędzierzyn-Koźle i przeznaczona jest na dofinansowanie kosztów inwestycji służących ochronie powietrza, realizowanych na terenie Gminy Kędzierzyn-Koźle.

Warunkiem uzyskania dotacji jest rzeczywiste ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza, w wyniku dokonanej inwestycji, poprzez:

 • Zamianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym, na ekologiczny system ogrzewania.
 • Wykonanie ekologicznego systemu ogrzewania w budynkach nowo wzniesionych lub w budynkach i lokalach dotychczas nieogrzewanych.
 • Zakup i montaż instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii do podgrzewania wody użytkowej i/lub wspomagania centralnego ogrzewania.

Dotację można przeznaczyć na:

 • Wymianę pieców lub kotłów węglowych na kotły c.o. o wysokiej sprawności. Kotły 5 klasy na ekogroszek lub pellet: Galaxia lub Genesis KPP - w przypadku zadań polegających na wymianie ogrzewania opartego na paliwie stałym, na nowe ekologiczne lub na wykonaniu nowego ekologicznego systemu ogrzewania  – maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5000 zł dla osób fizycznych, nie więcej niż 15000 zł dla wspólnot mieszkaniowych oraz 7000 zł dla innych podmiotów i jednostek.
 • Zakup wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima lub Airmax2 - w przypadku zadań polegających na wymianie ogrzewania opartego na paliwie stałym, na nowe ekologiczne  - maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 10000 zł dla osób fizycznych, nie więcej niż 15000 zł dla wspólnot mieszkaniowych oraz 10000 zł dla innych podmiotów i jednostek.
 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną kolektorów słonecznych m.in. KSG Premium GT - – maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5000 zł dla osób fizycznych

Zasady finansowania zostały zawarte w regulaminie programu.

Wnioski można składać w trybie ciągłym, do wyczerpania środków finansowych, przeznaczonych na wypłatę dotacji w danym roku budżetowym, dotacje niezrealizowane będą rozpatrywane w pierwszej kolejności w następnym roku budżetowym.

 

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem pożyczki i umorzenia. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


8 dowodów na to, że warto ogrzewać dom powietrzną pompą ciepła

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem komfortowego sposobu ogrzewania domu… Poniższe odpowiedzi udowodnią Ci, że powietrzna pompa ciepła to właściwy dla Ciebie wybór, że jest gwarancją konkretnych oszczędności.

Jeśli jesteś instalatorem lub sprzedawcą… Nasz poradnik wesprze Twój biznes. Dzięki kilku gotowym odpowiedziom na temat pompy Galmet zyskasz kilka przewag, które pomogą Ci przekonać klientów do zakupu pompy ciepła Airmax2.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem komfortowego sposobu ogrzewania domu… Poniższe odpowiedzi udowodnią Ci, że powietrzna pompa ciepła to właściwy dla Ciebie wybór, że jest gwarancją konkretnych oszczędności.

Jeśli jesteś instalatorem lub sprzedawcą… Nasz poradnik wesprze Twój biznes. Dzięki kilku gotowym odpowiedziom na temat pompy Galmet zyskasz kilka przewag, które pomogą Ci przekonać klientów do zakupu pompy ciepła Airmax2.

 

 

 

 1. Czy moja pompa ciepła to urządzenie zarówno do c.w.u., jak i c.o.?
  Tak, Airmax2 jest przeznaczony do ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej.
   
 2. Mam 4-osobową rodzinę. Czy pompa ciepła na pewno sprawdzi się w naszym przypadku?
  Jest to głównie uzależnione od zapotrzebowania cieplnego budynku, gdyż większą część czasu urządzenie pracuje właśnie na potrzeby ogrzewania.
  Wyobraźmy sobie sytuację: mieszka Pani/Pan w budynku o powierzchni 160 m2 (o wymaganej mocy grzewczej 8 kW), a z ciepłej wody użytkowej korzysta czterech mieszkańców. Pompa Airmax2 15GT sprawdzi się nawet w przypadku, gdy temperatura na zewnątrz wynosić będzie -15°C. W razie niskich temperatur zewnętrznych, (co ma miejsce bardzo rzadko) może Pani/Pan wspomagać pompę ciepła grzałką elektryczną, która w standardzie zabudowana jest w urządzeniu. W budynku o mniejszym zapotrzebowaniu na energię może Pani/Pan zainstalować pompę Airmax2: 6, 9 lub 12 GT.
   
 3. Czy montaż tej pompy ciepła jest skomplikowany?
  Nie. Airmax2 to pompa powietrzna do zainstalowania na zewnątrz budynku. Nie wymaga więc wykonywania dolnego źródła (wymiennika gruntowego czy kosztownych odwiertów). Żeby ją zamontować, nie musi Pani/Pan posiadać dużej działki czy dostępu do wód podziemnych lub powierzchniowych. Montaż urządzenia trwa krótko, bo zazwyczaj 1-2 dni.
   
 4. Jakie najważniejsze funkcje ma moja pompa ciepła?
  Funkcje, jakie ma pompa ciepła to m.in.: programowanie różnych schematów ogrzewania (z buforem, ogrzewanie podłogowe, c.w.u.), sterowanie godzinowe pracą (c.o. i c.w.u.), możliwość sterowania obiegami grzewczymi, możliwość realizacji funkcji „Antylegionella”, sterowanie pompą cyrkulacyjną c.w.u., automatyczny proces odszraniania parownika. Poza tym, urządzenie wyposażono w intuicyjny i funkcjonalny sterownik, który zdecydowanie ułatwi Pani/Panu użytkowanie.
   
 5. Czy parametry pracy pompy ciepła będę mogła/mógł ustawiać przez internet?
  Tak, będzie Pani/Pan miała/miał taką możliwość. Moduł internetowy ecoNET300 umożliwia sterowanie pompą ciepła drogą internetową z poziomu przeglądarki lub jeszcze wygodniej poprzez dedykowaną aplikację.
   
 6. Czy moja pompa ciepła będzie pracować cicho?
  Pompa ciepła została tak skonstruowana, żeby pracować maksymalnie cicho. Jej działanie nie jest uciążliwe dla domowników również, dlatego, że urządzenia tego typu montowane są na zewnątrz budynku.
   
 7. Jak dużo zaoszczędzę na eksploatacji pompy ciepła?
  Nie da się w każdym przypadku tak samo obliczyć wynikających z użytkowania pompy oszczędności. Weźmy pod uwagę Airmax2 15 GT, której SCOP wynosi 4 przy ogrzewaniu podłogowym. Pompa ciepła, pobierając średnio 1kWh energii elektrycznej, wytworzy 4kWh energii cieplnej. Zdecydowana większość energii jest, więc darmowa i pochodzi ze źródeł odnawialnych. Wydajność i oszczędność tej pompy ciepła potwierdzisz na etykiecie, znajdziesz tam oznaczenie najwyższej klasy energetycznej A++.
   
 8. Czy będę mógł/mogła postarać się o dofinansowanie do zakupu pompy ciepła?
  Pompa ciepła Airmax2 idealnie wpasowuje się w Hybrydowe Systemy Grzewcze Galmet. Jako urządzenie korzystające z OZE, posiada wysoki wskaźnik efektywności energetycznej, potwierdzony certyfikatem. Pompa ciepła Airmax2 kwalifikuje się do dotacji na terenie całego kraju. Pomoc w uzyskaniu dotacji oferuje dział dofinansowań firmy Galmet.

 

mgr inż. Julia Sobaszek
Krajowy doradca ds. pomp ciepła
kom. +48 784 941 146
j.sobaszek@galmet.com.pl

mgr Ewelina Barton
Krajowy doradca ds. dofinansowań do systemów grzewczych i OZE
tel. kom. +48 692 086 899
e.barton@galmet.com.pl

 


Najnowszy katalog produktów OZE jest już dostępny!

W wydaniu 07/2017: oferta zestawów solarnych, pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych i Hybrydowych Systemów Grzewczych dla wszystkich, którzy cenią rozwiązania EKO. Nowy katalog jest jeszcze bardziej intuicyjny i przejrzysty. Wszystko to w celu optymalizacji oferty i dostosowania jej do potrzeb klientów.

W bieżącym wydaniu oferta zestawów solarnych, pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych i Hybrydowych Systemów Grzewczych dla wszystkich, którzy cenią rozwiązania EKO.

Nowy katalog jest jeszcze bardziej intuicyjny i przejrzysty. Wszystko to w celu optymalizacji oferty i dostosowania jej do potrzeb klientów. Od numeru 07/2017:

 • Zestawy solarne oferujemy Państwu również bez wymiennika c.w.u. - miedziane i aluminiowe.
 • W Hybrydowym Systemie Grzewczym Midi - nr kat SG-000011 - kocioł c.o. EKO-GT KWP 17 zastąpiony zostaje kotłem c.o. na ekogroszek, 5 klasy Galaxia KWE 18 z EcoDesign. Kocioł Galaxia kwalifikuje się do dofinansowań w całym kraju. 

W najnowszym katalogu na szczególną uwagę zasługują:

 • Maxima 20-42 kW  - wysokotemperaturowa, gruntowa pompa ciepła o temp. zasilania do 65°C, idealna do budynków o zwiększonym zapotrzebowaniu na energię cieplną - str. 25
 • Spectra Smart - pompa ciepła do c.w.u. maksymalnie komfortowa - str. 21
 • Wydłużona żywotność pomp Spectra i Basic - dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu zbiorników - "Dielectric Protection" - str. 20
 • Super wydajny zestaw solarny Prime ze zbiornikiem w klasie A - str. 7
 • Prezentacja Hybrydowych Systemów Grzewczych wraz pakietem korzyści - str. 28
 • Akcesoria do pomp ciepła - str. 27

Wersja elektroniczna katalogu dostępna jest do pobrania na stronie galmet.com.pl w zakładce do pobrania.


Poradnik inwestora – koszt ogrzewania domu gruntową pompą ciepła

Korzyści z wyboru pompy gruntowej do kompletnego ogrzewania domu. Porównanie z innymi  systemami ogrzewania i roczne oszczędności. Wszystko to w wywiadzie, który „Ekspert Ogrzewnictwa” przeprowadził z Krajowym Doradcą ds. Pomp Ciepła Galmet - Julią Sobaszek. Sprawdź ile możesz zyskać wybierając rozwiązania OZE.

Korzyści z wyboru pompy gruntowej do kompletnego ogrzewania domu. Porównanie z innymi  systemami ogrzewania i roczne oszczędności. Wszystko to w wywiadzie, który „Ekspert Ogrzewnictwa” przeprowadził z Krajowym Doradcą ds. Pomp Ciepła Galmet - Julią Sobaszek. Sprawdź ile możesz zyskać wybierając rozwiązania OZE.

Ekspert Ogrzewnictwa (EO): W tym wydaniu poradnika poprosiliśmy Julię Sobaszek, Krajowego Doradcę ds. Pomp Ciepła Galmet o pomoc przy wyborze optymalnego, kompletnego systemu grzewczego, tj. gruntowej pompy ciepła do ogrzewania domu i przygotowania c.w.u. oraz właściwego wymiennika c.w.u. do takiej instalacji.

Julia Sobaszek: Na początku chcę zaznaczyć, że bez wątpienia ogrzewanie domu i c.w.u. za pomocą gruntowej pompy ciepła jest najnowocześniejszym i najwydajniejszym sposobem zaopatrzenia domu w ciepło. Rozwiązanie takie właściwie nie ma słabych stron. Wystarczy dokonać tylko doboru odpowiedniego modelu pompy ciepła i zbiornika, poprawnie wykonać montaż i przez długie lata cieszyć się zaletami ekologicznego, skutecznego, niebywale komfortowego i niezwykle taniego w użytkowaniu systemu.

EO: Jakie korzyści wynikają z zastosowania gruntowej pompy ciepła? Co trzeba wziąć pod uwagę, aby dobrać właściwą pompę ciepła do domu? Ile wynoszą koszty jej użytkowania?

Julia Sobaszek: Maxima, to najefektywniejsza na polskim rynku pompa ziemna do ogrzewania domu i wody użytkowej. Gwarantuje maksymalny komfort użytkowania i wysoką wydajność przez cały rok. Zapewnia kompleksową obsługę budynku, korzystając z energii odnawialnej zgromadzonej w gruncie (OZE). Pozwala zaopatrzyć dom w ciepłą wodę użytkową, zadbać o jego ogrzewanie, a gdy zajdzie potrzeba podgrzać wodę do basenu. Pracuje w systemie ziemia – woda i zapewnia najwyższe parametry pracy niezależnie od temperatury na zewnątrz. Maxima może pracować samodzielnie lub pełnić rolę najważniejszego elementu Hybrydowego Systemu Grzewczego (HSG). Zastosowanie HSG Galmet gwarantuje poprawną współpracę wszystkich urządzeń, atrakcyjną cenę zestawu, jakość na najwyższym poziomie, a wszystko z kompleksowym i bezpłatnym doradztwem w zakresie doboru i uzyskania dofinansowania. To zdecydowanie najlepsze dostępne w naszym kraju kompleksowe, zintegrowane i uniwersalne rozwiązanie zarówno do ogrzewania domów, instytucji, jak i obiektów przemysłowych.

EO: Skonstruowana przez Galmet gruntowa pompa ciepła Maxima w ciągu roku zdobyła wiele nagród i wyróżnień.

Julia Sobaszek: To zasłużona popularność. Maxima, to przede wszystkim pierwsza produkowana w Polsce gruntowa pompa ciepła wyróżniona najwyższym europejskim odznaczeniem - Europejskim Znakiem Jakości EHPA-Q, przyznawanym przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła. Urządzenie z takim znakiem gwarantuje najwyższą jakość, wydajność, oszczędność i trwałość, a także błyskawiczną dostępność serwisu i części zamiennych bezpośrednio od producenta.  

"Pompa ciepła Maxima dostarcza 100% ciepła niezbędnego do ogrzania domu i wody użytkowej"

EO: Jaka jest podstawowa funkcjonalność takiej pompy ciepła?

Julia Sobaszek: Maxima dostarcza 100% ciepła niezbędnego do ogrzania domu i wody użytkowej. Taki tryb pracy pompy ciepła nazywamy monowalentnym. Do współpracy z pompą ciepła zaleca się stosowanie systemów niskotemperaturowych (ogrzewanie podłogowe, ścienne). Pozwala ono obniżyć o około 2°C temperaturę w pomieszczeniu, sprawiając, że odczuwamy komfort cieplny już przy 20, a nie przy 22°C, jak to się dzieje przy ogrzewaniu grzejnikowym.

EO: W jaki sposób pomagacie klientom wybrać idealną pompę ciepła dla ich domu?

Julia Sobaszek: W Krajowym Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej Galmet staramy się pomagać już na etapie planowania i projektowania inwestycji, a później w trakcie realizacji również doradzamy i jesteśmy do dyspozycji klienta. Doradca Galmet ds. dofinansowań pomaga natomiast w wyszukiwaniu programów dofinansowania funkcjonujących w poszczególnych regionach i miastach. Na bieżąco monitorujemy, gdzie i jakiej wysokości dotację może otrzymać klient zainteresowany zakupem nowoczesnych ekologicznych urządzeń grzewczych lub modernizacją istniejącej instalacji. Do naszych zadań należy dobór urządzeń optymalnych do każdej inwestycji, kalkulacja oszczędności, dokładne określenie korzyści wynikających z wyboru produktów Galmet. Wystarczy przedstawić doradcy Galmet najważniejsze parametry swojego domu, aby otrzymać konkretne, najlepsze dostępne rozwiązanie.

EO: Jakie parametry domu należy przedstawić dla uzyskania najbardziej precyzyjnej porady?

Najważniejsze parametry jakie należy przedstawić, to m.in.:

 • powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń
 • zapotrzebowanie na c.w.u.
 • rodzaj ogrzewania
 • zapotrzebowanie cieplne budynku

Najistotniejszy jest ten ostatni, czyli zapotrzebowanie budynku na ciepło.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EO: Jak określić zapotrzebowanie cieplne budynku?

Zapotrzebowanie cieplne budynku zależy przede wszystkim od stopnia izolacyjności budynku, zastosowanych technologii budowy oraz strefy klimatycznej. Przypomnę, że w Polsce wyróżniamy 5 stref klimatycznych. Zapotrzebowanie cieplne budynku uwzględnia: straty przez przegrody przezroczyste i nieprzezroczyste, dach oraz do gruntu, a także straty wentylacyjne. Każdy projekt nowego domu posiada dokładne wyliczenie zapotrzebowania cieplnego. W starszych budynkach natomiast, warto wykonać audyt energetyczny. Obliczenia wykonuje się zgodnie z normą PN-EN 12831. Można też zastosować szacunkowe wartości jednostkowego zapotrzebowania, które zależą m.in. od rodzaju budynku, roku budowy, ale nie będą one tak precyzyjne, jak wyliczenia zgodne z normą.

W przybliżeniu możemy przyjąć, że szacunkowe zapotrzebowanie cieplne wynosi w przypadku budynku:

 • starego nieocieplonego: >100 W/m2
 • starego ocieplonego: 60-80 W/ m2
 • nowego, standardowo wykończonego: 30-50 W/ m2
 • energooszczędnego: 25-40 W/ m2
 • pasywnego: 10 W/ m2

W zależności od liczby mieszkańców, należy przyjąć dodatek mocy na c.w.u. (dodatkowe zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania c.w.u.) w wysokości np. 0,25 kW na osobę przy standardowym zużyciu. Poniżej przedstawiam konkretny przykład optymalnego doboru pompy ciepła Maxima i zbiornika na potrzeby wybranego projektu nowego domu.

Zgodnie z projektem, parametry, które bierzemy pod uwagę to:

 • Powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń: 120 m2
 • Zapotrzebowanie cieplne budynku – wartość z projektu lub audytu zgodnie z normą PN-EN 12831: 6 kW
 • Liczba mieszkańców: 4
 • Zapotrzebowanie dobowe na ciepłą wodę: 200 l
 • Instalacja ogrzewania podłogowego: 100% - bez dodatkowej regulacji
 • Maksymalna projektowa temperatura zasilania: 35°C
 • Maksymalna projektowa temperatura powrotu: 30°C
 • Lokalizacja: strefa klimatyczna II
 • Temperatura zadana pomieszczeń: 20°C
 • Temperatura c.w.u.: 50°C
 • Cena energii elektrycznej: 0,6 zł /kWh

EO: Jakie urządzenia można polecić dla powyższej instalacji?

Julia Sobaszek: Najodpowiedniejsza będzie następująca konfiguracja:

 • Maxima 7 GT – gruntowa pompa ciepła w klasie energetycznej A++, mocy grzewczej 7,25 kW i COP na poziomie 4,32 (przy B0W35, zgodnie z normą EN 14511).
 • SGW(S) Maxi 250 – ekonomiczny wymiennik c.w.u. o pojemności nominalnej 250 l dedykowany do pomp ciepła.

W powyższym systemie dolne źródło ciepła, z którego pobierane jest ciepło do instalacji stanowi grunt. W zależności od wielkości działki, jakości gruntu i preferencji właściciela zaleca się wykonanie 2 odwiertów pionowych o długości 70 m każdy lub kolektora poziomego o powierzchni 280 m2.

EO: Jak wyznaczana jest łączna głębokość odwiertów i powierzchnia poziomych kolektorów dolnego źródła ciepła?

Julia Sobaszek: Łączna powierzchnia kolektorów poziomych lub długość pionowych (odwiertów) zależy od mocy chłodniczej oraz uzysku ciepła z dolnego źródła (jednostkowego poboru ciepła z gruntu). Średni uzysk to ok. 40 W/m w przypadku odwiertów pionowych i ok. 20 W/m2 przy kolektorach poziomych. Uzysk ten rośnie wraz ze wzrostem gęstości i wilgotności gruntu.

 

Dla pompy ciepła Maxima 7 GT zalecane są zatem odwierty o łącznej długości ok. 140 m, wykonane w 2 obiegach (2 x 70 m) lub kolektory poziome o powierzchni ok. 280 m2.

EO: Jakie oszczędności daje zastosowanie pompy ciepła Maxima w opisanym układzie w stosunku do innych sposobów zasilania c.o. i c.w.u.?

Możemy porównać wartości dla kilku najpopularniejszych sposobów ogrzewania. Łączne zapotrzebowanie ciepła c.o. i c.w.u. przy zastosowaniu pompy ciepła wynosi:

Aby wygenerować niezbędną ilość energii cieplnej (sumaryczne zapotrzebowanie cieplne powyżej- 12 256 kWh), pompa ciepła pobierze następującą ilość energii elektrycznej:

 • Do ogrzania budynku: 1766 kWh/rok
 • Do przygotowania c.w.u.: 1120 kWh/rok
 • Roczne koszty energii elektrycznej wynoszą zatem jedynie: 1 731,60 zł brutto
 • Czas pracy pompy ciepła dla ogrzewania budynku to 1194 h/rok; zaś czas przygotowania ciepłej wody to 465 h/rok.

Dokładne porównanie kosztów ogrzewania dla różnych źródeł wygląda następująco:

Porównanie wyraźnie wskazuje, że ogrzewanie domu pompą ciepła Maxima (c.o. i c.w.u.) jest zdecydowanie najtańsze. Ze względu na sposób obsługi i zasilania tego urządzenia jest to również rozwiązanie najbardziej komfortowe, w pełni ekologiczne i zapewniające największą czystość w domu.

 

W przypadku zapytań o dobór pompy ciepła, korzyści z jej użytkowania i potencjalne oszczędności prosimy o kontakt:

mgr inż. Julia Sobaszek
Krajowy Doradca ds. Pomp Ciepła
kom. +48 784 941 146
j.sobaszek@galmet.com.pl


Cenne rady - doradcy Galmet

Galmet kolejny raz wysoko postawił poprzeczkę i wyznaczył trend – uruchomił Krajowe Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej. Jego trzonem jest zespół doradców, który dysponuje odpowiednią wiedzą techniczną jak i doświadczeniem. Do dyspozycji inwestora, użytkownika i instalatora są fachowcy przygotowani, by udzielić porady i pomocy podczas planowania i realizacji budowy lub remontu. Sprawdź dlaczego warto skorzystać z pomocy doradców Galmet.

W sprawach technicznych lepiej polegać na fachowcach. Niby wszyscy o tym wiedza, a jednak ciągle zdarzają się ryzykanci, którzy metodami „złotych rączek” chcą zrobić coś taniej, prościej albo szybciej. Najczęściej kończy się to źle i kosztownie, a w sprawie wyboru i montażu systemu grzewczego może oznaczać negatywne konsekwencje przez wiele lat, bowiem źle dobrane i nieprawidłowo zainstalowane urządzenia będą bardzo uciążliwe, a nawet groźne w eksploatacji.

Wiodące światowe marki, dążące do zapewnienia maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa swoim klientom, dbają o zapewnienie im specjalistycznej opieki i doradztwa na długo przed tym, zanim kupią oni i zaczną eksploatować produkt danego producenta. Im bardziej zaawansowana technologia zastosowana jest w takich wyrobach – z reguły o znacznej wartości, a takie są przecież nowoczesne urządzenia grzewcze – tym cenniejsze są takie rady i gwarancja bezpieczeństwa. Nie do przecenienia jest również komfort i spokój użytkownika, który ma pewność, że dokonał najlepszego możliwego wyboru, dobrze zainwestował swoje pieniądze w sprawdzony i perfekcyjnie skonfigurowany system, który sprawnie będzie pracował przez wiele lat.

Galmet, jedyny polski producent wytwarzający kompletne, zintegrowane Hybrydowe Systemy Grzewcze o najwyższych światowych parametrach, kolejny raz wysoko postawił poprzeczkę i wyznaczył trend, który nie jest jeszcze w naszym kraju standardem – uruchomił Krajowe Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej. Jego trzonem jest sześcioosobowy zespół doradców, który dysponuje zarówno odpowiednią wiedzą techniczną jak i doświadczeniem. Fachowcy Galmet są przygotowani, by udzielić porady i pomocy klientom podczas planowania i realizacji inwestycji budowlanych związanych nie tylko z koniecznością wyboru rodzaju zasilania domu w energię cieplną (c.o. i c.w.u.), doboru odpowiednich urządzeń – systemu grzewczego, ale również pomagają w pozyskaniu dofinansowania i znalezieniu  sprawdzonego instalatora tego systemu. Główną cechą i zaletą takiej obsługi jest jej kompleksowość, co z pewnością zaoszczędzi czas i pieniądze inwestorów.

Każdy z doradców jest specjalistą od konkretnego rodzaju urządzeń grzewczych – pomp ciepła, ogrzewaczy wody, kotłów c.o., systemów solarnych oraz fotowoltaicznych, ale opracowując najnowocześniejsze i najwydajniejsze układy Hybrydowych Systemów Grzewczych działają zespołowo, a do ich dyspozycji jest również Dział Badań i Rozwoju firmy Galmet.

To właśnie ekologiczne zintegrowane Hybrydowe Systemy Grzewcze, korzystające z odnawialnych źródeł energii są oczkiem w głowie zespołu Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej. Również wśród klientów rośnie zainteresowanie tymi najbardziej efektywnymi i przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami grzewczymi. Warto skorzystać z konsultacji ze specjalistami w tej dziedzinie.

 

Kto powinien skorzystać ze wsparcia doradców z Centrum Doradztwa Galmet:

 • Osoby remontujące lub budujące mieszkanie/dom
 • Użytkownicy produktów Galmet
 • Osoby zainteresowane technologią OZE i Hybrydowych Systemów Grzewczych
 • Pracownicy salonów sprzedaży
 • Projektanci i Instalatorzy

 

Trzon Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej tworzą:

 

inż. Roman Balicz
Krajowy doradca ds. zbiorników,
kierownik Działu Wsparcia Technicznego Galmet
kom. +48 883 357 787
r.balicz@galmet.com.pl

 

Mgr inż. Artur Adamów
Krajowy doradca ds. kotłów c.o
kom. +48 883 321 066
a.adamow@galmet.com.pl

 

Mgr inż. Julia Sobaszek
Krajowy doradca ds. pomp ciepła
kom. +48 784 941 146
j.sobaszek@galmet.com.pl

 

Mgr inż. Artur Bernardt
Krajowy doradca ds. systemów solarnych i fotowoltaicznych.
kom. +48 664 947 856
a.bernardt@galmet.com.pl

 

Mgr Ewelina Barton
Krajowy doradca ds. dofinansowań do systemów grzewczych i OZE
kom. +48 692 086 899
e.barton@galmet.com.pl

 

Mgr inż. Sebastian Mamczur
Krajowy doradca ds. systemów solarnych i fotowoltaicznych
kom. +48 664 947 852
s.mamczur@galmet.com.pl


Forum EKOZAKOPANE

Jako partner forum zapraszamy, w dniach 26-28 czerwca, na I Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE pod nazwą "Wyłączamy Niską Emisję". W Eko Miasteczku na Placu Niepodległości sprawdzisz natomiast w jaki sposób urządzenia Galmet zapewniają czyste powietrze w naszych miastach i poznasz komfort ich użytkowania. 

Jako partner forum zapraszamy, w dniach 26-28 czerwca, na I Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE pod nazwą "Wyłączamy Niską Emisję". Zachęcamy do uczestnictwa w specjalnej platformie spotkań przedstawicieli europejskich parlamentów, administracji, samorządów terytorialnych wszystkich szczebli świata biznesu i przemysłu, dla których najważniejsze są sprawy związane ze stanem i poprawą ochrony środowiska.

W Eko Miasteczku na Placu Niepodległości sprawdzisz natomiast w jaki sposób urządzenia Galmet zapewniają czyste powietrze w naszych miastach i poznasz komfort ich użytkowania. Program i relacja z forum dostępne są na stronie.

 


Promocja wakacyjna "Gadżet z klasą"

Odbierz unikatowy prezent. Zarejestruj ogrzewacze marki Galmet na stronie www.galmet.com.pl/gadzetzklasa a my wyślemy do Ciebie nagrodę. Możesz otrzymać: elegancką koszulkę polo, idealny na wakacje grill lub markową walizkę. Promocja dotyczy wybranych ogrzewaczy marki Galmet i przeznaczona jest dla osób fizycznych i prawnych prowadzących działalność gospodarczą.

Promocja wakacyjna "Gadżet z klasą".
Odbierz unikatowy prezent. Zarejestruj ogrzewacze marki Galmet na stronie www.galmet.com.pl/gadzetzklasa a my wyślemy do Ciebie nagrodę. Możesz otrzymać:

 • Elegancką koszulkę polo,
 • Idealny na wakacje grill
 • Markową walizkę.

Premiujemy ogrzewacze zakupione w okresie: 12.06 – 16.07.2017r. Promocja dotyczy wybranych ogrzewaczy marki Galmet i przeznaczona jest dla osób fizycznych i prawnych prowadzących działalność gospodarczą, które kupują  produkty organizatora promocji u bezpośrednich dystrybutorów produktów Galmet, w celu ich dalszej odsprzedaży bądź instalacji u klienta końcowego.
Rejestracja produktów trwa do 21.07.2017r. Szczegóły w regulaminie promocji.


Ekspert Ogrzewnictwa nr 7

Przewodnik inwestora  /  Zbiorniki Galmet coraz doskonalsze  /  Maxima z EHPA-Q bezkonkurencyjna! / Spectra Smart - idea wprowadzona w życie  /  Cenne rady  /  10 największych zalet kotła Galaxia  - poznaj specjalistów z Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej.

Przewodnik inwestora  /  Zbiorniki Galmet coraz doskonalsze  /  Maxima z EHPA-Q bezkonkurencyjna! / Spectra Smart - idea wprowadzona w życie  /  Cenne rady  /  10 największych zalet kotła Galaxia  - poznaj specjalistów z Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej.

ZAKSA mistrzem Polski

Po emocjonującym sezonie, sponsorowana przez Galmet drużyna z Kędzierzyna-Koźla nie zawiodła i zdobyła podwójną koronę oraz obroniła tytuł Mistrza Polski.

Jakie korzyści wynikają z zastosowania gruntowej pompy ciepła? Co trzeba wziąć pod uwagę, aby dobrać właściwą pompę ciepła do domu? Ile wynoszą koszty jej użytkowania?

Na wszystkie te pytania odpowiedzi udziela:  Julia Sobaszek, Krajowy Doradca ds. Pomp Ciepła Galmet

Razem czy osobno?

Korzyści z połączenia pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną przedstawia: Robert Słotwiński Regionalny Kierownik OZE - Polska Południe

Zbiorniki GALMET coraz doskonalsze

O tym jak zmiany wprowadzane w ogrzewaczach Galmet podnoszą komfort ich użytkowania opowiada: Roman Balicz, Krajowy Doradca ds. Ogrzewaczy Wody Galmet

Zachęcamy do lektury „Eksperta Ogrzewnictwa”, a tym samym do wkroczenia w świat marki Galmet.

 


Maximus – idealny do pomp ciepła

Maksymalny komfort, wysoka wydajność i unikalny design to zalety, pompy ciepła Maxima, które Galmet zawarł w najnowszym wymienniku dedykowanym do pomp ciepła. Maximus, to najnowsze mądre rozwiązanie w ofercie wymienników największego producenta ogrzewaczy wody w Polsce. Poznaj wszystkie zalety wymiennika Maximus.

Maksymalny komfort, wysoka wydajność i unikalny design to zalety, pompy ciepła Maxima, które Galmet zawarł w najnowszym wymienniku dedykowanym do pomp ciepła. Maximus, to najnowsze mądre rozwiązanie w ofercie wymienników największego producenta ogrzewaczy wody w Polsce. Wymiennik Maximus gwarantuje optymalne wykorzystanie mocy pompy ciepła i szybkie przygotowanie do 300 litrów ciepłej wody. Zastosowanie wężownicy spiralnej wykonanej w technologii „wężownica w wężownicy” znacznie skraca czas ogrzewania wody. Tak wykonana wężownica ma powierzchnię aż 3,8 m2 co pozwoliło uzyskać ponadprzeciętną wydajność.

Komfort użytkowania

Maximus to również maximum wygody i niskie koszty eksploatacji. Uzyskano je dzięki zastosowaniu zaawansowanej anody tytanowej i grzałki elektrycznej o mocy 2kW. Pracą grzałki elektrycznej steruje bezpośrednio sterownik pompy ciepła. Anoda tytanowa w połączeniu z nakładaną metodą „na mokro” (równomiernie na całej powierzchni wymiennika) emalią ceramiczną stanowią najwydajniejsze zabezpieczenie antykorozyjne stosowane w zbiornikach. Anoda tytanowa nie wymaga też cyklicznej wymiany jak ma to miejsce przy anodach magnezowych. Wymiennik Maximus wyposażono też w najnowsze zabezpieczenie antykorozyjne przyłączy DIELECTRIC PROTECTION®.

Wymiennik c.w.u. idealnie dobrany

Wysoka wydajność wymiennika Maximus to również zasługa jednolitej izolacji zbiornika wykonanej z twardej pianki poliuretanowej. Skupienie wszystkich przyłączy hydraulicznych z tyłu wymiennika znacząco ułatwia montaż a jednocześnie zapewnia wygodne użytkowanie instalacji. Estetyczny wygląd wymiennika to zasługa metalowej obudowy o unikalnym kształcie. Wymiennik Maximus w połączeniu z pompą ciepła Maxima tworzy ekologiczny system ogrzewania o nieprzeciętnym designie. System taki to w pełni uzasadnione ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

Więcej zalet wymiennika Maximus znajdziesz tutaj.


Neptun² Kombi – kompaktowy wymiennik c.w.u.

Neptun² Kombi to od lat najpopularniejszy wymiennik ciepłej wody użytkowej dedykowany do małych kotłowni. Kompaktowe wymiary ogrzewacza i sposób instalacji gwarantują oszczędność miejsca i intuicyjny montaż. Neptun² Kombi zasilany jest przez kocioł centralnego ogrzewania lub grzałkę elektryczną, w którą wyposażony jest standardowo każdy ogrzewacz. Poznaj wszystkie zalety tego urządzenia.

Neptun² Kombi, to kompaktowy, wiszący wymiennik c.w.u. Średnica tylko 48 cm zapewnia oszczędność miejsca i sprawia, że ogrzewacz stanowi dobry wybór również do małych kotłowni. Umiejscowienie połączenia wężownicy z kotłem, z prawej lub lewej strony wymiennika, w zależności od modelu, umożliwia jego komfortowy montaż. Wybór pojemności od 80 do 140 litrów czyni Neptun² Kombi uniwersalnym ogrzewaczem ciepłej wody użytkowej. Urządzenie zasilane jest przez kocioł centralnego ogrzewania lub grzałkę elektryczną, w którą wyposażony jest standardowo każdy ogrzewacz.

Zalety wymiennika Neptun² Kombi:

 • Wężownica dedykowana do zasilania z wszystkich typów kotła c.o.
 • Przyłącza wężownicy z prawej lub lewej strony.
 • Do 50% dłuższa żywotność zbiornika dzięki ochronie RESIST-TECH®.
 • Najwyższej jakości emalia ceramiczna EXTRA GLASS®.
 • Zabezpieczenie w standardzie - anoda magnezowa.
 • Anoda magnezowa umieszczona w dolnej części zbiornika pozwala na jej swobodną wymianę bez konieczności ściągania zbiornika ze ściany
 • Osłona czujnika w standardzie
 • Neptun² Kombi Elektronik - sterownik z wyświetlaczem LED.
 • Powierzchnia wymiennika do 0,95 m2 - Neptun² Kombi 120, 140
 • Pojemność: 80 - 140 litrów.

Wygodna instalacja

Neptun² Kombi pozwala również na wygodną instalację przyłączy c.w.u. oraz cyrkulacji. Oba przyłącza wody użytkowej ukryte są w dolnej pokrywie za modułem sterowania. Dzięki zamontowaniu anody magnezowej w dolnej dennicy jej wymiana nie wymaga demontażu zbiornika. Jest szybka i komfortowa. W dolnej dennicy zainstalowana jest również grzałka elektryczna ze sterownikiem.

Wydłużona żywotność zbiornika dzięki PLASTIC SLEEVE®. Specjalne elementy odizolowują grzałkę elektryczną od korpusu zbiornika, zachowana jest tym samym ochrona katodowa zbiornika.

Dzięki ochronie RESIST-TECH®, żywotność zbiorników z grzałką el. wydłuża się nawet o 50%. Specjalny rezystor wyrównuje potencjały elektromagnetyczne pomiędzy anodą magnezową a grzałką elektryczną.

Sprawdzona izolacja

Dużą moc wymiennika c.w.u. - wężownicy spiralnej o dużej powierzchni - uzupełnia zastosowanie wydajnej izolacji z gęstej pianki poliuretanowej. Takie połącznie gwarantuje szybkie ogrzewanie wody i ekonomiczną pracę urządzenia.

Zabezpieczenie antykorozyjne

Zastosowanie emalii ceramicznej EXTRA GLASS® gwarantuje bezpieczne i higieniczne użytkowanie zbiornika wody użytkowej. Emalia nakładana jest metodą „na mokro” i specjalnie wypalana, co gwarantuje równomiernie jej rozprowadzenie na całej powierzchni wymiennika. O zwiększone zabezpieczenie antykorozyjne zbiornika i grzałki elektrycznej dba również wymienna anoda magnezowa. Działanie bezobsługowe, bez potrzeby serwisowania gwarantuje zastosowanie opcjonalnej, aktywnej anody tytanowej.

Wygodne sterowanie

Sterownik wymiennika Neptun² Kombi oferuje możliwość płynnej regulacji temperatury w zależności od zapotrzebowania domowników. Umiejscowiony w dolnej części wymiennika umożliwia wygodne sterowanie. W opcji może być to sterownik z czytelnym wyświetlaczem LED. Prezentuje on bieżącą i zadaną temperaturę, wyposażony jest w system Antyzamarzaniowy, co zapobiega uszkodzeniu wymiennika.

Więcej zalet ogrzewacza Neptun² Kombi znajdziesz tutaj.


Historyczny sukces ZAKSY

Wspierany przez Galmet klub ZAKSA zdominował rywalizację na siatkarskim parkiecie. Pokonując 23 kwietnia Skrę Bełchatów 3:1 ZAKSA została Mistrzem Polski 2017.
ZAKSA to pierwszy klub w historii, który w jednym sezonie zdobył Puchar Polski, został Mistrzem Polski broniąc jednocześnie tytułu zdobytego w sezonie 2015/2016.

Wspierany przez Galmet klub ZAKSA zdominował rywalizację na siatkarskim parkiecie. Pokonując 23 kwietnia Skrę Bełchatów 3:1 ZAKSA została Mistrzem Polski 2017.
ZAKSA to pierwszy klub w historii, który w jednym sezonie zdobył Puchar Polski, został Mistrzem Polski broniąc jednocześnie tytułu zdobytego w sezonie 2015/2016.

Dla Galmet to duży zaszczyt, że firma wspiera jeden z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki.

 

 

Sukces ZAKSY najlepiej wyrażają słowa trenera Sebastiana Świderskiego:

 


FUSION – inteligentny zbiornik warstwowy do kotłów gazowych

Dwufunkcyjne kotły gazowe to rozwiązanie przeznaczone do stosowania w mieszkaniach i małych domach gdzie punkty poboru c.w.u. znajdują się w pobliżu kotła. Ilość ogrzanej wody jest tu optymalna dla jednego punktu poboru wody. Jak zwiększyć wydajność takiej instalacji? Sprawdź jakie rozwiązanie zapewni komfort ciepłej wody użytkowej dla całej rodziny?

Dwufunkcyjne kotły gazowe to rozwiązanie przeznaczone do stosowania w mieszkaniach i małych domach gdzie punkty poboru c.w.u. znajdują się w pobliżu kotła. Ilość ogrzanej wody jest tu optymalna dla jednego punktu poboru wody. Jak zwiększyć wydajność takiej instalacji? Sprawdź jakie rozwiązanie zapewni komfort ciepłej wody użytkowej dla całej rodziny?

Rozwiązaniem jest zastosowanie zbiornika, który zgromadzi odpowiednią ilość c.w.u., będzie miał kompaktowe rozmiary pozwalające na montaż pod kotłem a przede wszystkim zapewni ekonomiczną pracę kotła i oszczędność gazu. Takim zbiornikiem jest właśnie zasobnik warstwowy Fusion przeznaczony do współpracy z kotłem dwufunkcyjnym w celu akumulowania ciepłej wody użytkowej.

Komfort użytkowania

Zastosowanie zbiornika warstwowego pozwala na zwiększenie wydajności c.w.u. kotła dwufunkcyjnego, jak również podniesienie komfortu c.w.u. Użytkownik od razu ma do dyspozycji dużą ilość ciepłej wody – nawet 104 litry. Odkręcenie baterii w dwóch miejscach (w kuchni i łazience) nie powoduje zmniejszenia wydajności c.w.u., ponieważ pobór na początku odbywa się ze zbiornika, a nie z kotła. Ważna zaletą zbiornika jest również to, że małe pobory wody (np. mycie rąk) nie powodują uruchomienia kotła gazowego, co wydłuża jego żywotność, jak również pozwala zaoszczędzić zużycie gazu. Zbiornik ładowany jest ciepłą wodą od góry, która nie miesza się z zimną wodą, znajdującą się w dolnej części zbiornika. Warstwowe rozłożenie ciepłej wody (w górnej części zbiornika) powoduje, że mamy do niej dostęp od razu.

Zaawansowana konstrukcja

Kocioł gazowy uruchamiany jest poprzez 3-stopniową pompę obiegową o regulowanej wydajności, co umożliwia zastosowanie zbiornika dla kotłów różnych mocy, jak i różnych producentów. Pompą obiegową steruje termostat bimetaliczny, który przy spadku lub osiągnięciu temperatury w zbiorniku, uruchamia lub wyłącza pompę ładującą. Pompa ładująca zamontowana jest na dopływie zimnej wody (pobór z dolnej części zbiornika) do kotła gazowego, co sprawia, że kocioł uruchamia się na maksymalnej mocy. W zbiornik wbudowany jest również termometr, który pozwala monitorować temperaturę wody w urządzeniu. Zbiornik Fusion wyposażony został również w króciec spustowy do opróżniania zbiornika z wody, jak również króciec do zamontowania kompletu elektrycznego GE w celu okresowego przegrzewania zbiornika (przeciwdziałanie bakterii Legionella).

Zwiększona trwałość

Jak każdy ogrzewacz c.w.u. produkcji Galmet, Fusion posiada podwójne zabezpieczenie antykorozyjne. Od wewnętrznej strony pokryty został emalią ceramiczną EXTRA GLASS® nakładaną metodą „na mokro”, która w połączeniu z anodą magnezową skutecznie zabezpiecza go przed korozją.

Wygodna eksploatacja

Dla ułatwienia montażu i eksploatacji, wszystkie przyłącza zbiornika ulokowane zostały w dennicy górnej. W niej też umieszczono włącznik i termostat zarządzający pracą systemu. Kompaktowy kształt metalowej obudowy i niewielka wysokość zbiornika, wynosząca tylko 90 cm, sprawiają, że bez problemu zmieści się pod zainstalowanym wcześniej kotłem gazowym. Regulowane nóżki poziomujące gwarantują pewne ułożenie zbiornika.
Więcej zalet zbiornika Fusion znajdziesz tutaj.


Emaliowanie – trwałość bez kompromisów

Czym powinien odznaczać się dobry ogrzewacz wody i wymiennik c.w.u.? Z pewnością długim okresem pracy, wynikającym z jego jakości i odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego. Cechy te zapewnia odpowiednio przeprowadzony proces zabezpieczania emalią ceramiczną EXTRA GLASS®. To również odpowiedź na pytanie, dlaczego emaliowane „na mokro” zbiorniki Galmet to od wielu lat numer jeden na polskim rynku. Sprawdź na czym polega proces emaliowania metodą „na mokro”.

Czym powinien odznaczać się dobry ogrzewacz wody i wymiennik c.w.u.? Z pewnością długim okresem pracy, wynikającym z jego jakości i odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego. Cechy te zapewnia odpowiednio przeprowadzony proces zabezpieczania emalią ceramiczną EXTRA GLASS®. To również odpowiedź na pytanie, dlaczego emaliowane „na mokro” zbiorniki Galmet to od wielu lat numer jeden na polskim rynku. Sprawdź na czym polega proces emaliowania metodą „na mokro”.

Proces emaliowania na mokro zapewnia długie i higieniczne użytkowanie wymiennika. Regulowany jest normą DIN 4753-3:2013-02, która szczegółowo opisuje budowę, wymagania jakościowe i metody badań dla emaliowanych ogrzewaczy ciepłej wody użytkowej.

Norma ta stosowana jest przez czołowych producentów zbiorników c.w.u. w Europie, w tym również przez firmę Galmet. Gwarantuje ona utrzymanie najwyższego standardu produktu, w oparciu o dokładnie określone wymagania techniczne, jakie powinien spełnić zbiornik poddawany emaliowaniu, a także definicje metod testowania gotowego wyrobu.

 

Najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia antykorozyjnego jest emaliowanie „na mokro”

 

Emaliowanie metodą „na mokro” gwarantuje zabezpieczenie wymiennika najwyższej jakości emalią ceramiczną EXTRA GLASS®. Jest to proces oparty o ścisłą kontrolę na każdym etapie tworzenia zbiornika, z wykorzystaniem zaawansowanych urządzeń i nowoczesnej linii technologicznej.

Faza 1

Wyżarzanie odprężające - termiczne oczyszczenie powierzchni. Proces ten poprzedza nałożenie emalii, a w jego trakcie zbiorniki wypalane są w specjalistycznym piecu emalierskim w temperaturze 680–700°C. Dzięki temu likwidowane są wszelkie naprężenia spawalnicze – zmiany w strukturze materiału wywołane działaniem bardzo wysokiej temperatury podczas spawania. Proces ten usuwa dodatkowo wszystkie  zanieczyszczenia z powierzchni zbiorników.

Faza 2

Wytrawienie - chemiczne oczyszczenie powierzchni. Polega na trzyetapowym płukaniu zbiorników w specjalnych wannach. W pierwszej z nich znajduje się roztwór kwasu solnego, który w kontakcie z zanurzonym zbiornikiem usuwa z niego wszelkie pozostałości po wyżarzaniu, a także przygotowuje powierzchnię do późniejszego procesu emaliowania. Następnie zbiorniki dokładnie płukane są za pomocą wody, która usuwa z nich resztę kwasu solnego. Ostatnim etapem kąpieli jest tzw. "pasywacja" – proces uodparniania metalu, po którym na jego powierzchni powstaje cienka warstwa związku, nie ulegającego już dalszej reakcji i chroniącego zbiornik przed korozją. Tak przygotowane zbiorniki są gotowe do rozpoczęcia procesu emaliowania na mokro.

Faza 3

Emaliowanie - polega na rozprowadzeniu płynnej emalii wewnątrz zbiornika (wypełnionego w 70 % pojemności) która następnie, za pomocą obrotników dokładnie rozprowadzana jest po powierzchni wewnętrznej zbiornika i wężownic. Gwarantuje to precyzyjne powlekanie powierzchni zbiorników o różnych kształtach, pojemnościach oraz o poziomie skomplikowania (wyposażonych w jedną, dwie, lub trzy wężownice spiralne bądź wężownicę o maksymalnej powierzchni (tzw. wężownica w wężownicy typ Maxi). Suszenie zbiornika trwa do momentu całkowitego wyschnięcia emalii.

Faza 4

Ostatnim elementem emaliowania jest wypalanie. Odbywa się ono w specjalistycznym piecu emalierskim w temperaturze 850°C w czasie do 40 minut, w zależności od wielkości wypalanych zbiorników. Po zakończeniu procesu wypalania każdy zbiornik poddawany jest kontroli technicznej, w trakcie której szczególną uwagę zwraca się na jakość powłoki antykorozyjnej (emalierskiej).

 

Wykorzystanie technologii proszkowej (suchej) emaliowania zbiorników nie jest sposobem zalecanym. W porównaniu do emaliowania "na mokro" jest to co prawda technologia zdecydowanie szybsza, ale mniej efektywna, gdyż nie uwzględnia odpowiedniego oczyszczenia powierzchni zbiorników, a także skomplikowanego technicznie procesu przygotowania. Emaliowanie "na sucho" odznacza się też znacznie mniejszą skutecznością przy pokrywaniu trudno dostępnych miejsc wewnątrz zbiornika, szczególnie w przypadku, gdy występują w nim wężownice spiralne. Małe odstępy pomiędzy zwojami rury powodują powstawanie powierzchni „zacienionych” oraz Klatek Faradaya. Połowicznym rozwiązaniem tego problemu jest zwiększenie odstępów pomiędzy zwojami, które skutkuje jednak ograniczeniem wielkości, a tym samym faktycznej mocy wężownicy. Dlatego wiodące w świecie firmy, a także Galmet, który od wielu lat jest liderem rynku ogrzewaczy wody w Polsce, stosują w swoich zbiornikach technikę emaliowania "na mokro". Gwarantuje ona długą żywotność i higieniczne użytkowanie zbiorników.


Podsumowanie ISH 2017

ISH to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie. W tegorocznej edycji targów udział wzięło 2482 wystawców z czego 1593 pochodziło spoza granic Niemiec. Wśród nich nie mogło zabraknąć jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm w branży grzewczej – Galmet.

ISH to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie. W tegorocznej edycji targów udział wzięło 2482 wystawców z czego 1593 pochodziło spoza granic Niemiec. Wśród nich nie mogło zabraknąć jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm w branży grzewczej – Galmet.

„Jako, że jesteśmy czołowym producentem najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych produktów w Polsce, a Niemcy to jeden z naszych kierunków eksportowych, dlatego udział w targach ISH na stałe wpisał się w nasz kalendarz. Dzięki takim przedsięwzięciom i spotkaniom możemy umacniać relacje z naszymi niemieckimi klientami. Targi to często jedyna okazja do spotkania się nimi” – mówi Dariusz Siudmak, kierownik ds. eksportu

Galmet na swoim stoisku zaprezentował szereg produktów, które cieszyły się ogromnych zainteresowaniem w tym najefektywniejsza pompa ciepła do c.o. i c.w.u. – Maxima, ekologiczna pompa ciepła z podgrzewaczem do c.w.u. – Spectra oraz kolektory słoneczne KSG 21 z miedzianym absorberem. Na stoiskach można było zapoznać się z naszą szeroką ofertą kotłów ekologicznych c.o. oraz spotkać się i porozmawiać z naszymi ekspertami.

Pomimo tego, że targi odbywały się we Frankfurcie, przyciągnęły sporo odwiedzających. Odwiedziło nas mnóstwo klientów z różnych, europejskich krajów. Nawiązaliśmy naprawdę wiele ciekawe kontaktów i rozmów, które mamy nadzieję w przyszłości zaowocują – mówi Roman Balicz, kierownik działu wsparcia technicznego. Tegoroczne targi odwiedziło 200 144 zwiedzających to blisko 5tys. więcej niż dwa lata temu.


Zapraszamy na targi LUBDOM

Już 24 marca Galmet - największy polski producent urządzeń grzewczych zawita na targach budowlanych LUBDOM w Lublinie. W specjalnym samochodzie ekspozycyjnym firmy, pokazane zostaną najnowsze, innowacyjne produkty. Sprawdź jakie nowości przygotowaliśmy dla odwiedzających.

Już 24 marca Galmet - największy polski producent urządzeń grzewczych zawita w Lublinie na targach budowlanych LUBDOM w Lublinie. W specjalnym samochodzie ekspozycyjnym firmy, pokazane zostaną najnowsze innowacyjne produkty, m.in. pompy ciepła: gruntowa - Maxima wyróżniona znakiem jakości EHPA-Q oraz powietrzne: Spectra i AirMax2, kolektory słoneczne KSG 21 z miedzianymi, ekologiczne kotły c.o. 5 klasy spełniające wymagania EcoDesign oraz znane w całej Europie ogrzewacze wody.

Każdy odwiedzający wystawę Galmet będzie miał możliwość sprawdzenia w praktyce działania większości urządzeń i zobaczenia pracującej instalacji c.o. Targi będą również doskonałą okazją do spotkania ze specjalistami Galmet i uzyskania wielu ciekawych informacji i porad.

LUBDOM jest jedną z największych targowych wystaw budowlanych we Wschodniej Polsce, systematycznie poszerza ofertę wystawienniczą, ściągając coraz więcej wystawców i gości. Ubiegłoroczne targi w Lublinie zgromadziły niemal 200 wystawców m.in. z branży budowlanej, których stoiska odwiedziło ponad 7 tys. osób.


Opole - dotacja na kotły c.o. i OZE - do 60%

Opole stawia na poprawę jakości powietrza i wprowadza dotacje do modernizacji indywidualnych kotłowni oraz zakupu i montażu Odnawialnych Źródeł Energii. Program pozwala na zakup i instalację: kotłów c.o., pomp ciepła lub kolektorów słonecznych Galmet nawet 60% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Opole stawia na poprawę jakości powietrza i wprowadza dotacje do modernizacji indywidualnych kotłowni oraz zakupu i montażu Odnawialnych Źródeł Energii. Program pozwala na zakup i instalację: kotłów c.o., pomp ciepła lub kolektorów słonecznych Galmet nawet 60% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Dotacja udzielana jest ze środków celowych z budżetu Miasta Opola i przeznaczona jest na dofinansowanie kosztów inwestycji służących ochronie powietrza, realizowanych na terenie miasta Opola.

Warunkiem uzyskania dotacji jest rzeczywiste ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza, w wyniku dokonanej inwestycji, poprzez:

 • Zamianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym, na ekologiczny system ogrzewania.
 • Wykonanie ekologicznego systemu ogrzewania w budynkach nowo wzniesionych lub w budynkach i lokalach dotychczas nieogrzewanych.
 • Zakup i montaż instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii do podgrzewania wody użytkowej i/lub wspomagania centralnego ogrzewania.

Dotację można przeznaczyć na:

 • Wymianę pieców lub kotłów węglowych na kotły c.o. o wysokiej sprawności. Kotły 5 klasy na ekogroszek lub pellet: Galaxia lub Genesis KPP - w przypadku zadań polegających na wymianie ogrzewania opartego na paliwie stałym, na nowe ekologiczne lub na wykonaniu nowego ekologicznego systemu ogrzewania (z wyłączeniem pompy gruntowej) – maksymalnie 60% kosztów kwalifikowanych, określonych na podstawie przedłożonych faktur VAT bądź rachunków, jednak nie więcej niż 5000 zł dla osób fizycznych i nie więcej niż 10 000 zł dla wspólnot mieszkaniowych;
 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima - w przypadku zadań polegających na wymianie ogrzewania opartego na paliwie stałym, na nowe ekologiczne (gruntowa pompa ciepła) - maksymalnie 60% kosztów kwalifikowanych, określonych na podstawie przedłożonych faktur VAT bądź rachunków, jednak nie więcej niż 6000 zł dla osób fizycznych i nie więcej niż 15 000 zł dla wspólnot mieszkaniowych;
 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Airmax2, Spectra i Basic lub kolektorów słonecznych m.in. KSG Premium GT - w przypadku zadań polegających na zakupie i montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii do podgrzewania wody użytkowej i/lub wspomagania centralnego ogrzewania (kolektory słoneczne, pompy ciepła z wyłączeniem gruntowych ) – maksymalnie 20% kosztów kwalifikowanych, określonych na podstawie przedłożonych faktur VAT bądź rachunków, jednak nie więcej niż 3000 zł dla osób fizycznych i nie więcej niż 7000 zł dla wspólnot mieszkaniowych
 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima - w przypadku zadań polegających na zakupie i montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii do podgrzewania wody użytkowej i/lub wspomagania centralnego ogrzewania (gruntowa pompa ciepła) – maksymalnie 20% kosztów kwalifikowanych, określonych na podstawie przedłożonych faktur VAT bądź rachunków, jednak nie więcej niż 4000 zł dla osób fizycznych i nie więcej niż 10 000 zł dla wspólnot mieszkaniowych.

Zasady finansowania zostały zawarte w regulaminie programu.

Wnioski można składać w trybie ciągłym, do wyczerpania środków finansowych, przeznaczonych na wypłatę dotacji w danym roku budżetowym, wnioski niezrealizowane będą rozpatrywane w pierwszej kolejności w następnym roku budżetowym, natomiast procedura naboru nowych wniosków zostanie wstrzymana.

 

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem pożyczki i umorzenia. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


Zapowiedź: targi ISH 2017

W dniach 14-18 marca br. najwięksi producenci branży grzewczej spotkają się w jednym miejscu. Targi ISH we Frankfurcie, to czołowe na świecie targi  techniki energetycznej i klimatyzacyjnej. Wiodący światowi producenci przedstawią tu najnowsze ekologiczne i energooszczędne produkty. Galmet kolejny raz przedstawi we Frankfurcie swoje najlepsze urządzenia wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii. Sprawdź jaki produkt będzie miał premierę na tych Targach.

W dniach 14-18 marca br. najwięksi producenci branży grzewczej spotkają się w jednym miejscu. Targi ISH we Frankfurcie, to czołowe na świecie targi  techniki energetycznej i klimatyzacyjnej. Wiodący światowi producenci przedstawią tu najnowsze ekologiczne i energooszczędne produkty. Galmet kolejny raz przedstawi we Frankfurcie swoje najlepsze urządzenia wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii. m.in. Maximępierwszą gruntową pompę ciepła produkowaną w Polsce, która otrzymała Europejski Znak Jakości EHPA-Q.

Swoją europejską premierę będzie też miała Spectra Smart pompa ciepła do c.w.u. z technologią Smart. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Galmet (A38 w hali 9.1) i rozmów z naszymi ekspertami.


Tower i Tower Biwal - wyjątkowe wymienniki

Galmet znacznie ulepszył najpopularniejsze ogrzewacze wody z jedną i dwiema wężownicami spiralnymi o poj. 400 i 500 litrów. Od teraz ogrzewacze Tower i Tower Biwal są jeszcze wydajniejsze, co potwierdza klasa energetyczna B. W jaki sposób osiągnięto tak dobre parametry ogrzewaczy?

Galmet znacznie ulepszył najpopularniejsze ogrzewacze wody z jedną i dwiema wężownicami spiralnymi o poj. 400 i 500 litrów. Od teraz ogrzewacze Tower i Tower Biwal są jeszcze wydajniejsze, co potwierdza klasa energetyczna B. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej izolacji znacznie ograniczono straty ciepła. Pozwoliło to istotnie podnieść komfort użytkowania. Ciepła woda dostępna jest teraz znacznie szybciej, zbiornik dłużej utrzymuje jej wysoką temperaturę a koszty jej wytworzenia są  mniejsze.
Ta wyjątkowa, jak na wymienniki, o dużej pojemności klasa energetyczna B została już wprowadzona w ogrzewaczach Galmet o pojemności 400 i 500 litrów. W najbliższym czasie oferowana będzie też w wymiennikach o innych pojemnościach.

W jaki sposób osiągnięto tak dobre parametry ogrzewaczy?

Intensywne prace działu Badań i Rozwoju (BiR) ogrzewaczy wody pozwalają oferować klientom sprawdzone produkty o wysokich parametrach. Efekty pracy laboratorium Galmet do badań strat ciepła ErP, to gwarancja dla każdego klienta, że wybierany przez niego produkt posiada deklarowane najlepsze parametry. To jeszcze większe możliwości badań klas energetycznych ErP. Laboratorium ogrzewaczy prowadzi stałe badania izolacyjności ogrzewaczy i systematycznie polepsza ich parametry.

 

 • Ogrzewacz Tower, to wymiennik c.w.u z jedną wężownicą spiralną pozwalający na komfortowe ogrzewanie wody energią z kotła c.o.
 • Tower Biwal, to wyjątkowy wymiennik biwalentny, z dwiema wężownicami spiralnymi. Pozwala na maksymalne wykorzystanie zasilania z dwóch źródeł ciepła jednocześnie. Ogrzewacz Tower Biwal umożliwia podgrzewanie ciepłej wody użytkowej za pomocą odnawialnej energii słonecznej oraz ekologicznych kotłów c.o.
   

Jakie rozwiązania wprowadzono?

Jeszcze lepsze parametry ogrzewaczy Tower i Tower Biwal to m.in. efekt wprowadzenia specjalnie opracowanego ocieplenia. Wykonana na bazie włókniny typu PET oraz polistyrenu innowacyjna izolacja Neodul®, to kolejne mądre rozwiązanie wprowadzone przez Galmet w autorskich produktach. Zastosowanie ocieplenia z dwóch materiałów o różnych współczynnikach przenikania pozwoliło znacznie obniżyć straty ciepła.
Galmet zadbał też o komfortowy montaż i transport swoich wyjątkowych ogrzewaczy. Izolacja Neodul® oferowana jest w postaci dwóch części szczelnie łączonych zamkiem. To kolejny powód, dla którego warto wybrać wymienniki Galmet w klasie energetycznej B.


Laboratorium do badań ErP

Galmet jako lider w produkcji urządzeń grzewczych w Polsce, kolejny raz wyprzedza konkurencję i prezentuje efekty pracy działu Badań i Rozwoju (BiR) ogrzewaczy wody. Intensywne prace działu BiR pozwalają oferować klientom sprawdzone produkty o wysokich parametrach, w których znacznie ograniczono straty ciepła. Jak badania ogrzewaczy wody zwiększają komfort ich użytkowania?

 

Galmet jako  lider w produkcji urządzeń grzewczych w Polsce, kolejny raz wyprzedza konkurencję i prezentuje efekty pracy działu Badań i Rozwoju (BiR) ogrzewaczy wody. Laboratorium Galmet do badań strat ciepła ErP, to gwarancja dla każdego klienta, że wybierany przez niego produkt ma najlepsze parametry. To jeszcze większe możliwości badań klas energetycznych ErP.

Intensywne prace działu BiR pozwalają oferować klientom sprawdzone produkty o wysokich parametrach, w których znacznie ograniczono straty ciepła. Pozwoliło to istotnie podnieść komfort użytkowania. Ciepła woda dostępna jest teraz znacznie szybciej, zbiornik dłużej utrzymuje jej wysoką temperaturę a koszty jej wytworzenia są  mniejsze.


Pompa ciepła Maxima z EHPA-Q bezkonkurencyjna

Produkowana przez Galmet gruntowa pompa ciepła Maxima od dnia premiery zdobywa tytuł za tytułem. Została już nagrodzona Medalem Międzynarodowych Targów ENEX 2016 oraz Ekolaurem Polskiej Izby Ekologii.

Rok po premierze Maxima otrzymała najwyższe europejskie odznaczenie - Europejski Znak Jakości EHPA-Q. Jakie korzyści zapewnia pompa ciepła wyróżniona tym znakiem?

Produkowana przez Galmet gruntowa pompa ciepła Maxima od dnia premiery zdobywa tytuł za tytułem. Została już nagrodzona Medalem Międzynarodowych Targów ENEX 2016 oraz Ekolaurem Polskiej Izby Ekologii w kategorii Ekoprodukt, Zielone Technologie podczas 15 jubileuszowej edycji Konkursu.

Rok po premierze Maxima otrzymała najwyższe europejskie odznaczenie - Europejski Znak Jakości EHPA-Q. Jest, to pierwsza gruntowa pompa ciepła produkowana w Polsce wyróżniona tym znakiem.

 

Pompa ciepła z EHPA-Q - po prostu najlepsza!

 

Europejski Znak Jakości EHPA-Q jest potwierdzeniem wysokiej jakości parametrów technicznych spełnianych przez pompę ciepła oraz najwyższej jakości obsługi zapewnianej przez producenta.

Użytkownikom gwarantuje bezpieczeństwo oraz korzyści w długiej perspektywie czasu. Znak EHPA-Q potwierdza też spełnienie wymagań stawianych produktom w programach dofinansowań.

 

Co dokładnie oznacza Znak Jakości EHPA-Q?Europejski Znak Jakości EHPA-Q

 

Potwierdza, że produkowana przez Galmet pompa ciepła spełnia wysokie wymagania określone przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA). W ich zakres wchodzi m.in. pozytywna ocena z testów przeprowadzanych według określonych procedur i dokonanych zgodnie z wymaganiami Norm Europejskich.

Ponadto sygnowane nim pompy ciepła muszą przejść badania testowe dotyczące bezpieczeństwa oraz pracy w skrajnych warunkach. Testy urządzeń wykonywane są w niezależnych ośrodkach badawczych, akredytowanych zgodnie z normą ISO 17025 i certyfikowanych przez EHPA.

 

Jakie korzyści zapewnia pompa ze Znakiem Jakości EHPA-Q?

 

 • Gwarancja najwyższej jakości produktu potwierdzona przez testy niezależnych, akredytowanych ośrodków badawczych.
 • Wysoka sprawność urządzenia (COP) > 4,30, przy B0W35, zgodnie z EN 14511.
 • Poświadczona wysoka jakość usług w zakresie obsługi klienta, w tym serwis gwarantujący czas reakcji do 24 godzin od momentu wystąpienia usterki lub zgłoszenia klienta.
 • Minimum dwuletnia pełna gwarancja na urządzenie.
 • Zgodność wszystkich głównych komponentów z wymaganiami krajowymi (oznakowanie CE).
 • Pełna dostępność części zamiennych przez co najmniej 10 lat od daty zakupu.
 • Deklaracja bezpiecznego poziomu hałasu i poziomu mocy akustycznej zgodnie z EN 12102.

 

Europejski Znak Jakości EHPA-Q w Polsce

 

Europejski Znak Jakości EHPA-Q (EHPA - European Heat Pump Association) jest odpowiednikiem przyznanego kolektorom słonecznym Galmet znaku jakości Solar Keymark. Jest znakiem lokalnym, nadawanym dla danego kraju.

W Polsce za certyfikację pomp ciepła znakiem EHPA-Q odpowiedzialna jest Polska  Komisja Znaku Jakości EHPA-Q ustanowiona przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC).

Znak jakości  EHPA-Q jest koordynowany przez komitet ds. znaku jakości powołany przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA). Komitet ten  zapewnia wspólną dla całej Europy standaryzację, rozwija zasady, przepisy i wymagania.

Znak jakości EHPA-Q wywodzi się ze znaku D-A-CH zapoczątkowanego w 1996 roku przez stowarzyszenia pomp ciepła z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Ideą znaku D-A-CH było stworzenie wspólnego zestawu wymogów, jakie zapewniłyby odpowiednią jakość pomp ciepła (dotyczącą zarówno produktu jak i usług). Od roku 2007 znak był stopniowo przenoszony do Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA). Dzięki rozszerzeniu obszaru jego stosowania o dodatkowe kraje (Szwecja, Finlandia) oraz nowym przepisom prawnym, akronim D-A-CH został w 2009 roku zastąpiony nowym:  europejskim znakiem jakości dla pomp ciepła EHPA-Q. Od 2015 roku jest dostępny w Austrii, Belgii, Czechach, Holandii, Finlandii Francji, Niemczech, Polsce, Słowacji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii” /źródło: PORT PC/

Lista aktualnych certyfikatów potwierdzających posiadanie Znaku Jakości EHPA-Q dostępna jest na stronach komitetu ds. znaku jakości, pod numerem PL-HP-0040 (www.ehpa.org), a w Polsce również na stronie organizacji PORT PC (www.portpc.pl). Certyfikat dla pompy ciepła Maxima dostępny jest tutaj.


Wydłużona żywotność zbiorników

W celu wydłużenia żywotności zbiorników Galmet wprowadził zabezpieczenie antykorozyjne DIELECTRIC PROTECTION®. Obok dotychczas stosowanych: emalii ceramicznej Extra Glass® i anody magnezowej lub tytanowej, które zabezpieczają całą powierzchnię zbiornika, wprowadzono dodatkowe zabezpieczenie. W których zbiornikach zastosowano dodatkowe zabezpieczenie i jaka jest zasada jego działania?

W celu wydłużenia żywotności zbiorników Galmet wprowadził zabezpieczenie antykorozyjne DIELECTRIC PROTECTION®. Obok dotychczas stosowanych: emalii ceramicznej Extra Glass® i anody magnezowej lub tytanowej, które zabezpieczają powierzchnię zbiornika, wprowadzono dodatkowe zabezpieczenie przyłączy w postaci łączników dielektrycznych.

 

Jakie korzyści wynikają ze stosowania zabezpieczenia DIELECTRIC PROTECTION®?

 

Stosowanie zabezpieczenia DIELECTRIC PROTECTION® znacząco wydłuża żywotność zbiornika a tym samym całej instalacji. Zabezpieczone zostają elementy instalacji c.w.u. najbardziej narażone na występowanie korozji.

Do korozji w instalacji c.w.u. dochodzi najczęściej na styku 2 różnych metali. Zetknięcie miedzi z żelazem powoduje powstanie ogniwa korozyjnego. W wyniku jego pracy uszkodzeniu ulegają ścianki przyłączy - korodują. Zastosowanie zabezpieczeń w postaci łączników dielektrycznych pozwala uniknąć bezpośredniego kontaktu elementów metalowych zbiornika z instalacją miedzianą. Tym samym nie dochodzi do uszkodzenia przyłączy.

 

W jakich instalacjach zalecane jest stosowanie łączników dielektrycznych?

 

Łączniki dielektryczne zalecane są do stosowania przy instalacjach miedzianych. Łączniki z tworzywa sztucznego − nie przewodzące prądu elektrycznego - montowane są pomiędzy króćcami przyłączeniowymi zbiornika: wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji a przewodami instalacji. Zabezpieczenie to powinno być stosowane również wtedy gdy zawór lub grupa bezpieczeństwa zostały podłączone bezpośrednio do urządzenia.

 

W których zbiornikach zastosowano zabezpieczenie DIELECTRIC PROTECTION®?

 

Zabezpieczenie DIELECTRIC PROTECTION® stosowane jest w zbiornikach emaliowanych Galmet, o pojemności od 100 do 500 litrów (zarówno tych bez wężownicy, jak i z 1, 2, lub 3 wężownicami). Łączniki dielektryczne występują w dwóch średnicach nominalnych DN20 i DN25, do stosowania w króćcach 3/4" i 1".  


Zapowiedź: targi ENEX 2017

W dniach 1-2 marca br. centrum energetycznego świata znajdzie się w Kielcach na Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia 2017. Jak co roku Galmet przedstawi tam swoje najlepsze urządzenia wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii. Sprawdź jaki produkt będzie miał premierę na tych Targach.

W dniach 1-2 marca br. centrum energetycznego świata znajdzie się w Kielcach na Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia 2017. Jak co roku Galmet przedstawi tam swoje najlepsze urządzenia wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii m.in. Maximę - pierwszą gruntową pompę ciepła produkowaną w Polsce, która otrzymała Europejski Znak Jakości EHPA-Q.

Swoją premierę będzie też miała Spectra Smart pompa ciepła do c.w.u. z technologią Smart.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Galmet (E65) i rozmów z naszymi ekspertami.

 


Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji „za całokształt działalności”

Laur Umiejętności i Kompetencji,  to nagroda dla ludzi nieprzeciętnych, wyróżniających się firm, organizacji i inwestycji, które aktywnie i skutecznie tworzą gospodarkę rynkową oraz działają w europejskich standardach.

Wyróżnienie Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji Prezesa Zarządu Stanisława Galara, to wyraz uznania dla 35 lat działalności firmy Galmet.

Laur Umiejętności i Kompetencji,  to nagroda dla ludzi nieprzeciętnych, wyróżniających się firm, organizacji i inwestycji, które aktywnie i skutecznie tworzą gospodarkę rynkową oraz działają w europejskich standardach.

Wyróżnienie Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji Prezesa Zarządu Stanisława Galara, to wyraz uznania dla 35 lat działalności firmy Galmet. Dla starań ponad 700 osób, które każdego dnia pracują na rzecz rozwoju firmy.

Uroczysta Gala wręczenia Laurów odbyła się 27 stycznia 2017 roku w Filharmonii Opolskiej im. J. Elsnera w Opolu. Jak co roku, w Gali udział wzięli  parlamentarzyści, administracja  rządowa i samorządowa oraz przedsiębiorcy.

Laury umiejętności i kompetencji przyznawane są od 1992 roku gdy działacze samorządu gospodarczego skupieni w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach wystąpili z inicjatywą nagradzania Laurami ludzi nieprzeciętnych, wyróżniających się firm, organizacji i instytucji, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich.


Świętokrzyskie walczy ze smogiem

Świętokrzyskie wybiera czyste powietrze i wprowadza dofinansowanie do modernizacji indywidualnych kotłowni, zakupu i montażu Odnawialnych Źródeł Energii oraz termomodernizacji budynków. Program pozwala na zakup i instalację: kotłów c.o., pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet prawie 25% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Świętokrzyskie wybiera czyste powietrze i wprowadza dofinansowanie do modernizacji indywidualnych kotłowni, zakupu i montażu Odnawialnych Źródeł Energii oraz termomodernizacji budynków. Program pozwala na zakup i instalację: kotłów c.o., pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet prawie 25% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Program „Ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez modernizację indywidualnych kotłowni, zakup i montaż Odnawialnych Źródeł Energii, termomodernizację budynków” – Edycja II realizowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach i przewidziany jest dla osób fizycznych.

Celem programu jest:

 • Zmniejszenie narażenia ludności na oddziaływanie, pyłów PM2,5, PM10 oraz innych zanieczyszczeń powstających w wyniku niskiej emisji, zagrażających zdrowiu i życiu ludzi oraz negatywnie wpływających na stan środowiska.
 • Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz innych gazów cieplarnianych.
 • Wzrost udziału OZE w finalnym zużyciu energii.
 • Propagowanie Odnawialnych Źródeł Energii.
 • Upowszechnianie nowoczesnych technologii służących ograniczeniu niskiej emisji oraz idei efektywnego wykorzystania energii.

Na terenie województwa świętokrzyskiego. Programem objęte są budynki jednorodzinne.

Dofinansowanie w ramach Programu będzie udzielane w formie preferencyjnej pożyczki częściowo umarzalnej z zastosowaniem przepisów o pomocy publicznej. Pożyczka może stanowić do 95% kosztu kwalifikowanego a jej minimalna wysokość wynosi 6 000 złotych. Możliwe jest umorzenie do 25% przyznanej pożyczki.  

Dofinansowanie można przeznaczyć na:

 • Wymianę pieców lub kotłów węglowych na kotły c.o. o wysokiej sprawności. Kotły 5 klasy na ekogroszek lub pellet: Galaxia lub EKO - GT KPP - na terenach, gdzie nie ma dostępu do sieci ciepłowniczej i gazowej
 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima i Airmax2, Spectra i Basic.
 • Zakup i montaż kolektorów słonecznych m.in. KSG Premium GT.
 • Zakup i montaż systemów fotowoltaicznych.

Zasady finansowania zostały zawarte w regulaminie programu.

Wnioski można składać od 01.03.2017 r. w trybie ciągłym, do wyczerpania alokacji – 7 000 000 złotych..

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem pożyczki i umorzenia. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


Dofinansowanie pomp ciepła

Mazowieckie stawia na OZE i dotuje wymianę urządzeń grzewczych na urządzenia korzystające z Odnawialnych Źródeł Energii, które zapewnią ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza. Program dotacji pozwala na zakup i instalację: pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet, nawet o 50% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Mazowieckie stawia na OZE i dotuje wymianę urządzeń grzewczych na urządzenia korzystające z Odnawialnych Źródeł Energii, które zapewnią ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza. Program dotacji pozwala na zakup i instalację: pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet, nawet o 50% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Program „Ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez zakup i montaż kolektorów słonecznych, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, zakup i montaż pomp ciepła”  realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i przewidziany jest dla osób fizycznych.

Celem programu jest:

 • Zmniejszenie narażenia ludności na oddziaływanie dwutlenku węgla CO2, pyłów PM2,5, PM10 oraz innych zanieczyszczeń powstających w wyniku niskiej emisji zagrażających zdrowiu i życiu ludzi.
 • Propagowanie oraz zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w finalnym zużyciu energii.
 • Upowszechnianie nowoczesnych technologii służących ograniczeniu niskiej emisji.

na terenie województwa mazowieckiego. Programem objęte są budynki jednorodzinne.

Dofinansowanie w ramach Programu będzie udzielane w formie:

 • Dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych - z zastrzeżeniem, że istnieje możliwość zwiększenia dofinansowania do 100 % kosztów kwalifikowanych w formie pożyczki. Łączna kwota dofinansowania nie może przekroczyć 100 % kosztów kwalifikowanych zadania.
 • Pożyczki do 100% kosztów kwalifikowanych  - w przypadku zadań inwestycyjnych.

Dotację można przeznaczyć na:

 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima i Airmax2, Spectra i Basic do 40% kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 15 000 zł dla jednego beneficjenta.
 • Zakup i montaż kolektorów słonecznych m.in. KSG Premium GT do 50% kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5 000 zł dla jednego beneficjenta.
 • Zakup i montaż systemów fotowoltaicznych do 40% kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 8 000 zł dla jednego beneficjenta.

 

Zasady finansowania zostały zawarte w regulaminie programu.

Wnioski można składać od 09.01.2017 r. do wyczerpania alokacji, nie później niż do 29.09.2017.

 

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem dotacji lub pożyczki. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


ZAKSA - Mistrz wspiera Mistrza

Trwa dobra passa wspieranego przez Galmet klubu siatkarskiego ZAKSA z bliskiego Głubczycom Kędzierzyna-Koźla. W trwającym sezonie rozgrywek siatkarze mają na swoim koncie tylko dwie porażki. W 15 rozegranych meczach ZAKSA wygrała 42 sety oddając tylko 11, jest to najlepszy wynik w lidze. Jest zdecydowanym liderem Plusligi. Dla Galmet to duży zaszczyt, że firma wspiera jeden z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki.

Trwa dobra passa wspieranego przez Galmet klubu siatkarskiego ZAKSA z bliskiego Głubczycom Kędzierzyna-Koźla. W trwającym sezonie rozgrywek siatkarze mają na swoim koncie tylko dwie porażki. Po pokonaniu beniaminka GKS Katowice przyszła kolej na brawurową wygraną z Łuczniczką Bydgoszcz. W meczu z Cerrad Czarnymi Radom ZAKSA została liderem PlusLigi. W 15 rozegranych meczach ZAKSA wygrała 42 sety oddając tylko 11, jest to najlepszy wynik w lidze.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to aktualny Mistrz Polski. Zawodnicy pięciokrotnie zdobyli Puchar Polski. W 2013 roku zajęli IV miejsce w Lidze Mistrzów. Dla Galmet to duży zaszczyt, że firma wspiera jeden z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki.


Ekspert Ogrzewnictwa nr 6

Milion rozdanych uśmiechów / Czyste ogrzewanie w polskich szkołach / Spectra i Basic – doskonałe pompy ciepła / Mądry wybór spółki ECO / Współpraca z instalatorami / Wykonania specjalne zbiorników / Mistrz wspiera mistrzów - te i wiele innych tematów polecamy w najnowszym biuletynie Galmet.

 

Milion rozdanych uśmiechów / Czyste ogrzewanie w polskich szkołach / Spectra i Basic – doskonałe pompy ciepła / Mądry wybór spółki ECO / Współpraca z instalatorami / Wykonania specjalne zbiorników / Mistrz wspiera mistrzów - te i wiele innych tematów polecamy w najnowszym biuletynie Galmet. Ich autorzy zachęcają do lektury.

„To, co najważniejsze i najpiękniejsze w kampanii Ciepło z Klasą, to fakt, że nasze przedsięwzięcie przyczyni się do pomocy tysiącom uczniów i nauczycieli w całej Polsce”.

Robert Galara, Wiceprezes Zarządu Galmet

 

"Dział wsparcia technicznego ogrzewaczy wody potrafi zaprojektować i trafnie dobrać zbiorniki do najbardziej zaawansowanych i skomplikowanych systemów oraz sieci grzewczych, zapewniając ich maksymalną wydajność, a co za tym idzie duże oszczędności kosztów w codziennej eksploatacji".

Roman Balicz, Doradca techniczny ds. zbiorników

 

„Jedna z największych spółek ciepłowniczych w Polsce – Energetyka Cieplna Opolszczyzny wybrała mądre rozwiązania Galmet”.

Sebastian Mamczur, Doradca techniczny ds. kolektorów słonecznych

 

„Pompy ciepła Galmet gwarantują zabezpieczenie ciepłej wody dla 4-5 osobowej rodziny, zapewniając znaczne oszczędności i maksymalny komfort użytkowania”.

Julia Sobaszek, ​Doradca techniczny ds. pomp ciepła

 

„Od wielu lat jestem użytkownikiem innowacyjnych urządzeń grzewczych firmy Galmet - lidera polskiej branży grzewczej. Galmet to doskonale zorganizowana firma z dużym zespołem wybitnych specjalistów. Dzięki naszej współpracy studenci AGH w Krakowie mają szansę przyswoić wiedzę praktyczną na najwyższym poziomie.
Zachęcam do lektury „Eksperta Ogrzewnictwa”, a tym samym do wkroczenia w świat marki Galmet".

Profesor Wojciech Górecki - AGH


Co musisz wiedzieć wybierając kocioł c.o.?

Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu jest ta, odnosząca się do wyboru właściwego systemu ogrzewania. Warto wtedy wybrać urządzenie, które zapewnia niskie koszty ogrzewania i wysoki komfort użytkowania, szczególnie takie, które wykorzystuje Odnawialne Źródła Energii (OZE). Jakie urządzenie łączy te zalety?

Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu jest ta, odnosząca się do wyboru właściwego systemu ogrzewania. Warto wtedy wybrać urządzenia, które zapewnią niskie koszty ogrzewania i wysoki komfort użytkowania, szczególnie takie, które wykorzystują Odnawialne Źródła Energii (OZE). Takim rozwiązaniem są kotły z podajnikiem, na pellet.

Pellet drzewny to produkt w 100% naturalny. Powstaje ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem trocin, wiórów, zrębków. Wartość opałowa pelletu równa jest wartości opałowej drewna. Jednak spalając pellet otrzymujemy tylko niewielką ilość biodegradowalnego popiołu – około 10 razy mniej niż w przypadku węgla. Przykładowo 1000 kg pelletu generuje tylko kilka kilogramów popiołu, który może stanowić nawóz ekologiczny.
Oprócz walorów ekologicznych wybór kotła na pellet to również gwarancja czystszej kotłowni.

Kotły na pellet – ciepło w najwyższej klasie 5.

Wybierając kocioł na pellet należy zwrócić uwagę na przyznane mu certyfikaty. Są one gwarancją najwyższej jakości wykonania produktu oraz - co równie ważne - spełniania najwyższych norm czystości spalin. Najwyższą obecnie klasą czystości spalin jest klasa 5, zgodnie z normą EN 303:5 2012. Najbardziej ekologiczne polskie kotły 5. klasy oznaczane są dodatkowo certyfikatem „POLSKIE CIEPŁO”.
Posiadanie przez kocioł klasy 5. jest niezbędne przy ubieganiu się o dotację do jego zakupu z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kocioł na pellet Genesis KPP

Ekologiczny kocioł na pellet Genesis KPP firmy Galmet to nowoczesne rozwiązanie, które łączy trwałość z intuicyjną obsługą oraz najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. Zapewnia komfortowe ogrzewanie budynku i wody użytkowej, korzystając z Odnawialnych Źródeł Energii. Wysoka sprawność cieplna kotła, sięgająca 90%, zapewnia maksymalne wykorzystanie energii spalanego paliwa.

Kotły c.o. w typoszeregu 12, 16 i 24 kW oferują moc modulowaną w szerokim zakresie (od 3,8 kW w przypadku kotła Genesis KPP 12 do 24 kW dla kotła Genesis KPP 24), co pozwala na stosowanie ich w budynkach o zróżnicowanym zapotrzebowaniu na energię cieplną.

Komfortowo i oszczędnie

Kocioł Genesis KPP wyposażony jest w samoczyszczący się palnik z automatyczną zapalarką, która umożliwia rozpalanie i precyzyjną kontrolę wysokości płomienia. Takie rozwiązanie pozwala na czasowe wygaszanie się kotła i oszczędzanie pelletu.

Automatycznie rozpalany pellet już po kilku minutach pozwala osiągnąć maksymalną sprawność kotła. Przez pierwszych 60 sekund zapalarka rozgrzewa się do 900oC, co gwarantuje dokładne spalanie, a tym samym dalszą oszczędność pelletu.

Trwała konstrukcja

Wytrzymałość i żywotność kotła c.o. zależy przede wszystkim od materiału i technologii wykonania korpusu. Korpus kotła Genesis KPP wykonany jest z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Dzięki zastosowaniu wielokrotnie giętych elementów na sterowanych numerycznie precyzyjnych prasach krawędziowych do minimum ograniczono ilość połączeń spawanych.

Zarządzanie online

Intuicyjny sterownik z czytelnym wyświetlaczem zarządza pracą kotła i palnika, korzystając z optycznego czujnika jasności płomienia. Pozwala na sterowania pracą obiegu centralnego ogrzewania, pompy ciepłej wody użytkowej oraz  pracą zaworu mieszającego. Zastosowanie w systemie czujnika temperatury zewnętrznej umożliwia zaprogramowanie pracy kotła według krzywej grzewczej. Sterownik obsługiwany za pomocą ekranu dotykowego lub multifunkcyjnego pokrętła Touch and Play zapewnia szybką i intuicyjną konfigurację. Rozszerzenie systemu o sterownik pokojowy i moduł internetowy umożliwia nadzór nad pracą kotła spoza kotłowni, również za pomocą smartfonu lub tabletu.

Hybrydowy System Grzewczy

Kocioł Genesis KPP może być podstawą wydajnego i ekologicznego systemu grzewczego. Połączony z pompą ciepła do c.w.u. i zestawem solarnym lub jednym z tych urządzeń tworzy Hybrydowy System Grzewczy. Dostarcza ciepło niezbędne do ogrzania domu i wody użytkowej przez cały rok. W sezonie grzewczym ciepło zapewnia kocioł c.o., a w pozostałej części roku to pompa ciepła lub kolektor słoneczny dbają o ogrzanie wody użytkowej.

Hybrydowy System Grzewczy - Beta

Schemat przykładowego Hybrydowego Systemu Grzewczego.


Euro TOPTEN dla kotła Galaxia

Podczas 15 Gali Konkursu Ekolaury Polskiej Izby Ekologii, ogłoszone zostały również wyniki 5 edycji Konkursu TOPTEN Kotły Grzewcze na paliwa stałe 2016.

Kolejny raz doceniony został kocioł 5 klasy Galaxia, który otrzymał wyróżnienie i został umieszczony na liście TOPTEN najbardziej efektywnych energetycznie i ekologicznie kotłów na paliwa stałe roku 2016 w kategorii kotły z automatycznym załadunkiem stałym paliwem kopalnym.

Podczas 15 Gali Konkursu Ekolaury Polskiej Izby Ekologii, ogłoszone zostały również wyniki 5 edycji Konkursu TOPTEN Kotły Grzewcze na paliwa stałe 2016.

Kolejny raz doceniony został kocioł 5 klasy Galaxia, który otrzymał wyróżnienie i został umieszczony na liście TOPTEN najbardziej efektywnych energetycznie i ekologicznie kotłów na paliwa stałe roku 2016 w kategorii kotły z automatycznym załadunkiem stałym paliwem kopalnym.

Celem konkursu, skierowanego do producentów kotłów jest promocja w Polsce i poza jej granicami, najbardziej efektywnych energetycznie i jednocześnie najmniej obciążających środowisko - urządzeń - wytwarzających ciepło użytkowe z paliw stałych.


Ekolaur Polskiej Izby Ekologii dla Galmet

Po sukcesie pompy ciepła Maxima podczas Targów Enex 2016 i wyróżnieniu jej Medalem kolejna instytucja doceniła tę wyjątkową pompę firmy Galmet.

W 15 jubileuszowej edycji Konkursu firma Galmet otrzymała Ekolaur Polskiej Izby Ekologii w kategorii "Ekoprodukt, Zielone Technologie" za pompę ciepła w systemie ziemia – woda Maxima do c.o. i c.w.u.

Po sukcesie pompy ciepła Maxima podczas Targów Enex 2016 i wyróżnieniu jej Medalem kolejna instytucja doceniła tę wyjątkową pompę ciepła firmy Galmet.

W 15 jubileuszowej edycji Konkursu firma Galmet otrzymała Ekolaur Polskiej Izby Ekologii w kategorii Ekoprodukt, Zielone Technologie za pompę ciepła w systemie ziemia – woda Maxima do c.o. i c.w.u.

Maxima, to najefektywniejsza pompa ciepła do ogrzewania domu i wody użytkowej. Gwarantuje niskie koszty ogrzewania i pozytywny wpływ na środowisko.
Pracuje w systemie ziemia – woda, pozwala zaopatrzyć cały dom w ciepłą wodę użytkową, zadbać o jego ogrzewanie i podgrzać wodę do basenu. Oferuje najwyższe parametry pracy, w tym klasę energetyczną A++ i wydajność COP do 4,5 (B0W35).
Pracą pompy ciepła zarządza inteligentny sterownik wyposażony w kolorowy panel dotykowy, który umożliwia sterowanie pracą pompy za pomocą komputera lub smartfonu.

Polska Izba Ekologii organizuje Konkurs Ekolaury od 2002 r. promuje w ten sposób najefektywniejsze działania i prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów.
Uroczysta Gala, podczas, której nagrodę odebrał Wice Prezes Robert Galara, odbyła się 26 października br.


Lubelskie dotuje zakup i montaż kotłów c.o. i OZE

Kolejne województwo stawia na poprawę jakości powietrza i dotuje wymianę urządzeń grzewczych. Do opolskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego dołączyło województwo lubelskie. Program EKODOM pozwala na zakup i instalację m.in. kotłów c.o., pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet, nawet o 30% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Kolejne województwo stawia na poprawę jakości powietrza i dotuje wymianę urządzeń grzewczych. Do opolskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego dołączyło województwo lubelskie. Program EKODOM pozwala na zakup i instalację m.in. kotłów c.o., pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet, nawet o 30% taniej. Na jakich warunkach można otrzymać dofinansowanie?

Program EKODOM realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie i przewidziany jest dla osób fizycznych.

Celem programu jest ograniczenie lub uniknięcie emisji do atmosfery szkodliwych gazów i pyłów oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do wód, wzrost udziału energii pochodzącej z OZE w końcowym zużyciu energii, upowszechnianie nowoczesnych technologii służących ograniczeniu niskiej emisji na terenie województwa lubelskiego. Programem objęte są budynki mieszkalne.

Dofinansowanie w ramach Programu będzie udzielane w formie pożyczki z możliwością częściowego umorzenia, do 30% wartości pożyczki.  

Wnioskodawca będzie mógł otrzymać dofinansowanie w formie pożyczki w wysokości do 100% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Pożyczkę można przeznaczyć m.in. na:

 • Wymianę pieców lub kotłów węglowych na kotły c.o. o wysokiej sprawności. Kotły 5 klasy na ekogroszek lub pellet: Galaxia lub EKO - GT KPP.
 • Wymianę pieców lub kotłów węglowych na ekologiczne Hybrydowe Systemy Grzewcze, o mocy do 20 kW.
 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima i Airmax2, Spectra i Basic.
 • Zakup i montaż kolektorów słonecznych m.in. KSG Premium GT.
 • Zakup i montaż systemów fotowoltaicznych - o zainstalowanej mocy elektrycznej do 15kW.

 

Zasady finansowania zostały zawarte w regulaminie programu.

Wnioski można składać do 30 listopada 2016r. i od 1 lutego do 31 marca 2017r., do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem pożyczki i umorzenia. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


10 największych zalet kotła Galaxia

Odkryj kocioł c.o. stworzony, by bezkompromisowo zapewnić użytkownikom najwyższy komfort i wydajność oraz sprostać najwyższym wymaganiom nie tylko obecnych, ale i przyszłych norm europejskich. Oto Galaxia – ekologiczny, automatyczny kocioł c.o. na ekogroszek, który wyznacza nowe standardy jakości tego typu urządzeń. Ten kocioł to dowód, że możliwe jest połączenie najwyższej wydajności z troską o środowisko naturalne.

Odkryj kocioł c.o. stworzony, by bezkompromisowo zapewnić użytkownikom najwyższy komfort i wydajność oraz sprostać najwyższym wymaganiom nie tylko obecnych, ale i przyszłych norm europejskich. Oto Galaxia – ekologiczny, automatyczny kocioł c.o. na ekogroszek, który wyznacza nowe standardy jakości tego typu urządzeń. Ten kocioł to dowód, że możliwe jest połączenie najwyższej wydajności z troską o środowisko naturalne.

Produkowana przez Galmet Galaxia wyprzedza konkurencję i już teraz spełnia wymagania, które będą obowiązywały w UE dopiero od 2020 roku. Oczywiście wszystko to z zachowaniem najwyższej obecnie 5. klasy sprawności kotłów i emisji spalin, zgodnie z normą EN 303-5:2012, co kwalifikuje ten model do dofinansowań (np. WFOŚiGW).

 

 1. Maksymalna oszczędność – sprawność kotła ponad 94%

  Sprawność wynosząca 94,29%, to wyjątkowa wartość dla kotłów centralnego ogrzewania. Pozwala uzyskać największą ilość ciepła ze spalanego węgla. W kotłach o niskiej sprawności duża cześć energii „ulatuje z dymem” i tak naprawdę ogrzewa spaliny, a nie pomieszczenia w budynku. W kotłach o wysokiej sprawności straty ciepła są minimalne. Przekłada się to na niższe koszty ogrzewania domu. Galaxia, dzięki wysokiej sprawności, pomaga zaoszczędzić nawet 1500 kg węgla w sezonie grzewczym*.
   
 2. Bezpiecznie i w klasie 5-tej.

  Kocioł Galaxia udowadnia, że wysoka sprawność to nie wszystko. Spełnia zaostrzone wymagania najwyższej klasy sprawności oraz czystości spalin. Wymagania stawiane kotłom grzewczym na paliwa stałe z ręcznym i automatycznym zasypem paliwa określa norma EN 303-5:2012. Zostało to potwierdzone certyfikatem wydanym przez akredytowane laboratorium.
   
 3. Wyjątkowa czystość spalin – Ecodesign

  Galaxia, to nie tylko wysoka jakość, ale i dbałość o czystość powietrza. Kocioł spełnia wymagania określone w najnowszej europejskiej dyrektywie Ecodesign. Przewyższa ona wymagania 5. klasy. Określa bardziej szczegółowo parametry czystości spalin oraz sprawności kotła. Tak wysokie wymagania będą obowiązkowe dla kotłów c.o. dopiero w roku 2020. Kocioł c.o. Galaxia spełnia je już dzisiaj.
   
 4. Komfort użytkowania

  Duży zasobnik, który pomieści zapas węgla na kilka dni, powiększona szuflada na popiół i nowoczesny sterownik, który zapewnia stabilną pracę przez wiele dni. Retorta obrotowa, która zwiększa efektywność spalania i zmniejsza ilość popiołu. Wszystko to sprawia, że użytkowanie kotła jest bardzo wygodne i intuicyjne.
   
 5. Bezpieczne drzwiczki

  Projektanci kotła zadbali nie tylko o maksymalną ochronę powietrza, ale i użytkownika. Zastosowanie innowacyjnej konstrukcji bezpiecznych drzwiczek gwarantuje zachowanie ich temperatury poniżej 40°C, czyli na poziomie niezagrażającym oparzeniami. Dla bezpieczeństwa użytkowników zainstalowano również czujnik otwarcia klapy zasobnika. Zapobiega on uruchomieniu kotła przy otwartej klapie zasobnika.
   
 6. Zarządzanie online - intuicyjny sterownik

  Nowoczesny regulator, który umożliwia sterowanie pracą kotła za pomocą smartfona lub tabletu oferuje najwyższą funkcjonalność, opartą na najnowszych rozwiązaniach. Zastosowano w nim zmodyfikowany algorytm regulacji PID Dynamic, który automatycznie steruje pracą wszystkich zależnych podzespołów. Wyposażony jest w duży graficzny wyświetlacz z klawiaturą, a w opcji dostępny jest kolorowy wyświetlacz dotykowy LCD.
  Nie musisz kupować tzw. „pokojówki”. Sterownik po wyposażeniu w moduł bezprzewodowy może pełnić rolę przenośnego regulatora pokojowego. Nie wymaga też stałego podłączenia do prądu. Wbudowana bateria pozwala na wygodne przenoszenie go między pomieszczeniami.
   
 7. Niezrównana funkcjonalność

  Moduł sterujący Galaxii zapewnia obsługę wszystkich rodzajów czujników zapewniających bezpieczeństwo użytkownika i optymalną pracę kotła c.o. Moduł ten umożliwia przyłączenie: czujnika otwarcia pokrywy zasobnika, temperatury c.w.u., temperatury zasobnika, pogodowego, temperatury instalacji podłogowej, temperatury zaworu, panelu pokojowego „Roomster” i czujnika temperatury płaszcza.
  Sterownik E-Lider zapewnia również kompleksową obsługę przygotowania ciepłej wody użytkowej. Począwszy od pełnej obsługi pompy cyrkulacyjnej i ładującej, po ochronę zdrowia użytkowników, dzięki funkcji neutralizacji bakterii Legionella w instalacji c.w.u.
   
 8. Optymalne wykorzystanie energii

  Rekordowa sprawność kotła to także zasługa maksymalnego ograniczenia strat ciepła i umożliwienie jego szybkiego przekazania do instalacji c.o. Wzmocnione elementy ceramiczne osłaniają całą komorę spalania, magazynują wytworzone ciepło, a jednocześnie izolują kocioł. Na szybki odbiór ciepła pozwala zastosowanie wymiennika wielowyciągowego o dużej powierzchni. Przepływ ogrzanego powietrza pomiędzy poszczególnymi elementami kotła c.o. regulują specjalnie opracowane zawirowywacze. Ich zadaniem jest również umożliwienie odzyskania dodatkowego ciepła ze spalin.
   
 9. Hybrydowy System Grzewczy

  Kocioł centralnego ogrzewania Galaxia, to podstawa wydajnego i ekologicznego systemu grzewczego. Połączony z pompą ciepła lub zestawem solarnym z kolektorami płaskimi i wymiennikiem c.w.u., tworzy Hybrydowy System Grzewczy. Dostarcza ciepło, niezbędne do ogrzania domu i wody użytkowej, korzystając z Odnawialnych Źródeł Energii. Za współpracę urządzeń w danym systemie odpowiada elektroniczny sterownik kotła c.o..
   
 10. Kocioł z dotacją

  Dbałość o środowisko naturalne, jakość wykonania i najwyższą sprawność, potwierdzone certyfikatem umożliwiają zakup kotła c.o. Galaxia w cenie klasycznego kotła z podajnikiem. Dotacje do zakupu ekologicznych kotłów c.o., których jakość potwierdza certyfikat 5. klasy i Ecodesign oferowane są przez gminy i oddziały Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na terenie całego kraju.

Więcej zalet kotła Galaxia KWE znajdziesz tutaj.

* (w porównaniu z kotłem 3 klasy lub niższej, dla budynku o całkowitym zapotrzebowaniu na energię 20 kW)


"Ciepło z klasą" – dogrywka – poznaj laureatów

Poznaj laureatów dogrywki kampanii „Ciepło z klasą”. Po tygodniach zaciekłej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców dogrywki największej kampanii w branży grzewczej. Kampania społeczna "Ciepło z klasą" jest odpowiedzią firmy Galmet na problem niedogrzanych szkół na terenie całej Polski. Pomogła tysiącom uczniów w całej Polsce. Jej dogrywka zaangażowała kolejne tysiące uczestników w całym kraju. Ich zaangażowanie obserwowaliśmy przez cały czas trwania dogrywki.

Poznaj laureatów dogrywki kampanii „Ciepło z klasą”. Po tygodniach zaciekłej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców dogrywki największej kampanii w branży grzewczej. Kampania społeczna "Ciepło z klasą" jest odpowiedzią firmy Galmet na problem niedogrzanych szkół na terenie całej Polski. Pomogła tysiącom uczniów w całej Polsce. Jej dogrywka zaangażowała kolejne tysiące uczestników w całym kraju. Ich zaangażowanie obserwowaliśmy przez cały czas trwania dogrywki.

 

Oto lista zwycięzców wielkiej dogrywki kampanii Ciepło z klasą!

 • I miejsce zajmuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Głubczycach im. Janusza Korczaka, wygrywając Hybrydowy System Grzewczy Galmet.
 • II miejsce zajmuje Przedszkole Publiczne im. Kapitana Józefa Budzika w Łękawicy, wygrywając tablicę multimedialną z projektorem.
 • III miejsce zajmuje Społeczna Szkoła Podstawowa we Wszemborzu, wygrywając Zestaw profesjonalnych piłek sportowych.

Dodatkowe nagrody otrzymali uczniowie i sympatycy ich szkół, którzy najwytrwalej wspierali szkoły w głosowaniu.

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w kampanii!


Dotacja na kotły c.o. i OZE - zyskaj do 30% w opolskim

Od października br. można składać wnioski o pożyczki na wymianę urządzeń grzewczych dla  poprawy jakości powietrza w woj. opolskim. Programy EKO - PIEC, EKO - DOM i OZE wspierają m.in. zakup kotłów c.o., pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet. Kto i na jakich warunkach może otrzymać dofinansowanie?

Od października br. można składać wnioski o pożyczki na wymianę urządzeń grzewczych dla  poprawy jakości powietrza w woj. opolskim. Programy EKO - PIEC, EKO - DOM i OZE wspierają m.in. zakup kotłów c.o., pomp ciepła i kolektorów słonecznych Galmet. Kto i na jakich warunkach może otrzymać dofinansowanie?

Programy EKO-PIEC, EKO-DOM i OZE realizowane są w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji – PONE w województwie opolskim. Przewidziane są dla osób fizycznych. Finansowanie programu zapewnia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Celem Programu jest ograniczenie niskiej emisji szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery, zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną do ogrzewania oraz wzrost produkcji energii elektrycznej i cieplnej z OZE. Programem objęte są budynki mieszkalne.

 

Pożyczkę można przeznaczyć na:

 • Montaż kotłów c.o. o wysokiej sprawności. Kotły 5 klasy na ekogroszek lub pellet: Galaxia lub EKO - GT KPP, wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u – Programy EKO-PIEC i EKO-DOM.
 • Zakup i montaż wykorzystujących energię odnawialną pomp ciepła do c.o. i c.w.u.: Maxima i Airmax2, Spectra i Basic - o zainstalowanej mocy cieplnej do 40 kW - Program OZE.
 • Zakup i montaż kolektorów słonecznych KSG Premium GT - o zainstalowanej mocy cieplnej do 40 kWt - Program OZE.
 • Zakup i montaż systemów fotowoltaicznych - o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40 kWp - Program OZE.

 

Dofinansowanie w ramach Programu będzie udzielane w formie pożyczki z możliwością częściowego umorzenia, tj.:

 • do 30% wartości pożyczki - w przypadku Programu EKO-PIEC,
 • do 20% wartości pożyczki - w przypadku Programów: EKO-TERM i OZE
 • do 30% wartości części pożyczki wypłaconej na wymianę źródła ciepła i do 20% wartości części pożyczki wypłaconej na termoizolację budynku – w przypadku Programu EKO-DOM.

Wnioskodawca będzie mógł otrzymać dofinansowanie w formie pożyczki w wysokości do 95% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Zasady finansowania zostały zawarte w programie „Ograniczenie niskiej emisji w województwie opolskim dla osób fizycznych przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu”.

Nabór wniosków o dofinansowanie w formie pożyczki w ramach Programu prowadzony będzie w trybie ciągłym i trwać będzie od ogłoszenia o naborze opublikowanego na stronie www.wfosigw.opole.pl  do 31.12.2020 r.

 

Pozyskaj dotację z Galmet.

Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który zadba o kompleksowość usług. Pomoże w formalnościach związanych z otrzymaniem pożyczki i umorzenia. Nasi specjaliści dobiorą właściwe urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnią profesjonalny montaż i serwis.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


Najpopularniejsza pompa na polskim rynku – najlepsza!

Basic to od lat najpopularniejsza pompa ciepła do c.w.u. skonstruowana i produkowana w Polsce. Galmet wprowadził zmiany znacznie podnosząc wydajność swojej rekordzistki. Wprowadzone ulepszenia pozwoliły uzyskać ponadprzeciętne parametry. Znacząco wzrosła efektywność energetyczna podgrzewania wody, która wynosi teraz 151%. Pompy Galmet wyznaczają nowy standard a wszystko to w niezmienionej cenie. Pompy ciepła Basic i Spectra gwarantują jeszcze większe oszczędności dzięki wydajności COP (A15/W10-55) równej 3,49 wg PN-EN 16147. Jest to rekordowy wynik na polskim rynku.

Basic to od lat najpopularniejsza pompa ciepła do c.w.u. skonstruowana i produkowana w Polsce. Galmet wprowadził zmiany znacznie podnosząc wydajność swojej rekordzistki. Wprowadzone ulepszenia pozwoliły uzyskać ponadprzeciętne parametry. Pompy ciepła do c.w.u. marki Galmet wyznaczają nowy standard a wszystko to w niezmienionej cenie. Podobnie jak pompa ciepła Spectra, Basic gwarantuje wydajność COP (A15/W10-55) równą 3,49 zgodnie z najnowszą normą PN-EN 16147. Jest to rekordowy wynik na polskim rynku. Potwierdzają to badania wykonane przez akredytowany ośrodek badawczy.

Pompa ciepła Basic zyskała m.in.:

 • Cichą i wydajną sprężarkę rotacyjną o wydłużonej żywotności i wysokiej sprawności.
 • Innowacyjny parownik usprawniający odbiór i transport ciepła.

Wprowadzone do pompy Basic usprawnienia pozwalają zmniejszyć wydatki związane z ogrzewaniem wody użytkowej i zapewniają maksymalny komfort użytkowania. Znacząco wzrosła też efektywność energetyczna podgrzewania wody, która wynosi teraz 151%.
O bezpieczeństwo i wygodę użytkowników dba, niezmiennie, intuicyjny sterownik z ekranem dotykowym. Wyposażony w inteligentne funkcje: Party  - pozwala na ekspresowe podgrzanie wody, Eco - optymalizuje pracę pompy i Antylegionella  - dba o zdrowie użytkowników.

Zmodyfikowana pompa Basic ze zbiornikiem o pojemności 200 litrów nawiązuje teraz kolorystyką do linii pomp Spectra, Airmax2 i Maxima oraz otrzymała nowy numer katalogowy 09-353102.

Pompa ciepła Basic:

 • Zabezpiecza ciepłą wodę użytkową dla 4-5 osobowej rodziny.
 • Oferuje możliwość współpracy z domową instalacja solarną lub kotłem c.o.
 • Zapewnia oszczędności do 1500 złotych kosztów ogrzewania wody rocznie.
 • Posiada najwyższą obecnie klasę efektywności energetycznej A.

Wszystkie informacje na temat pompy ciepła Basic dostępne są na stronie produktu.


Łękawica, Miastko a może Racibórz. Kto zwycięży w Dogrywce "Ciepło z klasą"?

To już trzeci tydzień dogrywki ogólnopolskiej kampanii „Ciepło z Klasą” organizowanej przez lidera branży grzewczej Galmet. Akcja obejmuje swoim zasięgiem ponad 5 000 000 uczniów w całym kraju uczęszczających do ponad 35 000 szkół. Trwa zacięta rywalizacja a każda z tych szkół ma szansę na wygraną.

To już trzeci tydzień dogrywki ogólnopolskiej kampanii „Ciepło z Klasą” organizowanej przez lidera branży grzewczej GALMET. Akcja obejmuje swoim zasięgiem ponad 5 000 000 uczniów w całym kraju uczęszczających do ponad 35 000 szkół. Trwa zacięta rywalizacja a każda z tych szkół ma szansę na wygraną.

Wszyscy uczniowie i sympatycy ich szkół mogą dodatkowo zyskać i zdobyć nagrodę dodatkową. Nagrody dodatkowe to m.in.:

 • Kurtki sportowe
 • Polary
 • Power banki
 • Pendrivy

Sposób na wygraną? Zmotywuj swoją szkołę, rodzinę i znajomych. I etap kampanii pokazał jaką siłą jest ambitne i systematyczne głosowanie. Pula nagród w Dogrywce to ponad 30.000 zł. Placówka, która zdobędzie największą ilość głosów zdobędzie Hybrydowy System Grzewczy, wraz z profesjonalnym montażem, który zapewni uczniom maksimum komfortu i bezpieczeństwa grzewczego.

Szkoła, która uplasuje się na 2 miejscu podium otrzyma tablicę interaktywną z projektorem. Nagroda za 3 miejsce to zestaw profesjonalnych piłek. Głosowanie trwa jeszcze do 30.09.2016. Głosuj na www.cieplozklasa.pl


Kolejne dofinansowanie OZE, do 80% w kujawsko – pomorskim

Od 15 września br. można składać wnioski o dofinansowanie do instalacji urządzeń korzystających z Odnawialnych Źródeł Energii – OZE, w woj. kujawsko – pomorskim. Program EKODOM wspiera zakup m.in. pomp ciepła i kolektorów słonecznych. Kto i na jakich warunkach może otrzymać dofinansowanie?

Od 15 września br. można składać wnioski o dofinansowanie do instalacji urządzeń korzystających z Odnawialnych Źródeł Energii – OZE, w woj. kujawsko – pomorskim. Program EKODOM wspiera zakup m.in. pomp ciepła i kolektorów słonecznych. Kto i na jakich warunkach może otrzymać dofinansowanie?

Program EKODOM realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Umożliwia dofinansowanie zadań z zakresu termomodernizacji budynków i instalacji urządzeń korzystających z OZE w budynkach mieszkalnych. Przeznaczony jest dla osób fizycznych.

Celem programu jest ograniczenie lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery poprzez oszczędność zużycia ciepła w wyniku termomodernizacji budynków oraz poprzez zwiększenie produkcji energii z urządzeń OZE.

Dofinansowanie można przeznaczyć na:

 • Montaż pomp ciepła i kolektorów słonecznych o mocy do 300 kW wraz z instalacją.
 • Montaż instalacji fotowoltaicznych o mocy do 40 kW.
 • Montaż elektrowni wiatrowych o mocy do 40 kW.
 • Zadania termomodernizacyjne: docieplenie przegród zewnętrznych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana źródła ciepła wraz z modernizacją instalacji.

Dofinansowanie do inwestycji udzielane jest w formie preferencyjnej pożyczki w wysokości do 80% kosztu kwalifikowanego. Istnieje jednak możliwość umorzenia 30% kwoty pożyczki. Okres spłaty dofinansowania może wynosić nawet 10 lat. Warunkiem finansowym uzyskania wsparcia jest posiadanie wkładu własnego w wysokości minimum 20% kosztu przedsięwzięcia.

Na realizację programu WFOŚiGW w Toruniu przeznaczył 10.000.000,00 zł. Wnioski można składać do 30 czerwca 2017. Ze względu na ograniczony budżet programu decyduje jednak kolejność składania wniosków.  

Dotacja może być przeznaczona na zakup i montaż pomp ciepła do kompleksowego ogrzewania budynków i wody użytkowej, pracujących w najwyższej klasie energetycznej A++, miedzianych kolektorów słonecznych gwarantujących najwyższą sprawność w Europie - 82,9% i paneli fotowoltaicznych firmy Galmet.

Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


Do 80% dotacji na OZE

Bezzwrotną dotację w wysokości 80% kosztów realizacji inwestycji mogą otrzymać jednostki sektora finansów publicznych, a 40% mieszkańcy m.st. Warszawy, na zakup i montaż urządzeń korzystających z Odnawialnych Źródeł Energii - OZE.

Bezzwrotną dotację w wysokości 80% kosztów realizacji inwestycji mogą otrzymać jednostki sektora finansów publicznych a 40% mieszkańcy m.st. Warszawy, na zakup i montaż urządzeń korzystających z Odnawialnych Źródeł Energii - OZE.

 

Dotacja pochodzi ze środków budżetu m.st. Warszawy i może być przeznaczona m.in. na: zakup i montaż kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła.

 

 

Wnioskodawca może uzyskać dofinansowanie w wysokości:

 • Do 80% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji związanej z wykorzystaniem lokalnych źródeł energii odnawialnej – dotyczy jednostek sektora finansów publicznych, będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.
 • Do 40% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji – dotyczy podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych.

Dotację można przeznaczyć na:

 • Zakup i montaż kolektorów słonecznych – maksymalna wartość dotacji udzielonej w ramach jednego wniosku o udzielenie dotacji dla osób fizycznych oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, nie może przekroczyć 15 000 zł.
 • Zakup i montaż kolektorów słonecznych – maksymalna wartość dotacji udzielonej w ramach jednego wniosku o udzielenie dotacji dla wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych i przedsiębiorców (z wyłączeniem osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą), nie może przekroczyć 40 000 zł.
 • Zakup i montaż pomp ciepła z wymiennikiem gruntowym – maksymalna wartość dotacji udzielonej w ramach jednego wniosku o udzielenie dotacji, nie może przekroczyć 40 000 zł.
 • Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych – maksymalna wartość dotacji udzielonej w ramach jednego wniosku o udzielenie dotacji, nie może przekroczyć 15 000 zł.

Beneficjenci dotacji to:

 • Osoby fizyczne.
 • Wspólnoty mieszkaniowe.
 • Osoby prawne.
 • Przedsiębiorcy.
 • Jednostki sektora finansów publicznych, będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Budżet programu wynosi 2,5 mln zł.

Dotacja może być przeznaczona na zakup i montaż pomp ciepła do kompleksowego ogrzewania budynków i wody użytkowej, pracujących w najwyższej klasie energetycznej A++, miedzianych kolektorów słonecznych gwarantujących najwyższą sprawność w Europie - 82,9% i paneli fotowoltaicznych firmy Galmet.


Dokładnych informacji na temat produktów i warunków dotacji udzieli Twój Doradca d.s. dotacji -  tel. 692 08 68 99


Dogrywka "Ciepło z klasą" - pierwsze nagrody rozdane

Podsumowaliśmy pierwszy tydzień Dogrywki „Ciepło z klasą”. Autorzy najlepszych zgłoszeń zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami.

„Ta szkoła jest najlepsza! Troszczy się o dzieci i pomaga wszystkim swoim podopiecznym ! Zacięcie walczy o wspaniałą nagrodę , a zima tuz tuż....Wspaniała szkoła , wspaniała kadra i super ATMOSFERA to atuty tej placówki!”

Podsumowaliśmy pierwszy tydzień Dogrywki „Ciepło z klasą”. Autorzy najlepszych zgłoszeń zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami. Oto fragment jednego ze zgłoszeń:

„Ta szkoła jest najlepsza! Troszczy się o dzieci i pomaga wszystkim swoim podopiecznym ! Zacięcie walczy o wspaniałą nagrodę , a zima tuz tuż....Wspaniała szkoła , wspaniała kadra i super ATMOSFERA to atuty tej placówki!”

Każdego tygodnia najlepsze zgłoszenia premiujemy sportowymi kurtkami, polarami, power bankami i innymi nagrodami.

Na szkoły, które 30 września będą miały na koncie najwięcej głosów czekają 3 nagrody główne:

 • Miejsce: Hybrydowy System Grzewczy
 • Miejsce: Tablica multimedialna z projektorem
 • Miejsce: Zestaw profesjonalnych piłek sportowych

Suma nagród głównych to ponad 30 000 złotych.

Aby dać szkole szansę na zdobycie nagrody i wziąć udział w grze wystarczy zagłosować na szkołę, na stronie kampanii www.cieplozklasa.pl

 


"Ciepło z klasą" - Oni już wygrali

1 września w tym roku był podwójnie uroczystym dniem dla trzech szkół. Uczniowie w całej Polsce rozpoczęli dzisiaj nowy rok szkolny a szkoły z Żywca, Łosic i Głubczyc odebrały vouchery, na łączną kwotę ponad 230 000 złotych, na Hybrydowe Systemy Grzewcze. Te ekologiczne systemy grzewcze stanowią nagrody w ogólnopolskiej kampanii "Ciepło z klasą".

1 września w tym roku był podwójnie uroczystym dniem dla trzech szkół. Uczniowie w całej Polsce rozpoczęli dzisiaj nowy rok szkolny a szkoły z Żywca, Łosic i Głubczyc odebrały vouchery, na łączną kwotę 230 000 złotych, na Hybrydowe Systemy Grzewcze. Te ekologiczne systemy grzewcze stanowią nagrody w ogólnopolskiej kampanii "Ciepło z klasą".

 

W kampanii brały udział szkoły z całej Polski. Przez 3 miesiące uczestnicy zgłaszali swoje szkoły na stronie cieplozklasa.pl i regularnie głosowali, co przełożyło się na:

 • I miejsce za 17 260 zebranych głosów dla Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych z Żywca
 • II miejsce za 15 443 zebranych głosów dla Zespołu Szkół nr 1 z Łosic
 • III miejsce za 14 848 zebranych głosów dla Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie

Gratulujemy zwycięzcom i przypominamy, że od 01 do 30 września trwa Dogrywka kampanii "Ciepło z klasą", w której pula nagród to ponad 30 000 złotych.
Szczegóły na cieplozklasa.pl i naszym profilu na FB

 

 

 


Wielka Dogrywka Kampanii "Ciepło z klasą"

Pierwszy dzwonek szkolny już jutro, a wraz z nim rusza dogrywka wielkiej ogólnopolskiej kampanii „Ciepło z klasą”. Dla trzech zwycięskich szkół, firma Galmet - największy polski producent urządzeń grzewczych przekaże nagrody wartości ponad 30.000 złotych.

Pierwszy dzwonek szkolny już jutro, a wraz z nim rusza dogrywka wielkiej ogólnopolskiej kampanii „Ciepło z klasą”. Dla trzech zwycięskich szkół, firma Galmet - największy polski producent urządzeń grzewczych przekaże nagrody wartości ponad 30.000 złotych. Włącz się w proces tworzenia rzeczy mądrych i zaangażują swoją placówkę, szkołę, lokalną społeczność do rejestrowania i głosowania. Dogrywka trwa od 1.09.16 do 30.09.16 wystarczy zarejestrować swoją szkołę na stronie www.cieplozklasa.pl. W dogrywce kampanii „Ciepło z klasą” udział może wziąć każdy, co tydzień najciekawsze zgłoszenie będzie nagradzane. Szkoły, które zdobędą największą ilość głosów zdobędą atrakcyjne nagrody dla swoich uczniów. Zawalcz o jedną z nagród głównych! Do wygrania nowoczesne, ekologiczne, hybrydowe ogrzewanie dla Twojej szkoły, interaktywna tablica multimedialna z projektorem oraz profesjonalny zestaw piłek.


Najmądrzejsza pompa ciepła w Polsce – jeszcze lepsza!

Galmet wprowadza nowy standard pomp ciepła. Skonstruowana przez polskiego producenta powietrzna pompa ciepła do c.w.u. Spectra ma najkorzystniejszy na polskim rynku stosunek ceny do jakości i wydajności.
Obecnie współczynnik COP Spectry wynosi aż 3,49 (A15/W10-55) zgodnie z najnowszą normą PN-EN 16147 i nawet 3,52  przy (A20/W10-55) – jest to rekordowy wynik wśród powietrznych pomp ciepła z podgrzewaczem do ciepłej wody użytkowej.

Galmet wprowadza nowy standard pomp ciepła. Skonstruowana przez polskiego producenta powietrzna pompa ciepła do c.w.u. Spectra ma najkorzystniejszy na polskim rynku stosunek ceny do jakości i wydajności.

Galmet zastosował w tym modelu najnowsze rozwiązania technologiczne, znacznie poprawiając jej parametry. Obecnie współczynnik COP Spectry wynosi aż 3,49 (A15/W10-55) zgodnie z najnowszą normą PN-EN 16147 i nawet 3,52  przy (A20/W10-55) – jest to rekordowy wynik wśród powietrznych pomp ciepła z podgrzewaczem do ciepłej wody użytkowej.

Spectra zyskała także znacznie wydajniejszy parownik, zapewniający efektywniejsze przekazywanie ciepła do czynnika chłodniczego, a doskonały sterownik z kolorowym ekranem dotykowym LCD wyposażono w najnowsze oprogramowanie, gwarantujące komfortową, intuicyjną obsługę.

Pompa ciepła Spectra:

 • Zabezpiecza ciepłą wodę użytkową dla 4-5 osobowej rodziny.
 • Oferuje możliwość współpracy z domową instalacja solarną lub kotłem c.o.
 • Pozwala oszczędzić do 1500 złotych kosztów ogrzewania wody rocznie.
 • Posiada najwyższą obecnie klasę efektywności energetycznej A.

Wszystkie informacje na temat pompy ciepła Spectra dostępne są tutaj.


Podsumowanie I etapu kampanii "Ciepło z klasą"

Kampania społeczna "Ciepło z klasą" pomogła tysiącom uczniów w całej Polsce. Ten film to podsumowanie 3 miesięcy zmagań.

Kampania społeczna "Ciepło z klasą" to odpowiedź firmy Galmet na problem niedogrzanych szkół na terenie całej Polski. Akcja "Ciepło z klasą" pomogła tysiącom uczniów w całej Polsce. Na potrzeby akcji stworzono stronę cieplozklasa.pl, na której uczniowie, nauczyciele i rodzice, ale i absolwenci mogli zgłaszać swoje szkoły i na nie głosować. Kreatywność i zaangażowanie uczestników kampanii przełożyły się na jej wyniki.

W trakcie trwania akcji stronę kampanii odwiedzono prawie 1 000 000 razy spędzając na niej  478 879 minut, czyli ponad 332 dni.

3 szkoły, kóre uzyskały największą liczbę głosów otrzymają nowoczesne Hybrydowe Systemy Grzewcze o łącznej wartości ponad 230 000 złotych. 

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.


Galmet i Mistrzostwa Gwiazd "Art Cup" Lewada 2016

W najbliższy weekend 27-28.08 zapraszamy na XIX Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd "Art Cup" w Zakrzowie. Na publiczność będą czekały pokazy jeździeckie oraz plejada znanych i popularnych artystów. Z mieszkańcami Sławna oraz Głubczyc spotkamy się w ten weekend na dożynkach gminnych. Do zobaczenia. 

 

Przed nami bardzo aktywny weekend, Galmet będzie uczestniczył w XIX Jeździeckich Mistrzostwach Gwiazd "Art Cup" w Zakrzowie. W tym roku na publiczność będą czekały pokazy jeździeckie oraz plejada znanych i popularnych artystów takich jak : Katarzyna Dowbor, Bogusław Linda, Maria Pakulnis, Piotr Polk, czy Jacek Rozenek. W najbliższy weekend będziemy również brać udział w Gminnych Dożynkach w Bogdanowicach i Sławnie k. Opoczna. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w imprezach oraz do odwiedzenia naszych ekspozycji, będzie to doskonała okazja do spotkania się i uzyskania wielu ciekawych informacji i porad od specjalistów Galmet.

 


Mobilna ekspozycja Galmet

  Wakacje w pełni, a mobilna ekspozycja Galmet dzień po dniu odwiedza kolejne miasta. Miesiąc zaczęliśmy od wizyty nad Polskim morzem.

                Wakacje w pełni, a mobilna ekspozycja Galmet dzień po dniu odwiedza kolejne miasta. W ostatnich dniach prezentowaliśmy Hybrydowe Systemy Grzewcze w Szczecinie, Koszalinie, Bydgoszczy i na XIV Wielkim Festynie Pomidora w Jeziorach Wielkich. Zainteresowanie zwiedzających było wyjątkowo duże. W tłumie wypatrzyliśmy nawet Ireneusza Bieleninika. Pełna relacja na naszym profilu na Facebooku. W najbliższych dniach spotkamy się na południu kraju. Zapraszamy do Raciborza i Zabrza. Przyjdź i zobacz jak działają kotły c.o., pompy ciepła, kolektory słoneczne i ogrzewacze wody największego producenta urządzeń grzewczych w Polsce.


Ogłaszamy wielką DOGRYWKĘ

Ze względu na duże zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli postanowiliśmy wynagrodzić kolejne szkoły i zorganizować WIELKĄ DOGRYWKĘ.
Przyznamy kolejne nagrody. Wartość nagród w dogrywce to 30 000 złotych.

Ze względu na duże zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli postanowiliśmy wynagrodzić kolejne szkoły i zorganizować WIELKĄ DOGRYWKĘ.
Przyznamy kolejne nagrody. Wartość nagród w dogrywce to 30 000 złotych. Szczegóły wkrótce na www.cieplozklasa.pl i naszym profilu na Facebooku.


Znamy Laureatów!!!

Znamy już Laureatów kampanii „Ciepło z klasą” Galmet!

I miejsce – Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu
II miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Łosicach
III miejsce – Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Głubczycach

Nagrody wręczymy Laureatom 1 września!

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w kampanii!

Znamy już Laureatów kampanii „Ciepło z klasą” Galmet!

Po dokładnej weryfikacji ilości głosów oddanych na poszczególne szkoły ogłaszamy zwycięskie podium kampanii „Ciepło z klasą”!

I miejsce – Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu
II miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Łosicach
III miejsce – Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Głubczycach

Nagrody wręczymy Laureatom 1 września!

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w kampanii!


ECO S.A. wybrało Galmet

Jest nam niezmiernie miło, że największa spółka ciepłownicza w Polsce – Energetyka Cieplna Opolszczyzny w Opolu,  chcąc zaangażować się w pozyskiwanie Odnawialnych Źródeł Energii, wybrała nasze mądre rozwiązania.

Z dumą zawiadamiany, że największa spółka ciepłownicza w Polsce – Energetyka Cieplna Opolszczyzny w Opolu, chcąc zaangażować się w pozyskiwanie Odnawialnych Źródeł Energii, wybrała nasze mądre rozwiązania.
Jest nam niezmiernie miło, że spółka ECO wykorzystała korektory słoneczne naszej produkcji. To dowód na to, że produkty Galmet przeznaczone są nawet dla najbardziej wymagających klientów.

W kwietniu ECO Serwis zrealizowało dla ECO S.A. inwestycję budowy instalacji 105 kolektorów słonecznych marki Galmet, o mocy szczytowej 200 kW.
Jest to program pilotażowy mający podwójne znaczenie. Oprócz wymiaru ekonomicznego stanowić będzie też swoiste laboratorium badawczo – rozwojowe firmy ECO S.A.

Budowa opolskiej instalacji solarnej przy ulicy Harcerskiej zrealizowana została ze środków własnych ECO S.A. a jej włączenie do miejskiego systemu ciepłowniczego pozwoliło na zakwalifikowanie go do kategorii systemów efektywnych energetycznie z uwagi na udział w całkowitym wolumenie produkcji ponad 50% ciepła z wysokosprawnej kogeneracji i OZE.

Obecnie trwają testy instalacji, badane są  możliwości budowy większej instalacji oraz powielenia rozwiązania w innych miastach, w których działa ECO S.A. W oparciu o inwestycję badane będą możliwości zwiększania udziału instalacji OZE w produkcji ECO S.A. Poszerzona też została lista usług z jakimi trafiają do klientów pracownicy ECO Serwis. Oferują teraz również wykonawstwo instalacji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.


Wielki SUKCES Kampanii Galmet!

Liczby „Ciepła z klasą” mówią same za siebie.
Zainteresowanie ogólnopolską Kampanią „Ciepło z klasą” Galmet przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. To pierwszy taki, dedykowany placówkom edukacyjnym, projekt polskiego producenta, który uzyskał tak duży rozgłos w sieci.

Liczby „Ciepła z klasą” mówią same za siebie.


Zainteresowanie ogólnopolską Kampanią „Ciepło z klasą” Galmet przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. To pierwszy taki, dedykowany placówkom edukacyjnym, projekt polskiego producenta, który uzyskał tak duży rozgłos w sieci.

Profesjonalnie przeprowadzona akcja promocyjna zdobyła dla Kampanii aż 105 szkół i 29.722 uczestników z całej Polski. Na stronie www.cieplozklasa.pl szkoły zgłaszano aż 1.019 razy. Na szkołę, która jak na razie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu, oddano 9.390 z 24 500 zebranych w całej Kampanii głosów.

Reklama akcji pojawiła się na jednym z największych polskich portali internetowych, www.onet.pl, gdzie odnotowała aż 4 miliony wyświetleń. Ponadto zamieszczona została na witrynach: www.wirtualnemedia.pl, www.budujemydom.pl, www.ogrzewanie.info.pl, www.wom.edu.pl, www.onninen.pl.

Wiadomość o Kampanii pojawiła się również na portalach konkursowych, m.in. www.e-konkursy.info, www.aktualnekonkursy.pl, www.konkursy-internetowe.eu oraz na stronach www zgłoszonych szkół.
Dużą aktywność odnotowano dla postów kampanijnych oraz dodatkowych akcji konkursowych organizowanych na profilu Galmet na Facebooku.


Powiększamy zestaw nagród w Kampanii "Ciepło z klasą”

Rozpoczynamy już szósty tydzień Kampanii „Ciepło z klasą” organizowanej przez lidera polskiej branży grzewczej GALMET. Do puli nagród zawierającej ultranowoczesny sprzęt grzewczy, który zdobędą trzy zwycięskie w głosowaniu szkoły, dołączają nagrody dodatkowe. Łączna wartość nagród to ponad 230 tys. złotych.

Rozpoczynamy już szósty tydzień Kampanii „Ciepło z klasą” organizowanej przez lidera polskiej branży grzewczej GALMET. Do puli nagród zawierającej ultranowoczesny sprzęt grzewczy, który zdobędą trzy zwycięskie w głosowaniu szkoły, dołączają nagrody dodatkowe. Łączna wartość nagród to ponad 230 tys. złotych.

Trzy placówki, które uzyskają największą ilość głosów, zdobędą nowoczesne zestawy grzewcze, wraz z pełnym i profesjonalnym montażem, które zapewnią uczniom maksimum komfortu i bezpieczeństwa grzewczego, jak również pozwolą ograniczyć koszty stałe związane z ogrzewaniem. Co ważne, nagrody będą dopasowane do indywidualnych wymagań i potrzeb danej szkoły.

Dodatkowo dziesięć pierwszych szkół, które otrzymają najwięcej głosów, zdobędzie kompleksowe, darmowe przeglądy instalacji grzewczych, przeprowadzane przez firmę Galmet.
Profesjonalne przeglądy instalacji grzewczych pozwolą na ocenę jakości pracy i wydajności sprzętu grzewczego zamontowanego w szkołach. Zwycięskie placówki będą mogły liczyć na fachową usługę doradczą i pełne wsparcie zespołu ekspertów firmy Galmet.


Zostań Ambasadorem „Ciepła z klasą”

Od teraz samorządy, miasta i gminy mogą ubiegać się o prestiżowy tytuł Ambasadora Kampanii i w ten sposób wyrazić swoje oficjalne wsparcie dla inicjatywy firmy Galmet. Taka możliwość to duża szansa dla samorządów na promocję regionu i aktywizację społeczności lokalnej.

Od teraz samorządy, miasta i gminy mogą ubiegać się o prestiżowy tytuł Ambasadora Kampanii i w ten sposób wyrazić swoje oficjalne wsparcie dla inicjatywy firmy Galmet. Taka możliwość to duża szansa dla samorządów na promocję regionu i aktywizację społeczności lokalnej.

Aby zostać Ambasadorem Kampanii wystarczy zamieścić notkę prasową o Kampanii na stronie internetowej instytucji, poinformować o akcji poprzez portal Facebook i zaktywizować dyrektorów szkół do wzięcia udziału. Informacja o wsparciu Kampanii zostanie umieszczona w postaci zdjęcia lub logotypu na stronie www.cieplozklasa.pl, w dedykowanej zakładce „Ambasadorzy Kampanii”.


Galmet wspiera domy dziecka

W głosowaniu mogą uczestniczyć nie tylko szkoły. Galmet wspiera także domy dziecka i specjalistyczne placówki wychowawcze, umożliwiając im udział w konkursie i walkę o nagrody Kampanii.

W głosowaniu mogą uczestniczyć nie tylko szkoły. Galmet wspiera także domy dziecka i specjalistyczne placówki wychowawcze, umożliwiając im udział w konkursie i walkę o nagrody Kampanii.

Galmet daje dzieciom równe szanse. Dzięki stosownym zmianom w zamieszczonym na stronie internetowej regulaminie Kampanii „Ciepło z klasą”, powiększeniu ulega grono uczestników. Oprócz placówek oświatowo-wychowawczych, o nagrody zawalczyć będą mogły także: placówki socjalizacyjne, interwencyjne, specjalistyczno-terapeutyczne oraz placówki typu rodzinnego.


Ciepło z klasą - o kampanii już jest głośno

Ponad 6,5 miliona odsłon w największych polskich portalach: onet.pl, wp.pl, interia.pl, gazeta.pl. Informacja o kampanii i wyjątkowych produktach Galmet obiega całą Polskę

Kampania „Ciepło z klasą” powstała by promować sprzedaż urządzeń grzewczych Galmet: ultranowoczesnych kolektorów słonecznych, pomp ciepła, zbiorników i kotłów c.o.. Obecność w ogólnopolskich mediach pozwoliła ogromnej liczbie osób poznać firmę Galmet, jej innowacyjne produkty, a także mądre działania reklamowe, prowadzone w ramach kampanii. Udało nam się utrwalić i rozwinąć pozytywny wizerunek naszej firmy i naszych urządzeń. To działania, które z pewnością wpłyną na decyzje zakupowe klientów.

Statystyki kampanii są bardzo wysokie: ze strony kampanii www.cieplozklasa.pl po trzech tygodniach kampanii codziennie korzysta średnio 10000 unikalnych użytkowników, głosujących na szkoły i dodających swoje własne zgłoszenia konkursowe. A co najważniejsze - codziennie obcujących z marką Galmet.  

Szkoły również zaangażowały się w działania kampanijne. Obecnie liderem rankingu jest Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych z Żywca, z wynikiem 7110 głosów. Na drugim miejscu Szkoła nr 2 z Głubczyc, której uczniowie zdobyli 5112 głosów. Podium zamyka  Społeczna Szkoła Podstawowa we Wszemborzu z wynikiem 2125 głosów.

Głosowanie na szkoły potrwa do 20 czerwca. Jeszcze sporo może się wydarzyć - do kampanii „Ciepło z klasą" codziennie dołączają nowe szkoły z całej Polski.


Hybrydowe Systemy Grzewcze w kampanii "Ciepło z klasą”

Ciepło z klasą” to wyjątkowa kampania i równie wyjątkowe nagrody. Trzy zwycięskie szkoły w Polsce otrzymają od firmy Galmet nowoczesne wyposażenie kotłowni lub wspierające obecne ogrzewanie urządzenia grzewcze: ultranowoczesne kolektory słoneczne lub pompy ciepła

Nagrody pozwolą każdej ze szkół obniżyć rachunki za ogrzewanie. Nie ma znaczenia, czy szkoła korzysta z ciepła z sieci miejskiej (ciepła systemowego), czy posiada własną kotłownię. Trzy zwycięskie szkoły mają zapewnioną również pomoc ekspertów firmy Galmet, związaną z doborem odpowiednich do swoich potrzeb urządzeń. Oznacza to, że nawet szkoła podłączona do sieci miejskiej może dzięki kampanii obniżyć rachunki, uzupełniając cały system np. kolektorami słonecznymi lub wydajną pompą ciepła Galmet.

"Ciepło z klasą” to kampania niosąca również wiele korzyści dla instalatorów. Dzięki obecności w mediach poruszamy istotny temat ogrzewania szkół, a także innych placówek wychowawczych: stowarzyszeń, przedszkoli itd. To pierwsza tego typu kampania, która mówi do tak szerokiej, choć wcześniej niedostrzeganej przez konkurencyjne firmy grupy odbiorców. Co ważne, w ramach kampanii promowane są również urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, w tym Hybrydowe Systemy Grzewcze Galmet, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność.


Jak strona kampanii "Ciepło z klasą" zwiększa Twoją sprzedaż?

Skuteczność kampanii to zasługa odpowiednio przygotowanej strony konkursowej, która nie tylko informuje o kampanii, ale również wspiera sprzedaż urządzeń Galmet.

Tworzymy rzeczy mądre - nowoczesne produkty, które dbają o użytkownika, jego rodzinę i jego dom. Tworzymy produkty, które zapewniają bezpieczeństwo i które warto montować w swoim domu. Właśnie dlatego na stronie akcji „Ciepło z klasą” pojawiły się konkretne sekcje, wspierające sprzedaż urządzeń Galmetu.

Dzięki kampanii Twoi klienci mogą dowiedzieć się o istotnych przewagach każdej z grup produktowych: zbiorników, kolektorów słonecznych i zestawów solarnych, pomp ciepła, a także kotłów c.o. Ilustrowaniu przewag służy wybrany produkt z oferty.

Co ważne, użytkownicy strony mogą w łatwy sposób znaleźć produkty Galmet w swojej okolicy, korzystając z wygodnej sekcji „Znajdź nasze produkty”. Wystarczy, że wpiszą nazwę miejscowości, a znajdą najbliższe punkty, w których dostępne są urządzenia. Warto zadbać o to, by produkty Galmet były dostępne w Państwa salonie.

Przekaz związany z marką Galmet wspierają filmy reklamowe umieszczone w dedykowanej sekcji, które prezentują wszystkie najważniejsze wartości firmy.

Całość uzupełnia sekcja konkursowa strony, z której codziennie korzysta około 10 000 osób - dodając zgłoszenia, głosując na wybrane szkoły, a co najważniejsze - obcując z marką Galmet.


Targi Instalacje 2016

Tegoroczne Targi Instalacje 2016 dobiegły końca. Ponad 800 wystawców i blisko 30 tys. profesjonalistów, którzy przez cztery dni odwiedzili targi poszukując najnowszych rozwiązań oraz kontaktów z wiodącymi na rynku producentami i dystrybutorami.
 

Tegoroczne Targi Instalacje 2016 dobiegły końca. Ponad 800 wystawców i blisko 30 tys. profesjonalistów, którzy przez cztery dni odwiedzili targi poszukując najnowszych rozwiązań oraz kontaktów z wiodącymi na rynku producentami i dystrybutorami.

Obecność najbardziej znaczących firm z branży grzewczej oraz zainteresowanie naszymi stoiskami przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jest to doskonały przykład na to, że Galmet jako firma z ponad 30 – letnim doświadczeniem w branży grzewczej cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem i potwierdza swoja silną pozycje na rynku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszym klientom oraz tworząc szeroki wachlarz innowacyjnych produktów nasza marka zostaje doceniona.

Podczas czterech dni targów, Galmet przedstawił najbardziej znane i cenione produkty ze swojej szerokiej oferty produktowej. Były to m.in. prezentowana w klubie premier Pompa ciepła Maxima, Spectra, AirMax2, kolektory słoneczne oraz znane w całej Europie ogrzewacze wody.
Uznanie jakim cieszy się marka potwierdza fakt, iż konkuruje on z najlepszymi, równocześnie wyznacza nowy kierunek rozwoju całej branży. Tegoroczne targi były dla nas bardzo pracowite, ale nawiązaliśmy bardzo obiecujące kontakty, które w przyszłości mamy nadzieje zaowocują.
Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko bardzo dziękujemy i zapraszamy do współpracy.


Galmet – Partner strategiczny XVI edycji Eko – wystawy w Pietrowicach Wielkich zaprasza

Galmet – Partner strategiczny XVI edycji Eko – wystawy w Pietrowicach Wielkich poświęconej Ekologicznym rozwiązaniom zaprasza do odwiedzenia ekspozycji oraz udziału w konferencji pt. „Pompy ciepła – racjonalne rozwiązanie energetyczne jutra” w dniach 7 – 8 maja 2016 r.

W dniach 7 - 8 maja 2016 zapraszamy wszystkich do udziału w Eko - wystawie oraz konferencji:  „Pompy ciepła – racjonalne rozwiązanie energetyczne jutra”, w Pietrowicach Wielkich.  Przez dwa dni, do niedzieli, trwać będzie wystawa proekologicznych technologii i nowinek oraz piknik z licznymi atrakcjami dla zwiedzających. Specjaliści firmy Galmet przedstawią zwiedzającym bogatą ofertę: innowacyjnych pomp ciepła, nowoczesnych kolektorów słonecznych, ekologicznych kotłów i znanych w całej Europie ogrzewaczy wody. Zaoferują Hybrydowy System Grzewczy optymalny dla każdego domu. Na zwiedzających czeka również ekspozycja mobilna Galmet oraz niespodzianka dla fanów sportu - rajdowy Peugeot 208 R2 w barwach Galmet.

Program:

Sobota, 7 maja 2016

 • 09.00 Rozpoczęcie konferencji
 • 10.00 Otwarcie pawilonów wystawowych
 • 11.30 Oficjalna inauguracja wystawy
 • 12.00 Występ Majoretek i orkiestry dętej
 • 13.00 Przeglądy zespołów szkolnych - I cześć
 • 15.00 Prezentacja wystawców
 • 16.00 Koncert zespołu NEW FOR YOU
 • 17.00 Koncert Brygidy i Roberta Łukowskich
 • 18.00 Koncert Mirka Jędrowskiego wraz z zespołem
 • 19.30 Koncert zespołu disco polo SKANER

Niedziela, 8 maja 2016

 • 10.00 Otwarcie pawilonów wystawowych
 • 11.00 Prezentacja wystawców
 • 12.00 „Przeglądy zespołów szkolnych - II cześć
 • 14.00 Wręczenie nagród laureatom konkursu ekologicznego
 • 14.30 Program dla dzieci CORALOWE MINIMINKI
 • 15.30 Wręczenie statuetek dla wystawców
 • 16.00 Koncert zespołu BLUE PARTY
 • 17.00 Śląska Biesiada z Radiem Vanessa – prowadzi Piotr Scholz
 • 18.00 Koncert zespołu Kolorowe Gitary
 • 18.00 Zamknięcie pawilonów wystawowych
 • 19.00 Koncert zespołu KORDIAN
 • 20.15 Gwiazda Wieczoru – Szymon Wydra & Carpe Diem
 • 21.30 Pokaz sztucznych ogni

Galmet uruchamia największą w branży kampanię, kierowaną do szerokiej grupy potencjalnych klientów

„Jako lider branży wyrobów grzewczych wyznaczamy nowy, odważny sposób komunikacji. Nikt wcześniej nie miał odwagi się tego podjąć”

Galmet startuje z szeroko zakrojoną, ogólnopolską kampanią wizerunkowo-sprzedażową, promującą markę i jej produkty, której istotnym elementem jest wyjątkowa nagroda główna -  trzy pełne Hybrydowe Systemy Grzewcze, złożone z produktów marki Galmet, które zostaną przekazane trzem zwycięskim szkołom. Dodatkowo, uczestnicy dodający nowe zgłoszenia, co tydzień wygrywają atrakcyjne nagrody. Kampania rusza już w kwietniu i potrwa aż do 30 czerwca, czyli do zakończenia roku szkolnego.

Oto, co o kampanii mówi sam prezes Galmetu, Robert Galara:

„Jako lider w branży wyznaczamy nowy, odważny sposób komunikacji. Nikt wcześniej nie miał odwagi się tego podjąć. Działamy jak największe, światowe marki, budując niezwykłą kampanię „Ciepło z klasą”. Poprzez swoje działania Galmet nie tylko buduje swoją rozpoznawalność, pokazując, że Polacy potrafią budować wspaniałe produkty, ale także wzmacnia wizerunek całej branży grzewczej w Polsce. Z tego co wiem, dotychczas żadna firma z branży grzewczej nie reklamowała się na taką skalę i nie była tak bardzo zaangażowana społecznie. Tym co najważniejsze i najpiękniejsze w tej kampanii, jest fakt, że przedsięwzięcie to przyczyni się także do pomocy tysiącom uczniów i nauczycieli w całej Polsce. To z pewnością dobrze wydane pieniądze”.


Jedyna taka nagroda - trzy nowoczesne kotłownie dla szkół od Galmet

Kampania „Ciepło z klasą” to projekt, który ma dwa cele: po pierwsze dotrzeć z informacją o kampanii do naszych rodaków i pokazać im, że "Polak potrafi”. Po drugie…

Kampania „Ciepło z klasą” to projekt, który ma dwa cele: po pierwsze dotrzeć z informacją o kampanii do naszych rodaków i pokazać im, że „Polak potrafi", że są polskie firmy takie jak Galmet, które produkują doskonałe urządzenia na najlepszym europejskim poziomie technologicznym. Drugim celem jest mądre wydanie ogromnych środków na kampanię. Nasza filozofia to „tworzymy rzeczy mądre”- tutaj również nie mogło zabraknąć dobrego pomysłu na mądre wydanie pieniędzy. 

Proponujemy wszystkim polskim szkołom wzięcie udziału w wyjątkowym konkursie. Trzy z nich, które w ogólnopolskim głosowaniu otrzymają największą liczbę głosów, wygrają nowoczesne Hybrydowe Systemy Grzewcze – urządzenia wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii (OZE), które dodatkowo przyczynią się do poprawienia jakości powietrza i stanu środowiska naturalnego w ich okolicy. Co ważne, nagrody będą dopasowane do indywidualnych wymagań i potrzeb danej szkoły. Wartość każdego z zestawów to kolejno aż 57,5 tys. zł, 80,5 tys. zł i 92 tys. złotych, natomiast łączna pula nagród w kampanii „Ciepło z klasą” to ponad 230 tys. złotych.

Więcej informacji na stronie kampanii: cieplozklasa.pl


Galmet w INTERNECIE, OUTDOORze i w punktach sprzedaży

Instalatorze, hurtowniku, projektancie - od dziś nie musisz się reklamować i wydawać na to pieniędzy. To Galmet zadba o to, aby Twój klient przyszedł właśnie do Ciebie.

W trakcie trwania kampanii Galmet ze swoją reklamą będzie wszędzie - w internecie, punktach sprzedaży czy na outdoorze. Instalatorze, hurtowniku, projektancie - od dziś nie musisz się reklamować i wydawać na to pieniędzy. To Galmet zadba o to, aby Twój klient przyszedł właśnie do Ciebie.

Dzięki kampanii klienci będą pytać o produkty marki Galmet. Już dziś zadbaj o to, by były one u Ciebie dostępne.


Poznań stolicą instalatorów i projektantów instalacji

Już za tydzień targi "Instalacje 2016". Jak co roku swoje produkty zaprezentuje na nich Galmet. W tym roku dla zwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę

25-28 kwietnia 2016 odbędzie się już kolejna edycja Międzynarodowych Targów Instalacyjnych w Poznaniu. To jedno z największych wydarzeń w branży grzewczej i instalacyjnej w kraju. Od wielu lat targi stanowią okazje do prezentacji aktualnych trendów, technologii i nowości produktowych związanych z rynkiem instalacyjnym. Swój udział podczas czterodniowej imprezy zapowiedziało już ponad 300 wystawców w tym wystawcy m.in. z Turcji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Ukrainy i Szwecji. Podobnie jak w latach poprzednich, również i w tym roku nie zabraknie czołowego polskiego producenta z branży grzewczej – GALMET.

Podczas tegorocznych targów firma zaprezentuje się na dwóch stoiskach: stacjonarnym (w hali) i stoisku mobilnym (na terenie zewnętrznym). Każdy kto odwiedzi naszą ekspozycje będzie mógł w praktyce sprawdzić działanie naszych urządzeń. Zaprezentujemy szeroką ofertę produktową, najnowsze propozycje systemów solarnych, pomp ciepła oraz znane w całej Europie ogrzewacze wody.

Wystawa będzie świetną okazją do spotkania się i uzyskania profesjonalnych informacji od naszych specjalistów.
Dodatkową atrakcją naszego stoiska będzie rajdowe auto Peugeot 208 R2.

Stoisko wewnętrzne nr 115 B (sektor C) hala 5
Stoisko zewnętrzne nr 4 obok hali 5 (auto wystawowe)


Nowa strona Galmet

Kolejny krok w rozwoju marki.

 

 

 

W 2016 roku Galmet zdążył już wprowadzić swoją nową filozofię, popartą m.in. nowym logotypem, a także zmienionym sposobem znakowania produktów. Uruchomiony został fanpage „Galmet - lubimy rzeczy mądre” w serwisie Facebook oraz kanał w serwisie YouTube o nazwie "Galmet. Lubimy rzeczy mądre”, na którym obejrzeć można nowoczesne spoty reklamowe. W zupełnie nowej formie ukazuje się również magazyn „Ekspert Ogrzewnictwa”, który doskonale oddaje charakter wszystkich zmian.

W tym roku również znacznie rozszerzone zostały możliwości programu partnerskiego dla instalatorów „Zapunktuj z Galmetem”, którego poprzednia edycja pobiła rekord pod względem liczby uczestników, przekazanych im nagród i zamontowanych urządzeń Galmet. Nowa edycja daje naszym partnerom dużo więcej korzyści - kluczową zmianą, jest możliwość odbioru nie tylko nagród za zarejestrowane produkty, ale również gotówki za montaż niemal wszystkich urządzeń z naszej oferty.

Galmet otworzył także pierwszy w Polsce salon ekspozycyjny producenta, który jako jedyny w branży, w sposób tak nowoczesny prezentuje wszystkie urządzenia i grupy produktowe.

Teraz przyszedł czas na nową stronę internetową, która uruchomiona zostanie na początku kwietnia. Jako jedyna na rynku, w prosty i użyteczny sposób zaprezentuje klientom pełną ofertę wszystkich grup produktowych: pomp ciepła, kolektorów słonecznych, kotłów c.o. oraz zbiorników, a zwłaszcza niezawodnych i oszczędnych hybrydowych systemów grzewczych. To strona, która w zdecydowany sposób ukaże siłę i możliwości marki Galmet, wyrażone w słowach: jeden producent - jeden serwis - jedna gwarancja - jedno Krajowe Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej.

Ciągłe doskonalenie produktów i jakości obsługi poprzez zaangażowanie w pomoc naszym klientom - to priorytet marki Galmet. Marki, która skupia się tylko i wyłącznie na tworzeniu rzeczy mądrych - zarówno na poziomie produktu, jak i relacji z klientem.


Wielka kampania w internecie

Galmet w największych polskich portalach internetowych. Prezentujemy naszą markę, aby dotrzeć do jak największej liczby klientów.

 

 

W takich portalach jak onet.pl, wp.pl, interia.pl, gazeta.pl i całej sieci reklamowej Agory, a także sieci Google już na początku kwietnia wystartuje kampania informacyjno-wizerunkowa, której zadaniem będzie zwrócenie uwagi konsumentów na polską markę Galmet i największego producenta wszystkich grup produktowych techniki grzewczej. Marki, która doskonale radzi sobie zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. 

Rok 2015 zakończył się osiągnięciem przez Galmet wszystkich zaplanowanych celów. To również rok, w którym w firmie opracowana została nowa filozofia oraz nowe, strategiczne plany marketingowe na najbliższe lata. Wszystko to rozpoczyna się od hasła „tworzymy rzeczy mądre”, które uzasadnia nowo przyjęty kierunek zmian.

Kampania, która właśnie startuje, ma za zadanie pokazać, że Galmet ciągle jest wiodącym producentem, liderem branży, który już w II kwartale tego roku zaprezentuje mądre rozwiązania, których dotychczas nie było na rynku.


Zmieniamy się dla Was

Od początku istnienia Galmet ogromny nacisk kładziemy na tworzenie wyjątkowych produktów. Teraz chcemy przybliżyć wszystkim również wyjątkowy świat naszej marki. Pełen wartości, wśród których dominuje komfort i duma końcowego użytkownika, wynikająca z wykorzystywania naszych urządzeń.

 

Swoim klientom dajemy o wiele więcej: jakość polskich i europejskich komponentów, najlepszej klasy solidną stal, gwarancje według unijnych standardów, najnowsze rozwiązania dotykowe i internetowe. Działamy w myśl zasady „jeden producent - jeden serwis – jedna gwarancja - jedno Krajowe Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej”. Zaplanowaliśmy jeszcze coś: premierę, która w 2016 roku zupełnie zmieni branżę.

Nasze wartości

Wyrazem tych zmian jest zupełnie nowe logo, które komunikuje mądrość i stabilność, jest symbolem dokonywania właściwych wyborów, troski o użytkownika i jego dom. W tej formie graficznej zakodowaliśmy dumę z tego, że jesteśmy polską firmą. Taka właśnie jest nasza marka - oddana swoim klientom i zaangażowana w wiele społecznie odpowiedzialnych akcji. Marka Galmet to praca na rzecz naszych odbiorców w zakresie konstruowania produktów tylko z najlepszych komponentów, to polscy fachowcy, których szkolimy, to także zespół pracowników liczący ponad 700 osób oraz doradcy, którzy zaproponują system grzewczy dla każdego domu. Tak właśnie wyobrażamy sobie dbałość o klienta i jakość naszej marki.

Play!

Nowa komunikacja marketingowa Galmet oparta jest na zaproszeniu do współpracy i do współtworzenia naszej wyjątkowej firmy i marki. Jej element graficzny to specjalny symbol – „play”, który po naciśnięciu uruchamia szereg specjalnych wartości, jakie już dziś dostarczamy klientom i systematycznie wprowadzamy na rynek. Znak jest prosty, nowoczesny i dynamiczny. Tak samo proste jest każde urządzenie Galmet, zarówno na poziomie obsługi produktu, jak i serwisu czy wzajemnych relacji. Także sygnet z głową orła to przywiązanie do polskich wartości, to duma z tego, że w Polsce produkujemy sprzęt grzewczy najwyższej, europejskiej jakości. Znak to również dużo lepsza widoczność naszych reklam na ulicach miast, przy hurtowniach i salonach sprzedaży. To element, który buduje naszą markę i wspiera naszą sprzedaż w każdym rejonie Polski.

Bliżej klientów

Nowa strona internetowa to kolejny element, który ułatwi nam komunikację z klientami i konsumentami. Funkcjonująca od początku kwietnia witryna to zupełnie nowa odsłona naszej marki. Od początku 2016 r. działa również odświeżony program partnerski „Zapunktuj z Galmetem”, którego poprzednia edycja pobiła rekordy, zarówno pod względem ilości uczestników, jak i łącznej wartości wszystkich nagród. Za montaż praktycznie każdego urządzenia Galmet instalator otrzymuje nagrody, a także specjalny, dodatkowy bonus finansowy. Najlepiej premiowane są montaże kompletnych, ekologicznych hybrydowych systemów grzewczych. Jeszcze prostsze programy doborowe ułatwiają pracę projektantom.

W październiku 2015 r. w serwisie Facebook uruchomiliśmy nasz firmowy profil: „Galmet. Lubimy rzeczy mądre”. To zaskakujące, jak bardzo możemy zbliżyć się do naszych klientów. Chcemy, by to miejsce było najmądrzejszym profilem na Facebooku. To właśnie tam podpowiadamy, udzielamy rad, a także pokazujemy, kim jesteśmy, kogo szanujemy, jakie mamy poglądy i wartości. Pokazujemy świat z naszej perspektywy – perspektywy rzeczy mądrze pomyślanych. Fanpage w dużym stopniu wykorzystujemy do przedstawiania ciągle unowocześnianych przez nas urządzeń i komunikowania o możliwości łączenia ich w kompletne systemy grzewcze.

Jedyny taki showroom

W ramach zachodzących zmian przygotowaliśmy również wzorcowy salon ekspozycyjny producenta, który jako jedyny w branży grzewczej w tak nowoczesny sposób prezentuje produkty i kompletne zintegrowane hybrydowe systemy grzewcze. To również miejsce, które wprost przedstawia naszym klientom najlepsze rozwiązanie: „jeden producent - jeden serwis - jedna gwarancja - jedno Krajowe Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej”. Znajdujący się w salonie showroom to Krajowe Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej, jakiego dotąd jeszcze nie było. Każdy klient znajdzie w nim odpowiedź na wszystkie pytania związane z doborem urządzeń, ich instalacją czy możliwościami dofinansowania. Właśnie dlatego nazywamy to miejsce najmądrzejszym salonem w Polsce.

Prawdziwie mądra marka

Naszym priorytetem jest ciągłe doskonalenie produktu. Łączenie urządzeń w oszczędne i ekologiczne kompletne systemy grzewcze, gdzie optymalne rezultaty daje połączenie tradycyjnych źródeł energii, jak kocioł c.o. i zbiornik/bufor c.w.u. z produktami wykorzystującymi odnawialne źródła energii, jak kolektory słoneczne czy pompy ciepła.

Priorytet to stałe podnoszenie komfortu użytkowania naszych urządzeń. To stały dostęp do pełnej informacji o produktach i prostsze programy doborowe dla projektantów i partnerów biznesowych Galmet. Doskonałość to jednak nie tylko parametry urządzeń. To również jego wartości – obietnica tego, że nigdy nie zawiedziemy naszych klientów, zawsze będziemy pomocni i dostępni, a nasze produkty w standardzie będą miały najlepszą jakość. Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w nowym haśle marki Galmet: TWORZYMY RZECZY MĄDRE.

Opisane działania służą naszym klientom i partnerom biznesowym. Pomagają osiągać ich cele, budować nowe, trwalsze i jeszcze bardziej dochodowe przedsięwzięcia. Nasza praca i wszystkie dokonywane przez nas zmiany tworzone są dla ludzi, którzy docenią to, że wybrali prawdziwie mądrą markę.


Targi ENEX zakończone sukcesem

W ubiegłym tygodniu zapraszaliśmy do odwiedzenia naszego stoiska na targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX i ENEX Nowa Energia 2016. Dzisiaj prezentujemy relację z tego spotkania i medal, którym wyróżniono Maximę - pompę ciepła  w systemie woda-ziemia.

W dniach 30-31.03.16 w Kielcach odbyły się Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX i ENEX Nowa Energia 2016. Wśród wystawców, swoja ofertę zaprezentowała firma Galmet. ENEX to targi, na których nie mogło zabraknąć wiodącego producenta systemów grzewczych. Przedstawione produkty cieszyły się szerokim zainteresowaniem. Galmet wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku stawia na wysoką jakość wykonania oraz nowoczesne i kompleksowe rozwiązania. Nasza obecność na targach to doskonała okazja do poznania ogromnych możliwości w ramach pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych. Jeden z naszych produktów – pompa ciepła Maxima  została szczególnie wyróżniona Medalem Targów Enex 2016. To idealne potwierdzenie tego, że nasze produkty to urządzenia, które dadzą Ci gwarancję maksymalnego komfortu, wysokiej wydajności, a co za tym idzie pewnych oszczędności.


Tworzymy rzeczy mądre

Od ponad 33 lat wytwarzane przez nas urządzenia zapewniają ciepło w domach Polaków. Przez ten czas zmieniliśmy się bardzo, ale jedno pozostało niezmienne, nasze motto, dzięki któremu tak wysoko cenią Państwo markę Galmet:

"Jeden producent wszystkich urządzeń - jeden serwis - jedna gwarancja - jedno krajowe centrum doradztwa techniki grzewczej".

2016 rok ma być następnym wyjątkowym okresem dla Galmet. 

Galmet od lat działa w myśl zasady: „jeden producent wszystkich urządzeń - jeden serwis - jedna gwarancja - jedno Krajowe Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej” i ciągle podejmuje starania, by być jeszcze bliżej swoich klientów.

Efektem wielkich zmian jest między innymi wprowadzenie nowych linii mądrych produktów, wśród których znajdziemy innowacyjne kotły c.o., kolektory słoneczne i pompy ciepła, w tym AirMax2 i Maximę.

Co jeszcze przygotował Galmet? Tego dowiedzą się Państwo już niebawem. Opowiadamy o tym w zupełnie nowej odsłonie magazynu „Ekspert Ogrzewnictwa”, który trafił do Państwa w marcu.


Pompa ciepła do potęgi 2

Kolejny dowód na to, że Galmet tworzy rzeczy mądre: pompa ciepła Airmax2. Na jakie potrzeby użytkownika odpowiada? Czy jest gwarancją konkretnych oszczędności? I czy rzeczywiście to urządzenie do potęgi? ​
Na początek wystarczy wspomnieć, że pompa powietrzna Airmax2 może oferować współczynnik efektywności bliski 5 i najwyższą, z dostęnych, klasę energetyczną A++.

Na początku grudnia Galmet ponownie zaskoczył branżę – zaprezentował jeden ze swoich najnowszych produktów: powietrzną pompę ciepła – Airmax2. To rzeczywiście urządzenie do potęgi!

Airmax2 to krok ku jeszcze wyższej sprawności. Sterownik pompy ciepła ma wgrane standardowo różne schematy ogrzewania. Pompa ciepła przeznaczona jest nie tylko do ogrzewania c.w.u, ale również do zdalnego sterowania ogrzewaniem pomieszczeń. Użytkownikom dano także możliwość godzinowego sterowania pracą urządzenia (do c.o. i c.w.u.).

Dodatkowe funkcje, jakie posiada pompa, to między innymi: sterowanie dwoma obiegami grzewczymi w standardzie, możliwość rozbudowania sterowania na kolejne obiegi (po zakupieniu dodatkowego modułu), funkcja „Antylegionella”, sterowanie pompą cyrkulacyjną c.w.u. i automatyczny proces odszraniania parownika. Airmax2 wyposażono w intuicyjny sterownik, który zdecydowanie podnosi komfort użytkowania.

Urządzenie dostępne jest w sprzedaży w czterech wariantach: Airmax2 6, 9, 12 i 15 GT, różniących się między sobą mocą grzewczą i współczynnikiem efektywności COP, charakteryzującym sprawność urządzenia.


Ekspert ogrzewnictwa

Zapraszamy do lektury „Eksperta Ogrzewnictwa”, a tym samym do wkroczenia w świat marki Galmet. Będziemy zaszczyceni, jeśli zostaną Państwo w nim na dłużej.

Robert Galara
Wiceprezes Zarządu
Galmet

2016 to rok zmian.
Jest jednak coś, co od ponad 33 lat pozostaje niezmienne. To fakt, że ciągle podejmujemy wyzwanie, by być jeszcze bliżej naszych klientów. 
Najnowszy numer magazynu „Ekspert Ogrzewnictwa” to potwierdzenie tych słów. Został przygotowany w innej szacie graficznej i odświeżonej formule. Ale to, nie jedyna modyfikacja. Zdecydowaliśmy, że obok najważniejszych, informacji o produktach i rozwiązaniach technologicznych Galmet w wydawnictwie pojawią się również informacje np. o stylu życia, samochodach i innych tematach interesujących nowoczesnego czytelnika. Tak naprawdę, to jeden z
elementów wielkiej zmiany naszej firmy. Chcemy, by poznali Państwo Galmet również z innej strony – mam nadzieję, że interesującej dla Państwa tak samo, jak dla nas.
Zapraszamy do lektury „Eksperta Ogrzewnictwa”, a tym samym do wkroczenia w świat marki Galmet. Będziemy zaszczyceni, jeśli zostaną Państwo w nim na dłużej.

Robert Galara
Wiceprezes Zarządu
Galmet


Maxima - maksymalny komfort użytkowania

Galmet - największy w Polsce, producent urządzeń grzewczych, od lat wyznacza standardy. Tym razem producent wprowadził najoszczędniejszą pompę ciepła w systemie ziemia - woda. Maxima gwarantuje najwyższą klasę energetyczną A++ i stabilną pracę przez cały rok.  

Maxima oznacza wydajność.

Maxima to gwarancja spełniania najwyższych norm, to pewność troski o środowisko, w którym żyjemy. Niezależnie od pory roku i temperatury na zewnątrz Maxima dostarcza ciepło niezbędne do ogrzania domu i wody. W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym i wymiennikiem c.w.u. oferuje gwarancję komfortu ekologicznego i oszczędnego ogrzewania.

Maxima, to przemyślane rozwiązania

Maxima to również centrum zarządzania domowym systemem grzewczym. Godzinowy harmonogram pracy pompy ciepła, sterowanie pompą cyrkulacyjną, dodatkową grzałką i obiegami grzewczymi, wszystkie te funkcje Maxima oferuje z poziomu zaawansowanego sterownika z panelem dotykowym.

Maxima, to wygoda zarządzania

Gdziekolwiek jesteś, Maxima jest z Tobą. Każdą pompę ciepła Maxima Galmet wyposażył w dedykowany moduł internetowy. Dzięki niemu pracą pompy zarządzasz przy użyciu komputera, tabletu a nawet smartfona.

Wszystkie zalety pompy ciepła Maxima przedstawia strona produktu.


Galmet na targach LUBDOM

Ekspozycję Galmet, największego polskiego producenta urządzeń grzewczych, można będzie zobaczyć od 1 do 3 kwietnia w Lublinie podczas Tragów LUBDOM - stoisko 3P.

W specjalnie zaprojektowanym dużym samochodzie ekspozycyjnym firmy pokazane zostaną najnowsze innowacyjne produkty, m.in. pompy ciepła - gruntowa Maxima oraz powietrzne: Spectra i AirMax2, kolektory słoneczne KSG 21 z miedzianymi i aluminiowymi absorberami, ekologiczne kotły c.o. z serii KWP oraz znane w całej Europie ogrzewacze wody.

Każdy odwiedzający wystawę Galmet będzie miał możliwość sprawdzenia w praktyce działania większości urządzeń i zobaczenia pracującej instalacji c.o. - funkcjonowania kotła c.o., a także procesu ogrzewania wody w zbiorniku z wykorzystaniem instalacji solarnej. Targi będą również doskonałą okazją do spotkania ze specjalistami GT i uzyskania wielu ciekawych informacji i porad.

LUBDOM jest jedną z największych targowych wystaw budowlanych we Wschodniej Polsce, systematycznie poszerza ofertę wystawienniczą, ściągając coraz więcej wystawców i gości. Ubiegłoroczne targi w Lublinie odwiedziło ponad 8 tys. osób.


Zapraszamy na ENEX 2016

30-31 marca br. GALMET weźmie udział w kolejnej edycji  Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia, które odbywają się w kompleksie wystawienniczym w Kielcach.

Podczas targów specjaliści Galmet przedstawią produkowane przez nas urządzenia, wykorzystujące odnawialne źródła energii m.in. najnowsze pompy ciepła Maxima, Spectra, AirMax2, kolektory słoneczne KSG z miedzianymi i aluminiowymi absorberami , a także znane w całej Europie ogrzewacze wody. Wszystkie wymienione produkty Galmet mogą być konfigurowane w oszczędne i ekologiczne hybrydowe systemy grzewcze, zapewniające użytkownikom najwyższy komfort i bezpieczeństwo.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Galmet (E–116) i rozmów z naszymi ekspertami.


Galmet wspiera rajdowców

Hydrauliczne wspomaganie, zwiększony skok zawieszenia, pięciobiegowa sekwencyjna skrzynia biegów i prawie 200 KM mocy to w skrócie możliwości nowego Peugeot  208 R2 prowadzonego przez Arkadiusza Lechoszesta

Już wkrótce rozpoczną się Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska. Galmet od wielu lat wspiera sportowców różnych dyscyplin, tym razem jesteśmy sponsorem doskonałej załogi w jednym z najbardziej wymagających i ekscytujących sportów jakim są rajdy samochodowe.

Pierwszy wyścig odbędzie się już 23-24.04.2016 w Mikołowie i Żorach, a za kierownicą Peugeot 208 R2 usiądzie Arkadiusz Lechoszest – Kierowca Roku Opolszczyzny. Pilotem będzie doświadczony Paweł Drahan – uczestnik Rajdowych Mistrzostw Europy i Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC).

Już dzisiaj zapraszamy na Śląsk. Mocno kibicujemy i trzymamy kciuki za sukcesy Arka.


Kocioł do zadań specjalnych

Kocioł c.o. EKO-GT KWP z podajnikiem, na ekogroszek zyskał nową funkcjonalność. Sprawdzoną jakość i rozwiązania wzbogaciliśmy o kolejne. Oferujemy, gwarantujące dokładniejsze domykanie, obrotowe klamki. Nowe osłony drzwi zapewniają większą ochronę użytkownika. Zmianie uległ też sposób zamykania klapy zasobnika. Typoszereg kotłów KWP jest początkiem nowej linii kolorystycznej.

Rozpoczęliśmy produkcję zmodernizowanego typoszeregu kotłów c.o. EKO-GT KWP z podajnikiem, o mocach 12, 17, 25 kW w kolorystyce młoteczkowo szaro-czerwonej. Od teraz wszystkie nowe kotły Galmet oferowane będą w jednej kolorystyce. Oprócz koloru nowe kotły wyróżniają m.in. osłony na drzwiczkach gwarantujące lepszą ochronę użytkownika oraz obrotowe klamki zapewniające wygodniejsze zamykanie. Zmiany widoczne są też w konstrukcji zasobnika, który zyskał uszczelkę i nowe, regulowane zamknięcia. Niezmieniona pozostała wysoka jakość i sprawność gwarantujące długie, komfortowe użytkowanie. 


Zapowiedź: Targi Instalacje 2016

W dniach 25-28 kwietnia odbędą się poznańskie „Targi INSTALACJE” - największa w Polsce impreza targowa branży instalacyjnej, sanitarnej i grzewczej. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziała firma Galmet.

Obecność producenta na targach to nie tylko możliwość zaprezentowania najmądrzejszych urządzeń grzewczych w Polsce. To również szansa na poznanie opinii, postaw i – przede wszystkim – potrzeb obecnych i potencjalnych użytkowników ogrzewaczy, pomp ciepła, kolektorów słonecznych, kotłów i systemów hybrydowych.

Patronat nad Międzynarodowymi Targami Instalacje 2016 objęły najważniejsze stowarzyszenia branżowe, wśród których można wyróżnić: Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, Polskie Stowarzyszenie Instalatorów Pomp Ciepła, Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, Izbę Gospodarczą Gazownictwa, Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV, Korporację Kominiarzy Polskich, Stowarzyszenie Polska Armatura Przemysłowa czy Polską Izbę Biomasy. Do współpracy zaproszono także najbardziej znane media branżowe.

Więcej informacji o nadchodzących targach znajdą Państwo na ich stronie internetowej: instalacje.mtp.pl.


Piękno, mądrość i bezpieczeństwo

„Piękno”, „Mądrość” i „Bezpieczeństwo” to nie tylko nazwy nowych filmów promocyjnych Galmet w portalu YouTube. To również określenia-symbole, w których zdefiniowana jest wartość mądrych produktów producenta.

YouTube’owy kanał firmy został założony na początku tego roku. Zaraz po oficjalnym debiucie Galmet. Lubimy rzeczy mądre do profilu dodano trzy filmy promocyjne. Pierwszy z nich – „Piękno” – nawiązuje do tego, że Galmet ubiera technologię w piękne kształty. Drugi – „Mądrość” – mówi, że firma rozszerza możliwości każdego produktu. Trzeci – „Bezpieczeństwo” – odnosi się do faktu,  że jej specjaliści tworzą mądre urządzenia, które pracują dla bezpieczeństwa całej rodziny.

Producent zachęca wszystkich do subskrypcji kanału i udostępniania filmów. Już niedługo pojawi się tam jeszcze więcej materiałów video.

 


Galmet – to się opłaca!

Instalatorzy ponownie zostaną wynagrodzeni dodatkowymi premiami! Tym razem w „Galmet - to się opłaca!” – specjalnej akcji prowadzonej w ramach programu partnerskiego „Zapunktuj z Galmetem”. Wynagrodzenie za instalację i rejestrację każdego premiowanego produktu Galmet, to nawet 500 złotych.

Według zasad akcji „Galmet – to się opłaca!” instalatorzy za zamontowanie u klienta i zarejestrowanie urządzenia Galmet otrzymują premie finansowe, przelewane na karty płatnicze, przyznane przez organizatora. Ważne, by zakup produktu został dokonany u autoryzowanego dystrybutora, a instalacja przez przeszkolonego autoryzowanego instalatora.

Wynagradzane są instalacje prawie wszystkich urządzeń GT. Za montaż:

 • kotła c.o. z podajnikiem 12 kW Galmet wypłaca 130 zł.
 • kotła c.o. z podajnikiem 17, 25, 30 kW – 170 zł.
 • kotła c.o. bez podajnika od 10 do 35 kW – 80 zł.
 • zbiornika z wężownicą, biwalentnego, o poj. 200-500 l – 70 zł.
 • pompy ciepła AirMax2 i Maxima – 500 zł.
 • pompy ciepła Spectra lub Basic – 250 zł.
 • zestawu solarnego – 150 zł.

Nowa akcja znacznie rozwija program „Zapunktuj z Galmetem”, w którym przede wszystkim można otrzymać wartościowe nagrody za katalogowe, sprzedane użytkownikom końcowym, produkty Galmet.

Szczegóły i regulamin akcji można znaleźć pod adresem www.zapunktujzgalmetem.pl.


„Salon producenta” – nowa jakość w branży

4 grudnia, przy ul. Raciborskiej 1 w Głubczycach oficjalnie otwarto nowy „Salon producenta” Galmet. Eksperci firmy twierdzą, że to najmądrzejszy salon w branży ogrzewnictwa.

Wydarzenie zostało poprzedzone kampanią w prasie, radiu, internecie oraz na billboardach. Na otwarcie zaproszono przedstawicieli władz samorządowych, WFOŚiGW w Opolu, projektantów, instalatorów i dystrybutorów urządzeń Galmet.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali prezesi zarządu firmy, Stanisław Galara i jego syn – Robert Galara. Obaj wygłosili również przemówienia. „Ten salon to centrum doradztwa techniki grzewczej. Chcemy wspierać, pomagać i doradzać, a nie jedynie sprzedawać. Ciągle zmieniamy się dla naszych klientów. Tworzymy rzeczy mądre w taki sposób, aby po wybraniu produktów Galmet mogli być z siebie naprawdę dumni” – powiedział przy okazji otwarcia Robert Galara.

Część ekspozycji salonu tworzą trzy komplety zestawów grzewczych Galmet: mini, midi i maxi, które przeznaczone są dla użytkowników o różnych potrzebach. „Ogromny nacisk położyliśmy także na jakość obsługi. Każdy, kto poszukuje odpowiedniego sprzętu grzewczego i ma w związku z tym wątpliwości, znajdzie w naszym salonie odpowiedź na wszystkie swoje pytania” – stwierdził Robert Galara.

Relację zdjęciową z wydarzenia zamieścił między innymi portal TwojeGłubczyce.pl (link). Z kolei wypowiedzi prezesów firmy na temat nowego „Salonu producenta” można posłuchać na stronie internetowej Radia Park (link).


"Galmet Sp.z o.o." Sp. K. 48-100 Głubczyce ul. Raciborska 36, NIP 748-000-27-40 REGON 530508930 tel. +48 77 403 45 00
Polityka prywatności