Jak to się dzieje, że pompa ciepła ogrzewa dom gdy na dworze sypie śnieg, skąd podajnik kotła wie kiedy podać węgiel, jaki zbiornik będzie najlepszy do kotła gazowego? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziesz w dziale "Jak to działa?". Miłej lektury.
Pompy ciepła dla różnych temperatur górnego i dolnego źródła osiągają różne wartości mocy grzewczej, chłodniczej czy też elektrycznej. Punkt pracy opisuje się zwyczajowo skrótem.
Przykładowy punkt pracy powietrznej pompy ciepła to: A7W35. „A” z angielskiego „air” - powietrze. „W” –„water”- woda. Oznacza to zatem temperaturę powietrza wlotowego 7ºC oraz temperaturę wody na wyjściu z pompy ciepła 35ºC.
Julia Strzeduła, Doradca techniczny ds. pomp ciepła
W domach jednorodzinnych, najprostszym rozwiązaniem jest stosowanie powietrznych pomp ciepła. Pompy ciepła Airmax2, w klasie energetycznej do A++, zapewniają ciepło niezbędne do ogrzania budynku i wody użytkowej. Nie wymagają osobnej kotłowni, gdyż instalowane są na zewnątrz budynku. Ich instalacja nie wymaga wykonania dolnego źródła w gruncie (odwierty, wymiennik poziomy), a jedynie wykonania przyłączy hydraulicznych.
Julia Strzeduła, Doradca techniczny ds. pomp ciepła
RESIST-TECH® to opatentowana technologia ochrony dzięki, której żywotność zbiorników z grzałką elektryczną wydłuża się nawet o 50%. Specjalny rezystor wyrównuje potencjały elektromagnetyczne pomiędzy anodą magnezową a grzałką elektryczną.
Roman Balicz, Doradca techniczny ds. zbiorników
SQUARE Jacket Design® to nowoczesny, kwadratowy kształt zewnętrznej obudowy ogrzewacza, wyróżniający produkty z logo Galmet.
Roman Balicz, Doradca techniczny ds. zbiorników
Anodę magnezową należy wymieniać co 18 miesięcy, a co 12 miesięcy sprawdzać stan jej zużycia.
Roman Balicz, Doradca techniczny ds. zbiorników.
Paliwem zalecanym do kotłów z podajnikiem jest węgiel kamienny sortymentu groszek energetyczny, płukany, typu 31 wg PN-82/G-97001÷3, tzw. ekogroszek, o parametrach:
Artur Adamów, Doradca techniczny ds. kotłów c.o.
Najważniejszymi parametrami określającymi jakość kolektora słonecznego są: moc oraz sprawność. Moc kolektora informuje nas jaką ilość ciepła jest on w stanie wygenerować w danych warunkach, natomiast sprawność określa jaką część energii promieniowania słonecznego padającego na powierzchnię kolektora jest on wstanie przetworzyć na ciepło. Kolektory KSG 21 Premium GT oraz KSG 21 GT firmy Galmet oferują moc szczytową 1,6 kW oraz rekordową sprawność optyczną sięgającą 82,9%.
Najwyższe parametry oraz jakość wykonania kolektorów potwierdza europejski certyfikat Solar Keymark.
Sebastian Mamczur, Doradca techniczny ds. kolektorów słonecznych